Nokia N73

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Nemanja 3.5G
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2011. 18:36
:: HTC M8

Post od Nemanja 3.5G »

zavodnick, evo uradio sam update i upiso sam P.C. balkans i sve je ok znaci super. E sad zasto mi ne pokazuje signal odnosno indikator onaj u levom gornjem uglu? EVO reseno je ne treba nista samo sam uradio hard format :oops:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Nemanja 3.5G, mislim da su Ninolina i deksicom napominjali par puta, da poslije svakog update-a software-a, trebalo bi da se uradi HARD RESET da bi sve "leglo" kako treba ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Nemanja 3.5G
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2011. 18:36
:: HTC M8

Post od Nemanja 3.5G »

zavodnick , da skonto sam sve sada, n73 je legenda. Muzika na prvom mestu dobra kamera zvucnici ma sta ce mi bolje, imam n73 od 2008 i ne planiram da ga menjam nikad :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Nemanja 3.5G, da! N73 je ( bar po meni ) mozda bolji cak i od nekakvih "muzickih uredjaja" koje je NOKIA izbacivala... Ne znam kakva su iskustva ostalih ljudi sa 73-com, ali moje je bilo... woooow :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Nemanja 3.5G
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2011. 18:36
:: HTC M8

Post od Nemanja 3.5G »

zavodnick, da i ja sam bio presrecan kad sam ga kupio, znaci telefon prva liga. Prosto mi ne treba vise od fenomenalnog muzickog telefona, odlicne kamere i jos koje sitnice. To sam shvatio posle mesec dana koriscenja N97 i vratio sam se na N73. 3D stereo zvucnici je ono sto me nikad nece smoriti, ali nikad, prosto taj osecaj kad znas da ne moras koristiti maximum muzickog plejera da bi cuo dobar zvuk, ako me razumes. Ovako ja koristim: EQ podesim prva 2 do kraja i druga 3 stubica smanjim do prve crte i stereo widennig OFF, a loudness ON i to je to. 8)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Nemanja 3.5G, isto tako, ali kod mene to je nemoguce ! Imam N95 8GB, pa onda ako BASS ( odnosno prva 2 stupca ) pojacam do kraja, pocinje da krci... Tako da me to uzasno nervira, pa sam napravio balans i sad mogu da slusam nista drugo do recitacije i horove... :x
Salim se, ali na mom telefonu zvucnici su uzas a N73 sam imao i znam sta su "odlicni zvucnici" :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

gurke
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 27. Feb 2011. 00:55

Post od gurke »

jel znao neko kako mogu preko opcija da pojacam zvuk u slusalici kad me neko zove??

sjebali su mi se dugmici za pojacanje i nmg da pojacam :/

unapred zahvalan

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

gurke, kod N95 8GB mozes da pojacas zvuk tako sto ces na joystick-u da stisces strelicu desno :) A da smanjis, strelica lijevo ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

gurke
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 27. Feb 2011. 00:55

Post od gurke »

resio sam...hvala :)

i jos jedno pitanje,nije bas za uvu temu al ae...kad me neko zove,nepise mi ime vec samo broj,a imam taj broj u kontaktu?? jel zna neko u cemu je problem

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

gurke, moguce je da imas 2 ista broja sacuvana pod neka 2 kontakta... ali u kontaktima su razlicita imena :) Potrebno je da provjeris da nisi taj broj dodijelio i nekom kontaktu ( mozda istom ) ali pod drugim imenom :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

maxymuskg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Uto, 21. Jun 2005. 01:19

Post od maxymuskg »

Pozdrav ljudi.
Imam neko vreme N73 i poslednjih nedelja mi se javlja problem za koji sam cuo da ima dosta korisnika ovog telefona. Naime, telefon se gasi sam od sebe nekoliko puta dnevno. Smislim ja ( :oops: ) da je najbolje resenje da ga flash-ujem. Skinuo sam NSU, pokusao update ali kaze da telefon vec ima najnoviji firmware. E sad, video sam ovde da postoji neki hard reset, pa se pitam da li ce to da pomogne? Da li zapravo moze da pomogne ovakvo nesto? Mislim, da li ce pomoci novi firmware posle tog hard reset-a? Naravno, uradio sam prvo back up za svaki slucaj. Aj pomagajte, nisam bas neki manijak za telefone, uz duzno postovanje :)
Ja nemam telefon, imam Nokia-u

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

maxymuskg, nisi nam bas puno rekao o svom problemu ... Nego, reci nam koja ti je verzija software-a na telefonu ?! Da li si nalazio mozda neke nove Product Code-ove pa si pokusao da odes na NOKIA site da vidis da slucajno za njih nema noviji software ?!
Ko zna da li ce da ti se rijesi problem... To jedino mozzes da pokusas, odnosno da instaliras novi software i onda uradis HARD reset i onda da nam kazes da li se gasi ili ne, ali to ti niko sa sigurnoscu ne moze reci :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

maxymuskg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Uto, 21. Jun 2005. 01:19

Post od maxymuskg »

Problem je ucestalo gasenje telefona poslednjih nedelja. To je to.
E sad, verzija firmware-a je 4.0812.4.2.1 . Iskreno, nisam tražio product kodove (usput, čemu li oni uopšte služe??) jer nisam znao kako da ih ubacim, a i nisam bio siguran da bi pomoglo. Nisam nikad radio ove stvari pa sam imao strah da ne zeznem nešto. Ne znam da li se prvo radi reset pa update firware-a ili obrnuto. Čitao sam neke teme do besvesti ali izgleda da nisam baš najbolje skapirao :unsure:
Jel može pomoć ili bar neka smernica ?
Hvala unapred.
Ja nemam telefon, imam Nokia-u

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

maxymuskg, nikakav problem brate...
Ovako...
1. Product code (u daljem tekstu PC) se nalazi ispod baterije i ima 7 brojeva. (Recimo da svaki dio svijeti za odredjeni PC ima update, pa je moguce da ti sa svojim PC-om nemas update software-a, ali ako promijenis PC moci ces da updateujes software).
2. Prvo se radi update software-a, a nakon toga ( pozeljno je ) da se odradi HARD RESET.
3. Za sva detaljnija uputstva i informacije pogledaj malo ovaj LINK
Nadam se da sam bio od pomoci... Ima uputstvo step-by-step i nista ne mozes da zeznes, vjeruj mi. Imas cak i slicice i sta treba da ti se pojavi, tako da ... ;) Ne vidim razlog da nesto zeznes ?! Pogledaj malo, pa ako opet nesto nije jasno, ti postavi pitanje, Ok? Sretno :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

maxymuskg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Uto, 21. Jun 2005. 01:19

Post od maxymuskg »

Hvala care. Overicu link, i siguran sam da ce pomoci. Imam odavno ovaj telefon, i nisam od onih tipova koji jure ove "svemirce" od telefona. Meni je ovaj ooodličan, doduše par stvari bih promenio ali neću da cepidlačim, tako da od pre par godina nisam uopšte ni pratio dešavanja u svetu mobilne telefonije.
Hvala još jednom, javljam rezultat.
Ja nemam telefon, imam Nokia-u

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

maxymuskg, nadamo se da ce reza da bude pozitivna ... Ako nesto ne ide, pogledaj na link-u a ako opet ne kontas, probacemo da pomognemo :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Nemanja 3.5G
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2011. 18:36
:: HTC M8

Post od Nemanja 3.5G »

Imam problem, kad hocu da povezem fon preko USB kabla non stop izbaci The operation could not be completed. U cemu je problem? A pre je sve radilo normalno

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Nemanja 3.5G, da li si probao na nekom drugom racunaru ?! Da li imas Win7?! Meni se to znalo desavati na Win7, a sad se mozda nekom i nije desavalo, ali eto... :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Nemanja 3.5G
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2011. 18:36
:: HTC M8

Post od Nemanja 3.5G »

Nisam probao, imam WinXP moguce da sam nesto instalirao sto ne bi trebalo moracu da skeniram komp ili da formatiram fon :( Pa cu videti sta je ;)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Nemanja 3.5G, ne moras da formatiras fon... Polako sa tim. Hajde da iskljucimo jednu po jednu opciju... :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori