Nokia 701

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

janka_88,bas sam i pitao iz razloga da vidim koliko memorije je "pojeo" sam sistem da bi ocenio koliko ce otprilike ostati slobodnog RAM-a na 8-ici kada izadje prva full verzija Belle fw.
Iskreno,ocekivao sam bar 350MB slobodno,ali ocigledno sam se prevario. :?
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Fox, iako nemam taj telefon kod druga sam vidio da mu ostaje oko 150 MB RAM-a... E sad, nemam pojma koji mu je zadnji update, ali sve u svemu, memorije jako malo ostaje ;(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

da, ja sam uradio update pre neki dan tako da...ako uopste ima neke veze... :wink: :wink: :wink:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

zavodnick napisao:Sale_M, mnogo ti je dobra slika...:)
Samo jos nesto da te pitam ?! Vidio sam da baterija istog kapaciteta kao i neke druge kud i kamo manje "drze", a ne mogu da vjerujem da sve moze da bude do ekrana, jer na gsmareni i pise koliko moze na njemu da se slusa muzika... malo mi nerealno!!! :ohmy:
To sto pise na Gsmareni su neki maximalni rezultati ukoliko se radi iskljucivo taj proces na telefonu npr razgovaranje ili slusanje muzike.
Sto da ne,Belle ima dobro optimizovanu potrsosnju izgleda,nije samo do ekrana,ako je uopste do njega ;)

E da,280 mb rama je sasvim ok i dovoljno i za heavy usere. ;)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Sale_M, meni ta prica nekako i "drzi vodu" jer ako samo pogledamo N8 na kojem baterija moze da "izdrzi" 2-3 pa nekad i 4 dana, zavisi od toga sto radis, a prednost dobre baterije su do sada imali samo telefoni E serije ( kad govorimo o NOKIA-i ), tako da mozda i jeste moguce, ali ako tu "industrijsku pricu" batalimo i smanjimo to za 30%, opet dolazimo na jedan sasvim novi nivo koristenja baterije... :oops:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Moze li mi neko reci da li na ovom modelu ili nekom drugom koji ima oficijelni belle siste funlcionise skype bez problema? Pozdrav

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

ja sam probao da nadjem skype preko ovi-ja ali nisam nasao... :? :? :?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

luca, interesuje me jer na Belle koja ima za N8 ne funkcionise, tj. instalira se normalno i prilikom svakog pokretanja mi trazi da unesem username i password i da prihvatim uslove koristenja i nakon sto prihvatim uslove odma se ugasi aplikacija pa pretpostavljam da skype ne podrzava rad na Belle (bar trenutno). Zato me zanimalo da li ima neko da je instalirao skype na ove oficijelne sisteme. :) Jedino da se skine direktno sa skype stranice pa da se vidi ko vec ima ovu nokiu ili neku drugu sa fabrickom Belle.

burca
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 06. Mar 2007. 11:26

Post od burca »

jos nema oficijelnog skype-a za belle...a kad ce,ne zna se....

vise na:
http://community.skype.com/t5/Symbian/S ... d-p/104544

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

zanima me dali je neko instalirao Garmin i koju verziju na Belle
16 godina na forumu MOBILNISVET

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

koliko vas ovde ima ovaj telefon? hteo bih da čujem iskustva i utiske.

ima li neke razlike u materijalima korištenim za kučište? naime čitao sam da kao c7 ima više metalnih delova od 701.

jeli istina da 701 nema gorilla glass? (c7 ima).

i zašto npr. c7 ima 0.73 sar, a 701 ima 1.08? ne bi trebalo to, jer su blizanci.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

kopitaneskita, nemam telefon ali mogu slobodno da tvrdim da ima gorilla glas i da osim kamere i oblika ne deli nista sa c7. bolji apu vise rama i mnooogo bolji ekran

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

snenad napisao:kopitaneskita, nemam telefon ali mogu slobodno da tvrdim da ima gorilla glas i da osim kamere i oblika ne deli nista sa c7. bolji apu vise rama i mnooogo bolji ekran
moguće, ali ipak nisi u pravu za gorilla glass ekran. ovaj model ga nema, što lako možeš i sam proveriti na gorilla glass sajtu.

neverovatno da mu to nisu stavili.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Ako uzmemo u obzir koliko je nokia srozala kvalitet svojih telefona u zadnjih nekoliko godina,onda nije nimalo cudno sto ovaj aparat nema gorilla glass......mada prosecan korisnik nokie to nece ni primetiti
D500&E71

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Gsmarena je do sada bio sajt sa najpouzdanijim i njtacnijim podacima o specifikaciji telefona.Ako tamo pise da 701 nema gorilla glass staklo onda nema,u suprotnom... :|



edit: Evo sad videh na areni,stvarno pise da nema Gorilla Glass,cudno...
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Pošto je ovo čudo skoro identično sa C7, moram da napišem nešto kada već pričate o GG. Došao drug kod mene da mu flešujem telefon i kada sam uzeo telefon u ruke vidim onu standardnu foliju koja se jedva drži na ekranu. Kažem ja njemu odlepi to ima GG kao moj neće mu biti ništa. Uzme on moj telefon onako razgleda kaže stvarno izgleda ekran kao nov, i skine sa svog foliju. Vidim ga posle par nedelja a on već ima par sitnih ogrebotina. :shock:
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

telep, ee zeznuo si drugara,dzabe se coveku izgrebao ekran..i to sve zbog tebe :dry: ,salim se.. :D
Da li je moguce da ovi iz Nokia-e nisu barem mogli kada su vec kopirali ovaj telefon sa c7,zar nisu mogli da mu ostave "GG" nego su i to izbacili da bi bio sto jeftiniji.. :dry:

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

acamatic, jbg masprodukcija potkana kapitalizmom cini cuda u stalnoj jurnjavi za sto vecim profitom...kao da im mi korisnici nesto znacimo,bitno je samo koliko smo novca spremni da im ostavimo godisnje.
D500&E71

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Post od neogeo »

Na sajtu Corning GG lepo piše da 701 ima GG i . :) e, a kakvog je kvaliteta GG to je diskutabilno.
http://www.corninggorillaglass.com/prod ... illa/nokia

U svakom slučaju, po istoj ceni (C7 ili 701) pre bih kupio 701 i tako će i biti ;).

dali
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 04. Okt 2011. 11:34

Post od dali »

jel bi mogao neko da mi kaze koliko dugo trebam da ga punim prvi put, upravo sam dobila ovaj telefon i ne znam da li da ga punim normalno ili da ga punim 3 puta po 12 sati?

Odgovori