Nokia 3310 (2017)

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
nikos720
Banned
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 01. Nov 2017. 18:51
:: nokia lumia 820
Lokacija: Niš

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od nikos720 »

Ja sam cuo da dolazi 4g verzija sa nekim nepoznatim Y sistemon,imace 256 mb rama i 512 mb interne memorije...i ovo ce biti pametni telefon.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od Green »

Ono kad su telefoni postali pametniji od nekih ljudi. ..

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od janka_88 »

Prije par dana sam dobio ovaj telefon. Za sekundarni telefon na kojem su pozivi primarni i jedini zadatak je zaista odličan zbog jačine signala i trajanja baterije. Jedna stvar koja ne "razočarala" je to da se po imenu ne može snimiti više od jednog telefonskog broja što je po meni neprihvatljivo. [emoji19] Ako je neko pronašao način da to uradi ne bi bilo loše da podijeli s ostalima. [emoji846]

Sent from my Mate 10 Pro

Marko-PA
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Pet, 08. Apr 2016. 18:12
:: nokia 3310 2017
:: samsung galaxy s6

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od Marko-PA »

Mislim da ne može, taj fazon furaju još otkako su se ''usrećili'' sa Microsoftom.

Ne znam čemu tako loša rešenja, raniji modeli su imali lepo po pet brojeva ispod svakog imena, imali su adresu, mail, napomene...

da li je to toliko skupo da se proizvodi? :dry: :x

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od гари »

Nije to vezano za Microsoft. Windows telefoni, a i svaki Nokijin sistem od S40 pa naviše je sigurno imao tu mogućnost. A ta Nokia 3310 ima S30! I tu je problem, i to sam komentarisao još kad je ta 3310 bila u najavi. Bolje bi bilo da su bar S40 stavili na taj novi telefon, i onda bi na njemu imali i OK browser, možda bi mogli da mu obnove i email klijent, i još par stvari, i da bude odličan telefončić.

Ovako se ta Nokia verovatno ništa ne razlikuje od onih ostalih dumb krševa, Alcatel, i kojih sve još ima. Šteta, jer je Nokia već imala gotov softver koji je samo trebala da ubaci u nov telefon, i eventualno malo da ga apdejtuju po potrebi. Ali neće oni ni toliko. Zato ovo nije stara Nokija.

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od Evindzer »

Pa naravno da nije stara - al' je zato nova. :D
PS: ne bih koristio ovaj telefon ni da mi ga poklone. Ništa bez ogromnog tač-ekrana. ;)
PPS: upravo se vraćam autobusom sa posla, i preko puta mene sedi neki debeli čiča i konverzira preko ovog aparata. :D

Marko-PA
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Pet, 08. Apr 2016. 18:12
:: nokia 3310 2017
:: samsung galaxy s6

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od Marko-PA »

гари napisao:Nije to vezano za Microsoft. Windows telefoni, a i svaki Nokijin sistem od S40 pa naviše je sigurno imao tu mogućnost. A ta Nokia 3310 ima S30! I tu je problem, i to sam komentarisao još kad je ta 3310 bila u najavi. Bolje bi bilo da su bar S40 stavili na taj novi telefon, i onda bi na njemu imali i OK browser, možda bi mogli da mu obnove i email klijent, i još par stvari, i da bude odličan telefončić.

ko zna, možda pripremaju nešto novo u budućnosti, pa da ubace i s40...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od janka_88 »

A eto jedan te isti model izbacuju prvo 2G, pa 3G i sada 4G a softver i dalje isti koliko sam uspio primjetiti...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od гари »

Samo ostaje misterija koji će 4G telefonu koji ne može ni video na YouTube-u.

Sent from mTalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od sugarcoated_ass »

Pa nema 4G veze samo sa netom. Šta je sa HD calling? Za to ti treba 4G. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od Ivan Cirkovic »

Ja imam stari 3210 koji je stanje 10/10. Baterija drzi danima i koristim ga kao drugi telefon. Nema boljeg 8) 8) 8)

Marko-PA
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Pet, 08. Apr 2016. 18:12
:: nokia 3310 2017
:: samsung galaxy s6

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od Marko-PA »

Juče sam je kupio i zamenio stari 6500 Classic.

Utisci su mi još uvek pomešani, što je i normalno nakon 10god. korišćenja prethodnog modela, tj. treba se privići na novo stanje, neke stvari su zakinute, neke su bolje, pre svega, veći ekran, malo loepše boje...

Tastatura je prijatna na dodir, lepo leži u ruci, lagana je, najveća muka je bila prebacivanje kontakata, jer bluetooth ne povezuje stari i novi, pa sam se sinoć pošteno naradio.

Toliko za sada, videću kako će se pokazati u narednom periodu.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od Green »

Korstio si 6500 Classic 10 godina?? Respect i duboki naklon. 8)

Marko-PA
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Pet, 08. Apr 2016. 18:12
:: nokia 3310 2017
:: samsung galaxy s6

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od Marko-PA »

Zahvaljujem, tri ista modela sam promenio, prvi je bio godinu i po, pao i polomio se ekran, pa sam u Telenoru zamenio za noviji 6700 Classic, naivno se nadajući da je bolji, ali lošu tastaturu nisam mogao da svarim, pa sam ubrzo kupio drugi 6500, taj me je služio 6 i po godina, a ovaj treći skoro dve, ali zamor materijala je prisutan i, po meni, ovo je među pet najboljih Nokia modela ikada.

No, da ne spamujem temu, danas sam malo čačkao i internet, mogu reći da sasvim lepo radi, probao sam radi reda, misleći da će biti beskrajnog učitavanja, ali, za tu klasu, radi veoma dobro, kome ode baterija na smartfonu, ovaj će biti i više nego dobra pomoć ;)

Uskoro nove informacije...

Marko-PA
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Pet, 08. Apr 2016. 18:12
:: nokia 3310 2017
:: samsung galaxy s6

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od Marko-PA »

Prođe malo jače od mesec dana, pa mogu da iznesem konkretna zapažanja.

Dobre strane:

1) baterija, bez problema sastavi šest dana, svaki dan oko 1h razgovora i nekih 20 poruka, mogao sam da probam i sedmi dan, ali zbog posla moram da budem stalno dostupan

2) veoma prijatna tastatura za rukovanje, vidi se da su se potrudili

3) veoma dobro se čuje, i kako zvoni i po najvećoj gužvi ( buci ) se sagovornik odlično čuje

4) poruke su sada kao čet, tj. isti primaoc je na jednom mestu, a ne po rasporedu, kao ranije

5) svi oko mene su oduševljeni kada je vide :D

6) iznenađen sam i brzinom interneta - sasvim solidno učitava, nije kao na smatrfonu, ali da kažem da je nekih 50% slabiji, što i nije tako loše kad se uzme u obzir o kom uređaju se radi...

Naravno, ima i loših strana:

1) po meni, najveća mana jeste to što pod jednim imenom može samo jedan broj, nema pet kao ranije, email, beleška, adresa...

2) samo jedan ton zvona se može izabrati, tj. nema dodeljivanja posebnog tona za određene kontakte

3) kod slanja poruka, sada ima samo jedno dugme za traženje primaoca, ranije si mogao i srednjim kursorom da uđeš u imenik + što više nema opcije da ti da izbor da šalješ poruku poslednje izvršenim pozivima i nema više smajlija u boji :(

Kompletan utisak: 4-

smatram da su uradili solidan posao i ovaj model je daleko kvalitetniji od nesrećnih Microsoft telefona.


Kameru još uvek nisam probao, tj. traži se memorijska kartica, a ja nikad da kupim, pa jednog dana...

monac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Čet, 08. Apr 2010. 16:27
:: Iphone SE 32GB
:: Iphone 4s 16GB

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od monac »

Pazite se da vam ne uvale repliku po ceni originala posto su poceli i to da rade.Ja sam uzeo kopiju za 1500dinara a drugar ima original pa smo uporedjivali kopija je malo veca od originala i jedna od razlika je sto kopija koristi bateriju od e72 Bp-4L
ja sam ovu repliku uzeo za plazu mogu da kazem da se jako cuje a kako traje baterija videcu kad je napunim pa cu napisem detaljno.
Pozdrav

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od гари »

Marko-PA napisao:smatram da su uradili solidan posao i ovaj model je daleko kvalitetniji od nesrećnih Microsoft telefona
*triggered* :lol:

Ali šta neko ima od kvaliteta (izrade, pretpostavljam) kad su mogli da naprave telefon sa mnogo boljim softverom, i da spoje sve dobro kod smart telefona, sa svim dobrim kod klasičnog telefona.

Oni su ranije imali telefone touch&type, sa mejl klijentom, mapama, i svim opcijama koje si sad napisao da mu danas nedostaju. Mada, OK, jasno je zašto na primer ne bi mogli sad mape lako da implementiraju. Ali da su bar S40 stavili kakav su već imali na nekim telefonima.

Neko ko je nasledio znanje stare Nokije je morao to da uradi mnogo bolje, da naprave daleko korisniji telefon, i mnogo lakši za upotrebu.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od Green »

Sta ce ti daleko korisniji telefon, kad ovome to uopste nije namena!? Ako zelis korisnije tu je neki smartphone. Ne znam sta nije jasno...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od гари »

Dobro, to jeste, samo mi je bezveze to što mi je bezveze što su telefon uskratili za mogućnosti koje su ranije svi iole bolji dumb telefoni imali. Recimo, te stvari koje je Marko-PA pomenuo.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nokia 3310 (2017)

Post od Green »

Pa i ne moraju te stvari biti prisutne bas zato sto sad postoje jeftini i dobri smartphone aparati. Ovo ionako niko ne uzima kao primarni uredjaj.

Odgovori