Nokia N73

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
gurke
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 27. Feb 2011. 00:55

Post od gurke »

uzeo sam Nokiu N73,i imam problem
hteo sam da instaliran novi softver,i kad se instaliralo,telefon se diskonektovao sa USB-a i vise nmg da ga upalim (((((

jel moze neko da mi kaze sta da uradim,bio bih mu puno zahvalan

i ako to mogu ja sam da uradim,da neidem u servis,jel ako tata bude cuo...nadrljacu

ili ako bi mogu nekak drugacije telefon da se upalim i onda ga zakacim na USB i opet instaliram

hvala unapred

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

Kako si uradio update? Da li si vodio računa da software bude baš za tvoji telefon?Da li si to radio preko ovog sajta? http://europe.nokia.com/support/downloa ... are-update

gurke
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 27. Feb 2011. 00:55

Post od gurke »

jesam,preko tog sajta...povezao na USB,i kliknuo na update sto se skinulo i ono se instaliralo,ali se u medju vremenu diskonektovao sa USB-a i vise nmg da ga upalim :cry: :cry:

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

Da li imaš n73 music edition ili običan? Kada se pokazalo da je telefon diskonektovan da li je software prikazao da je operacija završena, ili si ga odmah isključio kada si video da se dikonektovao? Normalna pojava je da pokaže da je diskonektovan ali ne smeš odmah da ga isključiš, ako jesi onda pravac servis da ti upišu software preko servisnog kabla i box-a

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

gurke, jesi li pokusao da izvadis bateriju ns 15tak minuta pa da je onda vratis i pokusas da ukljucis tel? Meni je to nekada pomagalo kod n95 i n97..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

gurke
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 27. Feb 2011. 00:55

Post od gurke »

@dakiza kupio sam ga polovnog,a decko je dekao da music,sad nzm
zavrsilo se ono do 100 % i onda je pisalo nesto kao da sacekam 15 sekundi...e sad moze da bude da sam ga upalio odma,a moze i da bude da se disconektovao :(((

jel zna mozda koliko kosta to da urade od prilike??

@ninolina,pokusao sam,stajala je baterija celu noc izvadjena i nista :((

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

a da ti nije mozda iscurela baterija? da probas da pocnes da ga punis pa da pokusas da ga upalis? ako je polovan, moguce je da je oslabila baterija
::luv phonez::

gurke
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 27. Feb 2011. 00:55

Post od gurke »

probao sam i to...al nijee :((((((

jel zna neko koliko bi u servisu kostalo da odem ?/? kad ne moze ovako :/

jbt tek sto sam uzeo telefon,vec sam ga zeznuo :((

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Moze to i u kucnoj radinosti da se odradi,takav problem nikad nisam resavao ali sam citao da je izvodljivo.Na pp cu ti postaviti jedan link pa procitaj i pokusaj mozda i uspes,takva tema mozda postoji i na ovom forumu ali ja je nisam nalazio.

gurke
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 27. Feb 2011. 00:55

Post od gurke »

neradi link :(((
ako jos neko zna neka kaze...:) ja bi to najradije da odradim kuci,da neidem u servis :((....

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

Trebao si da proveriš pre update-a da li je stvarno music.Da li se tebi telefon uopšte ne uključuje ili samo neće da podigne system.Ne verujm da će u servisu koštati više od 300-400din. Pozdrav

Probaj i hard reset, evo ti c/p sa jednog foruma


n73 wont start after update

You could try a hard reset but you will lose everything:

1. Switch off the phone.

2. Hold down the following three buttons: Green (the call answer button), * button, and '3' button.

3. While holding these buttons, press the power button and switch on the phone.

4. When the message 'Formatting' appears on the screen, release all of the buttons.

Nemanja 3.5G
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2011. 18:36
:: HTC M8

Post od Nemanja 3.5G »

Da li je isti kvalitet zvuka ako se spojim neke 3.5mm sluske (imam Omega FH 1100) na adapter AD-54 i kad spojim direktno na neki fon koji ima 3.5mm ulaz? Da li se gubi snaga u adapteru? Da li N73 ima mogucnost koriscenja Wi-Fi, i kolika je brzina slanja podataka preko USB u odnosu na N97? Da li moze kartica od 4 GB u N73?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

U principu zvuk bi trebalo da je isti i preko adaptera i da je direktno 3,5 mm,govorim iz iskustva.Wifi ne moze nikako na N73 a prenos podataka je mnogo brzi na n97 i slicnim telefonima.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Nemanja 3.5G
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2011. 18:36
:: HTC M8

Post od Nemanja 3.5G »

Jel znate da su muzicki player i 3D tones applikacija povezani sto se tice reprodukcije na zvucnicima kao i sam profil, pvo namestite u playeru EQ prva 2 stubica skroz do kraja a ostala 3 smanjite skroz i samo Loudness ON onda izaberite neku pesmu za zvono u 3D tones koja ima jak bass i ukljucite samo 3D effect a ostalo iskljucite. Znaci extra se cuje dubina i bass, pogotovo u hodniku ili na lavabou. Probajte ;)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Nemanja 3.5G, sto se tice tvog prvog posta... :D Na N73 DA, ali na N95 8GB NE ...
A sto se tice drugog pitanja, jedino da vuces za sobom akumulator... :) Znam da je Ericsson kod starih telefona, pravio malo jace baterije, ali nisam siguran da to ima i NOKIA... :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Nemanja 3.5G
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2011. 18:36
:: HTC M8

Post od Nemanja 3.5G »

Imam jednu dilemu, treba da uzmem n73 tati a primetio sam da je sa vodafon mreze. Softver mu je 3.063.. Da li ce se update-om na balkanic product code ponistiti sve sto je vezano za vodafon? Tj. da li ce raditi kao i normalan n73?

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Nemanja 3.5G, da li je software preradjen od Vodafone-a ?! Odnosno, da li su ubacene neke stvari od Vodafone-a?! Ne znam da li ce da mu se to izbrise, ali format telefona bi rijesio svaku nedoumicu :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Nemanja 3.5G,naravno da ce se promenom origin. P.C. u na pr. Balkans P.C. i posle toga updateom sw preko NSU "obrisati" te "stvarcice" mreznog operatera... 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Nemanja 3.5G
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2011. 18:36
:: HTC M8

Post od Nemanja 3.5G »

zavodnick, koliko sam video msm da ima vodafone live za internet pretrazivac a nisam siguran za vodafone logo kad se pali posto nisam probao. Ma nema veze, ako se to sve resava kao sto Fox kaze onda nema problema :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Nemanja 3.5G, ma nema greske, evo upravo je drug imao mobilni sa TIM mreze i imao je nekakve stvari sa TIM-a pa smo to rijesili mijenjanjem Product Code-a i NSU-ovim update-om software-a, kao sto je Fox rekao i to je to ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori