Nokia 5630 XpressMusic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
carov
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: Pon, 12. Jan 2009. 05:21

Post od carov »

gle nije na nama da kazemo nokiji sta treba da ugrdjuje a sta ne... a siguran sam da oni imaju razloga za to... sto se mene tice ovo je ok jer mozda ce da nateraju i druge kompanije da malo razmisle i uloze malo vise para u nova istrazivanja... i gle cuda nama za godinu dana izadje procesor koji radi na 1gh a trosi manje od ovih koji rade na 200mh....secas se kad je prvi put dosao vip kod nas pa besplatni minuti i sve to.. pa onda telenor daje 1min 1 dinar pa mts 1min 0.90din meni bilo extra oni se prepucavaju ko ce da da bolju ponudu a ja pricam skoro za dzaba...

Kopte3 Again
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 23:33
:: Lumia 1020
Lokacija: bgd

Post od Kopte3 Again »

sa vremena na vreme menja se hardverska platforma koja nosi odredjenu generaciju telefona. znaci na odredjenoj platformi izadje npr 10 telefona. to ne znaci da ce svaki od njih da izvuce maximum iz nekog chipa na toj platformi. ta platforma celokupno je mozda energetski efikasnija, sveukupno brze radi i npr podrzava neke inovacije.
odgovor na tvoje pitanje je: sveukupno brzi rad. novi standby screen verovatno zahteva bolji hardver kako bi radio glatko, novi efekti takodje, samim tim se poboljsava brzina rotacije ekrana itd, a pre svega - to je nova platforma koja ce tek biti koriscena u novim telefonima. ne brini nisu stavili bmw-ov motor u volkswagen polo.
ponovicu, mobilni telefon ne mozes gledati kao desktop racunar.
uostalom ako ima procesor od 600MHz, to ne znaci da ima i 3d akclerator, vecu kolicinu ram memorije itd.
I'd explain it to you, but your brain would explode.

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Galerija slika 5630 :) .Jako lepo izgleda :roll:

http://www.allaboutsymbian.com/gallery/ ... 278&page=1 :wink:
Nokia C6

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

neznam za vas ali ja stvarno mislim da je ovaj telefon ruzan do zuba i mislim da je od njega lepsa i n90... a za specifikacije nebi bas reko samo da je kamera 5 i xenon blic i ojha... a zvuk mu je jak dosta sto je +

Nikola gr
Banned
Postovi: 235
Pridružio se: Čet, 19. Feb 2009. 19:39

Post od Nikola gr »

i meni je fon ruzan i tuzna...ona njegova baterija od 860 mah po meni je bruka,i cista propast...ne kapiram muzicko fon sa tako slabom baterijom,totalni proamsaj :shock: :shock:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Evo ga review sa MR sajta: http://www.mobile-review.com/review/nokia-5630-en.shtml
Kako pise u testu baterija moze da izdrzi 22h pustanja muzike, a prilikom testiranja punili su je na 2 dana uz "moderate" koriscenje - sto i nije toliko lose.
"moderate" kosriscenje - 40 miuntes of calls and up to an hour of music, a dozen of images and several minutes of video

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

ok stavili su 600mhz-a procesor ali kolika mu je zaista primena???? bice brzi i bolji od ostalih ali ce to da se odrazi negativno na neke druge funkcije telefona.....realna primena mu je veoma mala za 80% korisnika ovog telefona.Samo kazem da su sa 400 mhz procesorom mogli da dobiju skoro iste specifikacije i da ustede a i bateriju da sacuvaju.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

nebitan_lik61
Banned
Postovi: 108
Pridružio se: Sub, 01. Nov 2008. 03:36

Post od nebitan_lik61 »

jao jao ljudi moji, evo mog misljenja, samo nemojte da me napadate jer rekoh 'moje misljenje'

gornja tastatura isti w595 samo okrenuto naopacke..no to nije ni bitno.ruzan je k'o lopov

svim telefonima fali nesti... omniiHD fali xenon, n79 takodje, 5800 bolja kamera...itd, etc..

e pa tako vam je i ovde - malo veci ekran, malo bolje ovo... nece izaci savrsen telefon..

a sto se tice procesora od 600mhz..eto, stavili su ga da bismo se mi ovde i svi drugi ljubitelji telefona zapitkivali ZASTO i da bismo se zagrejali da ga imamo i onda -verovatno- razocarali kao i u vecinu ostalih telefona(iliti njihovih funkcija)ranije. sto bi mu u prevodu doslo - marketiiiiiiiiiiing.

'ajmo sada jos 10 stranica o procesoru, pa kada izadje ovo cudo(koje kao i ostali EM telefoni deluje kao igracka)da sumiramo taj procesor koji nas sve kopka.

pozdrav 8)
Even a clock that does not work is right twice a day

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Nemam pojma zbog čega bi nekom ovaj telefon bio ružan? :blinky: Meni je jako lep i zameram mu jedino previše praznog prostora između ekrana i tastature. :wink:

nebitan_lik61
Banned
Postovi: 108
Pridružio se: Sub, 01. Nov 2008. 03:36

Post od nebitan_lik61 »

ni ja nemam pojma zsto bi e71 nekome bio lep kada lici na neko drveno dleto...

ali znas kako nemci kazu: uber geschmack kann man nicht streiten.... iliti o ukusima se ne raspravlja..svako ima svoje mislljenje. meni je ruzan, tebi je lep. tocka je turena :wink: pozdrav
Even a clock that does not work is right twice a day

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

nebitan_lik61, znas kako E71 ima smekerski diznaj a taj smek mu daje onaj metal i bruseno staklo koji izgledaju fantasticno a E66 je po meni Najlepsi tel E serije!

nebitan_lik61
Banned
Postovi: 108
Pridružio se: Sub, 01. Nov 2008. 03:36

Post od nebitan_lik61 »

e pa vidis po meni su ruzni za ginisa...tako da svako ima svoj ukus.

ja niti sam smeker niti zelim takve telefone..a ti si brate mlad, 20godina, pa ti to i lezi.

meni se svidja seT700i, G705i, n79, samsung L700...tako da..

svako ima svoje misljenje i svoj ukus, ja ne volim uslovno receno igracke od telefona.
a na zalost, tj na vecinsku radost, sve sto izlazi namenjeno je teen populaciji i tako, malo starijima koji to vole. (tj da se ogradim, bar 70% telefona su takvi, sve sami sarenis)

Igor88bg, po mani, najlepsi iz e serije je e50, onaj braon boje.
Even a clock that does not work is right twice a day

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

kad smo kod igracaka, n79 mi bas deluje kao jedna. ali, da ne idemo u off, ne izbacuju se telefoni bez razmisljanja i prethodnog istrazivanja trzista, svaki model ima svoju publiku a ovaj ce sigurno imati
::luv phonez::

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Nokia 5800XM

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

da to je matora pricha da nema proc na 600MHz...
a nokia je u jednom momentu sklonila sa sajta informacije o procesoru,pa ih potom [nakon par dana] vratila...!?

e sad-jel skontao neko na kraju shta je taj 'full focus'?
meni jedino mirishe da je zbog njega potreban toliki proc...

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

cenobite, druze full focus je klasicna kamerica bez AF znaci nema ni macro mod vec hvata tek na 30 cm razdaljine od predmeta i to je to :-)

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Nokia C6

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

NemanjA^, tehno maniac, to sto eldar kaze okaci macku o rep nokia nema razloga da siri dezinformacije verujem da ima 600Mhz i u to ne sumnjam! Ne znam kako se mozes osloniti na benchmark?! Ok onda mi je n82 imala 190Mhz ma dajte ljudi kakav benchark! To cemo videti kako bude Windows radio na njemu :-) ako bude sljako dobro znaci extra ako ne onda stvafno fake mada sumnjam jos uvek verujem informacijama sa nokijinog sajta!

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Igor88bg, ne, ne... Ne širimo ja i @tehno maniac dezinformacije... Ja verujem Eldaru a Nokija je dobro poznata po tome kako će da ugradi nešto inovativno a na kraju :ohmy:
Nokia 5800XM

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Igor88bg, ako misliš da znaš bolje od Eldara onda napravi Smobile-review (serbian mobile review :D ).Eldar nikada nije širio dezinformacije, i zato mu i verujem :wink:

Realno, tih 600MHz nije ni potrebno mid-range telefonu, drugo baterija bi izdržala pola dana :dry:
Nokia C6

Odgovori