Nokia Asha serija (200, 201, 300, 303)

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Asha serija

Post od loki13 »

Mogla bi da radi neki vid navigacije,ali ne sigurno turn to turn i to uz stalnu konekciju sa netom,najveci problem je sto nokia maps skoro pa uopste nema mapu Srbije....
svetionicar, ako ti treba prava navigacija na telefonu bolje je da uzmes neki smartphone
D500&E71

svetionicar
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 18:26

Re: Nokia Asha serija

Post od svetionicar »

@Deksi, priznajem da ne znam nista o tome, do sad nsiam imao aparat koji bi podrzavao bilo kakve mape. Video sam po netu (zabranjeno je kaciti takve linkove,) da u nekim zemljama (Vijetnam, npr), ovaj model dolazi sa Nokia Maps vec ugradjenim, takodje, na nekoliko linkova sam u okviru prikaza ovog telefona video da Maps postoji (ikonica mu se nalazi u prvom redu na kraju desno),a li su se svi odnosili na prethodn versiju SW (20.36). Neki strani forumi su puni kukanja korisnika koji su imali Maps ali im je nakon upgrade-a softwera, ova opcija bukvalno nestala.

Mislio sam da je neko vec provalio kako da se ova opcja vrati (ne mora glasovno navodjenje, ponekad je dovoljno videti na mapi kuda i treba da se ide). Medju najpopularnijim downloadima za ashu 202 se po stranim sajtovima navode GMap i 2 programa koji se zovu Googla Maps (ne znam da li je isti proizvodjac, razlikuju se u velicini JAR fajla). I svuda pise da ovi programi rade na Asha 202.

svetionicar
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 18:26

Re: Nokia Asha serija

Post od svetionicar »

@loki13, daleko sam od kupovine bilo cega "ozbiljnog" ovo sam dobio za dinar uz BOX paket telekoma :)

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Asha serija

Post od loki13 »

svetionicar, mislim da bi google maps trebalo da radi iole normalno na ovm aparatu,a posto nokia maps nisu nimalno detaljne za nasu drzavicu onda njih slobodno preskoci.....
Sto se tice kupovine neceg ozbiljnog,mozes prodati tu ashu za 50e npr i uzeti nokiu e71/htc tatto ili tako nesto gde ces imati vrlo upotrebljivu turn-to-turn navigaciju(garmin/Igo)
D500&E71

svetionicar
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 18:26

Re: Nokia Asha serija

Post od svetionicar »

sto se tice google maps, ima na telefonu dve verzije (jedna ima 408, drga 486kb). obe krenu da nesto rade, pitaju za konekciju, vidim da ide download necega i sve zavrsi sa ekranom error/restart :(

Nokia maps sa Nokia suit mi je na telefonu napravio folder No Name velik oko 85mb, ali izgleda da nema aplikacije koja bi te podatke poterala :(

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: Nokia Asha serija

Post od Pinocio »

pitanje: kako da napravim na Ashi 302 da mi dok surfujem (operamini) prikazuje nasa slova sa kvacicama. Uvek mi izbacuje kvadratice

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: Nokia Asha serija

Post od Pinocio »

Niko nista,a? :oops:

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Nokia Asha serija

Post od Ensiferum »

"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

spavac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 03. Okt 2012. 08:38
:: Nokia E5
:: Nokia X2-02

Re: Nokia Asha serija

Post od spavac »

Jel zna neko kada ce Asha 206 da se pojavi kod nas u prodaji? i da li ce biti onaj model sa 2 kartice? meni izgleda kao mnogo simpatican telefon i lepe su boje, malo za promenu

spirit12
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2012. 23:30
:: nokia 6500classic

Re: Nokia Asha serija

Post od spirit12 »

Uzeo sam Ashu 302 :wink: pa vas pitam sta mislite o ovom fonu.... Mislim da je samo drugacije prepakovan C3 :roll: baterija se pokazala veoma izdrzljiva a dizajn podseca na stariju bracu iz E serije :oops:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Asha serija

Post od Deksi »

Pa eto imas malo vise memorije i malo bolju kameru nego na c3. A procesor od 1 ghz. samo neznam sta ce tolika snega dumb telefonu ali papir trpi sve.
Neznam izrada kakva je na ashi ali e71 i e72 su po tom pitanju odlicni. Trebao bi i on da bude dobar jer je nokijin qwerty dumb vodeci telefon.

spirit12
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2012. 23:30
:: nokia 6500classic

Re: Nokia Asha serija

Post od spirit12 »

Pa lepo je ,,uklopljen" nema skriputanja i agilan je... Eh e71 i e72 su po meni nenadmaseni po pitanju izrade, na nekom stranom forumu sam citao da 302 pomalo nosi ,,genetiku" e71, ali je daleko od njega.. Jel se moze ocekivati uskoro kompletan test ovog aparata?

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Asha serija

Post od loki13 »

spirit12, pa mozes i ti posle nekog vremena dati opis i tvoje vidjenje prednosti i mana ovog telefona, sigurno ce znaciti buducim kupcima i korisnicima ovog telefona
D500&E71

spirit12
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2012. 23:30
:: nokia 6500classic

Re: Nokia Asha serija

Post od spirit12 »

Mini test Nokia Asha 302 mobilnog telefona:

Prodajno pakovanje:

-Nokia Asha 302
-Li-Ion baterija BL-5J kapaciteta 1320 mAh
-Slusalice
-uputstvo za upotrebu

Obican monoblok uredjaj sa QWERTY tastaturom, dostupan u 2 osnovne boje - sivi i beli, s tim sto je hromiran sa strane i poklopac baterije je od nerdjajuceg celika. Poklopac baterije je iste boje na obe verzije telefona, iako deluje da su u drugim bojama. Ostatak telefona je nacinjen od plastike.
Sa leve strane se nalazi slot za memorijsku karticu, a na gornjoj strani telefona je USB port, 3.5 mm port za slusalice i port za punjenje telefona.
Sa zadnje strane je kamera od 3.15 megapiksela.
Osvetljenje tastature je bele boje na sivoj verziji, a na beloj verziji telefona je plave boje. Ispod navigacionog tastera se nalazi servisna LED lampica koja zasvetli sa vremena na vreme kada je telefon u rezimu mirovanja i ukazuje na propustenu poruku ili poziv.
Osvetljenje ekrana je podesivo i postoji 5 nivoa osvetljenja. Instalirane su 5 tema.
Ima WiFi podrsku, Bluetooth.
Ima procesor od 1GHz i svoju memoriju od 100 Mb i ima kapacitet za memorijsku od 32 Gb

Telefon je lepo ,,upakovan'' nema skriputanja ili praznog prostora izmedju poklopca baterije i samog telefona. Kvalitet zvuka je dobar, lepo se cuje sagovornik, jedino se ponekad cuje eho.
Qwerty tastatura je odlicno uradjena, tasteri su zbijeni jedan do drugog pa u pocetku koriscenja moze biti malo problema sa istovremenim pritiskanjem vise tastera, ali sve je stvar navike. Oko telefona nema nikakvih dodatnih tastera. Baterija dosta dugo drzi, barem na mom primerku do 6-7 dana. Softver je brz i moze se brzo pristupiti drustvenim mrezama. Izrada samog telefona je odlicna i podseca pomalo na E-seriju.
Jedina mana do sada su sitni tasteri na tastaturi pa se pri kucanju poruke ruka brzo zamori, a neretko se i noktima kuca.
Ni kamera nije nekog kvaliteta, prosecna je, pravi prosecne fotografije dok je u mraku neupotrebljiva jer nedostaje blic.
Sve u svemu telefon je dobar, daje dobar osecaj prilikom koriscenja, a vibracija je mocna pa se poziv ne moze propustiti, jako vibrira cak iako ga drzim u futrolici.


To je otprilike moje vidjenje Nokia Asha 302 telefona. ;)

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: Nokia Asha serija

Post od Pinocio »

Ja ga koristim intezivno 4 meseca vec i mogu reci da softverski i nije los.veoma je brz,non stop sam na NETu s njim i na WhatsAppu,povremeno se sam restartuje,ali posto brzo dize sistem to restartovanje mi nesto i ne smeta.Veeeeelika mana mu j sto nema multitasking. Kamera je 3.15,ali u odnosu na istu sa 6500slide je presmesna.

E sad,sto se hardvera tice,tu sam mnogo razocaran.Foncic je estetski veoma lep,ne greje se ni malo,skladan je i u pocetku deluje kao kvalitetno odradjen,medjutim... meni se vec centralni taster skroz izgulio,displej je ocajno los (premalo boja),hromiran deo sa strane u donjoj zoni (ispod SPACE tastera) seta 3-4 milimetra levo deno sto je strasno iritirajuce isto tako,u tom delu imam veliki zazor izmedju tog hromirajuceg dela i fiksnog dela sa zadnje strane.Bukvalno,kad se igras s telefonom,i prelazis prostom po toj zoni,zapinjes za jedan deo,koji je stariji od tog hromiranog dela.

Poprilicno sam zadovoljan telefonom,ali moglo je to i mnoooogo bolje

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Nokia Asha serija

Post od zoreli »

Dali ima neka opcija na Nokiji Asha 302 da prilikom propuštenog poziva / sms-a bude neko svetlosno upozorenje / blinkanje ili slično ? Pitam jer na supruginoj Ashi 302 uopšte ne blinka lampica prilikom propuštenih poziva i poruka i da li ima negde u podešavanjima da se namesti. Video sam na netu da iznad sata na ekranu ljudima piše ime ili nešto slično pa me zanima gde se to podešava ? Hvala.
Poslednja izmena od zoreli u Čet, 09. Maj 2013. 12:55, izmenjeno 1 put ukupno.
16 godina na forumu MOBILNISVET

spirit12
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2012. 23:30
:: nokia 6500classic

Re: Nokia Asha serija

Post od spirit12 »

Pinocio pa sta znam moj je zasad ok, imam ga mesec dana nije los ovako fino telefonce. Nije mi potrebno vise od njega zadovoljava moje potrebe. :roll: U vezi restartovanja jel si pokusao da ga updejtujes ili da mu uradis hard reset?

zoreli ima ispod navigacionog tastera LED lampicu koja svetli onako blinka, to je taj inidkator kada ti stigne poruka ili imas propusten poziv, a nisi ga video na vreme. Pa nzm na mom ima i blinka kad mi stigne poruka. Probaj u podesavanjima nadji svetla, svetlosni efekti pa idi na aktiviraj.. ;) Pa na pocetnom ekranu jedino to ime sto si video moze da bude povezano sa profilom npr. necujan ti preimenujes u zoreli i onda pise zoreli kada aktiviras necujan profil.

greeneyesmystic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 14. Jun 2013. 17:52
:: nokia asha 300

Nokia asha 300 problem sa tastaturom

Post od greeneyesmystic »

Imam telefon Nokia asha 300 skoro godinu dana,vec dva dana se tastatura aktivira samo kada zelim da pisem poruku ili pretrazim internet,inace ne radi...Da li znate u cemu je problem? :unsure:

moonwalker13
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 18. Feb 2010. 01:08

Re: Nokia Asha serija

Post od moonwalker13 »

Imam pitanje koje se tice wifi/3g na ashi 302.
Citao sam da se 3g ukljucuje kada wifi nije dostupan. Cak je neki tip rekao i da je morao da plati poveci racun jer mu se 3g palio dok je bio u romingu. Da li taj 3g (internet koji se placa) moze da se iskljuci i nikada ne pali, kao sto moze recimo na htc tattoo telefonu? Mozda cu da uzmem ovaj telefon, ali necu ako nema tu opciju.
Hvala.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia Asha serija

Post od acamatic »

moonwalker13, tu opciju ima svaki telefon,naravno da mozes da iskljucis mobilne podatke(3G) i da samo aktiviras mogucnost povezivanja na net uz wifi..

Odgovori