Nokia E90

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
pingvin.cc
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 24. Dec 2007. 05:01

Nokia E90

Post od pingvin.cc »

Obzirom da ova Nokia ima veeeeliki untrasnji ekran, mnogo toga sto radi na ostalim Symbian telefonima ovde ne radi. Da li uopste neko na ovom forumu ima ovaj telefon i ima li neka iskustva koja bi hteo da podeli sa ostalima?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

pazi ako se ne varam ovo je serija 80 a ne serija 60.tako da to znaš .
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

pingvin.cc
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 24. Dec 2007. 05:01

Post od pingvin.cc »

VeNoM napisao:ako se ne varam ovo je serija 80 a ne serija 60
Softver je Symbian 9.2, Series 60 3.1, ista verzija je i u N95 (8gb)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Osnovna ideja modela E90 leži u kompatibilnosti, kako po pitanju hardvera, tako i softvera sa trenutnim smart telefonima baziranim na S60 platformi. Nakon svega, ipak je u pitanju rešenje koje karakteriše Feature Pack 1, trećeg izdanja S60 platforme. Koncept Nokia-e E90 je ipak jedinstven – kreatori su usvojili najbolje iz oba sveta i kreirali uređaj koji je i standardan S60 bazirani smart telefon ali i pripada opsegu komunikatora. Svi prethodni komunikatori na zatvaranje su imali interfejs plaforme 40 ili običnih telefona – integracija intefejsa sa režimom komunikatora, kada je uređaj otvoren nije značajno zaživela (telefonski imenik, planer – to je bilo sve). Nokia E90 donosi neka funamentalna unapređenja – i standardne isto kao i aplikacije drugih kompanija rade kada je telefon zatvoren (režim telefona, ili bolje reći smart telefona), isto kao i kada je uređaj otvoren.
Što praktično znači da je pingvin.cc u pravu, ali mnogi a posebno 3rd party programi verovatno neće biti dovoljno prilagođeni ovoj rezoluciji i režimu. Kod e61 je u pitanju samo orjentacija ekrana, a kod N91 samo skaliranje rezolucije, ali ovde će u najboljem slučaju raditi sve kako treba, u gorem delimično tj. samo na delu ekrana ali ćemakar biti funkcionalni, a u najgorem neki neće uopšte raditi, ali ova srednja varijanta mi se čini najverovatnijom :unsure:

pingvin.cc
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 24. Dec 2007. 05:01

Post od pingvin.cc »

U Beogradu (firma iz gornjeg desnog coska) moze da se kupi disk sa programima za ovu seriju telefona, ali ne i specijalno pisanim programima za ovaj model. Rezultat je da vecina programa hoce da radi ali samo na spoljasnjem ekranu. Na Nokia sajtu postoje neke aplikacije koje fenomenalno rade, cak i jedna igrica koja radi na velikom ekranu. Zbog izuzetno kvalitetnog displeja sve izgleda fenomanalno. Internet - ni na jednom pda uredjaju nisam video bolji prikaz a o telefonima da ne govorim.

rajker
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2007. 19:30

Post od rajker »

Jel zna neko gde bi mogao da nabavim autopunjac za ovaj telefon?Zasad koji god sam probao,nijedan nije hteo da puni.Najverovatnije zato,jer baterija ovde 3.7 V ! Hvala unapred!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

rajker, pa probaj od generalnih zastupnika ili distributera,Alpha copy,Mobis ili pak Com trade,Pakom....tamo se prodaje Nokijina oprema pa mozda imaju i to sto tebi treba...
D500&E71

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Svako od nas pa i ja se palio na ovo kada je izaslo. Meni je locno ovo stvarno uzitak imati.. extra ali na zalost.. mislim daj e bacanej para jer nudi sve kao i ostale nokiJe, gotovo indentican sw kao na ostalim nokia telefonima. Bolje P1. na zalost

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

"Mana" E90 je mali broj aplikacija tj ima aplikacija koje rade super ali to su uglavnom poslovni programi organizatori i slicno, nije valjda neko ocekivao da ce za ovaj telefon naci gomilu igara, emulatora i slicnog zabavnog softvera? Za to imate n95 a E90 ima svoju publiku koja ne bi trebala da ima vremena da igra igre na fonu. Secam se kako sam ja odlepio dok sam pre par godina trazio igre za 7710 :D i ono malo sto sam nasao vecina nije bilo krekovano nego sve trial i demo verzije.
5130+Koss the plug....

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

danas sam probao kineski autopunjac za 6101 i radi odlicno na njemu pise 12-24V,nego jel zna neko zasta sluzi ova lampica sto je na prednjoj stari telefona?
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Evo malopre sam pricao preko Voipa 2h i 46minuta i baterija ima jos 2 crte :D
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Svaka cast. Ja sam sa E61 izdrzao ukupno 3h 18 min, i tu je pocheo da pisti :) Mada nije bio kompletno sveze napunjen, nego sam ga par sati ranije skinuo sa punjacha.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Videh danas ovo cudo uzivo! Jbt koliki telefon! Mada sam mu oprostio sve kada sam video displej.,Pitah coveka da se menjamo, da mu dam n82 za e90.Nije hteo...Pitam se zasto :lol:
Слобода или смрт

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

miodrage napisao:Svaka cast. Ja sam sa E61 izdrzao ukupno 3h 18 min, i tu je pocheo da pisti :) Mada nije bio kompletno sveze napunjen, nego sam ga par sati ranije skinuo sa punjacha.
Pa dobro ipak e61 je legendarna po bateriji :) ni moj nije bio sveze napunjen mozda nekih 6-7h posle punjenja.

Ovako posle znaci nekih 10-tak dana koriscenja utisci su sledeci.

Mogli su malo veci ekran da urade na prednjoj strani telefona da bude u sirini tastature.Dugmici su odlicno uradjeni sto qwerty sto prednja tastatura.Kucanje textova na qwerty tastaturi je pravo uzivanje kad ga drzite sa obe ruke mada mene nervira sto malo krcka ona plastika kod poklopca za baterije.Takodje mi se ne svidaju oni tasteri sto su stavljeni na strani velikog displeja jer mi je nekako ne prakticno za koriscenje sto se tice odabira opcija.Kamera je pristojna,cak sam se iznenadio koliko je dobar video zapis i autofokus je odlican.Qwerty tastatura ima odlicno osvetljenje koje pali sam korisnik.Baterija sa nekim koriscenjem od 30-tak minuta razgovora dnevno,10-tak poruka i aktivnim mailom 24h izgura nekih dva dana al je uvece skroz gotova.Eto ukratko od mene jeste da je telefon izasao odavno al... Mogli su dodati aplikaciju kojim bi se led svetlo za kameru koristilo kao bater lampa.Sve u svemu mogu reci da je telefon odlicno uradjen sem ovog malog krckanja
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

madness99, reci mi jel moguce QWERTY koristiti kao na lap topu tj da stavis telefon na sto pa da kuckas po tastaturi naravno ne bas skroz profi kao daktilografkinja ali makar sa kaziprstima? (nadam se da si skontao sta te pitam) :)

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

moguce je,samo malo treba da se iskrivi ekran i da se covek navikne na dugmice jer su malo tvrdji al ide odlicno.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Pa to mi se svidja sto se moze ekran nakriviti ali samo nisam znao da li moze da se kucka kao na redovnoj tastaturi tj makar ubadati sa kaziprstima!
Gledam neki ozbiljniji fon pa prikupljam informacije da vidim sta uzeti, a N82 da se uda! :)

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

IDzO, imaš li mladoženju? :D :D .
Jeli bre ljudi za 500+e bolje kupiti neki laptop nego e90 :? !
Nokia C6

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

e90 moze i za manje pare da se nadje,vidjao sam po oglasima i za 350pa navise stare mesec dva al kao nove sa garancijom full opremom itd.Takodje mozes malo i da izdignes ekran kad ga povuces rucno na gore
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

tehno maniac, ali e90 mozes svugde da nosas,dok ce sa lap-topom isto nosanje ici malo teze...zamisli da moras lap-top da strpas leti u dzep od bermuda :lol: :lol: :lol: ,ne kazem da ce ti biti extra sa e90-tkom u dzepu,ali ce ti biti svakako prijatnije!
D500&E71

Odgovori