Nokia E72

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
pcmilos
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 20. Jan 2010. 16:07

Post od pcmilos »

kada me neko zove koga imam upisanog u imenik, ne izlazi ime...izgleda da je zato sto nisam upisao +381 ?! jel postoji neko resenje osim dopisivanja +381 ?

Sparx
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 15. Feb 2011. 19:22

Post od Sparx »

Ljudi, molio bih za pomoc, slabo se snalazim sa Nokiom i symbian os. Problem je sto vecina stvari koje skinem sa ovi store nisu predvidjene za moj ekran tj, ili stoji horizontalno ili normalno, ali na pola ekrana. Jel moze to da se podesi?

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

Sparx, kad skidas sa ovi store moras podesiti model telefona, ili skidaj direktno sa telefona pa ces dobiti samo aplikacije koje su bas namenjenje za e72
::luv phonez::

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

pcmilos, nema to veze da li si upisao +381 ili nisi... moguce je da imas isti broj telefona ali sacuvam pod 2 razlicita imena ili da pod jednim brojem imas sacuvan jos jedan broj ( recimo kucni ) pa ti zato ne ispisuje ime... ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Sparx, kako mozes skinuti nesto sa ovi ako nije za E72.Cak i da tamo na sajtu ovi promenis model telefona i sebi posaljes sms za preuzimanje i tad kad preko telefona otvoris taj link pise ti sory itd.itd. Znaci da model nije kompatabilan sa datom app.... i nemozes je preuzeti.

Sparx
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 15. Feb 2011. 19:22

Post od Sparx »

e, u tome i jeste problem... Jeste kompatibilna, podeseno za E72 i opet isto... Inace, ja koristim android tako da sam slab sa ovim, trelefon je od devojke, ali vidim da se store puno razlikuje od naseg marketa

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

narode, ima li neke verzije softvera novije od 52.005? Vidim da neki pominju kako je nekim apdejtom rešeno neprikazivanje mailova u izvornom HTML obliku, i šta ti ja znam. Kod mene se to ne dešava, a ne daje mi info o bilo kakvoj novijoj verziji SW

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

araphel, ima Slika Nokia E72-1
V 053.001
26-11-2010
RM-530

kunkun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2010. 21:20

Post od kunkun »

da li je neko updateovao na ovu novu verziju, meni je i dalje 051 i sve mi radi kako treba tako da ne znam da li da updateujem...ima li nekih poboljsanja, izmena?
Iphone 6, space gray

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

deksicom, Što meni to ne prikazuje kad tražim update? Fon je regularan, za naše tržište. Ništa nije budženo, pa da neće da javlja update. :cry:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

araphel, ne prikazuje ti mozda zbog tvog CODE-a koji si upisao... Za taj CODE koji si ti upisao NE POSTOJI vjerovatno update pa ti nije ni prikazao, a to nema veze da li je telefon regularan ili ne...
Uzmi Nemesis ( ali prije toga nadji na internetu neki novi code i tamo ga upisi na NOKIA servisu da vidis da li ima neka najnovija verzija ), promijeni CODE i updateuj...
kunkun, ne bih savjetovao da odmah uzmes noviju verziju, jer ipak mislim da nekakvih poboljsanja nema... I ja sam za svoju N95 8Gb mislio da je novija verzija bolja, ali... NISTA,ali apsolutno nista nisu poboljsali, samo sto sad umjesto jedne imam 3 igrice, a to mrzim !!! :x
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

zavodnick, nikakav kod ja nisam upisivao. telefon je legalno uvezen, kupljen kod Vipa, sa originalnim softverom, i sa upravo ovim kodom koji je deksicom gore naveo. međutim, ne prijavljuje postojanje apdejta.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

araphel, pazio ovako cod ti se nalazi ispod baterije,drugo proveru softvera vrsim na sajtu Firmware versions of Nokia mobile phone i tu pokazuje da postoji ova nova verzija a kada proveravam na nokijinom sajtu tamo pise da je tvoja verzija naj novija (KLIK) sad sta je tacno. Isto tako je i za n79 u mom telefonu je upisana 32.001 a na sajtu nokije 31.002. i na ovom Firmware versions of Nokia mobile phone pise da postoji 32.001.Neznam kako da se opravis ali na nojinom sajtu probaj da upises drugi cod pa da vidis sta ce bit.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

araphel,pusti ti kolegu deksicom-a,taj fw 53.011 o kome on prica je za sada "izdat" samo za zemlje bliskog istoka i jos neke zemlje,kao i za uredjaje koji su brendirani za nekog operatera... :P 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Hvala na informaciji. Cekacemo da se pojavi nesto novo....strpljenje je vrlina 8)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

A bre ja koliko sam znao to sam i napisao.Znaci po tvome Fox, i mi koji smo kupili n79 u telenoru imali smo privilegiju pa smo dobili verziju 32.001 a na sajtu nokije je prikazana kao naj novija verzija 31.002.Slika ;)

jooko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 29. Nov 2009. 12:36

Post od jooko »

E zdravo svima...
Volela bih da cujem vase misljenje..Imam trenutno iphone 3g i mnogo razmisljam da predjem upravo na ovaj telefon (e72), pa sta vi mislite, da li je bolji?? Znam da se dosta razliku po svemu, al eto volela bih da cujem neka misljenja vas koji vec imaju ovaj fon. Kakve su mu apps, rukovanje, da li je komplikovan,itd.. :D pozdrav

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

jooko, NOKIA kao NOKIA... ko se jednom o Symbian opece, taj odj... sve ostalo :)
Mogu ti reci da je telefon odlican, a appse moras da instaliras... Nije sve servirano kao na iphoneu, ali ako volis da se igras sa telefonom i da ti nikad ne dosadi, onda je NOKIA pravo rjesenje :)
Jos klasa E....eeeeeeeee :D O punjacu ne moras da razmisljas tako da ... tvoj izbor...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

kunkun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2010. 21:20

Post od kunkun »

jooko, sve sto dobijas sa ovim telefonom je fizicka tastatura, bolja kamera i baterija, sve ostalo gubis pa ti vidi sta ti je primarno 8)
Iphone 6, space gray

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

deksicom,da li ste imali privilegiju da dobijete update ili ne - ne znam,samo znam da ovaj fw koji si pominjao za E72 za sada ne postoji za trzista evropskih zemalja,sem za brendirane uredjaje O2,T-Mobile,Vodafone,... . 8)
Inace,ta verzija za N79 v.32 se moze naci za vecinu trzista pa i za nase. :P :wink:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Odgovori