BlackBerry Bold 9000

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

BlackBerry Bold 9000

Post od bOOdala »

Sta mislite o ovom uredjaju,kada izlazi...???

Slika

Slika

-Ovo je pun pogodak BlackBerry-a

8)

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Spec nisu nista posebno za danasnje hi-end uredjaje ali sto se skoka u inovacijama za razliku od prethodnih BB modela tice,svaka cast,za pohvalu.Mada ja ne mogu da im oprostim sto nisu jos poceli sa ugradnjom TS screena na njihovim uredjajima koji je vec standard za takvu klasu uredjaja.Ja ih necu koristiti,to je sigurno.Precise release date unknown,ocekuje se za par meseca...
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Volim sto ima QWERTY, wide ekran, 3.5mm ulaz za sluske, Wi-Fi, i integrisan GPS, to su stvari koje ocekujem od pravog fona...svaka cas' BB.

:wink:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

uf,imah ga u rukama,stigao na posao testni model za eventualne inpute o bagovima. ekstra,nemam sta drugo da kazem,dizajn perfektan,ekran kristalno jasan....zadnja strana aparata presvucena pravom kozom.BB nece ni ugradjivati TS u svoje aparate,jer nisu neophodni,trackball vrsi posao i vise nego dobro. moj Curve izgleda jadno naspram njega,sto se i moze videti na slici odozgo.rado bih ga posedovao.

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Slazem se, Trackball + QWERTY je mnogo bolja varijanta od TS.

Plus u 9000 je preinstaliran DataViz document viewer/editor, sto je nedostajalo prethodnim BB modelima koji tesko da se mogu nazvati poslovnim bez Office applikacija (npr.Curve, Pearl).

Wifi, 3,5mm jack = 9000 obecava i jedva cekam da se pojavi
Motorola Moto G

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

gledao sam ga na prezentaciji u sloveniji i meni se licno ne svidja nesto narocito :S
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Vip je lansirao Blackberry Bold 9000 i Blackberry 8110 Pearl. :wink:
jeste,BB je ubacio i office reader/editor,jeste ima ugrađen GPS,jeste,ima odličnu rezoluciju ekrana,ali ima tu začkoljica.Prvo,programa za BB ima prilično,ali skoro nigde za džabe.GPS softver koji BB besplatno daje na sajtu ne podržava Srbiju,osim glavnih autoputeva.Svaki drugi ćeš morati da platiš.

Meni se lično više sviđa BB jer nema nikakvih slajdova i tiltova,pa manje toga može da se pokvari.Kvalitet izrade je vrhinski,i sve zaista super izgleda.kao telefon,BB je sasvim solidan....Da treba da kupim jedan ili drugi...paaaa...možda bih pre uzeo BB.Ali,da imam HTC i razmišljam o zameni...brzo bih se predomislio

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ja mogu reći da je BB izuzetno brz i bez kočenja i zaleđivanja.Sasvim korektan OS,sa dosta dobrim opcijama,poput out of the box mogućnosti biranja tipa i veličine fonta,sasvim solidnim multitaskingom,vizualno nije preterano dopadljiv,mada nije ni loš,ali uostalom teme menjaju kompletan izgled,uključujući i nekoliko varijanti homesreen-a.Tu mogu biti ikonice,kompletan meni kao homescreen,today prikay,ili kombinacija today i ikonica,pa svaki od njih u različitim varijantama.Teme omogućavaju i postavku ovih stavki na različite sekcije ekrana....Zaista,sistem sa temama mi je bolji nego kod bilo kog drugog aparata.Inače,sce se aplikacije otvaraju trenutno,nema mnogo vremena koje aparat koristi da razmišlja.Jedina sporost koju ja primećujem je kod slikanja.Naime,aparat trenutno uslika fotku,ali je potom jedno 3-4 sekunde sprema u memoriju.Drugi nedostatak je nepostojanje video snimaka.Video se može reprodukovati,ali ne i snimiti.nemam pojma da li je ovo ispravljeno na Bold,ali definitivno jeste minus.Signal je dosta dobar,jako malo varira,ili ne uopšte...mada,meni je BB na Vip mreži pa može da bude i do toga...primera radi,doduše,na nekom salašu kod NSa,gde je MTS bio mrtav,BB je na VIPu hvatao 2 crtice i sasvim normalno obavljao pozive i primao mailove.Baterija je za pohvalu.Izgura bez problema 3 dana,uz naravno konstantnu vezu sa mail serverom i po par poziva,sms,i par desetina poslatih/primljenih mailova.Curve je definitivno jadnjikav u izradi,plastika deluje jeftino i mekano,tastatura malo landara,ali više puta je ispadao i još uvek nema nikakvih fizičkih oštećenja.Mislim da Bold nema tih problema,mnogo je robusniji,ima metalni okvir,a zadnja strana je presvučena pravom kožom....ili imitacijom kože...poenta je da nije u pitanju plastika koja liči na kožu.

molotov
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 29. Apr 2009. 00:29

Post od molotov »

Jel se to meni cini ili Blackberry Bold 9000 nema file explorer u sebi? Skinuo sam File Scout ali on je extenzije .jad a kod mene mogu samo da se instaliraju aplikacije .alx

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

molotov,

meni-media-stisneš meni dugme-odabereš explore=otvara ti folder memorijske kartice i blackberry memorije,pa onda voziš i gledaš čemu sve možeš da pristupiš.Tako je na Curve 8310,ne vidim razlog da na Boldu bude nešto drugačije. Za format aplikacije ne mogu da ti pomognem,skidam ono što nađem uglavnom direkt sa telefona ili tražim baš alx,pa preko desktop managera.Probaj da ubaciš jad fajl na karticu pa gledaj da li će odatle hteti da se pokrene.

Pozz

molotov
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 29. Apr 2009. 00:29

Post od molotov »

hvala araphel, radi :)
znaci svuda sam probao na meni samo u media nisam, a ocigledno je :wacko:

uzgred, jel zna neko gde se kod nas prodaju accessories za BB, tipa futrole i slicno...?

friki78
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 22:14

Post od friki78 »

posto sam ja nova sa ovim telefonom, moze li mi neko objasniti neke stvarcice.

1. da li ima opcija da se sms sa kartice kopira u telefon ili ja to samo ninsam mogla da provalim?
2. koliko maximalno memorije moze da podrzi sa dodatnbm karticom?
3. sta znaci taj bis? bas?
4. gde se nalazi gps u telefonu?
5. gde se nalaze mape?

unapred hvala.... :oops:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Dj napisao:razmišljam da uzmem BB Bold 9000 i zanima me da li mogu da koristim 3g internet ako nemam BIS? Na VIP-u sam i imam svakog meseca 350mb al mi nije jasno da li mogu to da trošim bez BIS-a ili mi samo onda ostaje WiFi? Kontam da na GPS ni ne računam al barem da imam 3G internet.
Fala.
BIS/BES nema nikakve veze sa 3G/GPRS internetom. Ako je moguce podesiti telefon da koristi GPRS (a moguce je) mozes koristiti GPRS (skoro) kao na svakom drugom telefonu.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Nemanja90
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 01. Sep 2010. 00:34

Post od Nemanja90 »

Pozdrav svima, jel zna neko kako da azuriram BB 9000 bold? Molim vas pomozite. Inace telefon je, ako je to uopste bitno, skinut sa vodafone mreze.

avram92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2011. 13:18
Lokacija: Beograd

Post od avram92 »

Pretpostavljam da mislis na update softvera,a to se radi preko Blackberry Desktop Softvera. Ja mislim ako se ne varam da je poslednja verzija za bolda 9000 OS5

firma1989
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2012. 09:29
:: HTC Wildfire S

Re: BlackBerry Bold 9000

Post od firma1989 »

pozdrav, imam jedan problem sa ovim telefonom, zasto mi se sam restartuje posle svakih 15 minuta koriscenja? da li je to dosoftvera i odakle (link molim) mogu skinuti i staviti najnoviji i najbolji softver za njega sam?! hvala

Odgovori