punjenje baterije kod 3220?

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
girl
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 14:54

punjenje baterije kod 3220?

Post od girl »

evo ovako,kupila sam novu bateriju i punila se 6 sati..i napunila se,ali je problem u tome sto se za dan i po ispraznila(ali stvarno su ga svi cackali)..evo stavila sam je da se ponovo puni,pa cemo videti kako ce biti.ali me zanima jeli uredu to sto se tako brzo ispraznila(posto su mi neki ljudi rekli da je prva tri punjenja tako a kasnije je sve normalno)?

antoanster
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 21. Okt 2005. 22:26

Post od antoanster »

Ma moguce je da se isprazni za dan i po ako su ga svi cackali. Ali u garanciji za bat pise da treba prva tri puta da se puni 12-15 sati. To i meni nije bas naj jasnije, jel se ona stvarno napuni za 5-6 sati. Mozda ima neki strucnjak na konferenciji koji ima tehnicko obrazlozenje za to?

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

Bez obzira shto se ona napuni za tih 5-6h treba prva 3puta da se skroz isprazni i napuni a zashto je tako .... ? pitaj ove iz nokije :D ... ali Litijum-jonske baterije uospte ne treba da se formiraju ... potrazite po forumu ima jedan baaaaaaash opshiran txt
8) pozz

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

girl, nema razloga za brigu... :wink:
Evo ga opširan tekst ovde
viewtopic.php?t=1595

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Li-Ion/Poly baterije se ne formiraju... :dry: :dry: :dry:
Kad se napune gotovo je, punjenje se iskljucuje, tako da je svejedno drzala ga ti na punjacu il ne... Da se punjenje ne iskljuci, baterija bi explodirala... 8)
A sto se tice toga sto je trajala dan ipo ne znam, kolko ti je trajala prije, jer original baterija, kolko je cackan (nekad moze da se isprazni i za par sati svaki fon ako se bas muciii :) ) itd itd... Moze da zavisi od dosta toga... Ja kad sam mucio moj D500 baterija mi je trajala dan-dva max, a sad kad koristim samo za razgovor i kameru ponekad traje bas dosta duze, 2-3 puta... :wink:

fantasmic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 02. Nov 2005. 09:31

Post od fantasmic »

evo imam i ja sličan problem sa 3220...
pre dve nedelje kupila sam novu bateriju..punila sam je 3x6 sati..tako mi je rekao covek kod koga sam kupila..
ali od tada ne traje ni dva dana..bezveze sam pljunula lovu za novu bateriju..
celi dan je puna,ali uveče čim ostavim mobilni..ujutro se probudim i baterija je skoro prazna..
pa da li neko zna o čemu je tu reč?
jer meni stvarno nije jasno?? :?
:?
sve je to tako..

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

A kako radi originalna?Moze biti losa baterija,moze biti da nocu ostavis telefona pored kreveta ili tako negde gde slabo hvata signal pa onda stalno trazi i trazi i naravno trosi i trosi... A ako ti je ista situacija bila i sa originalnom pa si zato kupila drugu moze biti problem u samom telefonu,crknut hibrid naprimer sto bi onda rezultovalo brzim praznjenjem svake baterije koju stavis u njega!
Daj nam malo vise podataka da odredimo tacnije,ovako mozemo ceo dan da pogadjamo! :roll:
Pozdrav 8)

Zex_NBG
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2005. 13:48

Post od Zex_NBG »

Pa logicno je da se isprazni tako brzo posto su ga svi cackali, ali ti si trebala da ga punis 12-15 sati dok se baterija ne formira, jer je ipak nova.

fantasmic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 02. Nov 2005. 09:31

Post od fantasmic »

Lomnica_city - tako mi je bilo i sa originalnom baterijom,mislim celi dan super radi,ali cim je ostavim na sto kraj kreveta,ujutro kad se probudim skoro se ispraznila(moguce da tu lose hvata mrezu) pa cu je sada sledecih par dana ostaviti na neko drugo mesto da vidim da li ce se nesto promeniti..jer pre dve godine imala sam siemens telefon i njemu mi je baterijala znala bez problema biti 4 dana..a stojao je na tom istom stolu :unsure:
:| :| :| :| :|
sve je to tako..

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

Zex_NBG napisao:Pa logicno je da se isprazni tako brzo posto su ga svi cackali, ali ti si trebala da ga punis 12-15 sati dok se baterija ne formira, jer je ipak nova.
Ovde kao da niko ne slusha ?! :? ... ja sam reko i Stefank je rekao i ponovo...LI-ION/POLY ne treba da se formiraju a kod 3220 je Li-Ion .... znaaaaaciiii :?

Odgovori