Nokia C5

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telefon do 200€

Post od miodrage »

hercegovac, bas tako i tu ne mozes zaista nista da uradis. S tim da pozivaocu dolazi obavestenje da si zauzet (tu-tu-tu-tu), i onda posle par min poruka da vise nisi zauzet. I tako do u nedogled :(
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon do 200€

Post od djoxie »

odaberi opciju da se pozivi sa blackliste preusmeravaju ne neki broj koji je nedostupan, ionako svi imamo viska kartica koje ne koristimo...
::luv phonez::

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Telefon do 200€

Post od iLuka »

ne razumem svrhu te aplikacije :dry: sta ces ako te ta osoba pozove sa bilo kog drugog aparata, ti se javis i cujes njen tj. njegov glas?!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Telefon do 200€

Post od janka_88 »

hercegovac, to sto se tice poruke da si dostupan salje mreza a ne aplikacija i tako da to moras zvati operatera da ti to deaktivira tu uslugu, tj. da niko ne zna da li si ponovo dostupan i tako to i jedino je problem sto niko nece dobijati to obavjestenje a ne samo odredjene osobe.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Telefon do 200€

Post od acamatic »

luca, kolega ovo si lepo rekao,sta ako te on pozove sa drugog broja...mada i za to postoji resenje,da uzmes dve kartice,i da drugi broj das samo bitnim ljudima i na taj broj se samo javljas njima, ili pak ono staro resenje i najbolje : alooo ne cujem te dobro,gubim signal,ulazim u tunel.. :lol:

hercegovac
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 20. Jun 2012. 22:51
:: nokia

Re: Telefon do 200€

Post od hercegovac »

Ja se nadam da pomocu aplikacije Blacklist mogu da ostanem nedostupan ne samo sa one brojeve koje imam u svom telefonu memorisane, vec i za sve druge brojeve (mobilne i fiksne) koje uopste nemam memorisane. Nemojte mi reci da aplikacija nece blokirati i sve druge pozive od bilo koga i odakle god zvali, koje uopste ne poznajem? Valjda ima neko rjesenje kada me neko zovne, (sa mobilnog ili fiksnog telefona), a nemam pojma o kome se radi, niti imam njegov broj memorisan da moj telefon i njemu automatski prekine uspostavljanje veze. Nije valjda da je aplikacija ogranicena da blokira samo one brojeve koje imamo memorisane i koje stavimo na listu?!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telefon do 200€

Post od miodrage »

Naravno da ima resenje, stavis unknown numbers da se prekida veza i cao. A imas i Whitelist - kome su iskljucivo dozvoljeni pozivi i to je to, onda vise ne beres brigu. Problem je ovo sa porukom od mreze, to ne znam da li je moguce iskljuciti....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

hercegovac
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 20. Jun 2012. 22:51
:: nokia

Re: Telefon do 200€

Post od hercegovac »

Moji dobri ljudi, da vam kazem sta sam uradio u vezi sa instalacijom Blaclist i kako kod mene funkcionise, a prvobitno saslusavsi sve vase savjete i opcije.
Instalirao sam u telefon Nokia C5 aplikaciju Adavnced Comunication Manager. Ova aplikacija ima Blacklist i Whitelist. Na Whitelist sam ubacio nekoliko brojeva kojima sam dostupan i oni mogu da uspostave vezu. Na Blacklist su svi oni koji se nalaze u imeniku telefona, kao i svi drugi pozivi (bilo sa mobilne ili fiksne mreze) i ne mogu da me dobiju, tj. ne mogu da uspostave vezu kada me zovu. Blacklist fumkcionise na nacin da pozivaocu koji je na Black listi telefon prvo jednom odzvoni, a tek onda mu se automatski prekine veza. Madjutim, pozivaocu zatim stigne sms da je pozivani "sada dostupan" i on opet nazove i sve se isto ponovi i tako u nedogled. Da bih izbjegao ovu manjkavost da pozivaocu stize sms da je pozivani dostupan (a ustvari on je i dalje nedostupan), preusmjerio sam (forwardovao) sve pozive od osoba koji nisu na Whitelist na izmišljeni broj (npr. 3816511111111), tako da kad me pozovu oni koji nisu na Whitelist jednom im zazvoni telefon i mreza im zatim javi: "pozivani broj ne postoji", a sto je najvaznije pozivaoc vise ne dobija sms "pozivani broj je sada dostupan". Isto se svi nezeljni pozivaoci mogu usmjeriti/forwardovati na postojeci broj koji se ne koristi i tada bi mreza pozivaocu javljala: "pretplatnik je trenutno nedostupan". Eto ja sam izabrao ovu obciju sa prusmjeravanjem poziva na nepostojeci broj.

E jedino nisam uspio da nadjem aplikaciju sa prusmjeravanjem za sms poruke, tako da onaj ko mi je na Blacklist kada posalje poruku dobije izvjestaj da je poruka odstavljena, a ja je ustvari ne dobijem i ne procitam. Vjerujem da postoji i aplikacija sa preusmjeravanjem i sms poruka koje salju osobe koje nisu na Whitelist, samo vremena dok se pronadje najbolja opcija na Internetu.

Eto, toliko od mene za sada.......zahvaljujuci vasim savjetima uspio sam da se sacuvam od nezeljenih poziva i malo mira imam.

Hvala vam svima...i eto mene opet, ako budem imao potrebu za nekim savjetom u vezi sa mobilnim telefonom :).
Neka neko kaze da forumi ne mogu da koriste, ja sam stvarno imao srece da sam naletio na prave savjetodavce. Veliki pozdrav!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telefon do 200€

Post od miodrage »

SMS koliko je meni poznto ne moze da se preusmeri. A sto se tice ovog preusmeravanja poziva, proveri da ti ne raste racun, jer se preusmeravanje poziva na drugi broj placa, jedino ne znam da li se naplacuje i kad se preusmeri da nepostojeci/nekoristeni broj.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon do 200€

Post od djoxie »

hercegovac, sms ti stize u poseban folder u okviru aplikacije, procackaj malo pa ces ih pronaci :)
::luv phonez::

dusko1122
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 23:41

Re: Telefon do 200€

Post od dusko1122 »

Mislim da ti je definitivno lakse da promenis broj,posaljes jedno 200 poruka svim kontaktima za koje si dostupan da imas nov broj i to je to.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia C5

Post od Deksi »

Da potvrdim i ja da za sms nepostoji aplikacija sa kojom bi se mogao odbiti sms. On stize u poseban folder a posaljiocu stize izvestaj da je sms dostavljen.
Za pozive meni je najbolji handy blck list jer on uvek pozivaocu daje zauzece ton, ne zazvoni mu ni jednom.
Mada nije ni ovo lose sto je uradio i hercegovac, ali kako napisa Miodrag ako mu se uvecava racun onda :uhuh:

hercegovac
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 20. Jun 2012. 22:51
:: nokia

Re: Nokia C5

Post od hercegovac »

Ja sam jos uvijek na pripejd opciji, tako da ne vidim mogucnost da mi se racun uveca, vec koliko dopunim, toliko i imam. Za sada sam zadovoljan ovom aplikacijom koja nepozeljnom pozivaocu koji nije na tzv. Whitelist (bilo da zove sa fiksnog ili mobilnog telefona) javi "birali ste nepostojeci broj"......ljudi, danuo sam dusom.
E jedino jos kad bi postojala aplikacija koja bi blokirala i sms poruke koje stizu od osoba koje nisu na Whitelist, tada bi kompletirao cijelu pricu. Ako slucajno pronadjem takvu aplikaciju, javljam vam, ako neko nekada bude zainteresovan da je koristi! Veliki pozdrav sa juga!

Ecoman25
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 30. Jul 2012. 09:39
:: Nokia C5-00

Re: Nokia C5

Post od Ecoman25 »

Imam manji problem sa navigacijom na ovom telefonu (Ovi maps). Prikazuje mi samo moju poziciju na mapi ali nema ulica pa ispadne da gledam u crvenu tacku na papiru koja se krece. Koju biste mi aplikaciju preporucili za navigaciju?

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia C5

Post od cvoruga »

Ecoman25 Ovi Mape se ne koriste u Srbistanu :cry: , Garmin navigacija ti treba :wink:

Ecoman25
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 30. Jul 2012. 09:39
:: Nokia C5-00

Re: Nokia C5

Post od Ecoman25 »

Tako sam i pretpostavio :) imas li mozda neki link ili sam instalacioni fajl za Garmin?

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia C5

Post od cvoruga »

Na našem forumu je zabranjeno šerovanje warez sadržaja :wink:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia C5

Post od Deksi »

Ecoman25, ukucaj u google "garmin for symbian".

Ecoman25
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 30. Jul 2012. 09:39
:: Nokia C5-00

Re: Nokia C5

Post od Ecoman25 »

Interesuje me kako da nadjem 'trikove' (Tips) koji mi povremeno iskacu na ekranu? Da li mogu da nadjem nesto tipa Tips History da ne bih cekao da mi telefon sam izbaci kada mu se cefne?

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia C5

Post od zavodnick »

Ecoman25, pa vjerovatno imas neku aplikaciju koja ti sama izbacuje SAVJETE ( Tips ), a bas sam danas vidio jednu aplikaciju koja je u sebi to sadrzavala, ali ne mogu da se sjetim, ali svejedno ta app je bila sa s^3 sistem... Provjeri app koje imas na telefonu!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori