Pad cena - Nokia 6600 - dobar trenutak za kupovinu?

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
_srki_
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 14. Dec 2004. 01:34

Pad cena - Nokia 6600 - dobar trenutak za kupovinu?

Post od _srki_ »

Zanima me da li je dobar trenutak za kupovinu Nokie 6600 ili je moguce da ce cena jos padati?!

nasao sam ovde post star skoro pola godine i koji se pokazao tacnim

Skori pad 6600 ce biti samo do 300 i to jedva, a do kraja godine kada i izlaze ovi modeli ce pasti maximalno na 250 i to je to, posle toga je vise nece biti u prodaji.
e sad.. da li ce da ide jos ispod ove cene

Ilija
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sre, 03. Nov 2004. 15:31
Lokacija: Beograd

Post od Ilija »

Ma pasce ona i na 200 eura siguran sam. Jer sve ovo novo sto je izaslo posle 6600 je jos uvek extra skupo u odnosu na nju, a ne nude neke revolucionarne stvari (osim jace kamere i interne memorije) , ali sve je to jos slabo da bi ugrozilo fon kao sto je 6600, pogotovo sada kad je sve pristupacniji mnogima

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Sad se 6600 dobro prodaje, a kad ljudi skuže da mu novi modeli ne bježe mnogo prodaja će porasti, cjena će padati ali sitno, pad vrijednosti je neminovan, ali ništa drastično.

U Banja Luci se desio apsurd operater mobi's prodaje nokie, full pakovanje 7610, 6230, 3220, interesantno da je cjena 6260 skočila sa 400e na 500e, zato što je pomenuti operater ne prodaje, pa je pomodarci kupuju jer neće kao nokiu koju svak ima 7610, a i 6600 je porasla ali sitno.

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Ako zelis taj telefon kupi ga, par desetina eura nije vredno cekanja :)
U ostalom ako ti je tolko frka za pare ko sto je meni bilo.. uzmi polovan :)

chale
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Pet, 20. Avg 2004. 16:44

Post od chale »

i ja mislim da bez razmisljanja uzmes polovan. u velikoj vecini slucajeva ljudi ovaj telefon prodaju samo zato sto im ''dosadi'' pa oce da ga menjaju, a ne zato sto mu nesto fali. telefon je toliko dobar da cak i ako ga kupis u prodavnici za ovih 250 eura koliko sad kosta neces zaliti ni eura. veruj mi. vredi svake pare
Ako kanis pobediti ne smes izgubiti!

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Po meni, treba sacekati najduze jos koji dan (dan-dva pred Novu godinu) i onda kupiti... Evo i obrazlozenje:
Posle Nove godine na snagu stupa PDV... Mob. telefoni ne bi trebalo da poskupe (obzirom da se kod nas u SCG uglavnom prodaju svercovani telefoni, dakle na "crno"), ali ko ce ga znati, neki trgovci ce verovatno iskoristiti ovo kao opravdanje i nabiti cene za tih 18 %... Do Nove godine cena bi trebala da padne za jos nekih desetak evra i to je to. 220-240 evrica je super cena za tako dobar fon (pitajte one koji su je kupili pre par meseci, ili mnogo ranije, za 360-380 evra, ili vise, da li je to dobra cena)...
Naravno, cena ce jos pasti ako se bude dovoljno dugo cekalo, no tada ce taj telefon biti vec neisplatljiv i neatraktivan za kupovinu (slicno kao sto je sada 3650, pa cak i 3660), posto ce boljim telefonima (7610, 6260) isto tako do tada pasti cena...

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Mobilni ne bi trebalo da poskupe i nabavka nece poskupeti, ali ce prodavci garant povecati cenu pod obrazlozenjem da ce im biti skuplje sve :)

chale
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Pet, 20. Avg 2004. 16:44

Post od chale »

nisam ja bas siguran da ce da mu padne cena pred novu godinu. sto bi mu neko spustao cenu kada se kupuje u velikim kolicinama? dobro, stigli su novi modeli, ali ipak misli da nize od ovoga nece ici. bar ne skoro
Ako kanis pobediti ne smes izgubiti!

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

nema sanse da padne cena, pa sad svi kupuju poklone za n.godinu pa ce i porasti potraznja :roll: :lol: :roll: :lol: :roll:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Razlog pojeftinjenjima? Fiskalizacija... Ratosiljanje starih (crnih)zaliha... Ako ovo nije u pitanju, kako tumacite nagli pad cena u poslednjih dva meseca? Negde procitah tumacenje da je upravo zbog potraznje i nabavke iz vise izvora pocela da pada cena telefonima, a to se Nebojsa ne slaze sa tvojim razmisljanjem (kome sam i ja sklon, priznajem).
Isto, i ja ne verujem da ce cene znacajno pasti (mozda jos kojih desetak evrica) i takodje savetujem na kupovinu bez daljeg cekanja...
Jos nesto: ne verujem da ce nastati neka ekstra potraznja za smartphonima (recimo 6600) - za obicnog kupca koji se ne razume bas preterano u telefone to je i dalje skup (i velik) model bez obzira na super cenu od 240 i nesto evrica... Evo, juce mi se brat "zaleteo" i kupio T610 po zaista super ceni od 130 evra, i pored svih mojih prica i tupljenja sta valja a sta ne i da je za te pare ili neznatno vise mogao da kupi i bolje - polovan odlican smartfon... Sta ces, lep, mali, tehnicki nabijen fon po smesnoj ceni i njemu (i vecini takvih) je to dovoljno za kupovinu.
Zato ce 6600 kupiti eventualno oni koji do sada nisu imali dovoljno para, a evo sada se ukazala povoljna prilika...
Za drugu grupu potencijalnih kupaca (tehnomanijaci - pomodari) ovaj fon je vec "u autu"... i nije atraktivan za kupovinu. Njih sada interesuju telfoni poput 7610 i "naviše", a te sprave su i dalje dosta skupe i na njih ova kretanja jos nisu stigla da uticu... Zbog svega navedenog, trgovci se nece bas mnogo ovajditi na ovakvim telefonima pa verujem nemaju razloga ni da dizu cene (i pored novogodisnje - bozicnje soping ludnice)...
Vise se bojim sindroma zvanog PDV ludilo i cena posle Nove godine jer jos niko nije skontao kako ce to da sljaka (pa ni trgovci), a kako kod nas uvek vlada logika da je bolje dici cene i tako se pokusati zastititi (nego ostati na istom i rizikovati da izgubis ulozene pare), bojim se da posle praznika ta ista 6600 opet ne skoci na 300 ili vise evrica...

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Saša NS svaka čast :!:

Čovjek je prozborio i sve nam rekao to je to :wink:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ih t630 za 130 eurinja, a ja ga svojevremeno platio 350, smrc, smrc! :( :( Lepo receno Sasa NS, kao da sam ja pricao iz tebe :mrgreen:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Pa... 6600 jeste u neku ruku vec mator telefon, dali su mu godinu dana pre par meseci a to je vec prilicno zastarelo napolju, ovde je to jos uvek pojam i sumnjam da ce nestati.. a skokovi cena isto tako ne verujem da ce se desavati.. mozda malo praznicno, ali nista znacajno... pa setite se koliko je dugo recimo sl 45 imao da se kupi... to su takvi telefoni...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

doci ce i nova godina pa cemo da vidimo :mrgreen: , mada jako dobra 6600 je prilicno zastareo model mozda ne u tehnoloskom ali u ergonomskom smislu svakako pa 122g je ipak previse za mob.telefon :wink:

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

On nije mob telefon, on je smartphone i nije mnogo, barem meni.
Da bi nesto dobio moras nesto drugo zrtvovati.

chale
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Pet, 20. Avg 2004. 16:44

Post od chale »

ma ljudi sta vam je? za ovaj telefon samo oni koji ga nikad nisu imali u rukama ili oni koji vole iskljucivo male telefone (pri tom mislim na ekstra male telefone) mogu da kazu da je ovo preveliki telefon. probajte ga malo pa vidite. telefon odlicno lezi u ruci, ima savrsenu tastaturu, a bogami nije ni previse tezak za sve ono sto ima u sebi
Ako kanis pobediti ne smes izgubiti!

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Nema savrsenu tastaturu... to cak i ja mislim a obozavam nokia tastere.. ali je dobar u svakom smislu dobar i vredan svakog centa.

_srki_
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 14. Dec 2004. 01:34

Post od _srki_ »

Telefon je kupljen za 250Eura.

Odluka je lako donesena zahvaljuci vasim komentarima i predvidjanjima!

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Post od srdjoraj »

Srbin napisao:Pa... 6600 jeste u neku ruku vec mator telefon, dali su mu godinu dana pre par meseci a to je vec prilicno zastarelo napolju, ovde je to jos uvek pojam i sumnjam da ce nestati.. a skokovi cena isto tako ne verujem da ce se desavati.. mozda malo praznicno, ali nista znacajno... pa setite se koliko je dugo recimo sl 45 imao da se kupi... to su takvi telefoni...
Ja se ne bi brinuo zbog zastarivanja telefona! Pogotovo u inostranstvu. To se samo naši gastarbajteri duvaju sa najnovijim modelima a tamo nemaju leba da jedu. 7650 sam viđao kod mnogo imućnijih ljudi preko grane i posle 2 godine nakon njegovog izlaska. Jednostavno dobar telefon je dobar telefon :D :!: Tako ni 6600 neće uskoro izaći iz mode. A kao što vidite i u ovom filmu "mobilni" ga promovišu. A mislim da više ne zaostajemo u filmskoj industriji. Već i prednjačimo. Mada nećemo ovde o filmovima.
Pozdrav!

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Napolju ljudi uzimaju bilo koji mobilni [99%] i ono sto im treba nije bitno koliko kosta [1%]
Stravicno mnogo ljudi menja mob kad mu mreza ponudi da to besplatno uradi, inace im na pamet ne pada, ni ne koriste to ni za sta sem poziva i mms-a :)

Zaključana tema