Nokia 6500 slide

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

jonson, u čemu je problem, pomoćiću ti "korak po korak" (može i na pp da ne gušimo forum) pošto je Operamini najvažnija 3rd part app za dumb telefone :|

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Jel ima neko problema da mu se N6500slide restartuje tokom razgovora ili prilikom cackanja foldera?

Stara je 6 meseci, baterija je OK.

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

Pinocio napisao:Moj fon koji je inace kupljen legalan,i to sa mrtvim pixelom u startu,sinoc je doziveo shock,jednostavno se ugasio i vise ne moze da se upali.
Ovaj gore post je pisan 28.11.2008 i evo napokon,posle milion peripetija,ja sam danas dobio nazad svoj 6500s.Nadam se,da nece vise biti problema.Ustvari,ni sam ne znam,da li da ga ostavim sad za sebe ili da ga prodam.telefon mi se strasno svidja,ali ako bude bagovao....
Zanimljivo je da sam telefon dobio sa novijom verzijom softvera (nisam gledao koja) i da kod te verzije ne moras za Operu podesavati sopstvenu pristupnu tacku.... e sad,verovatno je to do samog operatera,ali opet lepo je znati.
Radi li kome RDS funkcija radija na 6500s??? Ja nikako da provalim kako bih je pokrenuo.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pinocio, bravo, konačno. Svaka app koja koristi gprs mora imati "pristupnu tačku", ti si dobio Operu mini fabrički ubačenu i ne traži ti glupavi "Allow network access?" na startu što je sasvim druga stvar (to se dobijalo u svakoj fw verziji). Vidi koja je verzija (trebala bi biti v.09.40 ako je poslednja) i koja je Operamini ubačena, baš me zanima.
Fora za RDS je da ne ukucavaš imena stanicama već ih samo memorišeš (sašekaš da se u RDS tekstu pojavi ime stanice i brzo na save).
AquaZX, meni nikad.
:wink:

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

Vlada Zem napisao:Vidi koja je verzija (trebala bi biti v.09.40 ako je poslednja) i koja je Operamini ubačena, baš me zanima.
Fora za RDS je da ne ukucavaš imena stanicama već ih samo memorišeš (sašekaš da se u RDS tekstu pojavi ime stanice i brzo na save).
Jeste v.09.40,a Opera je cini mi se 3.1.9..... ne znam tacno,jer mi je fon sad na punjacu (nije mi blizu).
A koliko vremena treba tom RDSu?Meni to ne uspeva nikako.
I sad jedno priznanje :D mene sramota reci,ali nisam znao da se moze uraditi bekap na MC :oops: Uvek sam mislio da se te opcije nalaze u samim kontaktima.U sinhronizacije nikad nisam ni ulazio,jer sve sto radim na kompu,radim putem blututa. I eto ga sad,kad sam izgubio oko 400 kontakata,Vlada mi da savet da uradim bekap.Lele,gde si ranije bio!?Ali ok,covek se uci dok je ziv.Da li bekape radite posle svakog novog unosa u imenik,ili... i zanima me,jel se taj bekap moze maknuti sa memorijske,tj. kao fajl prekopirati nakomp recimo!?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ako će ti biti lakše ovo je prva s40 Nokija sa opcijom bekapa na MC, ako se ne varam :D Ja ga radim recimo 2-put mesečno (isto i PC Suite back up), i da, možeš ga kopirati na komp.
RDS prikaz zavisi od same stanice, obično par sekundi (jel'si ga upalio u Settings?). Vidi se i u samoj Radio app i na Active standby ako je uključen (samo nikako nemoj raditi "rename station", tad za nju neće raditi). Btw, po meni je to baš beskorisno na mobu, na radio aparatu u kolima još i nekako koristi pošto ti je ekran uvek ispred nosa.
:wink:

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

Ama,gotovo nikad i ne koristim radio,ali opet... volim da kad nesto imam pogledam i kako radi :wink:
Nego,veoma je nezgodno sad raditi na mojoj njoki,sve nekako nemam poverenje u nju kako se vratila iz Alphe.Cim pocne da kasljuca,pobledim :D

Nightmaster
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 23. Dec 2008. 19:02
Lokacija: Planet Hell
Kontakt:

Post od Nightmaster »

Pozdrav svima...
Imam jedan problem sa ovim telefonom...
Naime, vreme na telefonu mi je podesheno OK i sve mi radi dobro, ali kada primim poruku, pishe mi da je vreme nekoliko sati ranije...
npr primim porukui u 15h a pishe mi da je u 12.20h....
Kako ovo podesiti?? :dry:

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

odes u setings > time and date > clock > time zone. e sad kod mene je gmt + 2. a negde - 2 moraces da vidis da li poruke kasne ili zure. posle samo vratis pravo vreme i to bi trebalo da resi problem.

borkes
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 11:09
Lokacija: srbija

Post od borkes »

Pozdrav ljudi skidao sam novu verziju softvera sa Nokiinog sajta za 6500 i na pola mi se prekinula i sad kad hocu da upalim tel. on samo pokaze prazan beli ekran?????

borkes
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 11:09
Lokacija: srbija

Post od borkes »

Nije valjda da niko nezna odgovor na moje pitanje?Znaci skidao sam novu verziju softvera na 6500 slide crni i na pola mi se prekinula konekcija sada samo mogu da ga upalim i izadje mi na kratko Nokia i onda beli ekran non-stop i nemogu da ga ugasim dok ne odvojim bateriju,kada hocu da ga ponovo povezem na Nokia Software Updater on nemoze da ga pronadje sta da radim,i da li neko zna kako da resim ovaj problem?

Hvala unapred!!!

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

borkes
Однеси телефон у сервис.
Слобода или смрт

Kubanac82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 20. Maj 2009. 22:45

Post od Kubanac82 »

Ljudi, pomozite !!
Imam neke slike koje zelim da zastitim na telefonu (u slucaju da mi neko pretura po telefonu)
Aktivirao sam sifru ali mi je ne trazi prilikom ulaska u folder koji zelim da zastitim.
U cemu je fora ??????

kisinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2007. 22:39

Post od kisinjo »

Pozdrav svima!
Imam ovaj telefon, i mogu vam reci da je extra!!!
E sad mi se desilo da imam u telefonu karticu od 128 i ne mogu da je otvorim, tj u galeriju kad ulazim ulazi sporo! Prepozna je ali ne mogu da vidim detalje!!! Kad probam da je formatiram izbaci mi da "operacija nije uspela"! Dali se ovo nekome desavalo, i dali neko zna resenje! Hvala unapred!!!

anchilli
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 09. Jul 2009. 17:35

Post od anchilli »

Dobila sam 6500s pre 2 dana. Primetila sam da mi se,dok listam meni,par puta na tren pojavila horizontalna crta,kao da ekran trepne ili šta već,pa ne znam da li je neka greška u telefonu,pošto je nov ili je nešto što se može ispraviti...Molim Vas da mi neko objasni o čemu se radi ukoliko zna ili je imao slična iskustva.Unapred hvala!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

ne bi trebalo da ti se pojavljuje nekakva crta na ekranu dok listas bilo sta, moze da bude pocetak problema sa ekranom, ja bih ga odmah odneo tamo gde sam kupio i reklamirao... :unsure: :unsure: :unsure:

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

anchilli napisao:Primetila sam da mi se,dok listam meni,par puta na tren pojavila horizontalna crta,kao da ekran trepne ili šta već,pa ne znam da li je neka greška u telefonu!
Ja sam imao isti problem i update softvera ga resio ;)

marinero
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 22. Avg 2009. 03:34

Post od marinero »

danas sam apdejtovao softver i u sred posla mi se telefon ugasio i diskonektovao sa pc suita i nema sanse da ga upalim, zna li ko sto mu se desilo ?
nokia 6630 nokia 6500 s, nokia n97

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

marinero, pravac servis .
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

marinero
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 22. Avg 2009. 03:34

Post od marinero »

pronasao sam rjesenje i bez servisa, izvadio bateriju i onda prvo ubacio dzek od USB-a, pa punjac i tek onda ubacio bateriju i stisnuo dugme da ga upalim i odmah se upalio, srecom nije ostecen
nokia 6630 nokia 6500 s, nokia n97

Odgovori