Nokia glasine u 2011.

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

psyhound, uzbrdica ?! Pa realno to je novi OS i ljudi zele da ga isprobaju... Pogledaj NOKIA-e koja suvereno vlada nebeskom granicom a oni prave WM7 :?
Nokia pred svima ima jednu veliku prednost - Symbian! E sad ako to ljudi iz NOKIA-e ne vide, onda ga mi ovdje dzaba tupimo :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Pa to mi je i interesantno... jer ljudi bas nisu mnogo zainteresovani da isprobaju nesto novo. Veruj mi. Kao aktivni linux korisnik i promoter znam koliko se ljudi boje da nesto novo isprobaju ... ;)
E sad, symbian mi je delovao nekako nerazvijeno ali otvara mnoge mogucnosti za dalji razvoj + ljudi su navikli na njega i svako ko uopste zna sta je mobilni telefon cuo je za symbian. Ali mozda im je preskupo da ulazu u dalji razvoj i jednostavnije im je da uzmu vec gotov OS od microsofta ma kako to na kraju ispalo. No necu mnogo da lupetam oko onog o cemu jedva da ista znam, a to je politika Nokie... :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

psyhound, realno mi svi ovdje "donekle pametno pricamo" jer NOKIA koliko ja vidim, kao mali covjek, nema politiku... Ne znam, ali o tome smo pisali pa ne bih volio da idem u OFF. Ono sto je jako zbunjujuce je da se NOKIA baca na 3 stvari tipa razvoja s60 pa S^3 pa onda i na WM7, a ne mogu ni da odrade update-e za neke novije telefone... ---> svi mi sad vidimo gdje to vodi! Zivo se nadam da ovi u NOKIA-i imaju ovaj grafikon!!! :x
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

zavodnick napisao:psyhound, uzbrdica ?! Pa realno to je novi OS i ljudi zele da ga isprobaju...
Bio je novi OS,sada trenutno mozemo reci da je to jedan dobro isproban novitet u oblasti operativnih sistema sa jakom podrskom i dobro uhodanom zajednicom koja raste svakog dana.Nema vise nikog (skoro) ko nije cuo za Android a da koristi mobilni telefon.
Android vise nije rookie.
zavodnick napisao:Nokia pred svima ima jednu veliku prednost - Symbian!
Kakva im je to sad prednost? Da su ga na vreme razvijali i uvodili novitete bio bi prednost,ovako samo moze da ih koci posto ako zele nesto sa njim treba da se radi poveci redizajn da bi stigao konkurenciju.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

OK sad polako idemo u off i to na klasicnu temu koji je os "bolji" ja cu i dalje da tvrdim da meni symbian sasvim zadovoljava potrebe, neko drugi je android zakon, neko treci da od iOSa nema boljeg, a nakon toga ce se neko umesati da kaze da je WP7 (7.5 ili 8 ) buducnost.
Ja sam prikazao link sa genijalnim naslovom jer citajuci popularne sajtove (blogove, forume, etc.) covek bi zakljucio da osim androida ne postoji nista drugo znacajno, mozda tamo neki iOS, ili WP7.5 koji tek sto nije zavladao svetom.
Cinjenica je da najvise smartfona kojii se koriste trenutno imaju symbian na sebi jer je symbian tu od mnogo davno. To se nece promeniti u narednih 2 godine pa makar ga se Nokia i danas u potpunosti odrekla (2 godine su najcesti ciklus promene smartphona, a u siromasnijim zemljama je taj period i duzi). Nokia dosta telefona prodaje u Indiji, Bliskom istoku i juznoj americi i tako trenutno stvari stoje. Android ce sve vise da jaca narocito na istoku jer su ga prihvatili jeftini kineski proizvodjaci (Huawei i ZTE) i to je to, kao i da ce biti pomame za svakim novim cedom koji izbaci odgrizena jabuka jer niko ne radi bolji marketing od njih narocito ako se ostvari neko od predvidjanja da ce iPhone 5 doci i u mini varijanti za trzista manje platezne moci.
Dakle nema potrebe da ispravljamo krive drine NEKA SVAKO KORISTI ONO STO MU ODGOVARA i mirna backa.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

snenad, pa nije ti bas najsjajnija racunica, iako cifre zaista ne lazu, i potkrepljuju to sto ti kazes da se Symbian i dalje najvise koristi. Jedino je pitanje GDE se koristi.
Znas bez ikakvog laznog elitizma i ostalo, ali ubrajanjem zemalja treceg sveta (u koji i mi spadamo) kvari se prosek i realna slika. Princip je da se uzima najrazvijenije trziste, (ne najvece), a to su Japan i SAD. Broj 1 sto se smartfonova tice tamo je Android. Drugi je iOS, potom tek ide Symbian.
Postujem sve ljude, pa i one kojima odgovara Symbian, meni licno dibidus ne odgovara. Da se ne raspravljamo sta kako i zasto. Licno smatram da si u pravu da ce jos neku godinu Symbian telefoni da imaju dosta veliki udeo, medjutim, mislim da cemo za najdalje godinu dana videti kako procenat Symbian uredjaja rapidno opada, i da za max 3 godine cemo moci istih samo da se secamo. Osim mozda najzagrizenijih vlasnika.
Ukoliko M$ ulozi malo vise u marketing (recimo 50% onoga sto Apple ulaze), i naprave neki dobar i lep uredjaj, mislim da W8 moze da napravi boom. Ne znam koliko se ko seca, ali pre nekih 4 meseca sam postovao o tome da ce W8 biti potpuno syncovan za telefone i racunare, i po najavama M$a to ce upravo da bude slucaj. Uopste me ne bi cudilo i da ne moram da dodjem kuci pa da stavim telefon na kabl, ili sta vec, nego da ce syncovati u momentu, kad na bilo kojem uredjaju napravim promenu. Ali to je vec za neku drugu temu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

miodrage napisao:Ukoliko M$ ulozi malo vise u marketing (recimo 50% onoga sto Apple ulaze)...
Ma mogu i 100% da uloze u marketing dzaba im ako ne naprave dobar proizvod.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Wicker Man, aj mojne si takav, svi se nadamo nekom novom cudu iz Nokie, tipa 3310 koji je bio planetarni fenomen. Jedino je pitanje da li da cekam do penzije, ili ce to mozda tek moji praunuci da docekaju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Gledao sam onaj grafikon i nije mi baš najjasniji koji su to telefoni za par meseci digli symbian toliko visoko (pošto je symbian uvek bio mizeran po internet usage-u), mada to nije ni bitno, bitno je da jedino iOS i Android rastu što se tiče prodaje i da jedini imaju ozbiljne developere, džabe symbianu sve kada više ništa ne izlazi za njega. Kada odete na forume za skidanje stvari videćete realnost a to je da je symbian gotov.

Da takođe jedno od realnijih objašnjenja koje sam pročitao je da symbian nema normalne aplikacije za mnoge servise koje druge platforme imaju, pa to nabija procenat.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ala su iskopirali android nije im dobro, umesto Belle mogu da ga nazovu Symbian Android

http://www.allaboutsymbian.com/news/ite ... s_show.php
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

evo jedan novi windows phone od nokie http://www.n8fanclub.com/2011/07/concep ... ot-wp.html

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

to je fantazija, a ne novi model .

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

rudulan, a i u nazivu linka stoji concept
telep, pa to je bilo za ocekivati vec 2 godine svi pricaju kako symbian ima zastareli dizajn. normalno je da su pokrali stvari od najveceg rastuceg osa.
prvo se pojavio ios sa user friendly dizajnom, android je sa verzijom 2 pokrao stvari od iosa narocito samsung. sad nokia krade i tako u krug. m$ je hteo svoju revoluciju i popio pljuvanje.

jos jedna novost vezana za nokiu je da su sajt sa nokia mapama totalno preradili u html5 i optimizovali za mobilne telefone. radi fantasticno na iosu i androidu. ima nesto u tome. znamo da ce nokia mape zameniti bing mape sledece godine. moguce da sada zele jos vece trziste. google je vec napravio svoj potez sa downloadom mapa.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

miodrage, E onda ces da cekas,a znas kako kazu "Ko ceka taj se i naceka." :wink:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

telep napisao:Ala su iskopirali android nije im dobro, umesto Belle mogu da ga nazovu Symbian Android

http://www.allaboutsymbian.com/news/ite ... s_show.php
To im je izgleda jedino i preostalo, da kopiraju (kradu) ideje ali ih bar ne guraju tako agresivno kao njihove inovacije kao sto to radi apple... Ok, android je pokupio neke stvari od ios-a, ali kada sam video "inovacije" na ios 5... Totalni android ripoff!

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Бада је пресликани Андроид па ником ништа, боље узети нешто добро од других него гурати нешто своје а лоше. Ако не можеш да направиш нешто добро, јбг прекопирај туђе иначе си пропао.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

O ljudi, i vi sa tim kopiranjem... pa ako nesto valja i radi posao jasno je da ce da bude kopirano.... Sta je tu nenormalno? Onda ce posle toga da se tuzakaju medjusobno za patente... I sta mi to jos nismo videli? Neka se kopiraju medjusobno, neka poboljsavaju sta mogu, to nama krajnjim korisnicima ide u korist. Mislite o tome!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

kapoerista90-2
neaktivan nalog
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 10. Jul 2011. 20:00
:: --

Post od kapoerista90-2 »

Ne kaze se za dzabe: "If you can't beat them, join them!" :) Ne mogu sa ovakvim izgledom Symbiana ista da urade, pa se onda snalaze kako znaju i umeju :)

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

evo cist primer jedne budalastine,mogu i reci vratolomnog rasta androida..
odem danas kod kolege u servis po neke "delove"
udje decko sa roditeljima
decko:"dobar dan,sta imate od androida?
kolega:"imamo trenutno Galaxy S,SII,Desire...blablabla.
decko:"imate Nokia C6-01?"
kolega:"imamo!"
decko:"a jel moze u njega android?"
kolega:"ne moze"
decko:" aham,a imate samsung wave,jet,HTC trophy....i jel moze u njih android??"
kolega:"NE.a zasto ce tebi decko android? "
decko:"pa imaju ga moji drugari,u SUPER JE "
e sad koliko zaista ljudi kupuju android,il W7 il simbian radi neke njegove upotrebe,i koliko znaju to koristiti,mizerija!ali trenutno anroid rocks:) cist primer,tako je pre bilo i za N95 i N97!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Pre su se telefoni kupovali na foru Nokia je Nokia, a sada zato se negde u kaficu, od ortaka, culo da Android moze da se ubaci u WinMo, Maemo, eBook reader, Casio digitalni sat, toster, usisivac, kasu u prodavnici... :dry:

Odgovori