Nokia Lumia 930

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 930

Post od znemanja »

Ne pratim puno WP scenu, ali moram da pohvalim dizajn ovog telefona. U beloj boji izgleda neverovatno dobro, stilizovano, jednostavno, elegantno, usudio bih se čak da kažem i prefinjeno.Još samo da radi na Andorid OS-u bio bi savršen :D
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Nokia Lumia 930

Post od rotkod »

Možd kad bi bio iOS u njemu, možda bi to bilo to, mislim da bi lagovao sa andriom... :lol:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 930

Post od Baraba »

Jedno pitanje za za miodrage, kakav je displej na 930?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia Lumia 930

Post od Sale_M »

Jesi gledao slike sa slikane iz ruke na ovom sajtu,izgleda da je displej extra dobar.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 930

Post od araphel »

ja sam se poigravao sa jednim pre nekog vremena, i displej je mnogo dobar. Mada mi se čini da je bio malkice taman, ali nisam čačkao podešavanja, nije bio moj telefon :)

U svakom slučaju, nisam mu nalazio zamerke, a neću ni Miodragu zameriti da nam kaže kako ga je to dobio "maltene džabe" :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 930

Post od miodrage »

Kako sam ga dobio sam opisao u temi o tome koji fon imam. Sto se displaya tice, najbolji koji sam ikada video, iako meni za moje oko vise prija IPS lcd, nego amoled. Gustina tacaka je neverovatna, citljivost na jarkom direktnom suncu na medium, bez auto osvetljenosti je odlicna.
Sto se samog uredjaja tice izrada je na nivou Nokie, sve je utegnuto, nigde ne krcka, aluminijum daje sjajan osecaj, steta sto je to samo ram, ne i ledja u kompletu.
U celini, uredjaj radi dobro, cini mi se da ima nesto duzi odziv, iliti lag na pritiskanje power dugmeta u odnosu na 920, ekran dobro reaguje, i sve radi glatko.
Ono sto sam primetio je da je wifi prijemnik nesto slabiji u odnosu na starijeg brata, ili mozda nisam jos uspeo da svarim Lumia Cyan, posto jos nisam ubacio update1. Baterija se za sada daleko bolje ponasa, iako danas nisam imao prilike jos da ga malo jace opteretim. Za razliku od 920 ovaj uredjaj se greje u svom donjem delu.
Vibracija je nesto jaca od 920, bar pri pritiskanju tastera, ostalo nisam probavao, jer vibraciju ne koristim.
Na mom konkretnom primerku, krajnja desna ivica win tastera se doima za nijansu manje osvetljena, ali to se tek primeti kada se trazi dlaka u jajetu.
Kameru sam samo isprobao, fino radi, ali nesto ozbiljnije cu da uradim kasnijih dana.

Toliko za ovaj prvi utisak posle nepunih 24 h posedovanja uredjaja, vise u sledecim javljanjima ;)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od djoxie »

miodrage, zanima me da li ti i koliko nedostaje glance opcija i da li ima double tap to wake???
::luv phonez::

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 930

Post od Baraba »

miodrage napisao:Sto se displaya tice, najbolji koji sam ikada video, iako meni za moje oko vise prija IPS lcd, nego amoled. Gustina tacaka je neverovatna, citljivost na jarkom direktnom suncu na medium, bez auto osvetljenosti je odlicna.
Ovo je izjava čoveka koji je amoled displej pljuvao. Da li je moguće? Da li je moguće da si ti iuzeo amoled? Prvo sam mislio da je greška, da si uzeo 920. Eto, kako si pisao za amoled a sada si ga uzeo, tako ćeš i android :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 930

Post od znemanja »

miodrage, Znači indirektno priznaješ da je AMOLED nešto najbolje za ekrane na mobilnim telefonima? :D
btw, čestitke na novoj mašini :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 930

Post od miodrage »

Pa jel vi citate nesto sto ja napisem, ili samo preletite??? Lepo pise da je ovo najbolji display koji sam do sada video, ali isto tako da za moje oko vise prija IPS. I sta tu nije bilo jasno? Display jeste fenomenalan, na 920 sam mogao dugim piljenjem u jednu tacku tek tek da razaznam neki pixel (uz mngo maste), ovde nema sanse. Ali, display pece kad se glda u mrklom mraku, oci bole!!!
djoxie: sto se Glance opcije tice, nedostaje mi iskreno, najvise nocu, kad mi je prijatno zeleno svetleo ekran, i mogao sam uvek da vidim koliko je sati. Double tap ima, ali ja to ne koristim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nokia Lumia 930

Post od Green »

Cestitke miodragetu na novom sokocalu. Nego, da pitam, kako ti se sad cini prelaz sa 4.5" na 5" ekran?

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od djoxie »

miodrage, meni je glance jedina stavka koja me odvraca od kupovine. ne znam da li da idem na 1520 ili da sacekam nesto drugo. prosto, amoled na 930 nema opciju display memory koja je potrebna da bi glance radio i to je to, problem je hardverski tj neresiv... slatke muke :)))
::luv phonez::

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 930

Post od miodrage »

Green, veruj mi da nisam ni primetio razliku. Doduse ja finese i ne primecujem, u ovakvim stvarima, primetio sam ad sam sa iPhona presao na Lumiu, i kad sam uzeo Adamsovu 1520, posle 10 min, moj 920 se ucinio majusnim.
Djoxie: znam, i ja sam razmisljao, hteo da sacekam HTC One W8, pa eventualno to, ali evo, najavljena Lumia 730... Izbora ce biti... Iskreno, meni Glance fali samo nocu, tokom dana ni najmanje, jer svakako kad god uzmem fon u ruke, ja upalim ekran, tako sam radio i na 920, i svoje navike ne menjam tek tako.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Nokia Lumia 930

Post od rotkod »

Iskreno, meni glance nije uopšte bitna stavka, isto kao i dupli tap... :roll:

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 930

Post od Adams »

Cestitke MiJodraze! :) Da te sluzi na nivou! Meni je dupli tap ok stvar ali glance nesto sto ne moze da me odvrati ili natera da uzmem neki telefon, tj ne bi mogao da bude tas na vagici. :)
Nokia Lumia 1520

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Nokia Lumia 930

Post od Vlada Zem »

Glance je, ne znam šta, onako moje subjekt.mišljenje čista glupost i uzaludno trošenje resursa. Kao one aplikacije tipa "noćni satovi" itd. "Neke" informacije su stalno ekranu, ja to ne razumem, nisam to koristio ni na N9 ni na L925, kome to treba (da ne kažem da ima vrlo intezivnu vezu sa svojim mob.ekranom), to mu je onda super i to mu koristi :wink:
Sa druge strane 2tap mi je "must have" opcija, toliko olakšava rad sa mobilnim i toliko se koristi da mi je kao neki "prioritet" pri kupovini (lumie, lg) :wink:
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od djoxie »

Vlada Zem, Adams, rotkod, miodrage, meni ie telefon cesto na silentu i zbog toga mi je glance bitan, ili glance na wp ili led notifikacija na androidu. naravno, moze se i preziveti bez toga, ako se radi o ovakvoj zveri..
::luv phonez::

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nokia Lumia 930

Post od Green »

Glance je genijalna opcija za one koji, recimo, proveravaju vreme na telefonu, jer ne nose rucni sat. Za notifikacije manje vise...

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia Lumia 930

Post od rock9855 »

Miodrage jesi testirao bateriju? I kameru naravno. Pozz........

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 930

Post od miodrage »

Baterija mi drzi jako dobro, prezivi ceo dan moje upotrebe i uvece ostane 30-ak %. Kameru sam samo par puta okinuo, prilicno je dobra, ali cu kad napravim neke vredne slike da ih ovde okacim.
Sto se samog uredjaja tice, moram da kazem da ima za mene 2 falinke:
nedostatak Glance opcije
mali lag od cca 0.5 sec pri stiskanju power dugmeta dk upali ekran... ovo je zbog AMOLEDa, a ne zbog dugmeta, jer ga gasi trenutno. Probao na jos jednom 930, ista je situacija. E zato vise volim IPS LCD, i zato odgovorno tvrdim da je to bolji ekran!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori