6630 phone startup failed!!! Pomoć!

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
AlenNS
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 27. Jun 2006. 12:20
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

6630 phone startup failed!!! Pomoć!

Post od AlenNS »

Kupio sam u nedelju 6630 na Najlonu od čoveka koji drži prodavnicu u Dunavskoj ulici. Možda sam ga preplatio kako neki kažu 155e, ali sam želeo da ga imam. Inače star je 13 meseci.

Problem je nastao prvo kod tastature jer mi nisu dali original, ova je bila polovna i stara i klimava. Sutra sam otišao u prodavnicu i rekli su mi da će me zvati. Međutim, baterija uz umereno korišćenje 16 sati, dok kod druga dva ipo dana uz aktivno korišćenje. Odem danas po tastaturu i bateriju i daju mi original tastaturu, odlična je, međutim čovek stavlja polovnu bateriju bez holograma. Ja mu kažem da mi da sa hologramom, da neću tu, međutim, on kaže kako će ta dobro raditi. Inače radnik ima jedno 43,44 godine i izgleda kao neko ko se ne reazume u telefone, ali stvarno. Proverim da li je BL-5C, jeste. Kad on krene bez gašenja da je vadi. Ulazi gazda, ja ne mogu da verujem šta mu radi radnik. Pali telefon i izbacuje poruku Phone startup failed. Contact retailer. Meni mrak na oči ne mogu da verujem. Stavlja ponovo staru bateriju, isto. Nekoliko puta. Konačno gazda mu kaže da stavi novu iz da li 6680 ili već kojeg nebitno, uglavnom su iste. Stavlja, i ista poruka. Zove servis i pošalje me tamo. Ja poludeo. Pokušam ja usput da izvadim memorijsku i bez nje da upalim kad ono upali. Stavim memorijsku i radi.

E sad on je meni dao garanciju 15 dana na telefon, prvo je rekao da ta poruka može da znači pad softvera i da mora da se reinstalira, a i da je moguće kako sam ja nešto instalirao pa da je virus. Ja sam mu rekao kako da dva dana to nije bilo meni i onda kad onaj selja izvadi bateriju iz upaljenog telefona pokvari telefon.

Otišao sam u servis i tamo su mi rekli da ne vredi da ga uzimaju ako radi nego ako se nešto desi tek onda. Ono što me plaši je da se ne dogodi opet posle isteka tih 15 dana isto.

Šta da radim? Molim vas za pomoć. Hvala unapred.

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

E druze i meni se slicno desavalo,tj jos uvek desdava na mojoj 6630, ja to tumacim time sto mi je kartica memoriska skoro puna, pa se telefon muci sa njom dok se startuje, tako da me to i ne brine, inace problem ces definitivno otkloniti ako uradis hard reset, iliti format, kada ti je telefon ugasen pritisni zajedno "Zeleno" + "*" + "3" + power i drzi tako dok ti se fon ne formatira, drugi nacin formata je da ukucas *#7370#,samo pre toga obavezno sacuvaj imenik i jos po neki podatak, mozda neu sliku ili sl. koji su ti na memoriji telefona. A druga stvar koju bi moga da odradis je da formatiras i memorisku karticu...
pozdrav
6630

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Verovatno se mob šlogirao zbog nepravilnog gašenja (vađenje baterije na "živo"). Ista manifestacija se može desiti kada se telefon sam restartuje zbog nekog razloga. Tom prilikom se verovatno ošteti nešto od sistemskih fajlova i sistem ne može da se podigne. Pošto Symbian u nekoj meri sam oporavlja (pokušava) takve greške prilikom dizanja (ili u nekom drugom trenutku), nije nemoguće da se posle par pokušaja ipak podigne. Naravno, ako ne može, ostaje format...

Baterija ti sada kraće traje jer maksimalno koristiš telefon, igraš se, upoznaješ ga. Muči ga narednih dana da vidiš kako će se ponašati, pa ako i dalje budeo zezao - vrati ga. Koja je verzija firmvera u mobu? (*#0000# za proveru)

AlenNS
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 27. Jun 2006. 12:20
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od AlenNS »

v 5.03.08

17-08-05

rm-1

Inače, taj startup failure se javlja kada ugasim telefon i ponovo ga palim. Međutim, kada izvadim memorijsku i upalim bez nje upali ga bez problema. Onda stavim memorijsku i nastavim. Nekoliko puta večeras mi se to desilo. Ne znam šta da radim. Razmišljam da im vratim telefon i da uzmem pare nazad. Ipak sam dao 155e, a novi se mogu naći za 170-180e, bar kako sam čuo, ali u Novom Sadu nigde nisam našao. Druga opcija mi je da odem u njihov servis ponovo i da im kažem da reinstaliraju softver. Da li mi to preporučujete?

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Najbolja opcija i definitivno se isplati je: da ti vrate pare (telefon star 13 meseci a samo 30evra manje od cene NOVOG, 13meseci je bash mnogo). Lepo ti vrate pare i skoknesh do BG-a i kupish 6630 ili ga narucish postom i stigne ti za jedan dan a postarina ti je manje od 250din.

Druga opcija je da idesh i da ti reinstaliraju softver (sto ti ja preporucujem da OBAVEZNO radish ako prva opcija propadne).

Treca opcija je da onstanesh tako sa telefonom (ali na tome ni ne razmisljaj!).

Poz 8)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

AlenNS
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 27. Jun 2006. 12:20
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od AlenNS »

A kaži mi kako ide ta varijanta sa naručivanjem i gde mogu da ga naručim tako u BG? Znaš li otprilike gde je najjeftinije?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Treca opcija je izleciva,a moze se odraditi kombinovanjem sa drugom opcijom!
To se desava zbog nekog ostecenog sistemskog fajla,a to mozes popraviti ako upgrade-ujes softver (bez obzira sta se prica,najnovija je jos uvek 6.03.08 verzija) i to teraj njih da odrade a ako nece i nece da ti vrate pare,mozes to i sam da odradis preko Nokia Update Service-a,i onda jos samo formatiras memorijsku karticu i vozi!
Ako ne mozes sam da upgrade-ujes softver,a ni oni nece ili nemaju servis,onda uradi format telefona (brise sve isto kao i flesovanje,sacuvaj obavezno kontakte i slicno pre toga) sifrom *#7370# i onda takodje formatiraj i memorijsku karticu,just in case,jer i na njoj postoji System folder!
Pozdrav 8)

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

[quote="AlenNS"]A kaži mi kako ide ta varijanta sa naruÄ

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Re: 6630 phone startup failed!!! Pomoć!

Post od nbnebojsa »

AlenNS napisao:Kupio sam u nedelju 6630 na Najlonu od čoveka koji drži prodavnicu u Dunavskoj ulici. Možda sam ga preplatio kako neki kažu 155e, ali sam želeo da ga imam. Inače star je 13 meseci.
tako je to kad mobilni kupujes na najlonu iz kog dela grada si ti ili iz sela i odkud ti ideja da kupujes tel na najlonu :uhuh: , ali sad kad si ga vec kupio pre isteka garancije idi u servis sa jos nekim i pocni da ser..s da se zakucava telefon da nece da se upali, sve najgore i trazi da ti daju drugi ili da ti vrate pare ako nece preti im inspekcijom, ako ne uspes onda nazad na forum pa ce mo resiti

AlenNS
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 27. Jun 2006. 12:20
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od AlenNS »

Sa naselja sam, međutim problem je što 6630 nigde nisam mogao da nađem u NS nov, a polovan ne da niko ispod 160e. Ja sam imao svega 155e, a on je bio jedini voljan da mi spusti za 5e. Hvala svima na savetima. Moj prvi potez će biti odlazak u njihov servis, pre toga ću naravno sve da sačuvam, mada nisam mnogo toga nabacao na fon, i reći ću vlasniku da mi produži garanciju na još 15 dana, kako bi sa reinstaliranim softverom testirao telefon. Mada kada bih imao u ponudi bilo gde novu 6630 do 170e, išao bih da mi vrati pare.

AlenNS
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 27. Jun 2006. 12:20
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od AlenNS »

Evo odneo sam u servis, sutra u ovo vreme će biti gotov. Ali sam imao dosta problema.

Juče i prekjuče kada se ugasi pa upali telefon, prijavi startup failed, međutim, kada sam došao u servis, kao za inat neće. I ova u servisu neće da primi telefon dok ne prijavi problem. Kaže, stoj ti tu i pali gasi dok ne pokaže problem, e tek onda ću ga primiti. :o :shock: Hteo sam da joj kažem, ako ne primi telefon, da će primiti nešto drugo. 8) Sve u svemu, rekao sam im da mi instaliraju novu verziju softvera 6.03 i da mi formatira karticu i da završimo priču. Sutra javljam da li radi ili ne, ako ne ubiću se zbog budala. :angry:

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

Nemoj bre da se cimas sve ce da se sredi, znam da je glupo da ti pricam sad koliko si naivan (da ne kazem glup zato sto te ne znam) ispao sto si dao tolike pare za polovan telefon kad si za nekih 30e imao nov u bg sa garancijom, ali dobro sta sad, uradio si sta si uradio!!! Vidi sad sta ce da bude sa fonom kad odrade flesh pa javi kako se pokazao daj boze da sve bude uredu!!!!

Pozzz............. 8)
.::HTC Desire Z::.

lazaaa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 11:28

Post od lazaaa »

evo ja sam imao da ti dam tel za 160 evra sa kablicem, i ja sma imao isti problem, mozda si mogao da ga resis prostim update-om???slican prob sam tako resio na jednom telefonu
p.s. da li neko zna cene slanja preko city expressa?

AlenNS
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 27. Jun 2006. 12:20
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od AlenNS »

Neko reče da je oko 250 dinara.

bigmag Možda jesam ispao glup što sam dao 155e za polovan telefon, koji uzgred jeste u veoma, veoma dobrom fizičkom stanju, ali kad je takva situacija bila kako sam opisao. Nisam imao bukvalno ni dinara više, tako da mi je to bila jedina opcija. Čekam sa nestrpljenjem sutra 14h da odem i da mi kažu da je sve Ok, mada i ako nije vratiće mi ovi pare i opet Ok.

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

ma bre nemoj da gubis zivce zbog 155e sve je to do softvera nebrini ako ti nesrede ti tvoji ja cu ti reci gde da ides i sta da radis ili sredicemo ovde na forumu 8)

AlenNS
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 27. Jun 2006. 12:20
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od AlenNS »

Hvala svima na pomoći još jednom. Evo da javim, da sam na kraju super prošao.

Softver je reinstaliran ( v 6.03.08 13-02-06 rm-1 ). Sve radi perfektno ( kucam u drvo :D ). Dobio sam novu bateriju, original tastaturu i sada sam konačno srećan.

Ali da ne bi sve pošlo kako treba, izgubio sam karticu. Bio sam u Telekomu i sad ću možda morati da iskeširam 900 dinara za karticu sa istim brojem ako je ne nađem, a koristim je dobrih pet ili šest godina. Eto, đavo nikada ne spava. :cry:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne verujem da je 900 dinara,jesi siguran!?Mislim da je cifra duplo manja,ali nisam siguran jer je davno bilo kad sam nekom nabavljao novu karticu!
Pozdrav 8)

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

lazaaa napisao:p.s. da li neko zna cene slanja preko city expressa?
Ja sam platio za Beograd-Vrsac 250din i za digitalac i za telefon. Ja mislim da ide ta tarifa do 5kg-a.

AlenNS
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 27. Jun 2006. 12:20
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od AlenNS »

Tako su mi rekli danas u telekomu. Tačnije portir mi je rekao, jer je gužva bila užasna. Moram se još potruditi da je nađem. Inače, zeznuo sam se što nisam poslušao druga. On radi sa telefonima i nabavio je neko čudo za kloniranje kartica, nisam ga razumeo kako i šta, samo znam da može da klonira karticu, i eto dva dana pošto mi je to rekao, ja je izgubim.
maler.

apu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sub, 26. Avg 2006. 00:07
Lokacija: Novi Sad DETELINA

Post od apu »

ae bidni drug pa mi poshalji drugarov broj na pm poshto mi treba neshto slichno.Imam dve kartice i dva fona ali me smara da nosim oba pa bih da vidim kako moze da se uradi kombinacija da privatni fon ostavljam kod kutje kad sam na poslu ali da mogu (bez rasklapanja fona naravno) da zamenim kartice...
veseli p0z
@pu

Odgovori