Nokia N82

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Ne mogu da vjerujem da cu tako nesto reci(i to za neku nokiu) ali ovo meni djeluje kao apsolutno savrsen telefon... Naravno govorim za svoj ukus i samo u svoje ime, mada vidjecemo da li cu imati isto misljenje kad se konacno pojavi na trzistu...

Evo i par slicica uzivo(da nastavim tradiciju) :D

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

llulle
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 447
Pridružio se: Pet, 01. Sep 2006. 19:32
Lokacija: kikinda

Post od llulle »

[quote="Sensei"](i to za neku nokiu)[quote]

aj molim te objasni sta ovo treba da znaci,posto izgleda da josima onih koji slepo veruju u nikiju i da je sve sto ona napravi extra,mozda je fon extra amozda ima neku gresku od krucijalnog znacaja,cekamo pa cemo videti,a to da je nokia savrsena i da niko nema kritike za nju,to su puste zelje i snovi
nokia c7

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

llulle, ocigledno si me potpuno pogresno shvatio, sorry stvarno me mrzi da ti objasnjavam...
anyway evo linka do jos live slika:

http://symbianworld.wordpress.com/2007/ ... -pictures/
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

i ja se slazem da uciteljem, , po meni, savrsen fon..

izgled mi i nije mnogo vazan tako da je to to.. jos samo da vidimo baretiju..
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Jel' ovo ultra ruzno cudo radjeno na n73 platformi? :| :?
Bas je ruzan i obican i podseca strasno na redizajnirani n73 :P
Bilo bi bolje za ovaj telefon da ima opasan hardver 8)
Mene ovo podseca na situaciju od pre par godina, kada je bio aktuelan 6680, a onda je izasao n70. :chytry: :roll:

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

A sta bi trebalo da predstavlja ono dugmence izmedju desnog soft keya i c tastera????
Bas me zivo zanima.....
:smutny: :smutny: :smutny:
D500&E71

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Meni se fon jako svidja. Samo da se pojavi neki njegov review pa da vidimo kakve novotarije donosi i kakve su mu prednosti a kakve mane!

llulle
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 447
Pridružio se: Pet, 01. Sep 2006. 19:32
Lokacija: kikinda

Post od llulle »

loki13 napisao:A sta bi trebalo da predstavlja ono dugmence izmedju desnog soft keya i c tastera????
:smutny: :smutny: :smutny:
shortcut za music player-100%,izgleda da ce n82 ipak imati talenta za pevanje pa su isplanirali upgrade na 8gb za par meseci ili sl.samo da bude zvuk bolji nego na n95-dokaz da 3.5mm ulaz u svetu mobilnih ne znaci dobar zvuk-w950-i oni sa n91(najboljim nokia music fonom ) su priznali da je moze biti samo 1-a to je w950

pogledajte video-ja zam zinuo kad sam video-nisu se salili kad su rekli da ce sa premijere direktno u prodavnice-ljudi ocekujte ovaj fon kod nas za 2 nedelje :D

http://symbianworld.wordpress.com/2007/ ... -thoughts/
Poslednja izmena od llulle u Pet, 16. Nov 2007. 19:44, izmenjeno 1 put ukupno.
nokia c7

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

llulle, ne, lile, oni(ja, od mene si cuo) su rekli da je w950 sveukupno bolji telefon, a muzika je manje vise ista, ja ne vidim neku razliku, osim sto je n91 duplo jaci...

A, dokaz da 3,5mm nije nist moze se naci u bilo kojoj nokiji sem n91, pa recimo i u n95...
iPhone + CX300

llulle
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 447
Pridružio se: Pet, 01. Sep 2006. 19:32
Lokacija: kikinda

Post od llulle »

spyker ok,znam*proverio sam za n82 i pocela je prodaja u svetu,sto i ima logike posto je n95 dugo bila jedina sa 5 mpx iz nokije,a n82 je trebala da se predstavi pre pola godine ali eto nije ni bitno,ovako su napravili nekakvo iznenadjenje iako je ovakav fon ocekivan,na onom videu izgleda utegnuto i metalno-so je odlicno,e sad ako bude bio 450e-mrsko mi je ovo kazem ali se,samsung i ostali su pukli(se jos nije pustio w960 a nokia ima vec 3 modela sa 8gb-da biras,a ako ovo bude bilo u crnoj boji sa 8gb,ovakvom kamerom i kameno jakim kucistem,onda deco treba da menjamoime foruma u nokia boyz & girlz forum posto ce ono cudo da hara
nokia c7

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Jedino sto ne kapiram je zasto su oba zvucnika stavili na desnu stranu...to tesko da moze da se nazove stereo ali ajd...
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Post od markog »

Dobar telefon 8) , ima cak i tv izlaz sto je po meni veliki plus (npr. kad odes kod nekog ili na odmor mozes da gledas slike na velikom ekranu :D ). Jos da baterija bude trajala bar 2 dana bice odlicno.

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

markog, mene oterase kad sam to rekao za tv out..

ali je realno veliki + bas zato sto mozes da gledas sve to na ogromnom ekranu..

Sensei, nije bitno gde se nalaze, bitno je da imaju odredjeno medjusobno rastojanje..
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

pise da se pojavio na odredjenim trzistima u prodaji.
trazio sam na netu njegovu cenu i ta trzista gde se prodaje i ne mogu da nadjem nikakvu informaciju o tome!

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

znam gallee da nije bitno ali isto nije lijep osjecaj kad ti zvuk dolazi samo sa jedne(u ovom slucaju desne) strane...e sad...ako se telefon koristi u horizontalnom polozaju(recimo dok gledas film) to je vec druga prica...
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

Sensei, u pravu si.. mozda je to tako stavljeno jer kada stavis fon u dzep, cuces ga 100%, pod uslovom da ga stavis na pravu stranu..


sto ga vise gladam i citam o njemu, to mi se vise svidja.. ako SE ne izbaci nesto bolje od ovoga, moze samo da zakljuca fabriku.. ali ne sumnjam ja u SE, potrudice se..


stvarno je vrh, samo me brine cena, Nokia je vrlo svesna toga da ima realno najjaci fon na trzistu pa moze da se igra sa cenom..
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pojavili su se vec review-ovi ovog telefona...

Evo vam jedan odlomak i par slika....


Firstly, the camera. The Nokia N82 has is equipped with a 5.0 megapixel camera, that has a Carl Zeiss lens and a Xenon flash. Picture quality is of the highest order. The phone has a lens cover on the back, which when flicked open activates the camera. The camera opening speed is very fast, much quicker than many camera phones to date. Once active, the screen acts as a full view finder, and there is a list of options down the right hand side of the screen. You can navigate through these simply enough with the cursor D-Pad. The first of these options is Scene Modes. Through this you can choose the settings required, for macro, portrait, landscape, sports, night (used without flash) and night portrait (used with flash). There is also an option for you to create your own user defined settings, to access quickly and easily. Other options allow you to control the sequence mode, colour tone, white balance and exposure. There is also a self timer option.

The camera has auto focus, and the quality of pictures is very good. Once a picture has been taken, a quick press of the shutter key takes you back to the main screen ready for another shot. The speed is impressive. Once a picture has been taken, you can upload it to any number of your favourite online services, including VOX and Flickr.


SlikaSlikaSlika

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

cebzab slazem se sa tobom da je ovo ultra ruzno cudo, ovaj telefon radi na Symbian v9.2 S60 3rd FP1 platformi.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

procitao sam ceo test koji sam nasao na netu i uglavnom govore da je N82 telefon sa extra kamerom, GPS i internetom: "The N82 focuses mainly on the camera, hence the tagline “What cameras have become.” However, it would be a shame to think that is all the N82 has to offer. There is a lot more than that. The Nokia N82 also boasts excellent navigation and internet connectivity options too."
Na ovom su se testu uglavnom fokusirali na kameru i kvalitet slika a primeri i kvalitet istih ce biti okacen na netu sledece nedelje.

O kvalitetu zvuka i reprodukciji muzike na sluskama i drugim nekim zanimljivim opcijama nema nista napisano ali bice nesto sigurno u narednih nekoliko dana!

tipke najvise podsecaju na one sa SE w880i!

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

kljun napisao:Symbian v9.2 S60 3rd FP1 platformi.
Mislio sam na hardverskoj platformi, ne na softverskoj.
U svakom slucaju,good to know

Odgovori