Nokia 808 PureView

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia 808 PureView

Post od Deksi »

Za kodove pitaj google i sa njima ces sve proveriti .

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Nokia 808 PureView

Post od mrkixxx »

Uhvatiste se za 5. stavku. :) Sta je sa brojem 1 ili 4? Jel postoji neki test za kameru? Jel visoka cena 210€ za ocuvan fon ali bez garancije pisane?

NSX
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Čet, 15. Avg 2013. 12:18
:: Nokia N8

Re: Nokia 808 PureView

Post od NSX »

gledaj da IMEI nema niz cifara 5050 u sebi jer te imaju hardverski 3G bag

moze i Skype da se koristi i moci ce i dalje, postoje mape raznorazne pa i te, ima i sports tracker

dal valja 230 evra? Pa ako je u top stanju valja, imaj u vidu da ako ti se ne svidi da ces sad tesko da je prodas za te pare ali telefonu ce po meni da raste vr. pa za par godina mozda budes mogao da je prodas i za duplo vise nego danas :) jednostavno prilicno sam siguran da nista bolje nece izaci u iducih par godina a da ce biti te velicine ili neznatno vece

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia 808 PureView

Post od Baraba »

NSX, 1020 ti se ne sviđa? Ni u jednom aspektu nije bolja?

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Nokia 808 PureView

Post od mrkixxx »

NSX: pa to mi reci covece! Znaci ne sme da pise u nizu 5050?! Daj mi neki primer.kako je kod tebe? Gde se ocekuju ti brojevi( na pocetku, sredini , kraju imei-ja)?

Baraba: meni se svidja. I bolja je u mnogo aspekata, ali je zato i vise nego duplo skuplja. 808 se jos drzi sa kvalitetom slika, mada , po meni, gledajuci mali milion testova, galaxy s4 zoom ga dosta ugrozava. Kazem po meni! Da je 1020 jeftinija, ja bih bas imao veliku dilemu. Ovako manje. Nadam se da cu sa 808 dobiti jedan dobar i upotrebljiv "fotoaparat" i jedan od antologisjkih modela iz nokia symbian kuhinje. Sto se tice funkcionalnosti, ako ne laguje i radi fluidno pri pozivima, porukama, slikanju i navigaciji, onda mi vrsi posao. Za sve ostalo je tu iPad. Btw, pocecu i da pravim svoju kolekciju slika sa mobilnih telefona (mobile photography).

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia 808 PureView

Post od janka_88 »

Po meni je povelika ta cijena od 210eur ali možda je to u Srbiji tako. Ovdje u BiH se za 150-180eur može naći isto tako očuvan sa pratećom opremom... za 200eur čak i sa pisanom garancijom koja je još važeća. :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia 808 PureView

Post od znemanja »

Mislim da je cena od oko 200evra sasvim realna za PV808, ipak je to najbolji cameraphone na tržištu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Nokia 808 PureView

Post od mrkixxx »

Znemanja, 808 je jedinstven fon jer je prvi sa tim senzorom, ali i poslednji high end simbian. Medjutim, 1020 ga je ugrozila skroz. Nije vise najbolji kamerafon na trzistu. Na testovima sa zoom S4 je bas gusto sa rezultatima. Ja cak mislim da zoom daje bolje sliku u vecini situacija.Ne kontam samo zasto jos toliko drzi cenu kad se vise ne proizvodi i sistem je mrtav. U vipu 41000 na standard 700! Bas sam u dilemi dal da ga pazarim ili da cekam da 1020 padne sa cenom, sto moze da potraje...

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Nokia 808 PureView

Post od Cooomi »

mrkixxx sutra izlazi neki naslednik 1020 koliko sam čitao, da l' je Lumia 930 il nešto tako ali kažu da će biti kamera u rangu sa 1020 :) To će mu sigurno oboriti cenu!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia 808 PureView

Post od acamatic »

mrkixxx, moj savet ti je da cekas lepo 1020 i budes posle gospodin covek.. 8)
Eee kolega kada bi ti znao koliko imam(ne samo ja,vec svi korisnici symbiana) problema sa telefonom,ne znam dal dve aplikacije rade,sve sto su mogli pogasili su nam,a ono sto nisu tek ce..
Tako da lepo ti sacekaj,ako treba i malo vise i posle samo nakrivi kapu i uzivaj,to ti je barem moj savet..
P.S. a ionako je jaci 1020 sto se tice kamere,nego 808..

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Nokia 808 PureView

Post od mrkixxx »

Najjeftiniji 1020 je 400€. Inace su oko 450€. Mozda uzmem 808 cisto da me mine zelja pa posle kupim zutu 1020 pa makar i izgubio par desetina evra. Ono sto meni treba od 808 je da je brza i fluidna, da radi navigacija, sports tracker, internet i upload na flickr, drustvene mreze i dropbox. Jel vam ferceraju ove app na telefonu? Za sve ostalo je tu ipad.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia 808 PureView

Post od Sale_M »

Facebook je shit na symbianu.Bila je pre neka aplikacija za fb solidna,ali mislim da je vise nema,ova fabricka mnogo baguje.Jedino sto lepo radi koliko ja znam je whatsapp.
Za net ti je najboje da koristis UC browser,najbrzi je i najstabilniji,a Flicrk apilikaciju imas preinstaliranu,mada nisam probao kako radi. :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia 808 PureView

Post od janka_88 »

Ta solidna aplikacija za fb se zvala F Mobi ali ne znam da li je i dalje aktuelna. :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia 808 PureView

Post od znemanja »

Fmobi radi i dalje, sad sam je testirao na N8, mada i ona je loša i spora.No, Opera radi sasvim lepo kao i whatsapp.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

NSX
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Čet, 15. Avg 2013. 12:18
:: Nokia N8

Re: Nokia 808 PureView

Post od NSX »

Baraba napisao:NSX, 1020 ti se ne sviđa? Ni u jednom aspektu nije bolja?
pazi to je par god. noviji telefon i čitavu deceniju noviji OS tako da nikako ne može biti lošija u svim aspektima

1020 ima mnogo brži browser i mnogo veći izbor aplikacija, veći ekran veće rezolucije i ostale moderne zezalice ali sve to(i još mnogo više) možeš da dobiješ i sa nekim Android tabletom od 100 evra koji ćeš da tetheruješ na 808...WP8 je po tim pitanjima bolji od Symbiana koliko i Android od WPa, i onda zašto davati gomilu para da bi imao samo osrednji OS

808 ima bolju kameru od 1020 u 99% situacija ako se koristi manualni mod, automatika je bolja na 1020(pogotovo sa Blackom) ali kod 808 imate presete (C1 C2 C3) pa tako mozete da imate vise "automatskih" modova po vasem ukusu(recimo jedan za jako sunce, drugi za jako mracne scene, treci za zatvoren prostor itd.) takodje 808 ima neka jako bitna podesavanja koja 1020 nema ( i slika jedno 10 puta brze od 1020 :) 1020 ima podrsku za RAW ali ko zna da radi sa RAW fajlovima taj vec ima neku prof. kameru a i to zezanje uzima poprilicno vremena

e da, slike visoke rezolucije uopste ne mozete da otvorite na 1020 nego moraju prvo da se prebace na PC...

evo za IMEI ko je pitao

http://discussions.nokia.com/t5/Nseries ... -p/1727484

P.S. ko uzme 808 obavezno neka flešuje Delight (1.4 je aktuelan) i neka koristi Operu Mini i Mobile kao browser, mada i UC je dobar, takođe Gravity je mnogo dobra aplikacija za twitter i FB, CuteTube za YT i slično
mrkixxx napisao:Najjeftiniji 1020 je 400€. Inace su oko 450€. Mozda uzmem 808 cisto da me mine zelja pa posle kupim zutu 1020 pa makar i izgubio par desetina evra. Ono sto meni treba od 808 je da je brza i fluidna, da radi navigacija, sports tracker, internet i upload na flickr, drustvene mreze i dropbox. Jel vam ferceraju ove app na telefonu? Za sve ostalo je tu ipad.
Sve to radi bez problema.

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Nokia 808 PureView

Post od mrkixxx »

Nsx
Ja sam pitao za imei. Ovaj koji gledam ima 5051, sto ispada da je ok. Sto se tice flesovanja, moracu da te konsultujem nakon kupovine, jer sam vec godinama na androidu i totalno sam ispao iz fazona za symbian. Znam samo da sam radio stvari preko ovi suita. Do malopre sam citao clanke damiana dinninga o 808 , bivseg nokijinog konsultanta za PW. Koji btw, sada forsira 1020 na veliko razocarenje clanova PW kluba. I jos nesto, na jednom blogu sam nasao tutorijal kako da se iz dobrog jpeg izvuce maximum obradom kao za raw.

NSX
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Čet, 15. Avg 2013. 12:18
:: Nokia N8

Re: Nokia 808 PureView

Post od NSX »

ma Phoenixom se to završi lagano, imaš tutoriale svuda, a Damian ima neke svoje razloga zašto vrti tu priču

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia 808 PureView

Post od Deksi »

mrkixxx, da i ja ti predlazem phoenix, vrlo mocan alat za fleshovanje symbiana. Samo se mora postovati procedura, jedan pogresan klik i radnja se nece obaviti kako treba.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia 808 PureView

Post od Adams »

Sto se tice odnosa izmedju 808 i 1020 moje misljenje je da je kvalitet slika priblizno isti osim sto 1020 ima mnogo vise korisnih softverskih opcija.
Meni je mnogo krivo sto sam morao da prodam 808 ali trebalo mi je jos kesa da bih kupio 1520. 1520 jeste u top 5 kamera trenutno ali 808 i 1020 stvarno odskacu od svega ostalog.
Siguran sam da cu jednog dana kad padne cena ponovo kupiti 808 da imam samo za slikanje jer bukvalno sa njim mi nije trebao nikakav drugi fotoaparat. :)
Nokia Lumia 1520

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Nokia 808 PureView

Post od mrkixxx »

Jel zna neko da li ima negde da se kupi novi 808? Ja zvao neke radnje po bgu, ali nemaju...

Odgovori