Nokia 8 Sirocco

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Evindzer »

https://m.kupujemprodajem.com/Mobilni-t ... 4560376400

Ne znam u kakvom mu je stanju telefon, ali ako je dobro očuvan, možda vredi razmisliti onima koji bi nešto što je manjih dimenzija, a pouzdanih mogućnosti i još uvek je dovoljno brzo.
Uglavnom, pošto daje „radnu garanciju“ od 5 dana (koji up*š [emoji23]), da sam ja kupac, ponudio bih mu 120€ i računam da bismo se našli negde na 140-150, na obostrano zadovoljstvo. [emoji854]

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od ssrki »

Uf ovo je bas dobro

Sent from my P30 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Sale_M »

Malo ga pregazilo vreme, a mozda i nije, a Evi? :)

Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Evindzer »

^ Što se mene tiče, da sad moram da prodam jedan telefon, prodao bih Notaru, a zadržao Široku - a znaš koliko stalno kukam za olovkom.
Nemam lično iskustvo sa nekim drugim (i mlađim) modelima, pa da poredim, ali po pitanju upotrebljivosti, smatram da mu ne može prići nijedan novi model od dvestotinjak evra - koliko bi danas po mom mišljenju bila gornja granica cene jedne besprekorno očuvane polovne Široke.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Sale_M »

Salim se ja malo, pa i moja osmica first edition radi kao munja, i telefon je odlican u svakom smislu, a eto ne moze se prodati ni za kakve pare, tako da mi je sve jasno. Nokia je pala na glasu ponovo.

Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Evindzer »

^ Nema nikakvih problema, gde je forum, tu je i šala. [emoji6][emoji1]
HMD je puk'o, i to zasluženo, ako ćemo iskreno, i nije mi ih žao: prave loše jeftine modele, a oni koji nisu jeftini, preskupi su u odnosu na konkurenciju. Pogrešna poslovna procena u startu, i vidimo kakvi su rezultati.

cekicm83

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od cekicm83 »

Smejali ste se kada sam pisao da ce puci ko zvecke.Ismejavali kada sam pisao za Nokiu 3310 3G koju sam kupio i kojoj sat nije radeo kako treba.Pricali ste kupi njihov skuplji proizvod tj bilo koji njihov android.Uveravao sam vas da su losi.Pricao sam da microsoft pokusao koliko je mogao i da ce biti tek HMD unistiti Nokia.HMD je upumpavao novac ali stari inzinjeri Nokia koji su preuzeli odgovornost za oporavak Nokia i vracanje na trziste ipak to nisu uspeli jer nije to to.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Sale_M »

Nisu oni pukli od kad si ti to napisao kralju, mi smo to pominjali i pre nego sto si se rodio na ovom forumu. [emoji23][emoji23]

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od cekicm83 »

Sale_M, care ja pisem na osnovu komentara koji su mi upuceni ovde kada sam kupio Nokia 3310 3G i pozalio se da ne radi kako treba.Na osnovu toga pisem a da su pukli i pre jos 7-8 godina a mozda i vise.Sa pojavom androida.Zao mi samo sto je WP izgubio podrsku.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Sale_M »

Oni su krenuli lepo sa prvim modelima droida, posle su uprskali.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Evindzer »

cekicm83 napisao:Smejali ste se kada sam pisao da ce puci ko zvecke.
Kako ko.
cekicm83 napisao:Ismejavali kada sam pisao za Nokiu 3310 3G koju sam kupio i kojoj sat nije radeo kako treba.
Ponovo, kako ko. Ako prelistaš postove, videćeš da je bilo dosta nas koji smo pokušali da pomognemo predlogom, mišljenjem, savetom...
Osim toga, ne kaže se „radeo“, već „radio“, osim ako si namerno otkucao ovako, kao šalu, ali u tom slučaju, otkucaj i smajli pored, da znaju da je šala, a ne nedostatak osnovnog obrazovanja.
cekicm83 napisao:Pricali ste kupi njihov skuplji proizvod tj bilo koji njihov android.
Sumnjam da je bilo ko od redovne forumske klijentele toliko glup da ti kaže „Kupi bilo koji“, svejedno koja marka je u pitanju.
Ako ipak grešim, daj citat posta u kome ti se predlaže nešto slično, pa da ga javno ismejemo.
cekicm83 napisao:Uveravao sam vas da su losi.
Konstatacija može da se donosi samo na osnovu ličnog iskustva, pa makar i minimalnog. Koliko mi je poznato, od HMD-ovih modela si jedino imao tu Nokiju 3310, za koju si i sam - i pre kupovine - mogao da znaš da je potpuno bezvredna, jer to je bilo jasno još od prve sekunde na dan njenog predstavljanja.
Ako sam dobro zapamtio, Ciklon ima Nokiju kojom je zadovoljan, Sale M i Nađ imaju Nokije kojima su zadovoljni. Smatram da ih ne bi hvalili da ih ne smatraju modelima koji su dobri (i kvalitetni, što da ne).
Ja imam Nokiju kojom sam izuzetno zadovoljan, što se može videti i po mojim komentarima u ovoj temi - i to skoro devet meseci po kupovini - a imao sam i Nokiju 3.1+ kojom sam bio apsolutno nezadovoljan.
Moj veoma dobar prijatelj ima Nokiju 9 koju je uzeo na moj predlog i vrlo često imam priliku da je uzmem u ruke i lično steknem utisak o njenim vrlinama i manama. Za mene i moj način upotrebe, to je skoro savršen telefon, sa ekranom koji je po oštrini slike i reprodukciji boja u rangu sa Samsungom S20 ili S20+ (moj lični utisak) i kamerom koja je meni trenutno jedina na tržištu kojom bih (uglavnom) bio zadovoljan (pošto su slike dobijene njom veoma zahvalne za ekstremno editovanje).
Zaključak:
°nijedan telefon koji u legalnoj prodaji košta do 25000 dinara nije vredan kupovine, bez obzira na proizvođača - i to je moje lično mišljenje iz ličnog iskustva, ne kažem da je tačno, već samo da je moje; i
° HMD je od starta postavio pogrešnu poslovnu politiku i to im se lagano obija o glavu - ali iz sopstvenog iskustva sa njihovim skupljim modelima, znam da u ponudi imaju i veoma dobre telefone.
cekicm83 napisao: Zao mi samo sto je WP izgubio podrsku.
U ovome se apsolutno slažemo.

cekicm83

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od cekicm83 »

Evindzer, ovo za "radeo", hahhaha, nije bila sala niti nedostatak osnovnog obrazovanja, ne znam kako se provuklo hahaha. :lol: Nokia 3310 e nasla svoju namenu, poklonio sam je starijoj osobi, tako da nije neka steta.Imamo razlicita misljenja oko nekih stvari i to je sasvim normalno, ne bih da nastavljamo temu.Samo cu jos jednom od muke napisati ZAO MI WP BIO JE VRLO DOBAR I OBECAVAJUCI SISTEM.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Evindzer »

^ Naravno, nastavak nikad nije bolji od originala, samo pogledaj Ratove zvezda, i sve je jasno. [emoji23][emoji23]
.
.
.

Pre nekoliko nedelja sam na Aliju tražio kožnu maskicu za Široku Noklicu ([emoji1787]) i, kako nisam našao ništa što se isporučuje u Srbiju, odlučio sam se za drugu najbolju varijantu: najjeftinije s*anje koje mogu da nađem. [emoji38][emoji38]
Tako je juče stigla plastična (gumirana) maska koja je bukvalno prekopirana ona originalna koju sam bio dobio u pakovanju.
Vrlo je tanka, odlično leži u ruci, nimalo se ne kliza na moje ogromno iznenađenje i - najbolje od svega - koštala je 2$ sa sve dostavom. [emoji16]
Evo je i na slici vrlo slabog kvaliteta - slikano je El-Gejem Gej 5. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Slika

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od ciklon »

Нокију 6.1 нећу продати ни када будем узео нови фон за који месец. Батерија добро држи, ГПС је одличан, израда и сам изглед су ми супер. Користићу га секундарни фон, понајвише због трчања (Sports Tracker + Musicolet = perfection). Да је у МТС-у била 4/64 верзија, мислим да не бих имао потребе да га мењам све док не баци кашику.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Sale_M »

Nokia je to, pre ce jA Telefon baciti kasiku nego on.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od pero0000 »

Iskustva ljudi koje poznajem i koriste Nokia telefone su razlicita.
Moj kum je uzeo neku Nokiu 3(cini mi se...) preko pretplate u Mts-u i vec mu se 2 puta kvarila(port za punjenje), i trenutno je po treci put na reklamaciji.
Dvoje rodjaka imaju takodje neke jeftinije Nokije i ne zale se na njihov rad. Jos troje ljudi koje poznajem koriste te jeftinije Nokije, i niko mi se nije pozalio na njih.
Ja sam imao Nokiu 8 i pisao sam tada, a i sad kazem da je to jedan izuzetno kvalitetno napravljen telefon, a i radio je odlicno bez bilo kakvih problema. Da sam bio malko pametniji(kao sto nisam) i dan danas bih ga koristio kao drugi telefon uz Note 9.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Sale_M »

Evindzer napisao:^ Naravno, nastavak nikad nije bolji od originala, samo pogledaj Ratove zvezda, i sve je jasno. [emoji23][emoji23]
.
.
.

Pre nekoliko nedelja sam na Aliju tražio kožnu maskicu za Široku Noklicu ([emoji1787]) i, kako nisam našao ništa što se isporučuje u Srbiju, odlučio sam se za drugu najbolju varijantu: najjeftinije s*anje koje mogu da nađem. [emoji38][emoji38]
Tako je juče stigla plastična (gumirana) maska koja je bukvalno prekopirana ona originalna koju sam bio dobio u pakovanju.
Vrlo je tanka, odlično leži u ruci, nimalo se ne kliza na moje ogromno iznenađenje i - najbolje od svega - koštala je 2$ sa sve dostavom. [emoji16]
Evo je i na slici vrlo slabog kvaliteta - slikano je El-Gejem Gej 5. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Slika
Zar nisi dobio vec Android 10? Pisalo je da moj i tvoj telefon dobijaju y istom vremenskom periodu, a ja sam dobio vec ima neko vreme, jace i od mesec dana. [emoji846]

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Evindzer »

^ Nisam. Pre neki dan bila mesečna zakrpica, i to je sve. Nema veze, ne žurim jer i ovako fercera besprekorno, a i ne radi mi se hard reset. [emoji854]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Evindzer »

Ovako je bilo 7. jula, par dana po kupovini:Slika
A ovako je sad:
Slika

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Sale_M »

Dobar Shiroko nema sta.. [emoji41]

i ja uzeo malo moju osmicu da koristim bas danas, neato mi doslo. [emoji846]

Послато са TA-1012 помоћу Тапатока
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Odgovori