Nokia N97

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

nije tajna:) platio sam ga 720eur. dakle, ja nisam jedan od onih koji ce kupiti ispod tezge i posle kukati u slucaju da dodje do nekog veceg problema:) na zalost, nemam nekoga ko ide svaki drugi dan u Germany pa da moze tamo da mi kupi bez poreza, a onda da ga nosi tamo na servisiranje ukoliko dodje do nekog problema, na primer. Zadovoljan sam telefonom, ali bice tu potrebno doooosta software-skih optimizacija kroz nova izdanja firmware-a... Desi se da se browser zatvori sam od sebe usled mozda manjka memorije, jer eto, boze moj, otvirih pre toga ovi store:P smesno, znam, ali valjda ce srediti...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Realno N97 je telefon za šmekere, onima kojima je bitno da imaju najnoviji model. Mora nokija još dosta da uči da bi to ličilo na nešto.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

60sec
Banned
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 06. Jul 2009. 00:55

Post od 60sec »

misha, meni se to desavalo as gelerijom zum i fljus izbaci me ali kada udejm u galeru slika me ceka :-DDDD :wink:

milos123
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 16:59

Post od milos123 »

Evo sta je uzrok grebanja sociva kamere:
http://www.nokiausers.net/Newsflash/Sel ... posed.html
Nazalost to je harverski problem (iliti greska u konstrukciji), nadam se da ce Nokia ovo ispraviti u sledecim serijama N97.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

N97 mini -> KLIK
Hoce li ovako nesto stvarno izaci na trziste?

60sec
Banned
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 06. Jul 2009. 00:55

Post od 60sec »

IDzO, Cisto sumnjam nema zastitu kamere :lol: :lol: :lol: :lol:

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

IDzO, meni se cini da su to radovi malih zutih,kao sto ima i iphone mini.... :D
D500&E71

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

I meni se cini da su zuti umesali prste u sve to ali ovaj tekst nam govori da Njoka razmislja o proizvodnji manje verzije N97: "Not to mention that I recently I came in possession of some confidential Nokia documents, including Europe & Eurasia Roadmap which clearly show that Nokia is indeed working on smaller variant of its highly-anticipated device and phone should be launched later this year."

Evo i slicica (pogledajte 4. stavku od dole) Slika

izvor

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Po mom misljenju, N97 je mala rugoba:P Hej, korisnici, kako vam se cini polozaj space tastera? meni savrseno odgovara:) Kada je interface u pitanju, stvarno je steta sto se nokia malo ne ugleda na iphone. posle par godina postojanja iphone-a, jasno je da je korisnicki interfejs ono na sta proizvodjaci mnooooooooogo treba da obrate paznju... Ne kajem se sto kupih N97, ali ponekad uzdahnem podsecajuci se na tecnost i svezinu kojom odise iphone software :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Odradila sam promenu Product Code-a na Croatian i update-ovala ponovo telefon preko NSU-a.. Sve je prošlo super... Sad imam i srpski jezik u telefonu i FM Transmiter... 8) :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Hahahahha pazi Mini N97,jbt koji mentoli.Zamisli kupis Mini N97 i jedes onu mini plazmu. :lol:
Sta reci, "Ne pusta te da odrastes" :lol:
Da nije smesno bilo bi tuzno. :shock: :wacko:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

hey Wickeru, slogan za plazmu je odavno 'pusti korak':P Kada je pusten slogan 'ne pusta te da odrastes', prodaja plazme je opala jer su mala deca odbijala da je jedu jer, kao sto je poznato, mala deca zele da odrastu i budu veliki, zamisli!:P Anyway, mini n97 je jedna mala rugoba, rekao bih:D E da, sinoc promenih product code na hrvatski, tako da konacno imam fm transmitter:D Jeste da ga jos nisam probao, ali uskoro! Javicu kako radi...

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Evo kako da popravite felerican poklopac kamere -> KLIK

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Jeste da sam samo pogledao link, dakle, nisam zalazio dublje, ali ni najmanje ne kapiram sta treba da se uradi nakon sto se dodje do plave plocice...

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

Takodje misha... aj neka nam neko objasni da bi mogli d aovo pokusaju ljudi koji imaju N97... dali radi ? Pozzz
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

misha, Nista od toga,ja ne priznajem novi slogan,samo stari da se slaze uz mini N97 . :)
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

Imam jedno pitanje. mogao bih u skorije vreme da narucim n97 (NAM verziju) iz amerike. e sad problem. Sta sa 3G mrezom, ne poklapaju se frekvence osim 2100 i NAM verzija nema FM transmiter koji mi je veoma bitan (nisam siguran da je samo iskljucen softverski vec sumnjam da ga nema ni hardverski).
Ako neko zna odgovor, hvala

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

milkobgd, koliko ja znam, sve nase mreze koriste 2100 frekvenciju za 3G, tako mislim da ne bi trebalo da bude problema. Sto se tice FM transmitera, koliko ja znam u pitanju je samo software-sko ogranicenje, tako da bi trebalo da moze da radi ukoliko promenis product code. naravno, moraces da kupis micro usb punjac;)

Pusti korak, sto bi rekao Wicker... :P

Btw, moj telefon je star 5 dana, tako da jos uvek ne moram da se mucim sa ogrebanim socivom kamere... ako do toga dodje, odoh ja u Mobis...

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

misha, mozes ti ici u Mobis i mogu tebe oni prodavci/serviseri razumeti, ali dok Nokia ne izbaci neko zvanicno saopstenje da je to njihova greska i da ce o svom trosku popravljati, nece biti nekih mogucnosti da ti zamene taj deo bez naplate.
Bas sam pratio tu pricu na netu, o tim izuljanim kamerama i dosta korisnika se zali, ali jos nikakav potez Nokia nije povukla povodom toga. Verujem da, ako se nastavi ovaj problem i ako se pocne rapidno povecavati morace adekvatno reagovati i izaci u susret korisnicima.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Evo i posle 3 pune nedelje korišćenja N97-ice na mom primerku tj. na socivu kamere nema ama baš nikakvih tragova poklopca, nikakvih linija niti ogrebotina..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori