Nokia E71

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Nokia E71

Post od IDzO »

Pre nekoliko dana sam citao po netu da ce se uskoro pojaviti naslednik poslovnih telefona E61 i E61i a to je po svemu sudeci ovaj E71.
E sad da li je istina ili samo neki trac videcemo!
Za sada nema nikakvih ozbiljnijih informacija o ovome telefonuu ali evo ima nekih slicica!
Informacije koje se protezu o ovmo telefonu su: "It will have a 3.2 megapixel camera, GPS, WiFi, HSDPA, weigh 120 grams and be only 57 x 112 x 10 mm; a hell of a lot less wide than the E61i at 70 mm.
"
Uskoro je CES je sledece nedelje i moguce da ce biti tamo predstavljen od strane Nokie, a ako ne tada onda je vrlo verovatno da ce to biti na Mobile World Congress u februaru!

Slika Slika

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

fake 100%.. druga slika je iz nekog programa za crtanje, mislim texture su smesne.. a i telefoni na slikama uopste nisu isti.. ako pogledate malo bolje videcete da na drugoj slici postoji prostor izmedju tastature i ekrana dok na "live" slici toga nema..

bilo bi lepo da izadje ovako nesto ali sumnjam..
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ne samo to, na prvoj slici je SPACE ogroman, dok je na drugoj mnogo manji. Na prvoj slici je ispod Power dugmeta zamagljeno, ali se ipak moze procitati E61i, znachi neko je svoju E61i obradio malo :D Sve u svemu za sada fake, ali ne i nemoguce. Mada ne verujem da ce Nokia da ubaci i GPS unutra jer bi time ugrozila N95.
Drugo 57 mm prema 70 koliko je sirok E61, pa gde to misle da ustede? Na cemu? Teoretski mogu jos malo da smanje prored medju tasterima, i cak i njihovu velicinu, ali time mogu da dobiju 8 mm max, a ne 13. Za sada od ovoga kako je ovde opisano nema nista.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

prvu sliku je na jednom od foruma neko prokomentarisao kao realnu, obzirom da ga prostorija koja se vidi iza aparata podseca na prostorije nokie. sve u svemu, ovakav telefon bih voleo da imam
::luv phonez::

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

i ja bih n98.. stvarno je extra fon.. :wink: ..

to je mogao da kaze neko ko je bio bac u toj prostoriji.. a ova prostorija lici na skoru svaku kancelariju..
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

A jel komplikovano kucati poruke na qwerty tastaturi tj jel se moze jednom rukom kucati ili se moraju koristiti obe ruke??? (ovo pitam jer nikada nisam koristio qwerty)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Moraju se koristiti obe ruke da bi drzao telefon. Moze i sa jednom, ali je to toliko sporo, a i rizikujes da ti ispadne telefon.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

miodrage, nema sanse da oni ugroze n95 ovim telefonom time sto ce staviti gps, jer je ovaj telefon namenjen potpuno drugoj grupi ljudi, onaj kome se svidja n95 nikada nece uzeti e71, jer mu je ocito vazno da se hvali da ima super kameru, jer je n95 nazalost postao statusni simbol...
iPhone + CX300

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Sto se mene licno tiche mrzim telefone koje svi imaju (uvek sam voleo da budem poseban - dete sa posebnim potrebama :D ) A N95 zameram da ocajnoj bateriji. Na 8GB verziji je to koliko cujem kako tako ispravljeno, mada i dalje ne mogu da ukabulim kako baterija od 1200 mAh moze da bude jacha od moje od 1500 mAh. Da znam, kao N95 manje troshi, e pa u to mi je jos teze da poverujem. Meni telefon sluzi za rad, i treba da mi radi, a ne da ga gledam, i da ga pokazujem u drustvu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

miodrage, ja se slazem sa tobom, pa najmanji mi je problem da uzmem n95 i idem po gradu i hvalim se, ali ako je meni n91 potrebniji zbog muzike, n95 ne dolazi u obzir... Doduse, saada mi se dosta svidja n82...
iPhone + CX300

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

pricajte u svoje ime sto se statusnog simbola tice !!! mozda svi to mislite,ali ja cu se u svoje ime javiti jer nemogu i u jos necije (a znam da ima jos takvih) da ne mislim to...mislim za neke vazi to sto si rekao,spyker,npr drugarica je uzela n95 ne zna da ima dubli slajder :lol: :lol: :lol: :lol:
ali kod mene nije taj slucaj,jednostavno mi je potreban telefon sa jakom kamerom i video zapisom,koji nije velik i eto 8) :wink: ....mislim razumem te na neki nacin,ali sam se malo osecao prozvanim :D

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

miodrage, jeste pojacana baterija kod 8GB ali zahtevnim korisnicima koji cesto koriste tel (u poslovne svrhe - wifi, pa mejlovi, razgovori...) baterija se treba dopunjavati svako vece, a samo prosecnim korisnicima baterija mooozda moze izdrzati dva puna dana!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

meni malo ovaj mob liči na Slika tj hp-ovo čedo
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Mmmm, ovo lichi na dobru makinu VeNoM. Sad si mi ulepsao dan :)
Stefan33, nisam ja nikoga isprozivao, ima zaista ljudi kojima je N95 potreban, i koji mu koriste 70-90% mogucnosti. Moj najbolji ortak je uzeo 8GB verziju, i on je komp manijak kao i ja, tako da znam da bi mogao da ga iskoristi do kraja, ali iz meni nepoznatih razloga on to ne radi. Sam si naveo primer drugarice. Stvarno ne shvatam ljude koji uzmu smartphone a ne iskoriste mu ni "M" od mogucnosti. Pa cemu takav telefon. Ja za svoj E61 tvrdim da mu cedim 110% mogucnosti koje ima.
Za kameru i to ako nekome treba mislim da je bolja stvar K850i ili N93i. Mada u x tema sam napisao da mobilni telefon nikad nece dostici kvalitet digitalaca, te je bolje ako vec imas nameru da slikas da nosis digitalac sa sobom. Ok, ajde da me se ne razapne na krst, jeste, ima tih nepredvidjenih situacija kad kazes sebi, jaoj kako nemam fotoaparat sa sobom, ali takvu situaciju moze i neka prosecna kamera na fonu da odradi...
Da ne bude kako sam se udaljio od tebe, malo sam trazio po netu, i nasao da ce uz E71 da izadje i E66 kao naslednik E65 (imace iste karakteristike kao E71, a oblik kao E65 i navodno je ruzan ko smrt) Pa videcemo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

pa dobro da slazem se s tobom,samo n93 je ruzan i velik,a k850 ima losiju kameru od n95,a i ne treba meni samo kamera,naveo sam onako odprilike,ali u pravu si sto se tice nekih :)

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

Stefan33, pa ne bih bas rekao da k850 ima losiju kameru od n95, mozda si mislio na n82, tad bi se slozio sa tobom.. :roll: :wink:
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Evo jos nekih slicica E71

Slika

Slika

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

ja ovog IDzA, proglasavam kao clana koji ima najvise doprinosa na forumu sto se tice nokijinih noviteta (kao McLaren za SE)..



ne znam da li se neko slaze samnom ali to je moje misljenje..



IDzO, samo tako nastavi..!!



nije mi jasno zasto su zamaglili treci fon na prvoj slici, i nije mi jasno zbog cega su prefarbali mesto gde treba da pise oznaka za fon..
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

gallee, hvala na pohvalama!!! :):):):):)

Magljenja i prefarbavanja mozda dolaze zbog toga sto su ovo nezvanicne slike i informacije a i zbog toga sto su iscurile informacije pre vremena pa malo da bude neizvesnosti! :):):)

Evo "redovne" specifikacije: 2,4 inca (320x320), 3,2 mpx kamera, prednja kamera, BT, WIFI, microSD, GPS

Slika

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

gallee, pogledaj test na gsm areni,k850 ima najlosiju kameru,od 4 testirana telefona,i kad se zagledas bolje videces da i je kamera n95 8gb najbolja,a i pobedila je...a i da nije,meni je video zapis najvazniji,a n95 8gb,mi je savrsena po tom pitanju,a ima i symbian...no dosta OT-a :roll:
Poslednja izmena od Stefan33 u Uto, 08. Jan 2008. 06:39, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori