Blackberry Z10

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
Odgovori
Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Blackberry Z10

Post od Freyr »

^^ ista prica kao gore, BB je visoko na listi sto se mog buduceg telefona tice.
Bilo bi dobro ako bi neko (hibiskus) mogao da napise kakvo je stanje sada sa najnovijim update-om.
Postoje li i dalje neke nelogicnosti, bagovi. Cackao sam z10 malo u vipu i primetio da scroll nije bas tako ispeglan na staroj
verziji, da li je to popravljeno? Meni su u sustini najbitniji, mejl, browser, poruke, whatsapp i poziv i naravno da tel ne stuca i secka pri svakodnevnim operacijama. Ne igram igre, ne bih gledao filmove na njemu a i nemam neke aplikacije silne ni sada iako sam na androidu tako da verujem da bih se i bez navigacije snasao :|

Naravno, podrazumevam da wifi radi korektno, da je zvuk u slusalici, signal mreze itd. na nivou.
Mozes li da prokomentarises bateriju? Izdrzi li ceo dan?
12 godina na forumu!

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

Juce sam instalirao novi leak, pa gledam koja su unapredjenja. Videcu sutra'prekosutra kao stignem da napisem par novih stvari, a i da napravim video sto mi baraba trazio o bb10

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Blackberry Z10

Post od Baraba »

Strpljivo čeka ta Baraba :-)

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

Jedan maaaali off, 90tih, u hiper produkciji narodnjaka bila je pesma ciji je refren pocinjao ovako:
"Ti imas u belo ofarbanu tarabu, zasto me tvoje majka smatra za Barabu" :D :D :D

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Blackberry Z10

Post od Baraba »

Kakav je to hit bio :D

Jacbri
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pet, 28. Dec 2012. 00:25
:: Blackberry Passport
:: Nokia E52
Lokacija: Beograd

Re: Blackberry Z10

Post od Jacbri »

@Freyr Stigao mi Z10 iz Nemacke pre nekoliko dana. Izuzetno brz telefon. Ne baguje. Sa najnovijim update-om koji je iznosio citavih 1GB sve radi fluidno. Kvalitet poziva je vrhunski, wi fi odlican, BB Hub je nesto najbolje sto postoji. Sve notifikacije na jednom mestu. Aplikacije, one osnovne postoje na BB World da se skinu. Wattsapp radi dobro, browser ubija, cak podrzava i flash. Najnoviji update omogucava i direktno skidanje android aplikacija. Ja sam instalirao 1Mobile Market, mozes i Amazon store da instaliras ako zelis, ali oni traze br. kreditne kartice. Skinuo sam Google maps, Viber, Soundcloud i jos neke Android aplikacije i sve rade odlicno i bez bagova. Tel mi niti jednom nije stucnuo. Mogu da kazem da za cenu od 250€ ne moze da se nadje bolji telefon.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Blackberry Z10

Post od Azimuth »

Jacbri, koji je tvoj model Z10? Kakva mu je kamera? Ako mozes da postavis neku sliku ovde na forumu.
Kakav je signal i da li varira? Android aplikacije instaliras bez ikakvih problema? Nisi morao nista posebno na instaliras da bi radile aplikacije? Da li uredno i redovno stizu notifikacije za dolazne poruke na viberu i whatsapp-u?
I ono sto me najvise zanima, koliko ti baterija izvuce? Ako mozes da postavis screenshot da vidimo. Znaci, koliko sati je radio na bateriji, koliko sati je displej bio ukljucen, da li je na 3G ili 2G, wifi itd.

Vec neko vreme gledam Z10 i razmisljam se da ga uzmem za sluzbeni tel. Ali opet, postoje i te neke stvarcice koje me interesuju a ne poznajem nikoga sa Z10 pa da se direktno raspitam ili eventualno sam proverim.

Jacbri
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pet, 28. Dec 2012. 00:25
:: Blackberry Passport
:: Nokia E52
Lokacija: Beograd

Re: Blackberry Z10

Post od Jacbri »

Moja verzija je STL100-2. Kamera je dobra, update je dosta pomogao. Po danu je odlicna, dok je po noci standardnog kvaliteta. Kazem standardnog, zato sto imam Lumiu 920 i Pureview kamera jednostavno nema premca kada je u pitanju noćna fotografija. Za android aplikacije udjes u browser i ukucas adresu 1mobile. Imas sve detalje na crackberry sajtu. Kada odes na stranicu 1mobile, skines aplikaciju za njihov store i posle toga je koristis kao i na androidu. Sto se tice wattsappa ima sbb aplikaciju koja je odlicna. Viber, Instagram i ostale mozes da skines sa android marketa, ali nemas notifikacije ili ja jos nisam provalio kako da ih omogucim. Viber ne koristim pa nisam stigao da se time pozabavim na pravi nacin. Sto se tice baterije, ona je dobra. Ja drzim bukvalno sve upaljeno i izgura mi ceo dan. Sto se tice tastature i kucanja, mogu da potpisem da ne postoji bolja u ovom trenutku. Softver pamti koje reci si ukucao i nudi ti da zavrsis rec dok kucas. Jednostavno, bez premca, pritom radi i na srpskom jeziku. Mislim da su hardver i softver u odlicnoj harmoniji. Sve prosto leti. Imao sam N9 do pre 6 meseci i mogu da kazem da BB10 dosta lici na MeeGo kada su gestovi u pitanju, ali na mnogo visem nivou.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Blackberry Z10

Post od Azimuth »

Koliko je to sati rada telefona? Koliko je od toga otislo na ekran a koliko na pozive?
Da li ga drzis na 2G ili na 3G? Da li si uz sve to koristio i wifi ili iskljucivo mobilni internet?

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

Azimuth, dok god ne koristis neke android aplikacije, izdrzace ceo dan sta god da radio, tj da preformulisem na android igrice. Candy crush iz miloste zvan battery crush na crackberryju ce da svuce bateriju za dva sata.
Snimio sam pre neki dan full prezentaciju bb10 OS-a, al mi snimak 3gb (O.o) 720p sa canonovim aparatom, pa ne znam kako da smanjim.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Blackberry Z10

Post od Azimuth »

Ajd kad uspes da nakacis na YT pa da pogledam. Ne zuri mi se nigde, a imam pik na BB vec neko vreme pa sad kalkulisem. Najbitnija mi je svakako baterija, ali hocu jos i svasta nesto. Primamljivo mi je i to sto se sada tako lako instaliraju aplikacije za android.
Nista, cekam da nakacis pa da pogledam prezentaciju :)

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Blackberry Z10

Post od Freyr »

Po onome sto sam citao ljudi hvale bateriju, verujem da ce I zahtevniji korisnici moci da izvuku ceo dan bez dopunjavanja. Ja sam se u potpunosti resio da ispazarim z10 kao moj sledeci tel, jurim trenutno po oglasima verziju stl 2 ali.mrka kapa.
Po onome to sam video u vipu cak I sam dosta starom verzijom softvera telefon radi odlicno a koliko mi je hibiskus rekao sa ovim novim 10.2.1 tel je jos bolji tako da :wink:
12 godina na forumu!

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

inace bb10 je isto zasnovan na linux-u, kao i android i iOS. Za njega je zaduzena firma QNX(koju je bb kupio 2009) i stariji clanovi foruma se mozda secaju QNX distribucije linuxa za koju su govorili "moze i kompjuter da crkne, al ce QNX nastaviti da radi". Tako radi i BB10 otprilike. Jedan mali pokazatelj stabilnosti OS-a je cinjenica da bb nece izbacivati telefone sa manje od 1.5gb rama, za razliku od androida koji izlaze sa 512.
Inace u aprilu izlazi i z3 model, 5" ekran, 1.2 dual core procesor, 1.5gb rama, 720p(najverovatnije rezolucija), a pretpostavlja se da ce mu cena za otkljucan telefon biti ispod 200 dolara, najavljen je trenutno samo za indoneziju al verujem da ce doci i do nas ako prodje dobro

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Blackberry Z10

Post od Azimuth »

Znaci da bi trebalo sacekati da vidimo taj novi model i ova sva Z10 i Z30.

Jacbri
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pet, 28. Dec 2012. 00:25
:: Blackberry Passport
:: Nokia E52
Lokacija: Beograd

Re: Blackberry Z10

Post od Jacbri »

Napravio sam screenshot-ove u vezi trajanja baterije. Sada me zanima, kako da ih postavim ovde na forum?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Blackberry Z10

Post od Azimuth »

Ides na dodaj.rs pa copy/paste linkove ovde na forum i to je to.

Jacbri
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pet, 28. Dec 2012. 00:25
:: Blackberry Passport
:: Nokia E52
Lokacija: Beograd

Re: Blackberry Z10

Post od Jacbri »

Nadam se da će da radi.

http://www.dodaj.rs/?n/vT/1e8eScPL/img2 ... 023135.png

EDIT:
Evo druge slike.

http://www.dodaj.rs/?1G/10E/44U0LU39/im ... 023114.png

Treća slika. Pre podne sam bio na wi fi. Od 17:30h
uglavnom na 3g.
http://www.dodaj.rs/?21/bI/4lkFpWE6/
img20140305023109.png

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Blackberry Z10

Post od Azimuth »

Pa dobro drzi baterija. Koliko je to sati upaljenog displeja? Ako imas taj podatak.

Jacbri
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pet, 28. Dec 2012. 00:25
:: Blackberry Passport
:: Nokia E52
Lokacija: Beograd

Re: Blackberry Z10

Post od Jacbri »

Nemam taj podatak. Svi podaci su na slikama. Baterija je odlična. Mislim da je apsolutno u skladu sa današnjim standardima. Dobra stvar je da može da se zameni bez odlaska u servis.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

http://www.youtube.com/watch?v=PI0BwtzdetI
pa mi nestade prostora na memorijskoj

http://www.youtube.com/watch?v=ADMjQN5tJ9w
drugi deo (iako pise treci)

http://www.youtube.com/watch?v=Z0oZYYwJlOA
(dodaci)

nisam mogao da ga editujem nesto specijalno, nego sam takog celog postavio, pa ako vas smorim sa pricom jebi ga :) Sledeci put cu pokazati instaliranje apk-ova, i navigaciju i slicno

Odgovori