Nokia Lumia 1520

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Dulinjo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 82
Pridružio se: Uto, 24. Apr 2012. 23:38

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Dulinjo »

Koliko sam ja razumeo vise se nece prodavati L1520 ili je ovo poslednji model za oznakom NOKIA?

_Dario_
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 264
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2015. 21:19
:: nemam u nabavci
:: samsung galaxy tab 3

Re: Nokia Lumia 1520

Post od _Dario_ »

Sto se tice nokia telefona nece se proizvoditi do druge polovine 2016. god . Ne verujem da ce nastaviti ponovo posto su pauzirali dosta dugo i bice tesko vratiti se na trziste ali Microsoft ce izbacivati svoje lumie tako da je to isto.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Green »

^ Nije Nokia od juce pa da im bude tesko vratiti se na trziste. Usrali su motku s M$-om, ali ako bude pametnih ljudi u firmi, naci ce oni soluciju. Ne mora to odmah biti Android, moze Maemo da vaskrsne, MeeGo, pa cak i Symbian, sto da ne.

_Dario_
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 264
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2015. 21:19
:: nemam u nabavci
:: samsung galaxy tab 3

Re: Nokia Lumia 1520

Post od _Dario_ »

Pa moze ali mislim da je za to kasno posto su ios,android i windows vec toliko razvijeni da ih ne mogu stici nikada. Mogu da nastave sa WP telefonima i da naprave neki android tel. Ipak ne verujem da ce WP zbog Microsofta(poceo je da izbacuje svoje modele tako da ce biti najjaci sa WP uredjajima). Ako krenu android mozda i budu imali neki uspeh. Jedino mi je zao sto su sa nokiom otisli stari dobri telefoni koji su radili i po 10 godina i nista im nije falilo pa cak nisi morao ni novu bateriju da kupis.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Evindzer »

Ono što je nekad bila Nokija pod M$ patronatom, to su sad Majktosoft Lumije, mislim da je to poznato svima na forumu.
A što se tiče Nokije kao ostatka firme koji nije prodat (~poklonjen) M$-u, mislim da će možda pokušati sa nekim Androidima i svojim Z launčerom, nešto slično onom tabletu koji su pokazali pre mesec dana. Iskreno sumnjam da će se više upuštati u WP/Win10 vode..

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Ledjo »

N1 je vrlo skup. Ne znam ko ce njega da izabere izmedju Nexusa 9 ili Ipad-a

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Nokia Lumia 1520

Post od novak »

Oni se mogu vratiti samo sa androidom, opakim hardverom i niskom cijenom. Sve ostalo je jahanje mrtvog konja

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Apolo »

Ledjo, verovatno isti oni koji za iPhone daju 800-900 evra.
Festina lente.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Azimuth »

Zasto mislis da bi bilo ko menjao platformu kad ima najbolje iz ova dva sistema? To je apsurdno.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Joxy »

Green napisao:^ Nije Nokia od juce pa da im bude tesko vratiti se na trziste. Usrali su motku s M$-om, ali ako bude pametnih ljudi u firmi, naci ce oni soluciju. Ne mora to odmah biti Android, moze Maemo da vaskrsne, MeeGo, pa cak i Symbian, sto da ne.
Слажем се. И један модел да избаце али да га добро одраде биће довољно за нови почетак.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Evindzer »

Tako je, naziv tableta je N1, bio sam zaboravio. Jeste skup, a na netu kazu da je prilicno dobar.
Ukoliko bi izbacili samo par premijum Android telefona kvaliteta (pa i cene) N1-ice, mozda bi mogli da se u (ne tako dalekoj) buducnosti nadaju nekom uspehu. Bar ja tako vidim situaciju..

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Ledjo »

Po specifikacijama N1 jeste dobar, jedina zamerka je baterija koja bi trebala da bude jaca. Onaj ko hoce Android, ne vidim razlog sto bi izabrao N1 pre Nexusa ili nekog Samsung Tab/Note? Ko zna dal ce Nokia izbacivati update i ako hoce, ko moze da ti tvrdi da ce to raditi duze vreme? Trebali su da izbace neki tablet u kategoriji do 150e, veliki im je ovo zalogaj

_Dario_
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 264
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2015. 21:19
:: nemam u nabavci
:: samsung galaxy tab 3

Re: Nokia Lumia 1520

Post od _Dario_ »

Sto se tableta tice nece tu biti neke zarade. Mislim da ce kupovati samo zaljubljenici u nokiu kao firmu i mozda neki kolekcionari nokia uredjaja

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Apolo »

Potpuno pogresan potez sa Nokia tabletom. Microsoft mora da se odluci da li Nokia postoji ili ne postoji, da li ce praviti samo tablete ili ce i telefone. Ovako imamo situaciju gde Microsoft pravi Lumia telefone, ali se povremeno pojavi po koji Nokia tablet (koja je nekad proizvodila telefone), i onda logicno da ljudi vise ne znaju sta kupuju.
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Evindzer »

_Dario_, i ja mislim da nece biti neke zarade, ali imam utisak da su to namerno uradilli kako bi u ocima potencijalnih kupaca koliko-toliko ocuvali imidz kompanije koja pravi dobre i kvalitetne uredjaje (pa i premijum, sto da ne), a to zbog zabrane na proizvodnju telefona nametnute prodajom mobilnog odseka nisu mogli da ucine drugacije nego izbacivanjem tableta. A sve to, po mom misljenju, jer se spremaju da kasnije proizvode (nesto skuplje) Android telefone.
Apolo, mozda debelo gresim, ali, koliko sam ja shvatio, M$ nema nista sa ovim tabletom, vec je to proizvod onog dela Nokije koji nije prodat. :unsure:

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 1520

Post od bandiof »

ne postoji deo nokije koj nije prodat,tj postoji ali se ne bavi proizvodnjom mobilnih uredjaja vec necim sasvim drugim, a ovaj tablet su izbacili kinezi koji su kupili pravo na logo i kad su se dogovarali sa ms-om usov je bio da ne smeju da izbacuju mobilne telefone pod nokia logom do 2016 pa su oni iskoristili to sto nije navedeno da ne smeju tablete i samim tim napravili N1 kao uvod u celu pricu.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Evindzer »

bandiof, znao sam da se neprodati deo Nokije ne bavi mobilnim telefonima, ali to za Kineze i kupovinu imena nisam. Znaci, situacija je slicna onoj sa Alkatelom.
Nemam nista protiv kineskih telefona i proizvodjaca, ali kad je tako, te nove Nokije se nece naci na uzem spisku za moj buduci telefon.. 8)

_Dario_
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 264
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2015. 21:19
:: nemam u nabavci
:: samsung galaxy tab 3

Re: Nokia Lumia 1520

Post od _Dario_ »

Evindzer, ako se bojis kineza onda nista nemoj kupovati tamo se proizvodi 80% svga pa tako i vecina telefona a ime firme i finansij firme potice iz druge zemlje. Danas sve firne gledaju sto jeftiniju proizvodnju pa tako i ove za mobilni. Evo ti npr iPhone koji se verovatno pravi u kini ili nekoj zemlji sa jeftinom radnom snagom a skoro svi zele da ga kupe. Sto je on tako skup to niko ne zna ali kompanija plati radnika manje od 10$ na dan (sto je i logicno sto bi u USA platio vise od 10$na sat). Zakljucak je da se sva proizvodnja vrsi u kini ili nekoj zemlji sa jeftinom radnom snagom. I da to sto je napravljeno u nekoj zemlji sa jeftinom radnom snagom ne mora da znaci da je nekvalitetno jer tamo ljudi gledaju da zadrze posao i urade ga sto bolje da ne bi dobili otkaz a ne kao npr u USA boli ga uvo ako dobije otkaz naci ce posao za 30 min. Nego ljudi da nismo skrenuli sa teme i to dosta ? :D prvo smo skrenuli na taj tablet sad na ovo oko kineskih proizvodjaca i ostalog :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Evindzer »

_Dario_, nisi mi rekao nista sto ne znam.
Po tom pitanju, o mom misljenju i (jos vaznije) misljenju clanova koji su mnogo duze od mene na forumu i znaju vise od mene, mozes da procitas u temama o kineskim proizvodjacima, kao i o tome ima li razlike izmedju kineskih proizvodjaca i telefona proizvedenih u Kini, i koje su one.
U stanu trenutno imam bar deset telefona, od kojih su cetiri ili pet potpuno funkcionalni, a i ostali mogu da se koriste ako bi se moralo, i mozda su samo dva proizvedena negde drugde, a ostali svi u Kini. Takodje, od tih deset telefona, samo dva su telefona kineskih proizvodjaca, a ostali proizvodjaci su SE, Nokija, Asus, Simens, Del, Motorola....
Dakle, jedno je, kako sam rece, Ajfon koji je proizveden u Kini, a drugo Elefon, koji je kineska marka.
Ti koji su otkupili ime i logo marke Nokija, ako budu proizvodili telefone, nece ni u kom slucaju biti naslednici nekadasnje Nokije, kao sto ni danasnji Alkatel nije naslednik nekadasnjeg ciji su se telefoni prodavali pre desetak godina. Jedino ime je isto. Sve ostalo - nije.

Ali, da se vratimo temi.
I zato bih da postavim pitanje vlasnicima 1520-ice: Koliko je medju vama onih ciji telefon nije proizveden u Kini?

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia Lumia 1520

Post od rock9855 »

Ja mislim da se sad svi stancuju u kini. Moja n8 i n82 su bile made in Finland. Posle toga sve made in china koliko se secam :) Drugaciji su standardi u fabrikama poznatih proizvodjaca i onih kineskih. Naravno ne moslim tu na oppo, xioami, meizu, huawei... Vec na one nama nepoznate i neproverene

Odgovori