Nokia N97

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Re: Nokia N97

Post od Dostaje »

Ljudi imam jedan mali problemcic nokia n97 mini gold poseduje verziju SW 11.xxx product code : 059B563 i izbacuje mi da nema update-a a ovaj SW radi blago je reci OCAJNO?! PLEASE HELP

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N97

Post od Deksi »

Dostaje, koji mu je RM-???, RM=553 ili RM-555. Pa st nevidis i proveris preko navifirm-a dali ima.
Za RM=553 najnoviji je 30.2.04, za RM-555 je 30.0.4.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia N97

Post od janka_88 »

Sigurno je da ima neka novija verzija za tvoj mob. Mada nije isključena ni opcija da nema. Jedan primjer je kod mene sa službenim telefonom, Nokia C5 koja ima onaj prvi softver iz 2010. godine i nema update. Jednostavno jer je kupljen preko operatera a nije dobio odobrenje za kasnije nadogradnje iako ih je još par izašlo u međuvremenu... Eventualno odradi hard reset kao što već znaš i preko phoenix da odradiš update na zadnju verziju softvera. :)

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Re: Nokia N97

Post od Dostaje »

^^ pa ovako tel je za srpsko trziste i poseduje onu Nseries 5 temu koji nema ni jedan osim gold-a. E sada mene muci ako mu promenim kod promenicu mu i SW koji nece biti pravljen za Gold-a. Pa ako neko zna provereni kod koji ima update za njega i da poseduje tu temu, mislim da je to jedina razlika ili sam samo nju primetio inace je RM-555 kao i obicna Bronza posto imam obe dok na bronzi imam sw 30 koji drasticno bolje radi slide to unlock itd dok ova 11xxx nema apsolutno nista pa ni emotione , kineticko skrolovanje je blago receno ocajno , jesam se razmazio kapacitivnim ekranima ali ovo je zaista losije i od ove bronzane (kada sam nju kupio 2009 takodje je imala katastrofalan odziv dok sada je to druga prica) iz tog razloga updateovao bih i gold-a.


Evo i fotki

Slika

Tema o kojoj govorim.

Slika

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia N97

Post od Fox »

Dostaje,pa tu temu mozes i sam da izvuces iz fw,stavise siguran sam da odavno postoji ta tema po netu u obliku .sis file-a.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N97

Post od Deksi »

Sad sam pogledao na zedge i takva tema postoji, skinuo sam je i bas cu da je isprobam.

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Re: Nokia N97

Post od Dostaje »

jakav joj je naziv, i dal su isti sw od golda i obicne ?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia N97

Post od Fox »

Dostaje,sem drugacije teme i verovatno nekog drugacijeg tona za zvono sve je isto.
S tim sto moras da vodis racuna da telefon flashujes odgovarajucim fw bas za taj RM-555.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N97

Post od Ninolina »

Mislim da su prekinuli podršku za N97 pre nego sto su je izbacili na tržište...:-) Sad se malo zezam, ali to je telefon sa najmanje update-a u istoriji Nokia Smartphone-a. :-( Vrlo je moguće da i nema nikakvog novog update-a. :-(
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

SinkeKv
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 16. Jan 2013. 20:13
:: Nokia N97
:: nema

Re: Nokia N97

Post od SinkeKv »

Ljudi imam problem, danas sam kupio N97 i kada sam pokusao da sa drugog telefona posaljem nesto na N97. pri pokusaju da aktiviram bluetooth dobio sam sledece obavestenje "unable to perform Bluetooth operation" Sta da radim ? U cemu je greska i da li je moguce nekako namestiti bez majstora ? Ovo mi je prvi put da sam kupio ovu vrstu telefona, tako da Help :) :? :?

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Nokia N97

Post od mare-ss »

Probaj reset *#7370# mada moze biti da je crko

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia N97

Post od janka_88 »

SinkeKv, kao što reče kolega prije mene uradi reset i to bi trebalo riješiti problem. Ta ista greška se i meni dešavala po jednom ili dva puta na mojim Nokiama 6600, N73 i N82 i reset je riješavao problem. Nije isključena ni mogućnost ni hardverskog kvara ali veća je vjerovatnoća da je softver počeo brljaviti. Uglavnom ne zaboravi sačuvati sve tebi bitne stvari jer se sve briše sa telefona. ;)

SinkeKv
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 16. Jan 2013. 20:13
:: Nokia N97
:: nema

Re: Nokia N97

Post od SinkeKv »

Okljudi hvala, probao sam sa hard resetom ali opet ista prica, nema veze ipak cu morati da posetim majstora :) :) :)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia N97

Post od Sale_M »

Ma to kad telefon javi tu poruku pri ukljucivanju bluetootha moze samo da znaci da je hardver kao sto se ispostavilo.
Softver reset je ocajnicki pokusaj, solidan broj symbian v3 i v5 modela je imalo taj problem sa blututom,i to sa samim blutut cipom.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

gdrazen
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 148
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2012. 19:30
:: SG NOTE 1 N7000
:: SG NOTE 2 N7100
Lokacija: Gradiska - RS

N97 sam se povezuje na internet

Post od gdrazen »

telefon se ukoliko postoji slobodna wlan mreza upali wlan i konektuje se a ako nema onda se poveze na gprs i pojede mi racun....kako iskljuciti to???
hvala

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: N97 sam se povezuje na internet

Post od Ceftriaxone »

Oбриши APN подешавања. Нема ти друге.

То је једна страшна глупост на старим симбијан телефонима.
ex ivan87

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Re: Nokia N97

Post od ikiM »

Ako sam ubacio CSW u telefon, da li to znači i da sam ga hakovao, tj. da mogu slobodno ubacivati nesertifikovane aplikacije?
Nokia e71

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia N97

Post od Fox »

ikiM,ako u tom cfw postoji modovani file koji ti ti omogucava onda da,u suprotnom ces morati to sam da odradis.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Re: Nokia N97

Post od ikiM »

Postoji ROM Patcher, ako je to - to.
Nisam siguran na šta konkretno misliš, pa me uputi, na koji fajl misliš?
:?
Nokia e71

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N97

Post od Deksi »

ikiM, to ti i treba, udji i ukljuci Install Server RP+ i Open4All RP+. Kad pozelene mocices instalirati i nepotpisane app.

Odgovori