Nokia 6500 slide

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pinocio, čestitam, ali ako si naložen na čvrkanje po Symb 6500s će ti vrlo brzo dosaditi... :wink:
Sale_M, video zapis je max 640x480 sa 15 frejmova/sek (ništa novo) a videoplay je 3gp i mpeg4 na 30 frejmova/sek, naravno fullscreen :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

plmm
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 05:02

Post od plmm »

evo, posto sam dosta izgnjavila milosa, da sad i vas ostale... :) naime... namjeravam kupiti ovaj telefon, prekrasan mi je, cini se po vasim utiscima da je odlican, ali imam jednu veeliku nejasnocu... Posto mi je JAKO bitno da mi na mobitel stane jaaako puno poruka, zanima me je je li istina da na ovaj mob stane onoliko poruka koliko imas slobodne memorije, ili kako neki kazu - da na telefon stane maksimalno 200 poruka? i jos me zanima u vezi ovih problema sa mem. karticom. da li, kada dođe do problema tj. kako ste rekli da se resetira, da li se onda automatski brise sve sto je na njoj pohranjeno ili?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

plmm, ovo za čuvanje poruka ne znam (ja nemam ni jednu), ali, ne može da se postavi MC za to, a 6500s ima skoro 30 MB slobodne memorije a SMS koliko?, par kB, pa računaj...sigurno nije 200...
U vezi problema sa memorijskom (ako ga ima) rešenje je objašnjeno na početku teme, i ništa se tu ne "resetuje", samo dođe do gubitka kontakta sa MC, podaci naravno ostaju :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

patoshik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 20. Jan 2008. 00:27

Post od patoshik »

Ljudi pomagajte! Kupio sam ovaj tel. i do sad se zaista pokazao da je ok, samo ima jednu po meni veliku manu(makar ovaj moj) Cim nekoga pozovem i uspostavi se veza, cuje se neko sustanje i traje dok se god veza ne prekine! To sustanje je onako blago iritirajuce imajuci u vidu cenu i klasu ovog telefona! Sagovornika dosta dobro cujem ali me zanima zasto se cuje to prokleto sustanje! U radnji su mi rekli da nije do telefona i ne mogu da priznaju garanciju - kao to je zbog mreze. Mada sam ga probao na svim mrezama, problem je i dalje isti. Imam li prava da ga reklamiram? Kako da resim problem? Unapred zahvalan!

plmm
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 05:02

Post od plmm »

E, hvala Vlada Zem... Al posto ti nemas ni jednu poruku sacuvanu, aj vi koji imate pa mi napisite koliko otprilike stane... da znam... 8)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

plmm, nisi shvatio poentu, ako 1 sms poruka zauzima 1-2kB, koliko toga može da stane na recimo 20 MB slobodne memorije telefona? A i teško će ti se neko javiti sa 200+ poruka jer je ovo "nov" model.

patoshik, ne da imaš pravo nego moraš da reklamiraš (očigledno da mreže nisu problem), zapao ti nažalost "takav" telefon pa sad se bori da ti zamene, flešuju... (ukucaj "inspekcija" ovde na forumu, ima interesantnih rešenja :D :wink: )
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

plmm
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 05:02

Post od plmm »

ahaa... kuzim E, jos me nesto zanima... Sad imam Samsung i vecina poruka mi je na telefonu. I sad kad kupim Nokiu 6500 slide... Zanima me hocu li moci nekako te poruke iz telefona (znaci - ne sa SIM-a) iz Samsunga prebaciti na Nokiu? Tj. je li moguce nesto ovako - npr. na SIM-u imam 20 poruka. I kad tu karticu premjestim u Nokiu, jel tamo mozda postoji neka opcija da ih sve stavim na telefon, sto bi znacilo da mi je SIM ispraznjen... I onda opet "odem" po 20 poruka iz Samsunga, stavim ih na SIM te ih opet prekoriram u Nokiu na telefon... I tak stalno dok ih sve ne prenesem. Znam da bi ovo uspjelo na Samsung telefonima, jer oni imaju tu opciju "kopiraj na SIM" i "kopiraj na telefon", ali ne znam za Nokiu... Pa aj pomozite, molim vas :oops:

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

Vlada Zem napisao:, recimo preinstal.Opera mini (v.3.1.5) radi bruka brzo
Hej Vlado,meni nece da radi ova Opera,kaze pojavio se problem pri spajanju.... samo otvori naslovnu stranu i nece dalje.Ne moze da s ekonektuje,a gprs i mms su mi podeseni i rade.I zanimljivo,ja nemam Yahoo!Go aplikaciju instaliranu

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

plmm, :? možda, ja ne znam nek'ti kaže neko ko zna, u opcijama ima "SIM messages" pa možda može odatle da se prebaci na mob (sa 6500s na SIM ne može).
Pinoccio, :? kako neće, to je fabrički ubačena app (ne traži posebnu dozvolu za konekciju, samo klik...), probaj -settings -configuration -activ.def.in all apps. Baš zanimljivo da nemaš Yahoo!Go, možda je obrisana?
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

Ocigledno su mi pobrljavila podesavanja,jer sam cackao nesto oko Visual Radia i trazio neke ruske stanice :D sad mi je fon na punjenju,pa cu sutra opet da ga konfigurisem (jedno pitanje,prve konfiguracije sam automatski dobio,a mts na sajtu nema jos podesavanja za 6500 slide,jel da zovem operatera sad ili ...).
Inace,kupio sam tel u najskupljoj radnji (koja je navedena na ovom sajtu) po ceni od 31499 din.,ali nema Yahoo!Go nema ni one ToyStory slicice i muzike,koju sam vidjao u ostalim 6500s

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Platio si 6500s 394e u Tehnomobilu :o E onda lepo ovako, pod 1.koja ti je verzija softvera? Ako je 03.80 onda je stara, a ako su oni ozbiljna (kad su već najskuplja) firma, imaš pravo na besplatan apdejt softvera (04.81) pa ćeš tu povratiti Yahoo!Go app itd.
Za konfiguraciju (gprs, mms...) ako nema na MTS-u ima valjda na Nokia.com :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

blaster90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 06. Jun 2007. 19:32
Lokacija: Beograd - Vozdovac
Kontakt:

Post od blaster90 »

Izvinjavam se na off ali kako je 6500s skuplji u Tehnomobile-u za skoro 50eura od Mobisa???

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Možda je skuplje rentiranje lokala u centru nego u "Crvenkapi", ili su veće plate radnika u centru, ili... :wacko:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

plmm
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 05:02

Post od plmm »

Molim nekog tko ima ovaj telefon da mi kaze jel postoji opcija da se poruke sa SIM-a prebace u telefon. molim vas ljudi, stvarno je hitno. nadjite neku poruku na SIM-u i probajte vidjeti jel ju mozete prebaciti na telefon. molim vas. :cry:

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

ja reko pre neki dan da stavim na pojas ovu 6500s u futrolu sa onim magnetom kad telefon polude poce sam da se baguje cas ga kao otvorio cas ne :unsure: :?
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

plmm
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 05:02

Post od plmm »

pa daaaaaaj, neka mi netko odgovooooriii :cry: a STVARNO mi je hitnoooo :blinky: moooolim vas!!!!!! ajde, to vam je minuta posla, a meni ce puno pomoci...

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

plmm ako ti nisi uspeo da nadjes tu opciju na telefonu, neverujem da ce ti onda iko pomoci jer te opcije onda ni nema. pogledaj dal ima te opcije u porukama, mada neverujem.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

plmm
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 05:02

Post od plmm »

kljun, pa ja nemam ovaj mobitel, planiram ga kupiti pa me zato i zanima... zbog toga se i raspitujem...

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

jbt,zaista ne znam kako da pokrenem Operu,sve mi funkcionise i mms i gprs,ali opera nikako nece da se nakaci,negde sam gadno zabrljao... ima li neko savet,u kojim opcijama uopste to da pokusam napraviti.Kontam da treba da stavim access point negde,ali nikako da nadjem gde bih ga stavio,jer Opera kao Opera nema gotovo nikakvih opcija za podesavanje!!!Ili je mozda resenje da instaliram noviju operu!?

plmm
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 05:02

Post od plmm »

pinocio, imas li ti moooooozda odgovor na moje pitanje postavljno u prethodnim postovima? pa ne mogu vjerovati da nitko ne zna :cry:

Odgovori