Nokia Lumia 520

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Gregor Samsa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 141
Pridružio se: Čet, 22. Jan 2015. 02:24
:: lumia 520

Re: Nokia Lumia 520

Post od Gregor Samsa »

Замених екран. Јеби га, нисам имао ни живаца ни снаге, а ни времена да се цењкам, наручујем итд, него платих 2500 дин и одрадих то.

После неколико дана коришћења овог леново андроида, који су за мене били мучење, вратио сам се на старо. Мислим да ћу и убудуће узимати виндовс телефоне. На андроида се јако лоше сналазим.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Uh izvini ja ti obecah da cu ti naci coveka od kog da narucis ali te poruke gde sam se dopisivao sa njim sam obrisao a ovako pretragom ga nisam pronasao. Dobro pa i nisi skupo prosao, to ti je servis uradio ili si ti?

Gregor Samsa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 141
Pridružio se: Čet, 22. Jan 2015. 02:24
:: lumia 520

Re: Nokia Lumia 520

Post od Gregor Samsa »

Ma opusteno. Bilo mi je hitno pa sam morao to da odradim. Imam utisak da mi se ovaj ekran manje prlja. Mozda se tripujem, ali stvarno kao da je kvalitetniji.

severac
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 19. Jun 2014. 07:32
:: Lumia 525

Re: Nokia Lumia 520

Post od severac »

Kod Lumie 525 me nervira to sto je baterija slaba, pa kad imam npr. 60%, preko noci bez koriscenja mi spadne na 20%. A kad je npr. baterija puna, preko noci spadne na 90%.

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: Nokia Lumia 520

Post od alphablue597 »

Iskljuci net nocu, i ja imam isti problem, ali kad je net ugasen, spadne samo za 2-3%.

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: Nokia Lumia 520

Post od alphablue597 »

Sad i ja izgleda imam problema sa baterijom, mislim da dosta manje traje nego pre, ali nisam siguran. Kada koristim internet, uglavnom operu mini, na 2g mrezi, izgura samo oko 6h. Kakva je situacija kod vas, da znam da li da kupujem novu bateriju?

the_radosh
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 12:58
:: Nokia Lumia 730

Re: Nokia Lumia 520

Post od the_radosh »

E, brat je nasledio moj 520, star skoro godinu i po. E sad, i ja dok sam ga koristio, uz upotrebu 2g neta (surf, watssapp, fb messenger, 2 maila sinhronizuju se na svakih sat), baterija je drzala od 8h ujutro do nekih 16-17h. Uz neko solidno, ne bas hard core koriscenje. Na pocetku je trajala duze. Izgleda da im brzo pada kapacitet. Brat sad redovno puni 2x dnevno, oko 3-4 popodne od 7 ujutro koristi.. Mozda ce uzeti novu bateriju, i mislim da ce to da ima uticaj.

severac
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 19. Jun 2014. 07:32
:: Lumia 525

Re: Nokia Lumia 520

Post od severac »

I ja punim bateriju dva puta dnevno. Narocito ako koristim Viber ili Fejs. To zdere bateriju.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Na mom telefonu baterija izdrzi ceo dan, uvece je nekad na 10% nekad na 40% zavisi od koricenja. Non stop je konektovan na wifi, mejlovi na 15 minuta, tri vremenske prognoze, cesto koristim ie, poneki poziv i poruka. Telefon do oktobra puni 2 godine.
Proverite sta vam radi u pozadini.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od knezevic76 »

Umesto wifi uključi 3g pa ćeš da vidiš kako ide baterija

progamer123
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 04. Dec 2015. 15:54

Re: Nokia Lumia 520

Post od progamer123 »

Ovo je jeftina replika HTC 8s-a,ali ima Nokia branding.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Coni »

Ne baš, samo dele procesor, ram, i dijagonalu ekrana. Ali dizajn je ko nebo i zemlja, htc ima bolji ekran (vidljivost), manje interne memorije (4 gb naspram 8) zbog koje nije dobio zvanični 8.1 i koja se brzo napuni usled "other" smeća i ortak ga je zato zamenio. Inače ima navodno bolji zvuk preko slušalica (Beats) ali nisam čuo uživo, znam da je 520 jedna od najglasnijih lumia. I 520 ima neke Lumia specifične aplikacije. HTC ima blic.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Imam problem sa air plan modom, stalno se sam ukljucuje i nemoze da se uspostavi siglal sa telenorom. Kartica ispravna, radi u drugom telefonu a i kad izvadim karticu isto se ponasa. Reset jednom radjen i isto, sad ga radim ponovo ali sad cu pokusati bez vracanja podataka.
EDIT: opet isto, ono avionce gore se odmah pojavi dok jos nisam ni krenuo u daljnje podesavanje.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od miodrage »

Uradi hard reset ali preko komoa, odnosno reflashuj telefon.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Aj daj neki link gde je to malo objasnjeno. .

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od miodrage »

A nista lakse, skines onaj windows phone recovery tool, nakacis fon, i imas opciju set as new phone. On poskida rom sa neta, i sprzi ti ga u telefon za par min. Ukucaj windows phone recovery.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Ahh tako sam i ja pretpostavio da moze ali taj alat se nemoze instalirati na XP.
Čitao sam na internetu problem sa airplan mode se dogadja svim lumiama i čest je problem. Neko ga je rešio reinstalacijom neko ne.
Sad sam u pogon stavio E72 uh nostalgija.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nokia Lumia 520

Post od 9R94 »

Definitivno ne moze na xp, probao vise puta i nece nista ispod win7

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Evo i ja se mucim da pronadjem neki koji bi radio na xp ali slaba vajda, nece ni jedan. Sutra cu ici kod buraza on ima lap top na 7-mici pa cu tamo probati.
A sta je ovo i cemu sluzi, pokusao sam nesto ali neide. Nemoze da se konektuje na server.
Slika

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Nema nista, pokusao sam instalacijom sa wp10 i opet se pali rezim u avionu. Jos je jedino ostalo da probam flesh i ako i tad ne proradi nokia tj. Sada microsoft me mene vise nece videti. Ako bude neki povoljan wp od nekog drugog brenda moze ako ne silom prilika moram na android. Cerka moja dve godine koristi zte blade3 i ne ispusta ga iz ruke, pao je desetine puta ali kinez radi.

Odgovori