Nokia N97

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
viki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pon, 16. Maj 2005. 17:05

Post od viki »

misha, Nije tacno da ga nigde u Evropi nema za 500 evra, vratila sam se iz Londona pre tri dana,
tamo je tacno 434 funte to jest 500 evra.

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

viki, najjeftinije sto sam video je amazon za 480funti. expansys koji je jedan od jeftinijih u uk, takodje ga prodaje za 499 funti. Ipak, najvise je onih trzista koja ovaj telefon imaju po znatno visim cenama nego sto je ta jedna prodavnica. Ali ne zaboravi, poenta je da predvidimo cenu u Srbiji koja svakako nece biti ispod 700eur.

stepa86
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Čet, 12. Jan 2006. 19:19

Post od stepa86 »

Pazite, preporucena cena od strane Nokie je 550 eur, bez poreza i drugih dazbina. Tako da pretpostavljam da cena nece ici iznad 650 eur, sto je sasvim ok. I to kod ovlascenih prodavaca. Cim se pojavi, i ostali divljaci ce morati da spuste cene.

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Da li je pametno da ga sada pocetkom jula kupim po ovoj ceni u teleko plusu,posto novac zaista nije problem,ili tamo kada dodje kod ovlascenih dilera? :unsure:
iPhone 4.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Marko_NS, nije pametno (s` moje tacke gledista).
Najbolje je sacekati da prodje prva tura telefona i da prodju te neke tzv. "decije bolesti". Ako ti nije hica sacekaj makar septembar.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Marko_NS, da sam ja na tvom mestu i da mi novac nije problem odmah bih ga uzeo. Ali ipak mislim da je to previse para za telefon i zato cu cekati znacajan pad cene.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Marko_NS, Ako bas volis da bacas novac onda uzmi,inace sacekaj malo.Nista neces izgubiti a mozes dobiti.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Marko_NS, nije pametno da kupujes kod ko-zna-koga. Po mom misljenju glavni razlog je tehnicka podrska. kada je u pitanju servisiranje telefona, jedino ce ovlasceni servis moci da ti servisira telefon kako treba. oni ce dati pravu procenu problema i servisirati sve to ragularno. Serviseri u ovlascenim servisima su jedini koji su za servisiranje telefona posebno obuceni. Isto tako, kupovinom kod ovlascenog uvoznika ti dobijas telefon koji zaista niko nije koristio, za razliku od neovlascenih koji ko zna odakle donose telefone koji su ko zna na koji nacin tretirani i korisceni. Moj savet je da se saceka jos koja nedelja (bice pusteni u prodaju krajem jula, najkasnije pocetkom avgusta). Pozdrav!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

misha, sve ovo što si napisao za servisere u ovlašćenim servisima apsolutno ne mora da bude tačno... I tamo itekako rade nedovoljno obučeni serviseri... Znam više primera da ovlašćeni servis nije mogao da popravi telefon i družao ga je do maksimalno dozvoljenog perioda bez da su ga spopravili, a da je to je uspeo da reši neki neovlašćeni serviser... Ovo ne mora da bude preporuka da se telefon ne uzima od ovlašćenog uvoznika, već samo da ne treba slepo verovati u stručnost njihovih servisera... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

stepa86
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Čet, 12. Jan 2006. 19:19

Post od stepa86 »

Slozio bih se sa Ninolinom. Dobar broj ljudi koji rade u ovlascenim servisima su samo priuceni, nisu prosli nikakvu obuku, a probleme resavaju skupljajuci tips&tricks na Internetu. Stvarno sam imao prilike da vidim na delu prave majstore za otklanjanje raznih problema, a pri tome su "divljaci" (divlji serviseri). Ali svakako da stoji da ako telefon ima originalnu garanciju, nosi se u ovlaceni servis.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

Ninolina, stepa86,
slazem se sa vama. pravi serviseri su ostali nezavisni jer mnogo veci novac mogu da zarade drzeci svoje radnje nego primajuci platu od zastupnika. ima slucajeva da vecina prodavnica pa cak i manjih servisa telefone usmeravaju nekolicini koji su provereni, poseduju sve moguce "box"-ove i aparaturu i veoma dobro rade. oni dnevno mogu i po vise stotina eura da zarade pa sad ti vidi...
::luv phonez::

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Stepo tesko da ce neko da zaposli servisera u ovlascenom servisu koji je " priucen" .Njima nokia daje sertifikat(ili neka druga firma cijih su proizvoda ovlasceni uvoznici) i ona samim tim "garantuje" da se proizvod biti dobro servisiran.Ima dosta dobrih servisera na divlje ali mislim da je vise onih koji nesto muvaju i zabusavaju. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Ninolina, stepa86, naravno da ne mora apsolutno da bude tacno, ali procentualni iznos regularno servisiranih i neservisiranih telefona je svakako na strani ovlascenih servisa i uvoznika:) naravno, sve ovo govorim iz iskustva. svojevremeno sam imao Nokiu E60 koja je isla kod jednog od 'boljih' servisera u Beogradu koji nista nije uspevao da uradi, dok su mi u Mobisu resili problem u roku od jednog dana. Nego, ovo je ipak tema o fascinantnom telefonu N97. Kao sto sam i ranije navodio, a ovlasceni distributer mi je i potvrdio, Nokia N97 ce se pojaviti krajem jula zvanicno na nasem trzistu, a maloprodajna cena ce biti izmedju 720 i 750eur. Previse, ali s obzirom na to da je ovo Srbija u kojoj je uglavnom sve skuplje, onda je i cena sasvim ocekivana.

Pozdrav!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Bolje je onda uzeti Omniu HD.Jedina mana je nedostatak testature.Ustvari i nije neka mana po meni jer sam se vec naviko na kuckanje na TS-u. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Nije bolje.Prva serija Omniji HD je imala zvucnike koji su crkavali odma. Omnia HD je jako ruzan i GLOMAZAN telefon :S Svi koji su imali iPhone znaju kako je AppStore dobra stvar.Nokia ima OVI store,a da li samsung ima nesto od toga? Zaista je lepo kada mozes svasta da downloadujes preko WiFija ako imas domet u kuci [koji na neki nacin krades,ali nema veze,nisu stavili passkey ] :)
iPhone 4.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »


misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

IDzO, Ma i logicno, net je ipak preplavljen zalbama na software. ipak, poprilicno mi je krivo sto nema fullscreen qwerty kao i kineticko skrolovanje kroz interface... bedak... mada, svejedno cu je uzeti kada se bude pojavila zvanicno:)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

>n97 usereview< sa MobileReview foruma :wink: Btw cena će biti stvarno "bezobrazna", Nokia je Nokia.
Pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

GameBoy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 26. Mar 2009. 20:51

Post od GameBoy »

Vidio sam danas telefon kod rodjaka on ga je kupio negde u Hrvatskoj po ceni od 550e i dobio je jos povrat poreza pa je ispao oko 500e telefon je super ali je za mene i dalje preskupo i meni ne izgleda bas kao fon za svakidasnju upotrebu.

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Vec postoji srpski product code i za crni i za beli,tj na symbian freaku ima topic u kome je tutorial kako zameniti product code na n97 i izmedju ostalih kodova je i srpski. :)
iPhone 4.

Odgovori