Nokia Lumia 925

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Nokia Lumia 925

Post od iKe »

Slika

GENERAL 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - all versions
3G Network HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - RM-892, RM-893
HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 - RM-910
4G Network LTE 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 - RM-892
LTE 700 / 1700 / 2100 - RM-893
SIM Micro-SIM
Announced 2013, May
Status Coming soon. Exp. release 2013, June
BODY Dimensions 129 x 70.6 x 8.5 mm, 78 cc (5.08 x 2.78 x 0.33 in)
Weight 139 g (4.90 oz)
DISPLAY Type AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
Size 768 x 1280 pixels, 4.5 inches (~332 ppi pixel density)
Multitouch Yes
Protection Corning Gorilla Glass 2
- PureMotion HD+ ClearBlack display
SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
- Dolby Headphone sound enhancement
MEMORY Card slot No
Internal 16 GB storage, 1 GB RAM
DATA GPRS Class B
EDGE Class B
Speed HSDPA, 42.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps; LTE, Cat3, 50 Mbps UL, 100 Mbps DL
WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotspot
Bluetooth Yes, v3.0 with A2DP
NFC Yes
USB Yes, microUSB v2.0
CAMERA Primary 8 MP, 3264 x 2448 pixels, Carl Zeiss optics, optical image stabilization, autofocus, dual-LED flash
Features PureView technology, geo-tagging, touch focus
Video Yes, 1080p@30fps, video stabilization
Secondary Yes, 1.3 MP, 720p@30fps
FEATURES OS Microsoft Windows Phone 8
Chipset Qualcomm MSM8960 Snapdragon
CPU Dual-core 1.5 GHz Krait
GPU Adreno 225
Sensors Accelerometer, gyro, proximity, compass
Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser HTML5
Radio No
GPS Yes, with A-GPS support and GLONASS
Java No
Colors Black, White, Gray
- SNS integration
- Active noise cancellation with dedicated mic
- 7GB free SkyDrive storage
- MP3/WAV/eAAC+/WMA player
- MP4/H.264/H.263/WMV player
- Document viewer/editor
- Video/photo editor
- Voice memo/command/dial
- Predictive text input
BATTERY Non-removable Li-Ion 2000 mAh battery (BL-4YW)
Stand-by Up to 432 h
Talk time Up to 18 h 20 min
Music play Up to 55 h
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 925

Post od janka_88 »

Da li neko vidi još neku konkretnu razliku osim u dizajnu i tipu ekrana između ovog i Lumie 920 ? Doduše jeste osjetno laganiji i tanji ali opet...

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Nokia Lumia 925

Post od iKe »

Ovakva je trebalo da bude Lumia 920, 50 grama lakša i 2 mm tanja.
Evo šta je promenjeno : Nokia Lumia 925 vs. Lumia 928 and Lumia 920: what's changed?
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Nokia Lumia 925

Post od dejan87dex »

Vrlo je moguce da su se sva tri modela razvijala jos prosle godine, e sad sve su to trikovi i pametni potezi kad ce koji biti pusten... Manje vise isti kamera modul, ista velicina ekrana - AMOLED i LCD, isti tip baterije...

Ko sta voli, L920 je masivan skoro 190gr ima 32gb interne mem za razliku od l925 koji ima 16gb i lakse i moze se reci atraktivniji izgled.
Neki tvrde da MS koci Nokiju, ja kazem da im to u jednu ruku odgovara, uvek imaju jednu vise inovaciju unapred :)

Opet polycarbonat je prvi x vidjen na N9 a aluminium kod na N8...stim sto je N8 bio popularniji.

Voleo bih da vidim Lumia 920 vs Lumia 925 Crash Test. Navijam za starijeg brata :)
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 925

Post od Adams »

Da prekopiram sta sam napisao u temi o 928. :)
Ne znam sta su planirali sa ovim, verovatno kao neki medjumodel, kao HTC ONE X+.
Po meni je ovo manji update nego sa iP4s na iP5.
Nokia Lumia 1520

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Nokia Lumia 925

Post od dejan87dex »

:lol: hahahah verovatno si u pravu, to je da kada se kupi 925 ti ne dozivis sok prelaskom na EOS, koji ce verovatno biti aluminium :) Ipak Nokija misli i na nase zdravlje :D

Ali da budem iskren, bio bi zadovoljan sa ovim modelom :)
EOS ce biti zasigurno monstrum ali treba imati granice.
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od miodrage »

Da ponovim sta sam napisao u temi o 928 - znaci 920 je AT&T excluziva, 925 je T-mobile a 928 - Verizon. 920 je dobio i internacionalnu varijantu, videcemo sta ce s ovima da bude.
Neke vece promene mozemo ocekivati koji mesec pre novogodisnjih praznika, jer je opste poznato da se tada najvise kupuje, pa tako i treba gledati i cekati uredjaje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 925

Post od Adams »

miodrage, znaci ovo su kao varijacije na jedan model, samo je kao 920 internacionalan?
To stoji za praznike, ali ce za taj period Samsung izbaciti jos jedan jak uredjaj , Note III najverovatnije dok ce Nokia imati prilican prazan hod bez jacih uredjaja. Jos ako Apple izbaci novi iP na leto a ne na jesen mislim da ce ostati malo kajmaka za Nokiju.
Nokia Lumia 1520

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od miodrage »

Apple nece izbaciti iPhone na leto, tek ce u junu da ga predstavi, sto ce reci, pre septembra tesko da ce u prodaju. Za Samsunga me jako zabole, kao i za sve ostale proizvodjace koji stancaju Android modele... to nije vredno ni pomena, kamoli razmisljanja. E sad, Nokia navodno ima i neki phablet u planu, a spekulise se i da Samsung hoce da izbaci jos neki WP8 uredjaj. Na kraju, tu je jos i HTC, i Huawei.
Cekamo da vidimo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 925

Post od janka_88 »

Ja čisto sumnjam da će Apple tako dugo čekati između predstavljanja i puštanja u prodaju jer ako se dobro sjećam to im još nije bila praksa.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 925

Post od iLuka »

i ja ocekujem novi iOS i 5s oko jula, najkasnije do pocetka septembra, po nekim informacijama sa neta :)
nece da cekaju sa inovacijama zbog ovog traktora S4 :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 925

Post od Baraba »

Još jedna verzija istog telefona 920. Nokia ništa nije naučila i ponovo prave iste greške ili, ili ne znam šta je poenta.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 925

Post od iLuka »

ovo su modeli koji su vec postojali za neka trzista, samo su za nas novi :)

svidja mi se promena u vezi kucista ali koji je ekran bolji? ili idu onom logikom - za svakoga po nesto :)
ja licno ne volim amoled ekran :(

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 925

Post od Adams »

I ja mislim da je Apple prinudjen da izbaci sto ranije novi iPhone jer je ove godine Samsung poranio sa S4 i svakim danom im se fakticki topi profit. :) Prosle godine je prodaja pocela 21. septembra, mislim da ove godine mora da krenu sa prodajom bar mesec dana ranije, no videcemo. :)
Nokia Lumia 1520

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od Andrijano »

Apple ce po meni na jesen izbaciti 5s,koji ce naravno biti unapredjen 5,a ios 7 ce predstaviti 10.juna i sigurno nesto novo iz njihove flote mb pro-ova. Imaju oni veliki eko sistem da bi se bas toliko plasili samsunga i slicnih. Evo npr ja..koji eto pratim desavanja na it polju,skoro svi najblizi ljudi oko mene imaju iphone tj. ios,pola njih je preko..kad se cujemo ima i ta prica,da li si video novi viber da li si uradio update,dobar je,nije...imam brdo kupljenih aplikacija na iosu i naravno razmisljam i ja nekad da predjem na nesto drugo od avgusta 2007 sam na iphone-u,ali kad pomsilm sve ovo sto sam naveo,iskreno mrzi me..a onda pomislim sto bih sa mecke prelazio na npr neki hjundai :D ..e sad uzmite prosecnog Amera koji vec drugi ugovor gazi sa ios-om,zabole ga da prelazi isto koliko ga zabole sto ne zna gde je Italija,Srbija,Kuba..

da ne idem u off..

Ova nokia mi se bas svidja,jedino ovaj zadnji deo sto je od drugog materijala,trebali su da furaju ceo alu ili ceo polikarbonat,ne svidja mi se ovaj prelaz.
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Kopte3 Again
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 23:33
:: Lumia 1020
Lokacija: bgd

Re: Nokia Lumia 925

Post od Kopte3 Again »

miodrage napisao:Apple nece izbaciti iPhone na leto, tek ce u junu da ga predstavi, sto ce reci, pre septembra tesko da ce u prodaju.
Apple nikad nema toliko izrazitu razliku izmedju objave uredjaja i pustanja u prodaju.

Vidim da je dosta ljudi zbunjeno ovim telefonom pa bih zeleo da vam pruzim jedan uvid u trenutnu situaciju.
925 jeste varijacija 920. Promene su uglavnom fizicke prirode (debljina, tezina, koriscenje alu) uz dodatno staklo u objektivu i drugaciju tehnologiju ekrana (OLED umesto LCD IPS). Ono sto mnogi ne uocavaju jeste razlika u ceni: 470 EUR bez poreza i carine vs. 550 EUR koliko je kostao 920. Vecina ne razume zasto se manje vise isti telefon (samo drugacije upakovan) lansira u ovo vreme bez skoro ikakvog napretka (1080p ekran, novi Snapdragon, itd.) Za to postoji nekoliko razloga. Najveci problem jeste sto WP platforma jos uvek ne podrzava aktuelan HW u vidu Full HD ekrana, octa core procesora i sl. Nokia htela - ne htela nije mogla da predstavi telefon sa boljim specifikacijama. MS se ponovo (kao u slucaju Lumie 900) nasao kao limitirajuci faktor da Nokia napravi konkurentan flagship. Takva situacija nece predugo da traje, ali se postavlja pitanje zasto se onda odlucilo na lansiranje ovog uredjaja. Nokia je uradila verovatno najbolje sto je mogla kako bi odgovorila na konkurentne proizvode. 920 je proslogodisnji model, a uskoro ce svi bitni igraci imati svoje ovogodisnje zvezde u ponudi. 925 tu uskace kao "umanjivac stete". Ispravlja neke mane proslog modela koje su bile najvise zamerane i ostavlja Nokiju u kakvoj takvoj konkurenciji za Q3 kada je high end ponuda u pitanju. Ovo nije novi flagship. Ovo je samo produzavanje zivota high end ponude Nokije kako ponovo ne bi imala trenutke kada nestane sa mape. Otud i takva cena.

Ono sto moze da se primeti jeste da obe "verzije 920" - 925 i 928 menjaju LCD tehnologiju ekrana za OLED. To manje vise potvrdjuje sumnju da ce Nokia predstaviti dodatak u vidu screensaver-a poput onoga koji postoji za Symbian i MeeGo uredjaje. Double tap to wake up je vec zvanicno potvrdjen.

Za kraj postavlja se legitimno pitanje kada cemo videti pravi ovogodisnji Nokia flagship. Za sad se nezvanicno spominje kraj leta ili za vreme Nokia World-a. Vise cemo znati nakon MS Build-a gde ce biti price o GDR3 update-u za WP koji ce omoguciti novi HW. Takodje se nezvanicno spominje da GDR3 nece biti WP 8.1 update vec da ce on doci naknadno pocetkom 2014. godine. GDR3 bi trebalo da se orijentise na noviji HW, ali ne toliko na sama poboljsanja OS-a. To je info do kog sam ja dosao.

Pozdrav svima.
I'd explain it to you, but your brain would explode.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Nokia Lumia 925

Post od 1808 »

Kopte3 Again, odličan ti je post. Konačno da neko napiše objektivno stanje stvari umesto običnog
navijačkog prepucavanja u korist ovog ili onog proizvođača telefona. Jeste da ova tvoja kontemplacija
jasno ukazuje da WP zaostaje za iOS-om i onim „đubretom“ od Androida :lol: (što se miodrage-u
nikako neće svideti), ali ne vredi izmišljati stvari zbog nekih ličnih afiniteta. :)

Kopte3 Again
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 23:33
:: Lumia 1020
Lokacija: bgd

Re: Nokia Lumia 925

Post od Kopte3 Again »

Potpuno je ocekivano da WP zaostaje u odredjenim stvarima za Android-om i iOS-om posto se kasnije prikljucio u trku. Treba doduse biti precizan kada je rec o takvim stvarima. Iskreno smatram da je WP sasvim zreo za prosecne korisnike i to je ono sto je trenutno za MS najbitnije. Ne treba zaboraviti cinjenicu da smo mi ovde entuzijasti i da pricamo o stvarima koje vecinu ljudi uopste ne interesuje.

Ono sto sam ranije naveo je realno stanje stvari u ovom trenutku. Bice interesantno videti sta je MS spremio i kakav ce biti dalji razvoj WP sistema.

Malo cu otici u off topic, ali i dalje je vezano za WP. Ako nekog zanima popisao sam listu stvari koje bih zeleo da vidim u sledecem update-u, a koje nisu nerealne kada je implementacija u pitanju.
http://www.theverge.com/2013/4/23/42590 ... -wp-update
Rado cu saslusati vase ideje i komenare/kritike.

Pozdrav
I'd explain it to you, but your brain would explode.

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Nokia Lumia 925

Post od dejan87dex »

Bravo Kopte3, vecina korisnika i nezna da koristi danasnje telefone, vise im dodje kao modni detalj zbog Utiska Nedelje :D

Ja ne vidim da je nedostatak toliki 1080p rezolucija ekrana.. 720p je sasvim ok, setimo se do skoro je 720p bila dovoljna i za tablet a kamoli telefon.
Nedostatak IOs-a i Androida je Stanby Clock i Double Tap 2 Unlock :) E to su prave korisne inovacije :)
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Kopte3 Again
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 23:33
:: Lumia 1020
Lokacija: bgd

Re: Nokia Lumia 925

Post od Kopte3 Again »

Iskreno Full HD je vise slovo na papiru nego sto zapravo pravi razliku u odnosu na 720p. Mnogo bitnije tehnologije po mom misljenju su one poput ClearBlack, povecane osetljivosti (upotreba sa rukavicama) i osvetljenja (koje omogucava citljivost na direktnom suncu) itd. Vecina ljudi voli da ima najbolje trenutne specifikacije i to ne treba osporavati. Najveca dobit od 1080p ekrana ce biti ta sto ce omoguciti proizvodjacima da budu konkurentni i u segmentu phablet-a, odnosno uredjaja velicine poput Note2 modela.

Sto se tice novije generacije procesora, tu svakako moze samo da se profitira - trose manje energije i imaju bolje performanse. MS mora da resi problem podrske HW-a, ne samo za ovu godinu vec i za ubuduce. Ovo je drugi put da kaskaju zbog kratkorocnih resenja i to mora da prestane. Ionako je vec dovoljno tesko osvajati udeo zasicenog high end trzista, a sa proslogodisnjim karakteristikama to ne zvuci preterano izvodljivo.
I'd explain it to you, but your brain would explode.

Odgovori