Nokia C5

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Buraz moj ga ima oko 5 meseci i nezali se,dobro on nije zaludjenik za aplikacije ali ja sam mu ubacio desetak i on je zadovoljan.Garmin radi i brze startuje od n79.Slike su solidne,izrada dobra.Usvakom slucaju on je zadovoljan.Jedino mi se nesvidja ugao gledanja na ekran pa zato na to obrati paznju,ako ti ta mala falinka nesmeta onda mane i nema.Nije to toliko strasno ali eto na mom n79 je to bolje i ja sam to primetio.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, e bas sam to htio da pitam, jer mi se jos jedan momak zalio na ugao gledanja... Neki dan sam Ninolini poslao pp da je pitam da otvorimo takvu temu, nesto uopsteno o NOKIA-ma jer su, umjesto da prate konkurenciju i prave bolje telefone, poceli u novije telefone ugradjuju nekakve fusheve... tipa ekrana, zvucnika, losijeg GPS adaptera itd... Jedina novina je samo software, mada ni tu nema neke pretjerane razlike,samo u programima koji mogu da rade na FP2 ili FP3... :x :angry:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Dachaarh
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 14:56

Post od Dachaarh »

Pozdrav ljudi :)
E ovako, imam dva puta C5-00, oba kupljena u Telenoru, preko postpejd ugovora...
Ja sam moj kupio u Septembru prošle godine,i baš sam hteo beli, i nije bilo, pa sam uzeo onaj tamno sivi...
Ćale je pre nekih dve nedelje uzeo i sebi, i to beli... I ja uzmem taj sebi..
E sad..
Pošto je moj stariji, ima onaj prvi firmware : 0.31
Ovaj beli, ima 0.32, to je onaj na kojem je slabiji zvuk, i vidim da je još u decembru izašao novi firmware, 0.61 ( ili tako nešto) u kome je zvuk vraćen na normalu, ubačeni su smajliji u poruke, i još 100 čudesa ima :)

Skinem ja malopre NSU, povežem telefon, i on kaže da nema update za moju verziju..

Jel može nekako da se uradi apdejt, a da se ne izgubi garancija, predpostavljam da može promenom product code, ali da li mi to poništava garanciju, pošto dekodiranje poništava, to su mi naglasili, za product code nisu...

Hvala unapred 8)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Dachaarh, ja ne znam sta da kazem... Da li si ikako procitao postove ?!?! Pa na to tvoje pitanje smo odgovorili milion puta... Moras naci nove Product Codeove, promijeniti ih i onda naci najnoviju verziju... :x
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Dachaarh
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 14:56

Post od Dachaarh »

zavodnick, izvinjavam se...

Pročitao sam svih 6 strana ove teme, to bar nije bilo teško, i nigde se ne spominje ovo što sam ja pitao..

Ja sam znao da mora da se menja Product code, ne znam kako se radi, ali ima na forumu dovoljno objašnjena, pa bih i probao, ali me zanima gubim li garanciju, ako promenim product code, i stavim novi software ( koji u tom slučaju verovatno ne bi bio telenor branded) ? Hvala unapred, i izvinjavam se, ako sam prevideo da je negde u temi napisano, nisam video, a sve sam postove pročitao ;)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Dachaarh KLIK evo ovdje na ovom linku imas sve kako se radi :)
Odgovor na tvoje drugo pitanje je jednostavan, DA! Ti kad kupis telefon, oni koji rade u prodavnici pored telefona koji su prodali, upisu i IMEI telefona, a samom promjenom Product Code-a mijenja se i IMEI, tako da... :D
Promijeniti Product Code i instalirati novu verziju software-a ne predstavlja ama bas nikakav problem... Samo treba da znas da citas ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

zavodnick, ne znam odakle ti to, ali promenom product code se sigurno ne menja IMEI broj tel..

Dachaarh, ukoliko se plasis za garanciju, upisi pre promene svoj originalni product code i vrati ga ukoliko se ukaze potreba..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Ninolina, nakon sto sam promijenio Product Code "dobio sam i novi file" na telefonu, sa mojim sadasnjim IMEI brojem a za taj file sam siguran da tu nije prije bio... Ako sam pogrijesio, izvinjavam se!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Dachaarh
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 14:56

Post od Dachaarh »

zavodnick napisao:Dachaarh KLIK evo ovdje na ovom linku imas sve kako se radi :)
Odgovor na tvoje drugo pitanje je jednostavan, DA! Ti kad kupis telefon, oni koji rade u prodavnici pored telefona koji su prodali, upisu i IMEI telefona, a samom promjenom Product Code-a mijenja se i IMEI, tako da... :D
Promijeniti Product Code i instalirati novu verziju software-a ne predstavlja ama bas nikakav problem... Samo treba da znas da citas ;)
Vidim uputstvo, pa ću probati sada, hvala puno :)

Jedno me buni.. hoće li NSS negde prikazati moj trenutni kod, tako da ja mogu da ga vratim posle... Ili ima negde to zapisano u samom telefonu... Da ja zapišem u neki text fajl ? :)

Ne vidim na toj strani product kodove za C5-00 ali pogledaću sada sve strane, možda negde ima :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Dachaarh,evo O V D E mozes videti gde da procitas kod na telefonu.

Dachaarh
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 14:56

Post od Dachaarh »

Хвала, код сам нашао, баш на истом линку сам видео..
Али неки продукт код који могу да искористим за Nokia C5-00 white, нисам нашао :(
Сем ако могу да се користе из других земаља... за србију сам нашао само теленор код.. а са њим би, предпостављам, опет све било исто, или грешим ?

Хвала унапред

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Brat ima ovaj telefon i u njemu je ovaj sw... 032.010 17-07-2010 a kada je kupio tel. u Telenoru bio je 031.022 28-03-2010.
Skoro sam u jedan c-5 koji je kupljen na crno ubacivao garmin i u njemu je bila verzija 061.005 27-10-2010 ali nisam gledao koji je kod.
Ovih dana ta zenska :oops: treba da mi donese telefon da joj ubacim jos neko programce pa cu pogledati koji je product kod.
Zadnja verzija sw.... za c-5 je
Nokia C5-00
V 062.001
11-12-2010
RM-645
a za koji je trziste neznam.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Dachaarh
0597649: BALKANS WHITE 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Dachaarh
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 14:56

Post od Dachaarh »

Hvala vam puno za kod... 8)
Sad samo da vidim zašto NSIS neće.. tj. video sam na netu da neće zato što imam najnoviju verziju ovi suite i NSU... pa da vidim ako nađem CD.. da instaliram verziju sa CD-a pa da probam.. kažu da novi drajveri za konektovanje naprave problem za NSIS :)

marko26
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 18. Mar 2011. 16:43

Post od marko26 »

Da li rade skajp za mobilni (skajp gde samo moze da se dopisuje) i mini opera na ovom telefonu? Hvala

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

marko26, da. Skype i Opera rade na tvom telefonu bez ikakvih problema... I jedno i drugo mozes da skines sa njihovih oficijalnih sajtova ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

XmanXman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 04. Apr 2011. 15:50

Post od XmanXman »

Ima li neko modovan uda file za Nokiu c5 gray ili ako ima neko P.C.
Hteo bih da probam da dekodiram uzet je u telenoru

Pozz

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

XmanXman,ni modovan UDA file,ni promena P.C. ti nece pomoci u dekodiranju ovog (pa ni drugih) aparata.
Za dekodiranje ovog modela moraces da posetis neki bolji servis,vise o tome klik.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

NightBird
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Ned, 18. Feb 2007. 03:45

Post od NightBird »

Kako da namestim da sve fajlove koje primam preko blututa idu direktno na karticu? I kako da namestim da prebacim neke fajlove sa telefona na memorijsku karticu?
htc wildfire s

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

NightBird, kad primas nesto preko bluetootha ( u daljem tekstu BT ) to ti direktno ide u postansko sanduce! I onda kad otvoris to kao poruku ( e sad zavisi da li je slika ili video klip,ali recimo da je video klip ) i onda kad pocne da ti pusta klip ti samo kliknes na options/save/E:memory card...
Slicno se desava kad primas sliku preko BT-a. Sliku otvoris i sacuvas je... E sad, kad se radi o fileovima, najbolje je da imas nekakav pretrazivac na telefonu. Moja preporuka ti je da uzmes
Y-browser i onda sa njega mozes da baratas file-ovima kako ti je volja... Da ih prebacujes sa telefona na memory card i obratno ili da ih saljes preko BT-a na neciji drugi telefon :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori