Nokia N95

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Skyw@lker
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 28. Dec 2009. 12:33

Post od Skyw@lker »

Skoro sam nabavio N95 8GB i zanima me par pitanja...

1) Da li mogu na njemu da se puštaju klasični DivX ili DVD filmovi bez kompresije (znači avi, mpeg2 extenzija) i iz kog programa ako mogu?

2) Nisam kupio nov telefon već polovan, na njemu je instaliran Garmin sa mapom Srbije al problem je što jako sporo radi... Dugo traži satelite, jel to normalna pojava ili mora nešto da se podesi?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Skyw@lker ako se ne varam spiderman koji ide uz njega je težak 800mb tako da je verovatno nnešto kompresovan.ja sam imao nešto u avi fazonu ali ne mogu da se setim da li je bio mp2 ili mp4
a pod dva nabavi onu verziju koja se instalira na mem karticu a ne onu koja se kopira na istu.ona koja se kopira prvo zeza maximalno media centar trooši bateriju i još gomilu drugih gluposti,ja sam imao prvo tu verziju.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

jole!
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 14. Nov 2008. 02:53
Kontakt:

Post od jole! »

Pre neki dan sam uzeo ovaj tel,sve radi super samo sto ne radi dugme za kameru,inace kamera radi..dali postoji neki program s kojim mogu da promenim dugme za slikanje,bar dok ne popravim tel.majstor mi je rekao da je narucio dugme,ali ce da stigne tek oko 10og januara zbog nove godine.a malo sam nestrpljiv Srećan sam.)
hvala vam unapred...

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Skyw@lker
1) Moже из Coreplayera.Мада би био иделно када би их конвертовао у .мр4 и пуштао у фабричком плејеру.

2)Потебно је да подесиш АГПС а то ћеш урадити тако што ћеш у подешавњима позиционирања активираш побољшани ГПС.
После тога се врати корак уназад и у серверу позиционирања подеси пристипну тачку коју користиш за гпрс а за адресу сервера упиши supl.nokia.com

:wink:
Слобода или смрт

Skyw@lker
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 28. Dec 2009. 12:33

Post od Skyw@lker »

oK hvala, Core player sam koristio na N73 ME i radio je extra nisam znao da može da pušta i avi i mp4 klipove...

Skyw@lker
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 28. Dec 2009. 12:33

Post od Skyw@lker »

Probao sam - preko WinAVI MP4 Converter-a sam prebacio AVI filmove na kompu u MP4 format (bez promene rezolucije i kompresije) i prebacio na mobi radi extra iz njegovog ugradjenog plejera! :) Prosto ne mogu da verujem koliko je "jak" N95 za multimediju :)

Konza_
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 02. Jun 2008. 17:55

Post od Konza_ »

Imam 1 problem...

Naime, na kameri mi pise da imam 46 minuta za snimanje, ali ne mogu da izguram vise od 10 minuta.Dodje negde oko 10 minuta, i onda se pojavi ona screen Nokia i kao da se telefon restartovao..Normalno, video nije sacuvan... :o

To sam primetio na koncertu prvi put kada sam snimao neku pesmu... :disgust: Nisam uspeo snimiti celu pesmu zbog toga...

I jos nesto..Pred koncert sam ceo dan punio telefon...U opcijama kod kamere sam izabrao da bude TV normal quality, ali na koncertu od 2,5h, meni se baterija ispraznila bukvalno posle sat i nesto, tj.doslo je do poslednje crtice, iako sam, kao sto sam rekao punio telefon skoro ceo dan.A bez tog snimanja drzi baterija oko 3 dana... :blinky:

Sta mislite da je...? :cry:

pozz :wink:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ne vidim kakve veze ima trajanje baterije s tim što si ti nju punio ceo dan (ne misliš valjda da se ona ceo dan punila), isto bi bilo i da si je punio dok se ne napuni znači oko par sati.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Konza_
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 02. Jun 2008. 17:55

3

Post od Konza_ »

:D pa,da li je moguce da se tako brzo isprazni baterija? :o :o :o :o :o :o :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

Esseker
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 03:16
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Subotica

Post od Esseker »

Konza_, zasto da nije moguce,video snimanje trosi bateriju,a izgleda da si ti snimao nekoliko puta po tih 10 minuta i to je pojelo bateriju,plus neki SMS sa drustvom,ili poziv da za dogovor(ako si sa nekim isao na koncert)... pa racunaj. A ako si bateriju stavio u 12h da se puni,ona se punila do maximum 14h i od tada je punjenje prestalo,tako da :dry: .
Galaxy Note 9 SM-G960F/DS 128 GB Ocean Blue

Konza_
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 02. Jun 2008. 17:55

Post od Konza_ »

i jos jedno pitanjce..da li je za instaliranje programa potreban usb kabal ili se to radi direktno iz telefona? :)

Esseker
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 03:16
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Subotica

Post od Esseker »

Konza_, pa mozes da instaliras sa racunara preko USB kabla,a ako ti je instalacioni fajl nekog programa u fonu onda instaliras iz fona direktno(na primer u mem. kartici ako si ga ubacio tu). 8)
Galaxy Note 9 SM-G960F/DS 128 GB Ocean Blue

Konza_
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 02. Jun 2008. 17:55

Post od Konza_ »

Kako mogu proveriti da li na telefonu imam viruse?
:smutny:

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Konza_, не телефону не можеш имати вируса....тако да не брини! :wink:
Nokia 6220 Classic

Konza_
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 02. Jun 2008. 17:55

Post od Konza_ »

E,ovako...

Pokusao sam formatirati (hard reset) telefon, pa da vidim da li ce se snimanje poboljsati.Naime, i dalje mi stoji (imam karticu od 1gb) da mogu snimati sa high podesavanjima, negde oko 45 minuta, ali meni nikako nece da snima svih tih 45-ak minuta odjednom, vec mi samo odjednom u toku snimanja ''pukne'' snimanje i pojavi se beli Nokia screen i izadje mi pocetni ekran, u sustini kao da sam ga restartovao... :o

Ne znam sta vise da radim...Da li jos neko ima iskustva sa ovim?

Esseker
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 03:16
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Subotica

Post od Esseker »

Konza_, to po meni jedino sto moze biti je neki bug u software-u. Update-uj software i mislim da ces resiti problem. 8)
Galaxy Note 9 SM-G960F/DS 128 GB Ocean Blue

Konza_
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 02. Jun 2008. 17:55

Post od Konza_ »

Hvala ti na odgovorima..a, mozes li mi reci kako se update-uje softver, posto se do sada nisam bavio tima ili barem da mi das neki tutorijal,ako imas?

pozz i hvala :)

Esseker
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 03:16
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Subotica

Post od Esseker »

Konza_, Mozes preko NSU ili mozes naci neki WiFi Hot-spot u gradu i direktno iz fona izvrsiti update software-a. Evo ti linka gde imas sve o tome: Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater" 8)
Galaxy Note 9 SM-G960F/DS 128 GB Ocean Blue

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Post od mladen_bgd »

da li mozete da mi preporucite neke dobre in ear slusalice sa mikrofonom za nokiu n95? i gde se mogu kupiti. :)

pozz

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Post od Resničanin »

mozes da kupis u mobilvudu, video sam danas (vojislava ilica) :P. preko 2000 dinara su sigurno. video sam da imaju neke koje imaju moji drugovi, sada koje tacno ne znam :P
KISS ME I AM 93

Odgovori