Nokia 5800 XpressMusic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
ajde
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 29. Avg 2010. 12:52

Post od ajde »

Nista specijalno novo,jedino drugaciji internet pretrazivac i drugo,izgleda da mob radi malo brze....za sada!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

ajde, na cemu si primjetio da telefon radi brze ?! Kako ti se sada svidja zaslon ?! Da li se nesto kod rasporeda ikona promijenilo ?! :wink:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

ajde
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 29. Avg 2010. 12:52

Post od ajde »

Pa otvara sve vidno brze,ali nista sad drasticno.Mada i to je dosta od ovog update-a.Drugo se nista nije promenilo,osim internet pretrazivaca,kod kojeg su samo malo promenili raspored komandi,web adresa pise malo vecim fontom i to je to.

Lemiwinks
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2011. 20:31

Post od Lemiwinks »

Kako da uradim format telefona? Hocu cist update kao sto nekad bi, sad sve podatke vrati posle azuriranja software-a.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

Lemiwinks, imas dva nacina *#7370# ili zelena+crvena slusalica+kamera+power dugme pa ti biraj koji ti se svidja
Ako te pita za security code onda kucaj 12345 ako ga nisi menjao

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

ajde, onda ako je malo ubrzalo cijeli proces, onda je to dobar update. Samo da ne bude poslije nekih bugova ili tako nesto... Ali nadam se da nece ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

zavodnick, koristim 5800 vec skoro 2 godine. Nikada nisam primetio nikakav bug u OFW (ne kazem da ih nije bilo) vec samo u nekim cfw i to nista ozbiljno, a i resenja su skoro uvek postojala

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

snenad, upravo zato sto ih je bilo, to sam tako i rekao :) Volio bih da cujem i tvoj komentar ako si uradio update svog telefona ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

zavodnick, nema jos na navifirmu update da se skine pa s obzirom da sam na cfw ne mogu da flashujem telefon. uradicu 100% flash cim se pojavi jer zelim da se vratim na ofw bar na neko vreme

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

ajde, Mozes li da proveris da li je menjana brzina procesora jer sam naisao na dosta cfw u kojim je dignut takt?

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

slavko101, ma to su price za malu decu, nema overklokovanja procesora za S^1 telefone. A razni programi prikazuju razlicit clock. Meni recimo u JBakTaskManu pise da mi procesor radi na 192MHz. Postoje modovi za prikazivanje fake brzine takta procesora ali realnog poboljsanja brzine nema.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

slavko101, mislim da je na s^1 nemoguce da overclock a kao sto ti i snenad rece, to zavisi od programa do programa ;) Samo mozes da se tjesis time ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

snenad, zavodnick, Malo sam gledao i slazem se da je to prazna prica. Da li to onda znaci da nema ni za s^3 telefone?

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

slavko101, koliko ja znam za S^3 telefone to je jos uvijek "tu negdje" mada nisam od nikoga cuo ko ima S^3 telefon da je to uradio :) Znaci, "prica" postoji, ali djelo... Vidio sam da su overclockovali Samsung Galaxy S II na 1.5 GHz ali N8 ili tako nekakav telefon, to nisam vidio moram da ti priznam :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

zavodnick, Tesko da cemo to i videti jer kako stvari sada stoje sve je vise ljudi koji se zezaju sa androidom nego sa symbianom. U svakom slucaju hvala za info :wink:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

slavko101, jos uvijek cemo na Symbianu da se zezamo sa portovanim software-om, dok ce ostali OS-ovi ici bas bas naprijed. To je sad, nadam se, "prelazna faza" ovog s60v5 - s^1 - s^3 Symbiana, pa se nadam i ja u nekom skorijem vremenu slican "prostor" na Symbianu da se tako nesto radi :) Ali ne bih da o tome pisem ovdje, o tome smo vec govorili u podforumu
Kafic pa tamo pogledaj o cemu smo razgovarali :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

Instalirao sam ovaj novi fw sa NAVIFIRMa i evo mojih utisaka i zapazanja:
- dodat je side unlock (kao sto je vec poznato)
- dodata je opcija u message kada se kuca nova poruka remove->text, ali zato nisu ubacili smajlije (nije mi jasno zasto su to uradili al' dobro)
- sada je po defaultu instaliran Office
- dosta je bolji internet pretrazivac koji je i preuredjen graficki, ono sto sam primetio da su izbacili je, da je sada homepage neka internet stranica a da se ne moze nametiti da to budu bookmarks kao sto je ranije bilo
- popravili su RSS koji sada radi
- radi i RDS
- sto se tice brzine, to vec ne znam jer sam na ovaj fw presao sa cfw
- glupo je sto su napravili da se tel otkljucava tako sto se pritisne taster power pa side unlock, a ne recimo da se pritisne taster menu
- kada se pritisne dugme power u meniju pored gasenja tel i izbora profila dodate su i sledece opcije Lock screen and keys, Lock phone, Remove E: memory card

Toliko od mene za sada sto se dalo uociti na prvi pogled.

P.S. Zamolio bih admine da ne brisu ovaj post, mogu onaj prethodni.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

Takodje sam instalirao clean install v60 (vratio sam se cfw na ofw).
Potvrdjujem sve sto je slavko101, napisao samo koliko se ja secam Lock screen and keys, Lock phone, Remove E: memory card su bili tu i u prethodnim verzijama.
Dodata je rotacija prvog ekrana (mada izgleda ocajno pa sam to podesio da vise ne radi)
Meni u landscape modu ima raspored 4x3 (neznam da li je tako oduvek jer sam dugo bio na cfw)
Nisu ispravili idiotski mail klient integrisan u messages with no html support
Cak nije ni update-ovan OVI store na Nokia store nisu odradili
Nema novih ikonica pa ko zeli mora da instalira Nokia Evolve temu
Telefon se lako hackuje CODeRUS metodom
Modovi koji su radili pre uglavnom rade i sad (jos mi je ostalo da popravim gallery mod)
U svakom slucaju ko je na CFW nema zasto da se vraca na OFW a ko koristi OFW treba pod hitno da predje na CFW jer ce dobiti znacajno na funkcionalnosti telefona
Ako neko ima pitanja neka samo izvoli jos neko vreme cu biti na OFW

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

snenad, Meni nece da radi RSS. Prvi put kada sam ga probao radilo je sve kako treba ali drugi put mi izbacuje samo gresku Unknown error i onda mi tel zablokira pa je potrebno "ubiti" pretrazivac.
Jesi li mislio na Home screen da se rotira, ako jesi gde je to podesavanje?

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

slavko101, rss ne koristim pa i neznam da li radi. probao sam nekad davno ali mi se nije svidelo kako funkcionise pa sam odustao.
meni se home screen rotirao sam o sebe, a iskljucio sam ga uz pomoc tweeks programa (najgenijalniji program za tweekovanje symbiana)

Odgovori