Nokia N78

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

dejan72, nije to tolika novost....Ja sam stavio 20.149 jos pre par nedelja,cak mislim da sam ovde to i napisao.Dosta bolje radi fon sa njime i neki sitni bagovi koji su mi se ranije desavali,vise se ne pojavljuju.Telefon je nesto brzi i ima minorne estetske izmene...Ne uspevam da hackujem taj firmware....Sve u svemu,vredi ukoliko nekog zeza dvanaestica,u suprotnom i ne vredi mnogo.Ja cu cekati neki sledeci apdejt i nadati se da ce se setiti da ubace novi homescreen kao izmenu,slicno kao na novim xpress music fonovima.

dejan72
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 18. Dec 2008. 21:59

Post od dejan72 »

Interesantno da mi preko nsu softvera nije prijavio ovu verziju 20 nego sam apdejtovao preko fona i onda je dao apdejt ove verzije 20.149...Izgleda da se pre pojavi nov apdejt ako se radi preko fona...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

dejan72, isti slucaj...inace,i na samom websajtu,kad gledas informacije za software update,Nokia forsira update preko telefona,a tek onda pominje da moze i preko PC,ako bas neces ovu prvu soluciju.Ranije toga nije bilo,ali danas sam bas video.

zzvz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 15. Mar 2009. 03:05

Post od zzvz »

Jel podrzava telefon memorijsku od 8 giga. Hteo bi to da uglavim u njega, al strah me da je nece telefon podrzati.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

zzvz, ne bih znao zasigurno da ti kazem,ja koristim onu od 2gb koja je dosla uz telefon,i to mi je sasvim dovoljno.Trebalo bi da je podrzava bez problema,ali nisam isprobao.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Prema Kingstonovom sajtu N78 podrzava max 4GB.
Info: KLIK

dejan72
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 18. Dec 2008. 21:59

Post od dejan72 »

Dali neko zna kako da zastitim passwordom karticu ali tako da nijedan folder nemoze da se otvori bez prethodno unetog passworda?Ima tamo neka opcija ali kad kreiram pass i dalje daje da otvorim foldere....Dali neko ima resenje kako to treba?

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

dejan72, taj pass ti je da se ta mem kartica ubaci u drugi uredjaj...a za tvoje potrebe je najbolji neka 3rd app...nisam siguran tacnog naziva,pa da se ne izlupetam...
Pogledaj u temi o app za s60 v9.xx
D500&E71

Nikola gr
Banned
Postovi: 235
Pridružio se: Čet, 19. Feb 2009. 19:39

Post od Nikola gr »

IDzO, ja mislim da n78 otvara 8gb bez problema,svi razlicito pisu,cak skoro da sam siguran da moze da prihvati...ipak stvarno bi bilo nelogicno da moze samo 4gb :cry:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

U testu pise da moze podrzati 8Gb karticu.
Tako da Kingstonov sajt malo brlja .

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Na tom istom site-u pise da N82 moze da radi sa karticama do 4gb-a a svi znamo da moze da gura i od 8 i 16gb-a. :P Mislim da svi Nokijini s60 od v9.2 mogu da koriste SDHC kartice pa samim time i kartice veceg kapaciteta. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Nikola gr
Banned
Postovi: 235
Pridružio se: Čet, 19. Feb 2009. 19:39

Post od Nikola gr »

n82 fura sve to lepo...a koliko kosta ta od 16gb,Fox, a?fina je to kartica :D :D


izvinite za off :oops:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

N78 moze da podrzi 16gb micro sd.Vise informacija na europe.nokia.com .
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

zzvz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 15. Mar 2009. 03:05

Post od zzvz »

Videh na nokijinom sajtu da moze da podrzi 16 giga, sto me jako raduje.
Elem, jel moze sadrzaj sa stare katrice samo da se iskopira na novu.
Hoce li u tom slucaju ostati sve aplikacije, poruke kao i na starom ili mora sve ponovo da se instalira?
Hvala svima na brzom odgovoru za velicinu kartice koju tel podrzava.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

zzvz, teoretski bi to trebalo da radi tako,medjutim kada sam ja to jednom uradio na nekom prethodnom telefonu,aplikacije prosto nisu radile.Prikazivao ih je u meniju,ali kada ih otvoris,fon bi samo zabagovao i izasao nazad na home screen.Tako da po meni sigurnije i bolje reinstalirati aplikacije.Ostalo mozes samo da prekopiras.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Da li znate do koliko gb mmc podrzava E61i?Znam da sam pogresio temu,ali molim urednike da mi ne brisu post jer nisam dobio odgovor na ovo pitanje u temi o E61.Nadam se da neko zna odgovor.Ja sam video u specifikaciji na mobilnomsvetu da podrzava do 2 gb,ali me interesuje da li moze da podrzi i 4 gb
Note IV N9100 dual

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

toda81, na Nokiinom sajtu pise da je 2GB maksimalno sto moze da podrzi.
Info: KLIK

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

toda81, pa najlakse bi ti bilo da proveris tako sto od nekog otraka uzmes 4gb karticu i ubacis (barem tih kartica ima sada na svakom cosku)...mada moje misljenje je da sa najnovijim fw moze da izgura tu kolicinu memorije!
D500&E71

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

ej ljudi jel uspeo neko da podesi gprs i mms na ovom fonu? U pitanju je mts mreza. Ja nikako ne uspevam :x :x :x Slao sam i ALL na 4777 ali mi stignu porue i traze pin kod, ali to nije pin kod moje kartice nego ko zna koji.... Ja zovnem korisnicki servis i oni mi kazu da nemaju kod za moj mob, da odnesem kod njih da mi podese ili da podesim sam gledajuci na internetu. Ali mog moba nema nigde!!! Cak nema ni slicnih(N82,N79.....) Ja sam pokusao sam, ali nikako ne uspevam :cry: Dajte neku pomoc :wacko:
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

na nokia sajtu imas opciju podesavanja...ukucas model telefona i operatera,broj mobilnog,i stignu ti sms-ovi.pre toga u podesavanjima telefona iskljuci trazenje pina.

Odgovori