Nokia Lumia 520

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Dario90 »

Ljudi molim za pomoc...bas je lepo krenula ova NG :D posle ponoci mi je telefon kao mrtav dok mu ne izvadim bateriju i kada vratim radi sve dok se ne zakljuca na duze od minut-dva,a onda opet ne radi,a i to malo dok radi brljavi,npr. mod leta mu je stalno ukljucen i kao ga iskljucim,ali on i dalje radi,bukvalno je neupotrebljiv..prilicno sam vezan za Lumiu 520,imam je od 2013...da li moze da pomogne hard reset ili mozda servis?Nadam se da nije kraj Lumijici.Hvala unapred:)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Jel to wp8.1 ili w10m na njemu?

Prvo probaj soft reset, pa ako ne pomogne, onda hard reset, ili još bolje - Windows Device Recovery Tool (on reinstalira Windows Phone 8.1 na L520). Ako ni WDRT ne pomogne, onda pretpostavljam servis. Hard reset ili WDRT, možeš to probati i uz pravljenje backupa, a idealno bi bilo možda da imaš backup od ranije, pa njega da povučeš.

Možeš i probati da vidiš na people.live.com da li su ti tamo tvoji kontakti. Čisto da ih ne bi izgubio pri hard resetu ili sa WDRT. Ako ih vidiš na people.live.com, onda je sve sinhronizovano kako treba, i onda nemaš brige, ništa nećeš izgubiti.

DODATAK: A verujem da će ti hard reset (ili WDRT) rešiti stvar.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Dario90 »

U pitanju je 8.1....ajde pokusacu nesto da uradim....hvala ti puno Gari :) sa WDRT se nisam susretao,ne znam kako to funkcionise,ali valjda cu se snaci...hvala jos jednom :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Windows Device Recovery Tool možeš da skineš sa Microsoftovog sajta odavde.
https://support.microsoft.com/en-us/hel ... y-tool-faq

To je kao ranije što je bilo Nokia Software Recovery Tool, ili malo posle njega Lumia Software recovery Tool, samo pod drugim imenom danas je radi i za neke ne-Microsoft telefone.

Najbitnije ti je na people.live.com da proveriš da li su ti tamo sinhronizovani kontakti sa tvojim Microsoft nalogom. I onda ako hoćeš da se igraš sa backupom, a najbolje je ako bi uradio čistu instalaciju bez povlačenja backapa, pa posle sve ručno opet da podesiš. Tako je sigurnije da nećeš opet imati problema. I naravno, kopiraš sve svoje fajlove sa telefona (slike, videe, muziku...) na komp, pa posle vratiš ukoliko bi ti se brisao sadržaj sa memorijske kartice. Ja sam uvek paranoično čuvao sve na kompjuter pre ovakvih stvari ako slučajno tapnem na pogrešno mesto. :D

Nema na čemu, držim ti palčeve. ;)

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Ja sam se uvek z... kada sam povlacio backup. Odradis sve od pocetka to kraja ili ti "start fresh" kako On to kaže. Ako ti recovery ne pomogne onda he hardver...

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Nokia Lumia 520

Post od Dario90 »

nista nisam uspeo pomocu WDRT jednostavno pise da operacija nije uspela...msm da sma sve uradio kako treba,pronasao mi je Lumiu 520,kliknuo kako mi je ponudjeno na "reinstaliraj softver"...kontam da nema pomoci sem mozda servis :D e sad u koji servis odneti u Novom Sadu :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Ako ti stalno pali režim u avionu i gasi sim karticu tu je kraj. Popravka nema, i moj se tako pokvario i reinstalacija softvera tu ne pomaže. To je mana te lumije u puno njih se tako pokvarilo. Ukucaj u google lumia 520 fling mode i ima da se načitaš.

Huawei P8l.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 520

Post od гари »

Za svaki slučaj da predložim i hard reset da probaš, tj. da ideš na reset phone u podešavanjima. Mislim da je to u About. Nije da sumnjam u Deksija, ali čisto reko šta bih ja probao da sam na tvom mestu. Ako neće, onda u Novom Sadu je ovlašćeni servis ProMobi, samo ne znam koliko naplaćuju, a ni da li mogu da pomognu imajući u vidu šta je rekao Deksi.

U svakom slučaju, to je i bio jeftiniji telefon, sigurno mi ne želiš mnogo da daješ za popravku, ali šta znam - mogu oni da pogledaju, da kažu šta je, imali mu spasa, kažu koliko bi koštala ako je moguća, i ti pristaneš ili ipak kažeš "jbg, neka hvala".

Inače, ako bude da bi da je menjaš drugim jeftinijim telefonom, Lumia 532 je ok i ima i w10m nadogradnju, ali kamera je lošija nego baš 520. Osnovno - Lumia 532 nema autofocus. I ume neka crtica ili tačkica da se pojavi zbog firmvera pretpostavljam - što Microsoft od početka nije ispravio... Ona je oko 12.000.

To je najjeftinija opcija, a pretpostavljam da je Lumia 550 daleko bolja opcija za 2-3 hiljade više. Ona je 15.000.

I Lumia 640 i Lumia 650, za po 21.000... Navodim cene iz većih prodavnica, tipa Gigatron. :) Naravno da ima i jeftinije u sitnijim radnjama, a gde je bolje - u to sad ne ulazim.

Pominjem ih jer kažeš da ti se dopada Lumia 520, pa navodim telefone sa kojima bi mogao imati slično iskustvo.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Neka proba ali nema tu spasa, jos nisam procitao da je neko to resio. Kad sam pitao servisere za popravku sem jednog koji je predlagao da ga pregleda ostali bi se samo nasmejali i rekli dobro je i do sad radio, baci ga i kupi novi.

Huawei P8l.

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Nokia Lumia 520

Post od Dario90 »

Hvala Deksi sto si napisao svoje iskustvo sa tim problemom,znaci da ne polazem neke nade u popravku,ali opet cu pokusati i sa servisom,cisto da ne bude da sam tek tako odustao...Gari,takodje neizmerno hvala sto se trudis da pomognes,cak si mi naveo i telefone koje bih mogao mozda pazariti koji su slicni 520,moj izbor bi u tom slucaju vrv bila L550,bitno mi je da navigacija dobro radi(glasovno navodjenje nadam se da su sredili),da nema komplikovan muzicki plejer,da mogu prebaciti memorijsku i pustati muziku bez problema sa iste i to je to,nisam nesto zahtevan ni sto se kamere tice...odradjen hard,ali uzalud...da ne davim previse,javljam sta bude konacno,do tada necu vise da vas ubijam mojim problemom :) sve najbolje :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Evo ovde sam ja pisao o tom problemu.
http://www.mobilnisvet.com/forum/viewto ... 18&t=30453

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 520

Post od гари »

Dario90 napisao:(...) moj izbor bi u tom slucaju vrv bila L550,bitno mi je da navigacija dobro radi(glasovno navodjenje nadam se da su sredili),da nema komplikovan muzicki plejer,da mogu prebaciti memorijsku i pustati muziku bez problema sa iste i to je to,nisam nesto zahtevan ni sto se kamere tice...odradjen hard,ali uzalud...da ne davim previse,javljam sta bude konacno,do tada necu vise da vas ubijam mojim problemom :) sve najbolje :)
Za navigaciju, mislim to da je sređeno da kad je telefon na srpskom, onda imaš i navigaciju srpskom. Ali tu je malo zeznuo Microsoft, neke opcije kao Quite hours su vezane za Cortanu, pa možeš to da imaš samo ako ne telefon na engleskom ili nekom od jezika koji su za Cortanu podržani. Čemu takvo ograničavanje, ne znam, ali izgleda sa se trenutno Microsoft fokusira na američko tržište, pa da se zato nisu odmah vadili na rešavanje tog problema...

Meni je telefon na engleskom, Cortana je uključena, i navigacija mi je na engleskom. To mi je ok, iako često ne prepoznam nazive novosadskih ulica kad ih ona izgovori iako sam Novosađanin. :) Meni lično to ne smeta, ali to bi morali da reše. Po meni, nazive ulica bi svaka navigacija uvek trebala da čita na lokalnom jeziku - ako sam u Nemačkoj, onda na Nemačkom, a ne da nešto izuvija na jeziku na kom mi je navigacija.

Tako da, to je stanje oko navigacije na w10m - tj. u Microsoft Maps. Ima i drugih aplikacija, ali to neka drugi govore, ja samo Maps koristim. I to je bolje pitati u temi Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije.

Ovo za muziku i memorijsku karticu, to super radi.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

ZlaPatofna
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 06. Apr 2018. 14:32
:: HTC
:: PRESTIGIO

Nokia lumia 520 rm-914

Post od ZlaPatofna »

Pozdrav svima,
Imam problem sa telefonom iz naslova, Kada se telefon upali izbaci ovu gresku
https://i.imgur.com/XetEBqz.jpg
Na internetu sam procitao da se to desava jer je sistem pao, pokusao sam da instaliram sistem uz pomoc
Windows device recovery tools i tu se javlja sledeci problem, program prepozna telefon nakon cega se skine neki fajl
koji zauzima oko 1.39gb tako nesto i kada se to skine krene kao instalacija sistema i onda izbaci ovo i tu je kraj. Pa bih
zamolio forumase koji imaju iskustva sa ovim problemom da mi pomognu da ga resim ili neka mi cisto kazu da li ovom
telefonu ima pomoci ili ne.
https://i.imgur.com/xJx0H84.png

Odgovori