Nokia 8 Sirocco

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od rock9855 »

Koliko je isplativa zamena displeja na ovom telefonu?
Uzeo sam jedan skoro pa dzabe ali je staklo na ekranu slomljen, Telefon je i pored toga funkcionalan.
Inace sam ocekivao vise od ovog telefona, prosle godine je kosta po izlasku oko 800e.
Kamera sa Stock aplikacijom je bas onako, fp skener radi prilicno lose, tel se bas solidno greje kod opterecenja

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Evindzer »

^ Čim mu je ekran slomljen, trebalo je da posumnjaš da je svašta prošao, a pošto ga je prethodni vlasnik prodao za male pare, pretpostavljam da jeste tako i da je on znao kakav primerak prodaje.
To je moja pretpostavka na osnovu poređenja tvojih loših iskustava i mojih, koja su skoro savršena (istina, ja sam uzeo nov model). Na mom primerku skoro da nema zagrevanja - mada nemam nijednu igricu, pa za taj scenario ne tvrdim ništa [emoji4].
Senzor za prst radi savršeno i stoprocentno, bolje od tri druga koja uz njega imam u stanu. Bukvalno sinoć sam razmišljao da, pored ovakvog klasičnog, nikome nije potreban senzor ispod ekrana, jer, osim što je nova tehnologija, nema nikakve šanse da radi brže ili pouzdanije - bar u ovom trenutku svog stadijuma razvoja.
Kamera, kad se sagleda u celosti, jeste prosek proseka i tu nemam mnogo šta da dodam. [emoji846]
Što se tiče ekrana, čuo sam da ga je veoma teško (a to znači i skupo) zameniti, tako da smatram da ti se ne bi isplatilo da to uradiš.
Moj predlog ti je da vratiš telefon prodavcu i uzmeš pare jer imam utisak da je znao da prodaje problematičan primerak. [emoji53]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od гари »

Ali prodavac nema nikakvu obavezu da ga primi nazad. Osim ako je u pitanju neko ko zarađuje novac prodajući polovne telefone, pa ako hoće da bude kao pošten.

Baš sam recimo ja prodavao svoju staru RAM memoriju. Zove me lik, odnesem mu kolima, bilo bi mu relativno usput, i onda me on zove, i kaže da mu ne paše. Papak, nije pogledao ni da li su priključci odgovarajući. Vratim se ja, vratim njemu pare, on meni memoriju. Ajde reko, da budem čovek, ne zna lik. I u principu ispao ja najveći papak.

Ako kupuješ nešto polovno, dobro razmisli da li to tako želiš. Ako nešto nije ispalo kako treba, pojedi to g**no, i ćuti. Hoće ljudi da se j*** a da im ne uđe.

Zato ja i ne kupujem polovne telefone.

Samo da razjasnim, ne bih ja imao ovakav stav generalno, ali ljudi su stoka, i treba se zaštiti od stoke (osim ako znaš da ta druga osoba nije stoka). Mnogi bi rekli bar "izvini što sam te cimao, evo ti za pivo". Pravda za normalne ljude![emoji16]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od rock9855 »

Telefon je kupljen za 20-ak € na akciji tako necu i ne mogu da ga vracam. Ako se ne isplati zamena ekrana onda ga prodam za delove i necu biti. Na gubitku.
Telefon se zagrejao prilikom azuriranja bas dobro. U svakodnevnom koriscenje se ne greje primetno. Sto se fp senzor tice mislim da moze to mnogo bolje. Na mate 20/20X radi mnogo brze.
Kamera je na Stock nezadovoljavajuca. Mozda GCam izvuce stvar...

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od ssrki »

Ako si ga uzeo za 20€ ,onda makar trajao i mesec dana pa da se ne sekiraš

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Evindzer »

^ Tako je. [emoji1303]

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Sale_M »

Ko zna sta je sve preziveo taj fon.

Послато са Nokia 8
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od rock9855 »

Ma sve znam. Nego sam mislio da zamenim displey ali vidim nije isplativa prica. P-OLED zakrivljen displey skup ko otrov :)
Na Aliju su od 150$...
Dobro ne mora da znaci. Ima polonljen ekran. Osim toga je u savrsen stanju. Ram bez ogrebotine, zadnja strana bez ogrebotina. Mozes da kupis nov fon padne na Beton i Cao ekran

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Evindzer »

rock9855 napisao: Mozes da kupis nov fon padne na Beton i Cao ekran
Naravno. Samo sam pretpostavio da mu iznutrice nisu u najboljem stanju, pošto se greje i skener otiska prsta loše radi.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od rock9855 »

Mozda sam naviko da na Mate 20 radi na najmanji dodir. Ovde nije tako. A rekoh grejao se prilikom apdejta igrice nisam igrao jos.
Imam i novu Nokiu 6.1 (2018) otisak radi mnogo lose, losije u od osu na ovaj fon.
Poigracu se malo sa ovim telefonom pa ce u oglase za delove posto zamena displeja pada u vodu zbog isplativosti

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od ssrki »

Daj neku sliku da vidimo kako izgleda ekran

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od rock9855 »

Kako se ovde ubacuju slike direktno sa fona? :).......................

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Sale_M »

Nazalost forum ne podrzava direktno kacenje attacmenta.Jedino negde da okacis, npr na postimage.io

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Evindzer »

rock9855 napisao:Kako se ovde ubacuju slike direktno sa fona? :).......................
Ako kačiš sa TT-a, prati slike dole i postupi po sledećim instrukcijama [emoji38]:
1° klikni na narandžasti krug sa strelicom sa slike 1,
2° klikni na + sa slike 2,
3° izaberi sliku iz galerije i sačekaj da se učita,
4° pošalji komentar.
[emoji16][emoji16][emoji16]SlikaSlika
TT će prilično uništiti kvalitet slike, ali će ipak biti dovoljno razgovetno da se vidi razbijenost ekrana. [emoji854]

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od rock9855 »

Ne koristim Tapatalk. Ali evo slika.
Kao pogodjena. Metkom :D
Zato je zadnja stra netaknuta :)
https://imgur.com/a/YX5o60j
https://imgur.com/a/6Ooho9w

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Evindzer »

Gledam sliku Široke pogođene metkom na svojoj Širokoj. [emoji16]
Da nema one probleme koje si naveo, možda bi i vredelo popraviti ekran (veliko možda, jer platio bi i dostavu, zamenu u servisu.. ), ali u ovom slučaju, ko zna šta bi mu još našli za zamenu kad bi ga otvorili. [emoji849]

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od rock9855 »

Ma jok. Ne isplati se. Popravka ekrana bi izasla preko 200e. Da je ekran ips onda bi kosta mnogo manje pa bi menjanje bilo isplativo. Igracu se malo pa u oglase :)
Peoblemi su mozda moje subjektiven dozivljavanje telefona :) Mislim na grejanje i fp koji nije ono sto sam naviko. Kazem fp mnogo bokje rafi od Nokie 6.1 ali i poprilicno losije od mate 20 ili 20x koje koristim

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od гари »

Evindzer napisao:Gledam sliku Široke pogođene metkom na svojoj Širokoj. [emoji16]
Da nema one probleme koje si naveo, možda bi i vredelo popraviti ekran (veliko možda, jer platio bi i dostavu, zamenu u servisu.. ), ali u ovom slučaju, ko zna šta bi mu još našli za zamenu kad bi ga otvorili. [emoji849]
Ili još gore, oni mu zamene ekran, telefon nastavi da ima neke probleme, pa onda tek kažu "aha, a treba ipak još i ono", i tako... A njih u servisu baš briga, oni se ogradili, uradili su ono što si im ti rekao da urade.

Ovo kako je uzet za igru je odlično!

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Evindzer »

Samo za mog druga Saleta_M:
Slika
Upravo nabacih ovu, instalirala se u roku od odmah, lepo radi, lepo skladišti slike i po skoro mrklom mraku daje uočljivo bolje slike od HMD-ove sistemske.
Rekao bih da je ipak dosta daleko od onog što mogu najnoviji i najbolji havajci, ali ja sam zadovoljan (a i važno je da radi [emoji4]).
Vidim da je izbacio i noviju verziju, ali se bojim kako će raditi, pa da se ne bih popišmanio, neka ova stoji za sad. [emoji854]

Deo poruke za sve ostale forumljane: očekujte uskoro jedan poduži serijal postova o svemu i svačemu vezanom za Široku - svakog dana po jedan post. [emoji38]
Mali spojler: osim sistemske kamere, sve ostalo fercera sem tako. [emoji6]

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Sale_M »

Pa lepo :) to je Gcam od developera koji radi cam za 7 plus a posto koriste iste kamere lepo ce raditi i kod tebe.
Poigraj se malo sa podesavanjima, mogu mnogo dobre nocne slike da se dobiju. ;)

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Odgovori