Nokia X Serija

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Nokia X Serija

Post od Ensiferum »

Poslednja izmena od Ensiferum u Pon, 24. Feb 2014. 12:00, izmenjeno 2 puta ukupno.
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Nokia X Serija

Post od AnGeL oF LoVe »

Nista posebno.Po specifikacijama,pomislio bi da je neki Kinez ili telefon star tri godine.Ali,posto je Nokia,prodavace se dobro jer je najavljena niska cena ,poznat brend u celom svetu,mnogo je siromasnih u Africi,Aziji..dobar potez Nokie.Ako potraznja za ovim modelom bude velika,mozda se predomisle u pocnu praviti vrhunske android modele.
LG G2 Black,16GB

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia X Serija

Post od sugarcoated_ass »

Moram priznati da mi bas lepo izgledaju, a i cena im je privlacna. :)

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Nokia X Serija

Post od mazzy »

Pa nece da naprave vrhunski....sta ce ona sa wp i lumiama :)

Ali svidja mi se ideja da imam pomocni telefon od 5 inca

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Nokia X Serija

Post od Ensiferum »

Meni je interesantno da je jedina razlika izmedju Nokie X i X+ samo 256MB RAM-a vise! :o Na Nokiji XL mogli su staviti bar 1GB RAM-a i bolju rezoluciju s obzirom da je 5 inca ekran, mada ako cena bude kako je receno, za te pare odlicno! :P
Videcemo koje ce Lumije da predstave, trebalo bi sigurno 630, za 730 i ostale cemo videti! Mislim da su ovaj modifikovani Android izabrali samo za low-end telefone, dok ce Lumije naravno biti glavni smartphone aduti Nokije (Microsofta)! 8)
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia X Serija

Post od iLuka »

sta je bre ovo? odem na sat vremena da uspavam dete i vidi sta se desi!? android nokia? ovo ce ici kao alva :)

ovaj jedan ce gurati sve google aplikacije :)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia X Serija

Post od Fox »

Ensiferum,predstavice i L930. 8)
Uh,kada bi napravili model sa specifikacijama buduce L930 i da ima Android... Lele... :D
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia X Serija

Post od bandiof »

u principu se vec zna da ce L930 biti skoro ista kao i Icon,nego jel se zna kada je predstavljanje tih telefona?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia X Serija

Post od Deksi »

Android OS, ali koja verzija i dali je to baš android ili neka posebna verzija pravljena samo za nokiu???
A nema pristup ni google prodavnici. [FLUSHED FACE]
Znači ovo je android koji i nije android, moraćemo ipak da sačekamo da vidimo o čemu se ustvari ovde radi.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia X Serija

Post od Coni »

Bas tako. Kao kad sam ja furao CM bez google servisa. Sve aplikacije imam kao apk fajlove u jednom folderu, instaliram ih i to je to. A sto se ovih Nokia tice...sredice neki aosp kit kat na xda forumu i eto, punokrvni android.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia X Serija

Post od sugarcoated_ass »

Deksi, ista fora kao Kindle ili MEIZU Flyme OS - forkovani Android. :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia X Serija

Post od acamatic »

Deksi, ako je to tako,onda mozemo da pisemo odmah propalo.. :dry:
Sta je sada pa to,android bez marketa,paz bogati,to mi dodje kao pravi pistolj i onaj pistolj sto deci kupujemo kod kineza,isti je samo "naziv" sve ostalo je promasaj..

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Nokia X Serija

Post od Ensiferum »

Poslednja izmena od Ensiferum u Pon, 24. Feb 2014. 16:42, izmenjeno 1 put ukupno.
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Nokia X Serija

Post od Ceftriaxone »

Meни се ово уопште не свиђа. Сувише ми личи на WP8. Не бих да распирујем ватру, то што се мени не свиђа, не значи да је лоше. Али не сумњам да ће ово наћи своју клијентелу која ће бити и више него задовољна.
ex ivan87

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia X Serija

Post od miodrage »

Evo ovako - u pitanju je 4.1 Android, bez Google servisa, a pristup prodavnici je od strane Microsofta. Microsoft sam navodi da ce oko 75% aplikacija sa PlayStore-a moci da se uspesno instalira na ove uredjaje.
Uglavnom, meni interesantno koliko i lanjski sneg, a za druge ne znam.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia X Serija

Post od Deksi »

Gledajući ovaj video gore koji je postavio Ensiferium imam utisak da je ovo windows sa android aplikacijama.
Pitam se samo kakav li je dil po sredi.

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Nokia X Serija

Post od Ensiferum »

Izmešali su Windows (Tiles, Microsoft i Nokia servisi), Android (Aplikacije, brzi meni) i Asha (dva ekrana, kao na Asha telefonima 501,502 i 503 itd.) platformu! 8) Meni deluje interesantno, u stvari svaka novina mi deluje interesantno, u tom smislu! :oops:
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia X Serija

Post od znemanja »

Mislim da je ovo odličan potez Nokie, jeste da je Android osakaćen, ali to nije problem, za tili čas će zajednica programera da omogući instaliranje onih stvarčica što je Nokia izbacila.
Pritom ako cena zaista bude ovako pristupačna, a pritom to je Nokia, brend kojem su milioni korisnika još uvek slepo verni, ovi modeli će da se prodaju kao alva. Mene mogu da računaju odmah kao korisnika jer su mi Nokia telefoni vizuelno najdopadljiviji, ali WP8 mi se od starta nije svideo.
Ubeđen sam da će kombinacija Nokia brenda i Android OS rezultovati sjajnom prodajom.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Nokia X Serija

Post od Cooomi »

Ovi telefoni će da predstavljaju odskočnu dasku ka WP aparatima. Kada neko ko nikada nije imao smartphone odluči da kupi neki gledaće samo cenu i brend, a Nokia X serija će im zapasti za oko... I onda vremenom kako uče da koriste napredne funkcije i kad dobiju želju za nečim boljim ima samo da se prešaltaju na WP jer to je logičan korak posle ovakvog interfejsa.. Bravo za Nokiju! Južna Amerika, Afrika, Indija, to im je meta!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia X Serija

Post od znemanja »

Ne bih rekao da će predstavljati odskočnu dasku, OS je ono što ih drastično razlikuje. Najjači model iz ove serije, Nokia XL koštaće oko 109 evra bez poreza, što znači na crno će kod nas biti oko 170-180evra što je odlična cena.Ljudi koji budu kupovali ove modele, kupovaće ih zbog Noka brenda i tada im je svejedno da li ga pokreće Android ili WP, a to su ljudi koji i sada poseduju neku Lumiu iz prostog razloga jer je to Nokia i ne interesuje ih sam OS, a druga grupa će ga kupiti samo zbog Androida i zbog pristupačne cene.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori