Nokia Lumia 520

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Coni »

Desava se meni cesto ali samo kad pricam sa ocem...ne cuje me na 2 sekunde. Mislio sam da je do mreze.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 520

Post od sugarcoated_ass »

Nemam tih problema, a nisam ih do sada ni jednom primetio. Dosta pricam (razgovori od 10 - 35 minuta) i ni najmanji problem. Vip mreza je u pitanju, a dosta pricam i sa Telenorom. :)

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Coni »

Ko zna, mozda nam sim nije lepo legao, meni je secen...a i dosta je izlizan...

the_radosh
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 12:58
:: Nokia Lumia 730

Re: Nokia Lumia 520

Post od the_radosh »

Pa nemam pojma, moj sim nije secen, nego je bas uzet nov broj u Telenoru sa Lumiom 520. I to mi se desava bas skoro od pocetka.. I sve cesce.. :/ Kontam da odem do Telenora da vidim, al mi mob ima 8.1 Preview for dev., pa ne znam jel mi vazi garancija...

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Coni »

Vrati preko onog programa na 8 i nema problema.

the_radosh
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 12:58
:: Nokia Lumia 730

Re: Nokia Lumia 520

Post od the_radosh »

Ako mislis na ovaj problem sa pozivom, desavao se i na 8.0. A ako mislis zbog garancije, pomislio sam to da uradim, al sam nesto cuo da je zeznuto, da treba traziti drajvere neke itd. Nemam bas vremena puno da se bahcem sa tim.. :) Jedino ako je jednostavno, skinem program, ostavim tel prikljucen na komp i sam sve odradi.. :)

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Coni »

Zbog garancije. Da, tako je kako si napisao u poslednjoj recenici, jedino ako nemas srece kao ja, na jednom kompu mi je proslo bez problema ali na drugom me zezali drajveri.

the_radosh
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 12:58
:: Nokia Lumia 730

Re: Nokia Lumia 520

Post od the_radosh »

Aha... A valjda nisam baksuz.. A gde ima da se skinu driveri? I kako da odredim koji trebaju?

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Coni »

Trebalo bi windows sam da skine potrebne drajvere. Samo, meni je na cimerovom kompu skinuo polovicno, u smislu da je windows prepoznao "lumia 520" ali taj program nije registrovao prikljucen telefon. Pola sata sam se zezao, skinuo neki program koji trazi adekvatne drajvere za ceo komp, i tako nasao. Ali kazem ti, ne znam nikog da mu se to desilo osim mene.

the_radosh
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 12:58
:: Nokia Lumia 730

Re: Nokia Lumia 520

Post od the_radosh »

Vazi.. Pokusacu, pa sta bude. Malo procackati po netu za drajvere ako treba. Hvala u svakom slicaju.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Kako da vidim neki dokumenat kada preuzmem. Skidao sam neke fule menagere ali oni to nevide.

the_radosh
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 12:58
:: Nokia Lumia 730

Re: Nokia Lumia 520

Post od the_radosh »

Krenuo WP8.1 za Lumia 520 RM-914_eu_hungary_422. Telefon sam kupio u Telenoru. Prvo radi neki manji update, pise priprema za 8.1, pa sad sledi Cyan, verujem..

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 520

Post od Azimuth »

Ja malopre gledao kod ćaleta, nema još ništa. Jel postoji neka obavezna procedura? Tipa da baterija mora imati određeni % ili šta već? Koja je veličina tog apdejta na 8.1?
Njegov nemam pojma odakle je, ne znam ni gde to treba da piše, pa ako moze neka smernica... Hvala unapred!

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: Nokia Lumia 520

Post od knjaz »

Odakle je pise u podesavanja/ extra + informacije.
E sad mene nervira jedna stvar sto kada sam na wi fiju paralelno sam i na 3g. Danas gledao nesto na youtubu i ono mi skinulo megabajte iz paketa iako sam bio u stanu i zakacen na wi fi. Pokusavao sam da iskljucim mobilni net dok je na wi fi ali nema nigde. Ima neko resenje, osim da gasim celular rucno.

the_radosh
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 12:58
:: Nokia Lumia 730

Re: Nokia Lumia 520

Post od the_radosh »

Nema posebno nista. Ja sam napunio bateriju, za svaki slucaj, tako je preporucljivo. Mada, ne skine vise od 20-30%. Nemam pojma koliko je velik update, ali dosta dugo skida. S tim sto je meni (tj. komsiji, hvala mu na Wi fi) konekcija 1.5 Mb, prilicno sporo..
Ovo odakle je je rekao knjaz, extra+informacije.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Sad sam i ja proverio i mojoj lumiji je dostupno azuriranje, sad je kasno i baterija nije bas puna tako da cu to sutra uraditi.
deksicom napisao:Kako da vidim neki dokumenat kada preuzmem. Skidao sam neke file menagere ali oni to nevide.
Za ovo sto sam gore pitao PDF Reader zavrsi posao.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Coni »

Sinoc instalirao, radi odlicno. Hard reset obavezno, trokirao je malo dok nisam to odradio.

the_radosh
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 12:58
:: Nokia Lumia 730

Re: Nokia Lumia 520

Post od the_radosh »

Jel posle hard reseta odradis kompletan back up, ili sam ponovo sve instaliras? Mozda smesno pitanje, al ne znam jel to ima veze. :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Jutros postavljen 8.1. Sve prošlo bez problema. Update je trajao oko dva ipo sata. Reset nisam radio jer sve radi odlično. Sve je bolje i sve brže radi, jedino mi se nesvidja galerija slika što su izbacili pozadinsku sliku.

the_radosh
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 12:58
:: Nokia Lumia 730

Re: Nokia Lumia 520

Post od the_radosh »

Da, bas steta sto su to uradili sa galerijom. Onako je bilo bas odlicno, ovo mi je nekako klasicna galerija, kao kod svih.. :/

Odgovori