Nokia 5530 XpressMusic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Hypnotoad
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 19. Jun 2010. 20:46

Post od Hypnotoad »

Koliko je vama koji imate ovaj fon trajala baterija u pocetku? Meni ne moze ni 24h da izvuce (nije bas da ga non-stop cackam :) ) ,a vec par ljudi mi je reklo da baterija izdrzi bar 2 dana...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ili ti je mnogo toga upaljeno i dusu mu vadis ili ti nije original baterija,trece tesko sta moze da bude...
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Hypnotoad
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 19. Jun 2010. 20:46

Post od Hypnotoad »

Videcu jos ovih par dana kako ce raditi, pa ako bude isto, nositi na reklamaciju...Juce je izdrzao nekih 36h uz prilicno koriscenje...Inace, jel to samo kod mene ili se ne moze javiti pre nego sto se otkljuca? Kad je fon zakljucan i zvoni, moram ga prvo otkljucati (pri cemu se ugasi zvono odma) i tek onda javiti...?!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Hypnotoad, kazem ti, kako-kad. Kad ga non stop cackam, izdrzi jedan dan, kad manje radim, moze i 3-4 dana da izdrzi. Smanji osvetljenje ekrana, iskljuci vibracij touchscreena... Kad ti je tel zakljucan a zvoni, samo prevuci prstom u pravcu koji pokazuje zelena strelica. :)

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Telefon mi se isključuje kada treba da zovem i da me zovu. Uradio sam update i opet isto. Šta je u pitanju ? Da li se još nekome ovo dešava ?
Nokia Lumia 630

Hypnotoad
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 19. Jun 2010. 20:46

Post od Hypnotoad »

Ja sam video o tome na ono Nokia forumu, predlagali su vadjenje baterije na 15 minuta, eventualno hard reset.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Elem, video sam posle, ali sam se odmah uspaničio nakon update-a i sve do sada sam koristio 6233 zbog tog problema. Mnogi su se tamo žalili, ali ja sam radio hard reset i pre update-a.
Posle sam promenio karticu, radili su pozivi, vratio staru, nije bilo problema, zasad je ok, nadam se da će nadalje pristojno raditi do izlaska sledećeg update-a gde se nadam da će ispraviti ovaj lag.
Nokia Lumia 630

Hypnotoad
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 19. Jun 2010. 20:46

Post od Hypnotoad »

A ima li nacina da se otvori ona Guitar Rock aplikacija? Kod mene stoji kljuc i nece da se otvori, a zivo me zanima sta je to, posto tu muziku i slusam :)

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Samo da javim da sam konačno rešio problem sa isključivanjem telefona tokom razgovora. U pitanju je 100% spikerfon ( earpiece ). Skoro mi se opet ista stvar desila. Mora biti bolje pričvršćen odn. ponovo stavljen ili eventualno zamenjen novim.

Opis rešavanja problema :

Otvoriti prednju masku telefona, odvojiti digitizer odn. TS ( može na dva načina; odlepljivanjem od metalnog dela ili skidanjem tog metalnog dela kako je opisano u service manual-u ), zatim sa donje strane izvadite spikerfon i ponovo ga stavite/zamenite novim.
Kada vadite spikerfon, radite to pažljivo jer može da pukne plastikica prilikom važenja.
Poslednja izmena od djolex u Sub, 25. Sep 2010. 20:37, izmenjeno 7 puta ukupno.
Nokia Lumia 630

Kanellis
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 20:07

Post od Kanellis »

Kupila sam ga pre par sati... Snalazim se kako tako, ali realno gledano, nemam pojma... :oops:
Negde sam cula da je potrebno skinuti neki program poput antivirusa, jeli to tacno, ili sam ja potpuno pogresno razumela? :oops: :roll:
Da li postoje neke ,,osnovne stvari koje bi trebalo da uradim jer je telefon potpuno nov... ? :D
Molim vas pomozite... :cry:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ne treba ti antivirus. ;)
Kanellis napisao:Da li postoje neke ,,osnovne stvari koje bi trebalo da uradim jer je telefon potpuno nov... ?
Namesti datum i sat! :lol:
Salim se malo. ;)

Neke korisne informacije koje su ti mozda nepoznate -> Mobilna telefonija - Pojmovi
Ovde mozes naci neke korisne programe ali nemoj traziti da ti neko posalje link i sl. posto je na forumu zabranjena piraterija -> S60v5 - aplikacije, igre, teme

Sve sto ti nije jasno oko telefona pitaj u ovoj temi, a sve nedoumice oko programa pitaj u gore navedenoj temi i forumasi ce ti pomoci.

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Kanellis, ne treba ti antivirus jer virusi za Symbian OS 9.4 (i uopšte za 9.x) ne postoje .
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Kanellis pa polako symbian nauka se neuci za jedan dan,sto se vise druzis sa telefonom upoznaces puno novih stvari i otkivati nove mogucnosti i bidi prijatno iznenadjena novim mogucnostima telefona. Ali naravno bice ti potrebni i dodatni programi da bi izvukla zeljene stvari,IDzO ti je dao savet i link za app.
Dobro dosla na forum i telefon da te dobro sluzi.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Da javim utiske novog softvera :

Prijatno sam iznenađen i konačno sam dobio ono što sam očekivao - brzina u radu ( kretanje kroz meni i dosta poboljšanja na račun brzine rada aplikacija ). Kinetic scrolling je dosta poboljšan, kretanje kroz imenik i muzički plejer idu ko od šale. Konačno je omogućen kroz glavni meni i u galeriji slika ( kad sam kod galerije slika, tu jedino je kretanje od 15fps bez obzira koliko se slika skladišti ). Kretanje kroz Web browser je na pristojnom nivou gde je takođe omogućen kinetic scrolling i to pretstavlja veliko olakšanje za prilično duge stranice gde sam ranije koristio page overiew pa da u tom mini modu pređem na sredinu ili dno stranice tako da je to stvarno bilo smorno raditi. Kozmetičke promene postoje na račun originalne teme i koliko-toliko su primetne, mada je promena teme bila neizbežna za moj ukus. Ikonice su veće u muzičkom player-u i ima mini album art prikaz pored svake pesme, a na scrolleru dok prstom prevlačite preko ekrana se prikazuje slovo na koje počinju pesme u datom trenutku što dosta potseća na S-Class muzički player. Jedina mana je upscalling album art-a koji je manje rezolucije od predviđene ( uglavnom su mi 500x500, mada neke ne stignem da promenim a u originalu imaju naziv sajta sa koga je pesma skinuta i sl. ) i takođe mi je čudno što na samom početku ne piše exit, nego hide, a desi se da tako po navici tu pritisnem. Akcelometar radi dosta bolje, uvek ,,sluša'' kada rotiram telefon dok se ranije dešavalo da moram da ga mućnem da bi prešao u landscape. Za kameru još uvek ne mogu mnogo da tvrdim, mada je sigurno da je prilično poboljšan makro mod za bliže objekte.
Nokia Lumia 630

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

djolex, zar nisi mogo sa garancijom da resis problem sa proximity senzorom ako je vec kvar na njemu ? Malo je bezveze bez toga koristiti telefon ,ja na LG-u ga uopste nemam i znam koje probleme moze da napravi i koliko moze da iritita pritiskanje raznih stvari tokom razgovora.Sto se tice opcije hide u muzickom plejeru to je uobicajeno za Xpressmusic seriju jer je tako i zamisljen,da uvek radi music plejer.(tak je i kod mene na N76 ja cak ni nemam opciju exit pa moram da ga gasim sa task managerom).Kakave slike pravi pri dnevnom svetlu ? Ja sam i dalje prilicno zagrejan za ovaj telefon tako da je veoma moguce da mi padne saka.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

booster
Banned
Postovi: 51
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2010. 16:34
:: Iphone 5
:: XPERIA ARC
Lokacija: Modena,Italy

Post od booster »

ima li ovaj telefon u opcijama svojim SKYPE


Izmenio: IDzO
*Zabranjeno je dopunjavati do 100 karaktera gomilom tacaka, smajlijima i slicnim*
Sledeci put brisanje bez obavestenja!


Procitaj -> Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Koliko precica se moze nametiti na deskop ekranu,neracunajuci ovu traku sa kontaktima.
Steta sto ga nema u telenor ponudi.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Maksimalno četiri prečica po izboru u modovima Contacts bar i Shortcuts bar jer na Basic modu nema ničega sem kockica ( ikonica ) za Dialer i Phonebook. U modu Contacts bar ne mogu da se vide podsetnici iz kalendara, već samo u Shortcuts bar.
Što se tiče proximity senzora, konačno sam ga zamenio i to u poslednjem času jer nije mogla ni kockica da obavlja svoje - sreća što sam primetio da ide zajedno sa speakerphone-om pa su na kraju rekli da može da se zameni o.O.
Slike po danu su ok, mada su boje malo tamnije što je za Nokiju klasika. Macro fotografije su prilično dobre i tu malo bolje kamera obavlja svoj posao. Ovo se odnosi na slike po danu, dok slikanje noću deluje kao nemoguća misija čak i uz night mode sa blicem ( ruka mora da bude skroz na skroz mirna, ali to je opet teško izvesti ). Mogu se dobiti koliko-toliko pristojne slike, ali uz recimo 5 pokušaja da bi se dobila prava slika određenog objekta. Postaviću par slika u temi slike sa mobilnog.
Nokia Lumia 630

markom_88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 24. Sep 2010. 16:20

Post od markom_88 »

Imam jedno pitanje u vezi ovog telefona... manje-vise sam procitao komentare u vezi sa 5530 ovde na ovom topicu, al'nisam nasao da je neko imao slican problem, pa ako je i bilo reci o ovome unapred se izvinjavam...

Naime, kupio sam 5530 pre 10 etak dana, i ono sto mu zbunjuje je nekakav zvuk/pistanje, kad je telefon otkljucan, prislonim ga na uvo i cuje se taj zvuk, i to SAMO kad je ekran "upaljen"... cim se zakljuca, i nema "svetla" na ekanu, taj ZVUK se ne cuje... takodje cuje se i u toku razgovora... mislio sam da je to normlano kod ekrana osetljivih na dodir, ali slucjano mi je pod ruku dosla nokia 5800 i nisam to cuo... nosio sam ga u prodavnicu gde sam kupio i jedan radnik "nije cuo NISTA", a drugi je cuo neko "ZUJANJE". Da li neko zna u cemu je problem, posto predpostavljam da to "ZUJANJE/pistanje" nije normalno???

Boyan89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 01:01
Lokacija: Sabac

Post od Boyan89 »

Recite mi jednu stvar samo...Naime postao sam vlasnik ovog telefona,koji me je prijatno iznenadio,koristio sam do sada android ali eto cisto malo da promenim...Imam sledeci problem evo vec 2x se desava da mi sat kasni,namestena vremenska zona i sve,ali sat kasni 15 min cak znaci nije mi jasno do cega je to -.- ali me je pocelo opasno nervirati,da li neko mozda zna u cemu je problem ?
Appple Iphone 3gs (16gb) - Nokia 5530 Xpress Music
Zapljuskujes glupostima bez potrebe talasas oduvace te famas 7-4 kalas.

Odgovori