Nokia C5

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
donmare
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 07. Jan 2012. 17:22

Post od donmare »

Meni zvučnici preslabi. Kad me neko zove ili kad puštam muziku... Dal' je do softvera il' su takvi zvučnici?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

U c5 je moguce postaviti i n-gage aplikaciju i "one" ful igre, ali da bi se sve to odradilo telefon mora biti hakovan.
Ako nekog to zanima znaci moguce je, licno sam isprobao.

nidza_m
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pet, 29. Apr 2011. 09:39

Post od nidza_m »

Deksi, Koristim CCLOK i na NOKIA E71 sve je ok bilo, pojavi se kao power server, ali sada na C5 nece, tacnije pojavljuje se samo onoliko koliko samo odradio da light bude ukljucen, a ja zelim da ne zevam non-stop u telefon i otkljucavam ga. Da li neko ima resenje?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

nidza_m, C5 je fp2 a E71 fp1 i ima tu razlike. Taj program sam i ja isprobavao na N79 i isto neradi.
Probaj Lock Screen, evo kako to izgleda klik meze se naci i nepotpisana verzija ali za nju ti je potreban hakovan tel.

radashin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 20. Apr 2012. 16:38
:: Nokia N8
:: Nokia c5 5mp
Lokacija: Bogatić, Srbija

Post od radashin »

Imam nokiu c5 5mp, i jedan VELIKI problem kako da resetujem lozinku m. kartice - sd?Da li može preko kompa?Unapred HVALA!!!! :(

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

radashin,postoji varijanta,ako nisi radio hard reset,da se pomocu jednog file-a sa memorije tel. nadje (procita) postavljena sifra. Sad,koji je to file,ne secam se,bese davno to aktuelna tema.
Druga mogucnost je da odradis format kartice i to na samom telefonu,a tom prilikom ces obrisati sve sa iste.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

radashin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 20. Apr 2012. 16:38
:: Nokia N8
:: Nokia c5 5mp
Lokacija: Bogatić, Srbija

Post od radashin »

Fox, već sam formatirao karticu, ali telefon i dalje traži da unesem lozinku kartice!!!!Jel možeš da mi malo pojednostaviš, šta je to hard reset?Telefon sam skoro uzeo preko Telenora, tako da je nov, a sd karticu od drugara!

dzipsi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 09. Jun 2012. 16:19
:: nokia c5
:: nokia e71

Re: Nokia C5

Post od dzipsi »

ima c5 2-3 meseca i od pre neki dan poceo sam da se gasi moze li neko da mo pomogne hvala unapred

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Re: Nokia C5

Post od Masterokrata »

Nisam siguran da li na forumu postoji tema o hakovanju nokia c5, ja nisam uspeo da pronadjem. Znam da na netu ima neka varijanta sa antivirusnim programom ali to ne radi u mom slucaju. U pitanju je model sa 5mp kamerom.
5130+Koss the plug....

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia C5

Post od acamatic »

Masterokrata, nesto vise o hacku imas Ovde
Na toj strani moj post..objasnjenje i sve potrebne stvari za taj posao.. ;)

dzipsi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 09. Jun 2012. 16:19
:: nokia c5
:: nokia e71

Re: Nokia C5

Post od dzipsi »

hajde ljudi pomozite malo,dajte neki konkretan odgovor sta da radim :smutny:

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia C5

Post od acamatic »

dzipsi, hard resset,to cudo mnoge je spasilo,ali da znas da pre toga trebas da odradis,backup podataka,i da negarantujem ti da ce ti to pomoci..jer takav problem moze da izazove milion malih stvari,a ko zna sta je u pitanju..

dzipsi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 09. Jun 2012. 16:19
:: nokia c5
:: nokia e71

Re: Nokia C5

Post od dzipsi »

nema veze odneo sam ga u servis da ga flesuju sutra mi javljaju :) hvaloa na pomoci u swakom slucaju 8)

nibebjcz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 15. Jun 2012. 04:20
:: Nokia Asha 302

Re: Nokia C5

Post od nibebjcz »

Pozdrav.Uzeo sam ovaj telefon preko Telenora pre nekih mesec i po i sve je lepo fuknkcionisalo i bas sam ga koristio kao nikad do sad ali i cuvao u futroli itd.I prosle nedelje mi se odjednom ugasio iz cista mira kad sam ga stavio u dzep.Odneo sam ga u njihov servis i oni mi ga vratise posle nekih nedelju dana i kao ja sam kriv jer je neki oksid prosut po maticnoj ploci.Ima i slika na papiru u sve to i sad da li neko ima pojma sta da radim.Mislim kod njih ni ne vredi da idem jer ni nemam vise garanciju a popravka kod njih je 8000.Da li se to jos nekome desilo i da li je moguce da je telefon toliko osetljiv?Mislim koristio sa mga na suncu i drzao sam ga u futroli u dzepu kad su bile ove vrucine i sve je normalno radilo a taj dan kad se to desilo ga uopste nisam ni koristio.Da li neko moze da mi kaze da li mu ima spasa posto ga ocigledno moram popraviti negde i kolika je mogucnost da se to opet desi s obzirom da le toliko osetljiv.Hvala unapred na odgovoru.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia C5

Post od Deksi »

Brat moj ima ovaj telefon skoro dve godine iradi mu dobro.
Tvoj je to ostecenje dobio tvojom ne savesnom greskom. Napisao si da si ga nosio u dzepu po ovoj vrucini, dali si nekad primetio kada telefon izvadis iz dzepa da je vlazan od tvog znoja. Ako jesi otuda i ta oksidacija na tablici.
Izuzev one namenske telefone svi ostali su bas osetljivi na vlagu koja se zna pojaviti i leti i zimi na telefonu. Takva je elektronika.
Pa za toliko novca sigurno bi ti zamenili celu tablicu ali se raspitaj i po privatnim servisima a postavi pitanje i ovde klik. A da si procitao i ovu temu mozda ga nebi ni kupio klik

dzipsi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 09. Jun 2012. 16:19
:: nokia c5
:: nokia e71

Re: Nokia C5

Post od dzipsi »

evo mene ponovo,ja sam moj uzeo iz servisa covek ga flesovao izbrisao swe iz njega i testiro ga i swe lepo radi dok neubacim memorijsku(znaci problem najverovatnije memorijska )odem kod druga uzmem njegovu memorisku sa njegovim slika i ostalim ubacim u moj on radi super negasi se ma pefektno,ubacim moju koliko sam je ubacio i otvorio slike on se ugasi i sam se posle par sekunde odam pali( zakljucak da je najverovatnije neki virus na memorijskoj i to u slikama) ja lepo uzmem ostavim dve slike nasumicno a ostale swe izbrisem probam fon on zasd da kucnem u drvo radi lepo :) e sad videcu kad prodje jos malo vremena da ga jos malo koristim pa ako boze zdravlje bude swe u redu znaci to je to ako ne nova kartica i sljakam dalje :D

nibebjcz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 15. Jun 2012. 04:20
:: Nokia Asha 302

Re: Nokia C5

Post od nibebjcz »

Deksi, prvo nijednom nisam primetio da je bio vlazan kad sam ga uzeo u ruku a veruj da ga nisam nikad ni uzimao mokrim rukama.Mozda je to i do futrole koja je bila kako sam saznao u jednom servisu nikakva i koji nisam trebao uopste ni da uzimam jer je to mozda i bilo glavni uzrok toga sto se desilo.Ja sam sad odneo u jedan servis koji je proveren i otrpilike su mi rekli da ce me izaci popravka oko 2000 ako je to uopste kvar.Samo mi nije jasno da li se kompletno menjati tablica ili recimo ona moze i da se malo ocisti i da bude recimo kao nova i da mi se opet desi isto posle nekog vremena ali ne naravno tako sto cu ga nositi po ovom ogavnom vremenu i naravno da promenim futrolu ili jednostavno da ga prodam ukoliko se uopste popravi i ustvari koliko bi mogao boditi za njega?Uopste mi ne pada na pamet da ga cuvam kao oci u glavi i da bukvalno ne idem nigde sa njim.Da li su uopste svi ti Nokia modeli osetljivi mislim ovi noviji modeli posebno ovi iz C serije?Hvala unapred na odgovoru i veliki pozdrav.

hercegovac
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 20. Jun 2012. 22:51
:: nokia

Re: Telefon do 200€

Post od hercegovac »

Poslusao sam savjet i pokusao da u C5 ubacim Blacklist......i desilo se ono sto ste i rekli, tj. C5 je primila aplikaciju, a istovremeno sam ubacio i navigaciju garmin. Naime, ubacio sam aplikaciju Advanced Comunication Manager i ona funkcionise ovako:
kada me pozove neko ko je na black listi.....njemu (pozivaocu) tek sto odzvoni u slusalici, odmah se prekine veza i ispise mu se na displeju "broj je zauzet", a meni (pozivanom) stigne sms da me pozivao taj i taj broj. Medjutim, nakon sto pozivaocu bude prekinuta veza, nakon 10 sekundi njemu stigne sms da je pozivani broj "sada dostupan". I zamislite, pozivalac opet pozove i sve se isto opet desi, kao i prvi put i tako stalno.

Dakle, sa moje strane gledista ova aplikacija odradjuje posao, jer mi neuspostavlja vezu sa nezeljnim pozivaocima, ali sa druge strane, ona "zeza" nezeljene pozivaoce, tj. salje im laznu informaciju tako sto pozivaocu ubrzo salje poruku da je pozivani "dostupan", a u stvari kada pozivalac opet pokusa da uspostavi vezu ne bi uspio. Stvarno, malo smijesno, zar ne?
Da li ima neka aplikacija koja pozivaocu koji je na Black listi i koji ne moze uspostaviti vezu, istovremeno nece dobiti sms da je pozivani "sada dostupan", kada on prakticno nije dostupan. Ili mozda svaka aplikacija djeluje na ovakvom principu da pozivaocu vrati poruku da je pozivani "dostupan". Mwni to izgleda malo bezveze.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telefon do 200€

Post od miodrage »

Ne jer te poruke idu od strane mreze, a ne od stranre aplikacije :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

hercegovac
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 20. Jun 2012. 22:51
:: nokia

Re: Telefon do 200€

Post od hercegovac »

Miodrage, ako sam te dobro razumio koju god aplikaciju izabrao i ubacio, pozivaocu koji je na "black listi" ce stizati sms "pozivani broje je sada dostupan", iako ce pri svakom pokusaju biti sprijecen da uspostavi vezu. To je znaci do mreze, a ne do aplikacije. Ako je tako, onda OK, mada mi to izgleda kao lose rjesenje za pozivaoce, jer im pruza laznu informaciju.

Odgovori