Nokia N78

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Stefan9
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 11. Mar 2009. 05:50

Post od Stefan9 »

Pozdrav svima, od nedavno sam i ja vlasnik ovog telefona pa imam nekoliko pitanja;
(Firmware je 12.046)

1) Zasto se blic uvek aktivira? Dakle i kada ga iskljucim on se upali na trenutak iako sliku odradi bez?
2) Da li senzor nekada gasi svetlo totalno na tastaturi ili je njegov posao da regulise dva nivoa osvetljenja kako sam ja zakljucio?
3) Desava mi se jedan bug u Visual Radio. Pri prvom menjanju frekvencije
poruka Tuning ostane na display-u i onaj kruzic se vrti iako je pronasao stanicu i onda sam prinudjen da idem na Stop zatim Options pa Cancel i tek nakon toga mogu da vidim info. Restart telefona to resava privremeno odnosno nema problema nekoliko narednih pokretanja radia. Nije strasno, vizuelni bug ali eto reko da pitam da li neko zna nesto o tome.
4) Vredi li necemu Nokia Maps koji je fabriski instaliran na telefon? Vidim mape Beograda ali nisu bas detaljne, predpostavljam da je Garmin po tome bolji posto ga svi preporucuju?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Stefan9, pre svega dobrodošao na forum,a onda ovako,da pokušam da ti odgovorimČ

1.blic funkcioniše i kao focus assist svetlo.to znači da i ako ga isključiš,on će pre slikanja na kratko bljesnuti,da bi omogućio telefonu da preciznije fokusira objekat koji slika
2.koliko ja znam ne gasi ga nikad već samo reguliše jačinu.u suprotnom pojma ne bismo imali koji karakter je gde,za razliku od običnih tastatura,gde su na tasterima jasno odštampana slova :lol: mala šala,ali ja mislim da je ovo sasvim razumno objašnjenje
3.za ovo zaista ne znam,ne koristim visual radio
4.Nokia Maps je sasvim ok,kad zumiraš još,videćeš da je poprilično detaljan.Ono što je bezveze je to što ti treba krekovana verzija da bi radila sama navigacija.Ovako ti samo pokazuje mapu i tvoju trenutnu lokaciju na njoj.Ako uradiš update na 20.149,dobićeš i Maps 2 koji je čini mi se još detaljniji.Ako hoćeš navigaciju koja dobro radi bez mnogo muke,onda lepo nabaci Garmin i uživaj.Same ulice su možda malo jednostavnije iscrtane i nije vizualno toliko nalickano sve (nokia maps ima recimo nebo koje se pojavljuje iznad horizonta kad uključiš 3d prikaz i tako neke gluposti...blabla),ali radi posao savršeno,i ja recimo za sada nisam naišao na nešto što nije ucrtano u mapu.Bg,Novi Sad,Niš,Zlatibor....sve to šljaka jako lepo.

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

Cestitam na kupovini! :wink:
1) Zasto, neznam, ali je tako.... I kod mene isto, kada fokusira osvetli i ako je blic u podesavanjim na off, trepne malo opet.
2) Ja uopste nisam primetio da radi nesto sa tastaturom :? Primetio sam da kada se izadje napolje, danju na suncevu svetlost da pojaca osvetljenje, a u mraku ga oslabi malo.
3)Ne koristim, tako da neznam :uhuh:
4) Nokia maps ti ne vredi nista! A za garmin, proveri pp :D
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

Stefan9
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 11. Mar 2009. 05:50

Post od Stefan9 »

Hvala na brzim odgovorima!

Sto se tice senzora to je to predpostavio sam ali do skoro sam imao 6630 pa mi je bilo normalno da gasi svetlo :) ali ako se bolje razmisli taj je fazon kao sto araphel rece.

Videcu za garmin sad

:)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Stefan9, samo lagano,uzivaj :wink:

Pazario si odlican telefon,uzivaces igrajuci se sa njime,garantovano!A ako jos nesto oko N78 zatreba,javise,tu smo.I ako otkrijes nesto novo,podeli sa nama....

Nikola gr
Banned
Postovi: 235
Pridružio se: Čet, 19. Feb 2009. 19:39

Post od Nikola gr »

araphel, imam n82 i kada sam ubacio nokia mape,kada zumiram do kraja,uopste nema detalja samo autoputevi,kako to?mape sam ubacio sam onoga map loader,izvinite sto postujem na n78 o n82,ali posto je u vezi mapa...sry ako mislite da je off,mozda malo i jeste :wink:
pozdrav!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Nikola gr, pa pravo da ti kazem,pojma nemam.Kod mene od starta sve funkcionise.I nazivi ulica i prikaz svega,cak i staza kroz parkove i oko zgrada po naseljima....

Nikola gr
Banned
Postovi: 235
Pridružio se: Čet, 19. Feb 2009. 19:39

Post od Nikola gr »

blago tebi,ali ni mom ortaku na n95 isto nema nista,isti dan smo ubacivali,ne kapiram sta je to... :?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Nikola gr, stavi garmin,Maps ionako ne sluzi nicemu. :wink:

Nikola gr
Banned
Postovi: 235
Pridružio se: Čet, 19. Feb 2009. 19:39

Post od Nikola gr »

araphel, pa ni u garmini nemam detaljne mape,hahahahahaha veciti maler,jedino da ti posaljem karticu i mob da mi instalias :lol: :lol: :lol: lol

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Nikola gr, posalji mi na PP svoj email,a ja cu ti poslati uputstvo za instalaciju,koje je kod svih sasvim normalno funkcionisalo. :wink:

email
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 26. Mar 2009. 05:14

Post od email »

araphel ima li neki program za brisanje aplikacija?rucno mi nece da izbrise open office :o trazio sam malo po internetu ali nigdje nista adekvatno :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

email, ne bih znao,zaista.I ja imam problem sa nekim programima koje ne mogu da obrišem,ali nisam naišao na tako nešto do sada.Ako pronađeš,podeli sa nama :wink:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

email, araphel, pa ako imate haknut telefon (a to ne bi trebalo da bude problem da se uradi) najbolje da u Unsis programu na kompu raspakujete .sis instalacioni fajl i vidite gde se sve nalaze ubačeni fajlovi i obrišete ih iz telefona prema putanjama koje vam Unsis pokaže...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ninolina, sve je to teoretski ok,ali neće da mi se hackne 20.149,pojma nemam zašto.Navodno bi trebalo da može....

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

araphel, koliko se sećam iz tvojih postova probao si sa HelloOX 1.03?.. A kako neće da se hakne? Šta se desi kad pokreneš Hello u telefonu? Ja sam juče uspešno haknula 6120 u koji sam prethodno ubacila FW 6.01 koji nije mogao bez Hello-a da se hakne... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Araphel,sigurno je moguc hack na n78 znam sa drugog foruma.Probaj sa Hello OX 3,ali nakon instalacije pokreni program i nakon sto par minuta bude aktivan izadji i pokreni ga ponovo i to bi trebalo biti to.A mozes da probas i Hello OX 4.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

Ja jos nisam ni probao da hacknem 20.149 jer mi tel bez hacka i raznoraznih gluposti radi savrseno 8) Ali kad bude zatrebala neka app, probacemo hack i na ovoj verziji :D E znate sta sam provalio, od 20..... verzije moze da stoji sat kao standbuy :P U ower saver sam namesto "Now playing" i posle definisanog vremena(u opciji displey) se pojavi sat i datum, ili ako se reprodukuje nesto u mp3 playeru, prikaze se ime numere i sat :D Eto, za slucaj da neko nije znao
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ja ne znam da li je ovaj n78 felerican ili sta je u pitanju,ali u kontaktima nema opcije da se prekopiraju brojevi sa sim kartice u memoriju telefona :ohmy: Sad ne mogu da koristim tel :uhuh:
Definitivno je n78 uspeo da me razocara za par dana,da li sam naleteo na neki los primerak ne znam.A druga stvar koja me je razocarala je muzika,naime zvuk ima najveci nivo distorzije koje sam ja ikad cuo na nekom uredjaju kad je u ekvilajzeru podesen bass boster a ima je u manjoj meri kad je sve podeseno na flat.N82 je imao daleko bolji kvalitetniji zvuk.A o kvalietu maske da i ne govorim,n82 je i tu bio daleko bolji.
Voleo da cujem misljenja i iskustva korisnika n78.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Sale_M,nisam znao da si presao na N78!
S obzirom da ga je dosta ljudi hvalilo da je ok tel,i da je izradjen od kvalitetne plastike,cudi me da ti nemas takvo misljenje... :?
A kad se samo setim koliko je,a ima ih jos uvek,ljudi kukalo na izradu N82-ojke i nekvalitetnu plastiku... :shock:
Interesuje me kako ti se čini 'noviji' Symbian,ima li nekih bitnih razlika?
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Odgovori