BlackBerry Storm 9500

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

BlackBerry Storm 9500

Post od Vlada Zem »

Slika
General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 850 / 1900 / 2100
Announced 2008, September
Status Coming soon
Size Dimensions 112.5 x 62.2 x 13.9 mm
Weight
Display Type TFT touchscreen, 65K colors
Size 360 x 480 pixels, 3.3 inches
Ringtones Type Polyphonic, MP3
Customization Download
Vibration Yes
- 3.5 mm stereo headset jack
Memory Phonebook Yes, Photocall
Call records Yes
Card slot microSD (TransFlash), microSDHC, up to 8 GB
- 192 MB RAM
- 1 GB storage memory
- 624 MHz CPU
Data GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
HSCSD No
EDGE Class 10, 236.8 kbps
3G HSDPA
WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g
Bluetooth Yes, v2.0
Infrared port No
USB Yes, v2.0
Features OS BlackBerry OS
Messaging SMS, MMS, Email, Instant Messaging
Browser HTML
Games Yes + downloadable
Colors Black
Camera 3.15 MP, 2048x1536 pixels, autofocus, video, flash
- Built-in GPS
- A-GPS function
- BlackBerry maps
- DataViz document viewer/editor
- Java
- Media player MP3/WMA/AAC+
- Video player DivX/WMV/XviD/3gp
- Organizer
- Calculator
- Voice dial
- Built-in handsfree
- Voice memo
Battery Standard battery, Li-Ion 1400 mAh
Trendy :D , biće vrela zima za TS aparate :)
IZVOR

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Jel mi verujes da sam ja krenuo da otvorim tu temu, al mi zabo komp, pa me posle mrzelo.. :D Sve u svemu, odlican tel... vrlo simpatican....
Nokia E71... Elegant, but deadly

dr4qla
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pet, 06. Jan 2006. 02:48
Lokacija: eu

Post od dr4qla »

pa jel je sad ovaj niviji od bb 9000 blod??? :? :?

mislim nezna vise sta da kazem to me zanima za sad?

kad ce u prodaju koliko suske?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pa noviji je, cena se čeka, nešto što odmah upada u oči u odnosu na bb 9000 bold (a ne blod) je tastatura hehe
Slika

dr4qla
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pet, 06. Jan 2006. 02:48
Lokacija: eu

Post od dr4qla »

ma to sam i mislio bold, nego baguje mi tastatura pa zato... :wink:

a ovo gore sto si napisao, gde bih ja to mogo da nadjem za 'bold' pa da sporedim koje su razlike??
sem displeja i tastature...tu vec primecujem razliku...
:)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

A barem G od Google :wink: 9000 BOLD

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Ih kad bi ovo jos moglo regularno da se kupi kod nas 8) Bas su interesantno resili tastaturu i okretanje ekrana, moraju da prate trend iphone i Omnia aparata.
5130+Koss the plug....

Pere Ubu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Pon, 14. Maj 2007. 20:03

Post od Pere Ubu »

http://news.softpedia.com/newsImage/Bla ... tted-3.png
RIM je inace bio poznat po tome da ne haje mnogo za zdravlje korisnika svojih proizvoda, ali sad je definitivno prevazisao samog sebe - SAR za BB Bold = 1.80 W/kg!! Ako uzmemo u obzir da je granicna vrednost u Americi 1.60 W/kg (u EU 2.0), postavlja se pitanje kako uopste da ga prodaju tamo gde ga i proizvode?! Ove stvari definitivno vise nisu sala, pogotovo sto sve vise Nokijinih i SE-ovih modela "prati" BB trend, pa imaju SAR preko 1.30 W/kg. Ako znamo da je SAR za (sada vec stariji) N95 0.58, onda je vrlo jasno o cemu pricam. Svi (eventulani) buduci korisnici BB - oprez i pamet u glavu.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Pere Ubu, lično mislim da čitava panika oko SAR nivoa čista budalaština.Inače BB se proizvodi u Kanadi,ne u Americi :wink: RIM je kanadska firma. Nemam pojma koliki je SAR ya BB Curve,ali evo meni ništa ne fali :D

Da ne skrećem mnogo sa teme,u svetu u kome nas zrače mikrotalasne,televizori,monitori,antene i predajnici za sve i svašta,u kome je kosmičko zračenje pojačano zbog slabljenja ozona,mislim da SAR vrednost mobinog telefona nema skoro nikakvu ulogu,sve dok je u okvirima granica.

Pere Ubu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Pon, 14. Maj 2007. 20:03

Post od Pere Ubu »

araphel, imam snazan osecaj da je Kanada takodje u Americi, ispravi me ako gresim.. :wink: Pogotovo sto RIM ima svoja postrojenja u Teksasu, pa cak i u Evropi.
Elem, komparacija zracenja mobilnih telefona sa mikrotalasnim rernama i slicnim ima smisla jedino ako X puta na dan stavljamo glavu u rernu da telefoniramo, u suprotnom ovakva trivijalizacija jednog naizgled malog, ustvari ogromnog problema, nikome nece da koristi.
O ovome sam mnogo puta pisao, na vise mesta, a hvala bogu postoji i Google, pa sve moze lepo da se nadje, ukoliko se ima neka predrasuda prema zracenju, bilo pozitivna, bilo negativna. Da skratim (sve sto je neophodno je cista logika) - ako je dozvoljeni limit u USA 1.60 W/kg (EU 2.0), a ja mogu da biram izmedju aparata X koji zraci 0.5 i aparata Y koji zraci 1.80, oba sa slicnim karakteristikama, UVEK cu da izaberem aparat X, jer sve i da pojma nemam o zracenju, on ce uvek da zraci 3,5 puta manje od aparata Y, a to nije da je bas malo, zar ne?
P.S. BB Curve ima SAR od 1.51 W/kg. Ja bih se malo zabrinuo.. :wink:

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Araphel, ne znam jesi sav svoj :D Taj SAR sluzi samo da nas jos vise navuce na telefone, i da nas podsvesno tera da ih stalno menjamo... Znate one fore iz reklama :D "kupi koka kolu, kupi koka kolu" :D
Nokia E71... Elegant, but deadly

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

hahahah sto volim ove o SARu i ostalim cudima po zdravlju,pa sta treba da rade ljudi koji zive u Pancevu gde ima mnogoooo vise stetnih zagadjenja.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Pere Ubu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Pon, 14. Maj 2007. 20:03

Post od Pere Ubu »

Sto se kaze, cije pare - onoga i zdravlje. Sad mozda neko ocekuje da ja i meni slicni udju u nekakvu polemiku Re: zracenje, ali nema sanse. Iako neznanje ne opravdava besvest, svako neka kupuje sta mu se svidja, i snosi posledice svog izbora. Samo neka se za 10-ak godina ne kaje, jer bi mi bilo vrlo krivo da se na maligni nacin potvrdi da sam bio u pravu. Samo se setite jedne stvari - 70-ih godina vladalo je misljenje cak i medju ekspertima da pusenje nije stetno, a vec 80-ih je doslo do surovog otreznjenja. Aj sad nastavite naslovnu pricu na miru.

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

madness99 napisao:pa sta treba da rade ljudi koji zive u Pancevu gde ima mnogoooo vise stetnih zagadjenja.
Pa da ne kupuju BB proizvode, jel vidis ti koliko to zraci? :lol: :lol: Zraci bukvalno sve....nesto manje nesto vise, ali nema sanse da me neko ubedi da ce me spasti to sto fon ima malu SAR vrednost produziti zivot ili poboljsati/ocuvati zdravlje, koliko sati dnevnog telefoniranja treba da bi nekome naskodilo? Ko puno prica vec ima bt slusku prvenstveno da ne umara ruke od drzanja telefona a mi koji u granicama normale koristimo mobilni ne treba da se brinemo.
5130+Koss the plug....

nesika
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 17. Mar 2009. 04:58

Post od nesika »

Kupila bih na Ebay -u unlocked Blackberry pa me interesuje pre svega da li je to najbolje mesto da ga kupim (u Americi sam trenutno)

1. Kako se koristi u razlicitim zemljama? Da li se u svakoj zemlji
kupi kartica da ne bi bio u roamingu?

2. Gde je najbolje da se kupi Blackberry pretplata za njihov servis?
Da li u Srbiji ili negde drugde?

3. Moze li da se kupi mesecna pretplata za 1 ili 2 meseca pa da
se otkaze i onda opet kupi za mesec - dva?

Hvala

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

nesika, pa nemas bolje mesto od USA za kupovinu BB.
1.ako neces da budes u romaingu onda ces morati da kupujes kartice u svakoj drzavi.
2.pa zavisi gde si stacioniran... :D,ali verovatno opet Usa
3.kod nas se bb usluga dobija potpisivanjem ugovora na 2 god i uzimanjem bb aparata preko operatera,ali mozda je tako nesto moguce opet u Usa (ipak su oni glavno trziste za bb aparate)
D500&E71

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Evo,da ozivim temu o ovom telefonu,i da dam neke od prvih utisaka,nakon 24h koriscenja:

Uzeo sam telefon ne bas tako planirano.Otprilike sam znao kakav je (vec sam dolazio u dodir s njim), ali sad sam odusevljen. Naravno,pazario sam ga legalno,u Vip-u,i to po mnogo dobrim uslovima,moram priznati!

Dakle,telefon: Prva stvar,neobicno je tezak.I to je ustvari dobro.Lepo i prijatno lezi u ruci,i ostavlja utisak robusnog i kvalitetno izradjenog telefona.Zadnja strana je od gumirane mat crne plastike,a poklopac baterije od brusenog metala.

Ekran je fantastican!Procitao sam na par mesta da je ljudima nejasno zasto ekran malo seta,ali kad shvatite da je ceo ekran jedno ogromno dugme,postaje jasno da mora da ima lufta izmedju ivica,inace se ne bi mogao pritisnuti.Meni ovo nimalo ne smeta.Boje su fantasticne,slika jasna,a osvetljenost je zaista dobra,prvo sto sam uradio je da je smanjim na 40%,i i dalje se veoma dobro vidi.Citljivost na suncu-odlicna!

u pitanju je kapacitivni ekran,dakle samo prstici igraju ulogu.Dodir prstom obelezava ono sto zelite,pritisak ekrana potvrdjuje opciju.Ovo uopste nije zamorno ili besmisleno,i odlicno radi.Eliminise greske skoro potpuno.Listanje fotografija funkcionise besprekorno glatko,zumiranje i pan-ovanje takodje.Jedan pritisak ekrana bilo gde na fotki zumira sliku,taster back vraca na prethodno.Logicno i jednostavno,izvodljivo jednom rukom.Autorotacija ekrana je jako dobra i glatka,ali meni je to novina,i jos se navikavam.Postoji tolika gomila podesavanja,tek planiram da to stelujem po nekim svojim potrebama.

Ono sto je drugi deo price o ekranu,a jako je bitno,to je tastatura.Ima ih 3.obicna,kao telefonska,zatim ona polu qwerty,sa po dva slova na tasteru,i full qwerty u landscape modu.Ova druga mi je pomalo zbunjujuca,ali to je stvar navike.Standardna alfanumericka je sasvim ok,a qwerty je fantzija.Postavite prst na neki taster,i oko njega ce se pojaviti plavicasta svetlost.Nije toliko jasno kao recimo na LG Wievty,gde iznad prsta vidite oblacic u kome pise slovo koje ste stisli,ali sasvim dobro radi.U prvom kucanju napravio sam samo jednu gresku,krivicom brzanja i debelih palceva :oops: kada se neki taster pritisne,to zaista i ima takav osecaj,jer ekran uradi ono klasicno "klik"i ulegne malo,a potom se vrati nazad.najbolje touchscreen kucanje koje sam do sada iskusio!

Posle kucanja,nesto o pozivanju.Tastatura za biranje brojeva je krupna i ugodna,sto nije ni cudo na onolikom ekranu.Pored nje,postoje i par tastera koji daju pristup propustenim pozivima i sl. kao i jedan za direkran pristup kontaktima.Nista previse originalno i revolucionarno,sasvim solidno,dopadljivog dizajna,koji podseca na providno plavicasto staklo.In call meni,je lep i funkcionalan.Gornji deo ekrana daje sliku pozivane osobe,ime i broj telefona,statistiku trajanja poziva,a ispod je par velikih tastera za pristup spikerfonu,uspostavljanje konferencijske veze,i slicno.Pored toga,tu su (ako se dobro secam) i tastercic za otvaranje menija,i pristup jos nekim zezalicama.Nebitno...dobro izgleda,dobro radi.Kvalitet poziva u oba smera je dobar i sve se cuje jasno i glasno.nema krcanja ili sustanja ili sta ja znam...

Meniju se pristupa posvecenim tasterom,ili okretanjem telefona u landscape mod,sto je ok fora.okrenes fon,tap-u meniju si!Lepo je stilizovan,opet sa crnom pozadinom i ikonicama nalik zbijenim staklenim kvadratima,gde onaj koji je izabran ima to prijatno plavicasto osvetljenje.Ovo se verovatno menja temama,ali uz telefon stize samo jedna,a ja se jos nisam dao u potragu.kretanje kroz meni je glatko,skrolovanje funkcionise kao na iphone,jednako glatko(nema scroll barova,a i gde ih ima,uglavnom vam ne trebaju).Sve u svemu,u odnosu na 8310 Curve,koji mi je poslovni telefon,meni je mnogo ispeglaniji i lepsi,cak iako sam na Curve ubacio neku finu temu sa slicnim Bold-like ikonicama.

Kreiranje email naloga je jednostavno.Kao za debile :D Pri prvom startovanju telefona,pogrece se setup wizard,kada dodje do stavke email,lepo pita:type your email address,type your password...i....to je sve.I tako redom,za do 10 email naloga,u privatnom rezimu,tojest uz BIS uslugu.Gmail i Yahoo su nakon 2 minuta krenuli da stizu bez problema.Ono sto je interesantno,i neko svakako mozda krisno,je sledece:kada kreirate vise od jednog naloga,pored ikonice aplikacije Messages,koju kada otvorite,vidite sve pristigle mailove na gomili,dobicete i posebnu ikonicu svakog od email naloga.Ukoliko zelite uvid u zasebne naloge,sakrijete nepotrebnu Messages ikonicu iz menija,a ukoliko vam odgovara sve na gomili,posakrivate sve ostale.jednostavno i prakticno.Svi tipovi attachmenta su podrzani.Za to se pobrinuo cuveni Docs to Go.

Multimedija...ah,multimedija.Film na ovakvom ekranu?O,da!Uz telefon dolazi kartica od 8Gb,a na njoj samo jedna sample pesma,i video trejler za Babylon AD.Moja reakcija nakon pogledanog trejlera je bila da svih 8gb popunim filmovima i serijama!Slika,zvuk,kvalitet reprodukcije..... :o Pomenuti klip je MPEG4 formatu,ali uputstvo navodi kompatibilnost i sa DivX i Xvid formatima,ali to jos nisam probao.Neki vec ponosni vlasnici su mi pomenuli sledece:skines nekompresovani DivX,prebacis na karticu,i gledas....that simple.To tek moram da probam.Oko 30 epizoda originalnih nindza Kornjaca iz 90ih ceka na saobracajne guzve :lol:

Muziku sam naravno odmah prebacivao.uz BlackBerry desktop manager stize i Roxio media manager za BB,ali nisam imao strpljenja dok on ocita moju biblioteku od 5 hiljada pesama.prebacio sam fajlove u mass storage modu,najnormalnije.Zvucnij aparata daje sasvim dobar i glasan zvuk,ali tek na slusalicama kvalitet dolazi do izrazaja.3,5mm jack,naravno.Sluske koje dolaze uz fon su kvalitetne in-ear bubice,jako lepo dizajnirane,i zvuk je dobar,glasan,i bas je za moje potrebe sasvim dovoljno dobar...jos nisam petljao sa podesavanjima.Nokijine BH 503 stereo BT sluske su se cas posla uparile,i daju jednako dobre rezultate kao i na N78 do sada.To je barem prvi utisak.Sutra,posle prve voznje busom na posao,moci cu da kazem vise.Sortiranje je standardno,artist,album,song,genre.....Ono sto je skroz gotiva.Da se ne biste petljali sa ekranom non stop,press and hold na volume up taster baca na sledecu pesmu,press and hold na volume down baca na prethodnu,a mute taster dublira kao play/pause.Korisno i interesantno reseno.

Jos se nisam bacao na jurnjavu za dodatnim aplikacijama,ubacio sam samo MySpace i facebook,i oba rade kako treba.Obavestenja iz oba programa stizu kao i mailovi,oglasi se izabrani signal,i lepo procitate sta cika facebook ima da vam kaze.Ah,da,ubacio sam i MSN,i on radi bez frke,maltene kao na PC,ali Yahoo messenger trazi neka dodatna podesavanja,pa cu za to morati da se konsultujem sa nekim tehnicki potkovanijim....dosta je i MSN.

Tastatura (sva tri njena oblika) radi svugde gde je predvidjen unos teksta.Kliknite na ikonicu da se pojavi.Kad vam vise ne treba,prst na nju,slajd na dole,i ona nestaje.jednostavno,vec vidjeno,korisno.

Web browsing je sasvim ugodan.Strane se lepo renderuju,nema skrolanja levo i desno (barem ga ja za sada nisam iskusio),pritisak na ekran ce malo zumirati prikaz ako vam je previse sitan,slicno kao u fotkama.Kada vidite neki link,dodir prstom ce ga osvetliti,klik na to mesto,i odoste....Ima tu i tamo problema kada su linkovi sitni,ali sta da se radi....namucio sam se par puta,ali moguce da postoji i neka druga opcija,samo ja nisam bas od onih sto citaju uputstva :wink:

Sitnica koja mi se dopala:ako zelim da obelezim neki tekst,jedan prst stavim na pocetak,jedan na kraj istog,et voila:osvetljeno!Cut,copy i paste su posle sasvim normalni.kada neki tekst osvetlite,dobijete u dnu ekrana cut i copy ikonice,sve dalje je krajnje jasno.U vecini slucajeva gde treba da unosite web ili email adrese, www @ i.com ce se sami automatski pojaviti.Nice touch,mada opet nista revolucionarno.

GPS radi,Blackberry maps je shit,ali nacuo sam da za ovaj model ima da se makne kreknut Garmin,ili tako nesto,te cu se posavetovati sa "pametnijima od sebe po ovom pitanju" uskoro,i dati svoj sud o tome kad uspem i ako uspem da nateram ovo da proradi.U medjuvremenu,maznucu Google maps cisto radi zezanja.

Kamerica nije losa.3,2mpx, autofokus,solidan LED blic....Pravi lepe fotke.Interfejs je jednostavan i jasan.Video zapise jos nisam probao,ali moracu,kako bih znao ima li sanse da ovim cudom snimim ista na Exitu.

Sta ide u paketu:Telefon,1420MAh (cini mi se) baterija,kozna futrola sa cuvenim ugradjenim magneticem (cipovana :lol: ) za automatsko zakljucavanje,krpica za ekran,jedan screen protector (vec na ekranu),punjac sa nastavcima za ceo svet, usb kabl(a,da,u pitanju je micro usb port),sluske,8gb kartica (vec u telefonu),gomila uputstava.....i to je to.

Sta me nateralo na promenu telefona? Pa....taj Iphone-ovski shmek,ali bez Iphone-ovskih mana (bluetooth,mms,itunes...),zadovoljstvo Blackberry uredjajem (vec godinu ipo sa 8310),istvarno dobra ponuda.Telefon me je kostao 20000,a uz Postpaid 700 (700 minuta,700 poruka,2000din+pdv) imam i besplatnu BIS uslugu i 1Gb za internet mesecno za dz,sledecih 24 meseca.

Toliko za sada...umorise se prsti :D

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Svaka čast na ovako opisnom i temeljnom review-u !!! Dosta sam čitao da nije ništa posebno ( mislim da zato što je u pitanju bb ).
Da li ima sound recorder ? ( nekima je ovo nedostatak, a nekima nepotrebna stvar )
Nokia Lumia 630

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

svaka cast lep test i lepo opisan tvoj telefon ! 8)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

djolex, ima i sound recorder,naravno....ima i dosta kojekakvih drugih sitnica koje meni nisu interesantne,pa se nisam setio da ih pomenem u tekstu.Sto se tice ovog sto si citao,i ja sam nailazio na svasta,razlike u misljenju su cudo.ja sam vise odusevljen smekom nego funkcijama,one su standardno dobre.

Igor88bg, hvala na pohvalama.Malo sam bio mozda pristrasan,sto se doduse i ocekuje sa tek sveze kupljenom igrackom :D

Odgovori