Nokia E61

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
petko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 17:53

Post od petko »

cao drustvo vec 10 meseci koristim e61 i prezadovoljan sam. pre neki dan sam kupio N73 u mobisu,cisto da imam kameru 8) .

da li bi mi mi neko pomogao i rekao gde mogu da nadjem drzac mob za kola (za e61), posto mi je preko potrebno!!
hvala unapred!

Ofion
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 21. Apr 2007. 19:20

Post od Ofion »

Nikako ne uspevam da ostvarim WiFi konekciju. Vidi mrežu, ali neće da se poveže. Ponekad izbaci poruku no gateway reply, a ponekad ništa. Ne mogu čak da se zakačim ni za kućni access point koji mi besprekorno radi sa laptopom.
Ima li neko savet kako to da rešim?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Ofion, u konekcijama imas opciju da stavis da se po default-u konektuje na odredjenu konekciju, a moj savet ti je da stavis da pri svakom konektovanju te pita da li zelis da se konektujes preko wap-a tj. gprs-a odnosno wlan-a. Druga stvar je prijem signala odnosno nije dovoljno da telefon samo prepozna mrezu nego i da signal bude dovoljno jak. Npr. meni se desilo da u kaficu imam pristup, odem i pogledam par stranica i pomerim se korak dalje, udjem u bastu i telefon i dalje vidi mrezu ali nije dovoljno jaka i diskonektuje se. I na kraju treca bitna stvar je da li ti je mreza zakljucana ili nije, ako nije moras je otkljucati jer bez obzira na jacinu signala neces moci da se konektujes

Ofion
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 21. Apr 2007. 19:20

Post od Ofion »

Svima puno hvala na korisnim odgovorima o povezivanju na WLAN. Rešenje je najverovatnije u otključavanju kućne mreže.

Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Post od Sava Savanović »

Kupio sam E61 i prezadovoljan sam,mada mi nedostaje kamera,ali E65 bi trebalo da reši i taj problem:)
Imam veoma malo aplikacija za e61,pa me interesuje da li postoji Mini Opera za e61 i da li je neko voljan da nareže neki CD sa programima za njega.
Postoji li TomTom verzija za e61 jer bih uzeo i GPS modul..
Hvala u napred na odgovorima..
Pozz.

Izmenio:gameforce:Čemu citat posta iznad?
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Sava Savanović, ne znam sta ce ti opera kad i ovaj browser sto je u njemu radi savrseno..barem kod mene na E60. Sto se TomTom-a tice, mislim da je bolji SmartComGPS.v1.00.UIQ a imas i mape za Srbiju i gradove pojedinacno i pride je badava.

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Postoji opera mini,mozes je skinuti za zvanicnog sajta,a prednost je sto skida dosta manje kredita,ja ugradjeni web browser koristim samo kada se okacim o neku wifi mrezu u gradu :D
TomTom radi (probao sam),ali zbog prevelikih mapa sam presao na smart2go (besplatan program) Mapa Srbije je svega par mb,pa se ne moze pohvaliti detaljima kao TomTom,ali posto mi je potrebna samo mapa Beograda,vrsi posao (ionako ga koristim na suvo,bez modula,samo kao mapu :lol: )

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Meni TOMTOM jako lepo radi, za sada još na suvo, ali i Beograd i još neki veći gradovi su poprilično dobro pokriveni, a trebalo bi da postoji i svežija mapa od ove koju ja imam.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Savo Savanovicu pre svega cestitke i dobrodosao u klub vlasnika E61. Programa za ovaj fon imas koliko zelis, ja sam nasao par hiljada na netu, samo treba poskidati. Zbog polise sajta na mogu da ti dam linkove, ali ako ti trebaju, javi se na PP. Ja sam kako sam dobio ovaj fon stavio Operu mini, Operu for Mobile 8.65 i uporedio oba programa sa ugradjenim browserom. Oba su pala na ispitu, i odgovorno tvrdim da mu Opera nije ni za prineti. Mana obe Opere je u sporosti (osim kada iskljucis ucitavanje slika) i Opere for Mobile u nestabilnosti. Nekoliko puta se sama iskljucila, jednom se cak fon zablentavio. Ovakvi problemi se sa ugradjenim browserom nisu desavali.
Sto se GPS software-a tiche imas TomTom koji je dobar, i dosta izvikan, imas pomenuti SmartCom GPS, Route 66 koji je isto odlican, Smart2Go koji je isto pomenut i sto je najvaznije dz je sa dosta pristojnom podrskom. Od dz programa izdvojio bih jos Mobile GMaps od Googla koji je JAVA aplikacija tako da mozes da ga koristis i u drugim programima.
Sve u svemu, prijatnu zabavu sa novim fonom ti zelim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Post od Sava Savanović »

Hvala na cestitkama,miodrage..i hvala svima na replici.Fon sam imao i ranije u ruci,ali sam tada odustao od kupovine,ali zbog rezolucije display-a mi je bio uvek privlacan.Imao sam pre njega Qtek 9100,koji je krš krševa..radi na 200MHz i dosta je spor..a o WM5 i to kako niti sa jednom verzijom ActiveSync-a nisam mogao da uparim BT dongle MSI/StarKey 2.0 je posebna priča,ja stvarno ne shvatam taj Microsoft..i na netu sam video da i ostali vlasnici 9100 imaju isti problem,dakle,jedva sam uspeo da uparim šesti COM port(incoming port),ali sedmi COM/output port(sa 9100 na PC/XP),to nije moglo nikako..i još nekih bezveze gluposti u sistemu,tako da sam digao ruke od WM sistema.Symbian je zaista dosta ispred WM.
:uhuh:
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa sto se tiche procesora i E61 radi na ARM na 206MHz tako da brzina zaista nije mnogo veca. Sto se WM tiche, mozda nece da saradjuje sa Bluetooth-om, ali preko kabla radi ko zmaj, provereno, doduse ne QTek nego neki drugi modeli. Trenutno je aktuelan WM06, pa cemo da vidimo kako ce da se pokaze.
Elem, odoh ja u off.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Pozdrav kolege :wink:

Citajuci "na prvi pogled: nokia e61i" sa naslovne strane sajta,nesto mi je privuklo paznju,a to je da e61i ima mogucnost kontrolisanja signalne lampice,tj mogucnost da se dodeli signalizacija novim porukama,propustenim pozivima,a ne samo novim mailovima (sto ima smisla samo ko koristi push mail).
Posto bi ovo moglo da bude veoma korisno,recimo kada je telefon u silent modu,mogu bez prilazenja telefonu da znam da li se nesto 'bitno' :D desava,dao sam se u potragu za aplikacijom koja bi ovo omogucila.
Resenje je program Remind Me (v3.20),koga mozete naci na sajtovima sa 'one strane duge' :wink:
Omogucava zvucnu i svetlosnu signalizaciju za sms,mms,mail,propustene pozive,podesavanje intervala i duzinu signalizacije itd.
Radi u pozadini,ne zauzima puno resursa,a dodaje funkciju koju je e61 IMHO trebala da ima od samog pocetka. :)
Lampica vise nije beskorisna!

Nokia E61: 1
Nokia e61i: 0 :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Slazem se, ali moram da napomenem da je prva ova aplikacija koju sam ja nasao, Remind Me v3.10 je izasla jos pre E61i. Tako da je E61 uhlebio taj poen jos i pre svog naslednika. Inace aplikacija je fenomenalna zato sto omogucava i stavljanje zvuka u reminder, i to poseban zvuk za svaki dogadjaj (SMS/MMS, Voice mail, Email, Missed Call). Ja sam to obilato iskoristio:)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Mlekadzija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 15:00

Post od Mlekadzija »

Savo, ne znam odakle ti ta sva negativna enegrija usmerena prema QTek9100. Ja ga imam zadnjih 6 meseci i radi savrseno, kao i WM5 na njemu a od pre par nedelja i WM6 (koji doduse vise trosi bateriju :() Ja sam ga povezivao preko mini USB kabla i sync je radio ko sat. Pre njega sam imao Symbian koji me je zezao sa Bluetooth-om pa sam zato presao na WM5. Sad razmisljam da uzmem jos jedan fon pa da on bude E61 ...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Mlekadzija, odlican izbor, pozaliti ne mozes sigurno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Nabavio sam Nokia LD-3W bluetooth GPS receiver, i sa instaliranim TomTom-om i Smart2GO radi skoro besprekorno. Malo mapa tu po Subotici zeza, nije bas svuda jednako dobro kalibrisana, ali su to stvarno minorne greske, i stare su mape, tako da pojedine ulice ne postoje i sl. Inace je fenomenalna stvar, jedva cekam malo bolje da ga isprobam :)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

uuu,miodrage,congratulations,mora da strava izgleda na ekranu e61 :)
ces' da mi pozajmis kada idem na more? hehe :lol:

Markoklik1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 05. Jul 2007. 11:22

Post od Markoklik1 »

Pozdrav svima :) ,

Vec pola sata okrecem brojeve telefona....niko u Beogradu nema torbicu za ovaj model, GPS LD-3W i drzac za kola.....

Ovde us neki spominjali da su nabavili GPS ali niko nije rekao i gde... :smutny:
Da li neko moze da pomogne?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

GPS receiver sam nabavio u Nemackoj, ovde da li i gde ima zaista ne znam. Sto se torbica/futrolica tiche, isto sam nabavio u Nemackoj crystal case i aluminium case za njega. Zbog svoje nestandardne velicine, tesko ces naci nesto sto ce da pashe.
Sto se drzacha za kola tiche, nasao sam ga tu u Subotici u firmi koja se bavi iskljucivo prodajom mobile accessories (ne smem ime da spominjem) a 250 din, i pitanju je univerzalni drzac za telefone sa mogucnoscu prosirivanja, i kacenja na ventilaciju ili da se lepi.
A takodje mi je brat poslao Hamin drzac za E61 za kola (identican ovom koji sam qpio) samo sto jos moze da se ubaci i slika neka na njega.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

guava
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Uto, 18. Jan 2005. 01:56

Post od guava »

@miodrage> a da li uz navigaciju se cuje i glas i kako se cuje? gde ima speakerphone uopste? i daj da vidimo neke screenshotove

@markoklik i torbicu i drzzac za kola, i sve ostalo imas u nokia radnji u dobracinoj. stvari su original ali malo udaraju

Odgovori