Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Uff, ja znam sigurno da flešovanje novog firmware rešava taj problem. Fenix možeš naći na netu, a ja imam belle_balcan_FM tako da možeš da ga flešneš...
A kako se drugačije ressetuje, stvarno ne znam /ili se ne sećam...

davor87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2016. 00:38
:: Alcatel pixi 3 (4)
:: Nokia n8

Re: Nokia N8

Post od davor87 »

Na 160. strani foruma ostaio si link za preuzimanje belle_balcan_FM. Skinuo, feniks sam vec ranije skinuo, odradio sve po uputstvu i flesovao. Sada imam srpski jezik, ranije nisam imao i sve fabricke aplikacije su tu. Mape, map loader, voznja, gradski prevoz, video editor, editor fotografija, drustvene mreze, youtube, nokia muzika, vreme, office, f secure, prodavnica itd ... e sad videcemo sta radi a sta ne, uglavnom sve od fabrickih aplikacija je tu i u mape moze da se udje za sad. Jedino security code nije ni sad 12345.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Znači već si ga flešnuo, a kako vidim čitaš detaljno i temu. Pazi ovako u ovoj temi sigurno ima i upustvo kako se radi resset tih kodova. Ali ja i dalje ne mogu da verujem da flešovanje nije ih ressetovalo...

davor87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2016. 00:38
:: Alcatel pixi 3 (4)
:: Nokia n8

Re: Nokia N8

Post od davor87 »

Kad sam procitao tvoj post za flesovanje, i da imas taj fajl, onda sam jos malo pregledao da vec to nije negde postavljano i nasao. I dobro je da ima onaj txt fajl sa uputstvom kako to sve uraditi. I meni je cudno za kod, za sad nisam nasao na forumu o tome , trazicu jos. Ali ajde ne moze sve odjednom da se resi. Resena je misterija sa mapama i druim fabrickim aplikacijama i eto dobih i srpski jezik. Flesovao je bez greske, a ocekivao sam da mi se izbrise sve ali i to nije, ostale su slike, muzika i par aplikacija. Ostale aplikacije, imenik, poruke i sl je obrisano.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Ajde kada budem imao malo vremena pokušaću i ja da pretražim to kako može da se ressetuje.
Što se flešovanja tiče, čini mi se da je i napomenuto da sve treba sačuvati, jer se briše..
EDIT:
Negde sam pronasao da se HARD RESSETOM uz pomoc tastera sve brise. Cak i security code se vraca na fabricki 12345.
Pa ako te ne mrzi i ako nemas nista na telefonu mozes da probas to da uradis uz pomoc tastera da sve obrises iz telefona.
P.S. evo gledao sam na YT dosta ima klipova koji prikazuju kako se taj security code brise,kako se ocitava, ako ovo gore ne uspe mozes to da probas..

davor87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2016. 00:38
:: Alcatel pixi 3 (4)
:: Nokia n8

Re: Nokia N8

Post od davor87 »

Ja sam i ocekivao da ce sve da izbrise to sam i hteo ali nije, kazem ti ostale mi slike muzika, i 3,4 aplikacije. Ostalo je sve izbrisano. A hard reset nikako ne mogu da uradim jer trazi kod, a ako idem preo onog power + volume down + camera + menu on krene zavibrira ali nista ne uradi. a na drua dva naina kad je ukljucen tel trazi kod da bi to odradio.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Nokia N8

Post od majkon80 »

Ima li neko pouzdanu informaciju,radi li viber i whats up na ovom telefonu,znam da je nesto od toga radilo,ali se ne secam sta?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia N8

Post od janka_88 »

Radile su obe aplikacije, s tim što viber sigurno više ne radi a i on je radio samo za poruke. Whatsapp mislim da još radi.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Kod mene viber više ne radi. A za whatsapp takođe mislim, jer su sve licence već istekle...

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Nokia N8

Post od majkon80 »

Steta,bas su morali...mogli su da ostave to,neprevazidjen telefon,od specifikacija,kamere do materijala.....

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Za to je sve kriva bagra M$, ali sve i onaj njihov poluproizvod win phone...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nokia N8

Post od Green »

Nije kriva samo Microsoftova, već i Nokijina bagra. No, prežvakali smo tu temu.
A za podršku N8, niko više nije lud da podržava aplikacije sistema koji je već godinama mrtav. Windows mobile polako nestaje, a očekuje se podrška Symbian aplikacija. Bože sačuvaj :roll:

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Green, kolega to naravno. Ali ja sam u jednom postu ne znam tačno gde pominjao, da niko ne očekuje da sada developeri rade aplikacije za mrtav sistem. Već da vlasnici Nokia brenda ne gase fabričke mogućnosti telefona...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nokia N8

Post od Green »

To se nikad ni ne gasi, Aco. Svaki očuvan telefon koji i dalje radi, može da obavi gotovo sve, sem aplikacija koje nisu podržane, bilo od strane proizvođača, bilo od developera.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Mail, mape više ne rade. Ostali su pozivi, poruke, kamera, podsetnik, alarm da ne nabrajam, razumeš šta hoću da kažem. Kao i svaki drugi dumb telefon...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nokia N8

Post od Green »

Pa da, o tome pričam. Te opcije će uvek da rade, pod uslovom da je i telefon ispravan.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Nokia N8

Post od majkon80 »

Jel zna neko gde se iskljucuje automatsko podesavanje ekrana-osvetljenja na N8?nema ga u display?Hvala

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N8

Post od znemanja »

^Mislim da N8 to ne može da se isključi.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Nokia N8

Post od majkon80 »

Zna li neko,ili moze li da mi pomogne da ga ubdejtujem sa ana na belle softver,posto preko ps suite nece.?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia N8

Post od sugarcoated_ass »

Nisam znao da ljudi još koriste Nokiu Nosam. :D

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

Odgovori