Prvi Android Blackberry

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS

Da li biste koristili Blackberry sa Android OS?

Da
15
88%
Ne
2
12%
 
Ukupno glasova: 17

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Prvi Android Blackberry

Post od araphel »

Već je napomenuto na par mesta: nije baš bilo planirano predstavljanje, nije dobio podešen uređaj već "off the shelf", i tako... Definitivno izgleda amaterski i meni je bilo malo žao čoveka dok sam gledao. Kao da su ga presreli dok je izlazio iz lifta i pitali da priča o telefonu. A ko god mu je spremio ovaj jedan, trebalo ga je otpustiti pod odmah, jer moralo je sve biti podešeno i spremno, a ne kad on lansira Chrome da se cima sa tri stranice inicijalnih podešavanja. Trebalo je odmah sve da leti, sve da može da pokaže.

A to da CEO ne zna detalje, i ne mora da zna. Zadaci na toj funkciji su daleko od detaljisanja o proizvodima.

Nego, jedna stvar koja je manje više jasna iz ove priče, to je da nema više bb10 uređaja. Barem je meni to jasno. Kad firma kaže da je posvećena platformi na ovaj način na koji je ovde rečeno, to je po meni siguran znak da će još neko vreme izbacivati apdejte, ali da nema ništa od razvoja i novih uređaja na platformi. BlackBerry je postao proizvođač Android uređaja, i to je to.

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Prvi Android Blackberry

Post od matorix »

Gledam ovo i... Slika

A sto se tice bb10-tke: vec vise od dve godine koristim moj, ali slobodno mogu reci da su aplikacije siromasnije od prosecnog studenta na kraju meseca. Imali su dobar sistem, ali im je store bio ocajan. I da, trebalo bi otpustiti njihov marketing tim.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Prvi Android Blackberry

Post od araphel »

Ironija je da ja posle jako mnogo vremena (od februara imam Passport) oslanjanja na Android aplikacije nakon bezuspešnih pretraga na BlackBerry World, juče naletim na odličan native radio i podcast app, a potom i na odličan rss reader.

Definitivno je trebalo da budu super spremni za ovako nešto, da se ne blamira čovek. A o tome da je već uveliko trebalo da se svi gradovi dave u bilbordima i reklamama na kojima je Priv za ne više od 400€, da i ne govorim.

Agresivna kampanja, minimalan profit na hardveru, ne manje nego savršena integracija BlackBerry trikova u Android, kvalitetan i popularan spokesperson, prezence u nekoj relevantnoj seriji/filmu... Sve to da se odradi do sredine novembra najkasnije, i rezultat neće izostati. Pogotovo što je to poslednje što može da ih spasi.

Da, i ako idu na Android, onda da se za relevantne uređaje pojavi i Android firmware. Barem za Passport i Classic. Da postoji neka konzistencija u portfoliju uređaja.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Prvi Android Blackberry

Post od Evindzer »

araphel napisao: Nego, jedna stvar koja je manje više jasna iz ove priče, to je da nema više bb10 uređaja. Barem je meni to jasno. Kad firma kaže da je posvećena platformi na ovaj način na koji je ovde rečeno, to je po meni siguran znak da će još neko vreme izbacivati apdejte, ali da nema ništa od razvoja i novih uređaja na platformi. BlackBerry je postao proizvođač Android uređaja, i to je to.
I ja se bojim da je tako, to sam nekako očekivao još od prvog puta kad sam čitao za njihov mogući prelazak na Android.
araphel napisao: Definitivno je trebalo da budu super spremni za ovako nešto, da se ne blamira čovek. A o tome da je već uveliko trebalo da se svi gradovi dave u bilbordima i reklamama na kojima je Priv za ne više od 400€, da i ne govorim.
Apsolutno su morali biti spremni, ili ga, u protivnom, ne pokazivati u onom trenutku.
A za cenu - sumnjam da će biti 400€, pre očekujem između 650 i 800.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Prvi Android Blackberry

Post od araphel »

Znam ja da neće biti za te novce, ali je trebalo da bude. Ovako, opet neće proći među masama. Izigravati elitizam bilo koje vrste i umišljati da si negde gde nisi je izuzetna glupost. Oni treba da guraju Priv korisnicima u ruke, a ne da sanjaju kako će ga mahnito sami od sebe kupovati samo zato što je Blackbrrry, a radi na Androidu.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Prvi Android Blackberry

Post od Evindzer »

Tačno. Ali, nema ništa od toga. Kao što neće biti ni s Lumijama..

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Prvi Android Blackberry

Post od Green »

Nespremnost nije nikakav izgovor da se glavni covek firme bas onako izblamira prilikom predstavljanja uredjaja. Mogao je biti makar malo profesionalniji i reci kako ovo ipak nije finalna verzija aparata, sistem jos uvek nije "ispeglan", ovo ono... Neka i laze malo, petlja... Sta bi bilo da je recimo Stiv Dzobs bio ovako smotan kad je predstavljao iPhone. Dobra prezentacija takodje utice na to da li ce uredjaj biti prihvacen od strane korisnika.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Prvi Android Blackberry

Post od Evindzer »

Sve tačno. Dakle, za faličan uređaj krivi su svakako oni koji su mu ga uvalili, ali za mutavost i usukanost samog nastupa - kriv je samo on. I da rezimiram onako kao što sam i počeo ispod onog snimka: bolje bi im bilo da telefon bude neuporedivo kvalitetniji od nastupa njihovog prvog čoveka, ili im sledi katanac.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Prvi Android Blackberry

Post od araphel »

Znao sam da mora neko Stevu da pomene. Mešate dobro izrežiran i do detalja organizovan planirani nastup sa nečim što uopšte nije planirano kao takvo. Mislim, boli me uvo za Chena, ali jednostavno nije ista stvar. Kad budu organizovali formalni event na kome ga budu predstavljali, u sali, sa agendom, pozivnicama i sve to, onda poredite to sa Apple eventima. Ovako su to jabuke i pomorandže.

A čovek i jeste nešto pomenuo da nije setovan uređaj, ukoliko sam ja dobro čuo. A azijati generalno imaju smušen i skroman pristup, tako da... bolje nekom vičnijem da daju da prezentuje ubuduće, a Chen nek mahne sa strane, i tako to.

Telefon će biti kvalitetan, tu nema sumnje. Ali će biti i skup i slabo reklamiran. I to će napraviti problem.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Prvi Android Blackberry

Post od Evindzer »

araphel napisao:Znao sam da mora neko Stevu da pomene. Ovako su to jabuke i pomorandže.
Ma kakav Steva, uvek mi je bio odbojan jer je ostavljao utisak nadmenosti.
Nego, pogrešio si, to su jabuke i kupine. :D :D :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Prvi Android Blackberry

Post od Green »

U redu, nije do detalja isplanirano i izrežirano predstavljanje, ali ipak je čovek pred kamerama, a ne u vrtiću. Mozda sam malo pregrub, ali jbg šta ću siroma' :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Prvi Android Blackberry

Post od Evindzer »

Nisi pregrub, stvarno je ispao jadan. Zato sam i okačio link. :D
Još mu se i ona novinarka smeška u facu - da bruka bude veća. :D :D

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Prvi Android Blackberry

Post od araphel »

Ma jeste ispao jadan, nego ja kažem da CEOs genearalno treba da imaju malo širu sliku celokupnog poslovanja, i nije neophodno da u detalje znaju neke "operativne" stvari kao što su "sitnice" oko najnovijeg hardvera :)

Ali ako je već pričao, trebalo je to malo bolje spremiti. Kažem opet, njegova pojava u javnosti generalno jeste smušena i nenametljiva, koliko sam ja ispratio, ali ovo je već bilo neprijatno.

Na stranu sve to, mene zanima kakva im je to strategija za predstavljanje novog modela? Prvo procuri toliko da oni online objave neku kao bla bla izjavu. Onda se Chen pojavi da kaže par stvari, i već je sve poznato, nema svrhe zakazivati zvanični događaj, a opet ništa nije urađeno, i propustila se prilika da se digne malo medijske halabuke i pažnje.

Treba im jedan "bum", neka agresivna kampanja, uz odličnu cenu. A oni sve suprotno. Umesto cunamija potočić koji nešto kao curka i nada se da će ga neko primetiti.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Prvi Android Blackberry

Post od Evindzer »

Svaka čast, ovom poslednjom rečenicom si savršeno opisao njihovo stanje.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Prvi Android Blackberry

Post od araphel »

Tužno je to, ali istinito. Baš sa suprugom pričam pre neki dan, ona se konačno smorila od problema sa Microsoftom, i verovatno joj sledeći telefon neće više biti WP. Uglavnom, da ne skrećem previše s teme, pita ona mene šta bih ja uzeo sledeće, kad dođe vreme da zamenim Passport. A ja pojma nemam. Sve što se trenutno vrti naokolo je onako... lepo je to, ali nema oduševljenja. Jedino Priv, bez obzira na Android. Ali kad razmislim da im je to možda labudova pesma, ni njega ne bih baš tako lako iskeširao.

Naravoučenije: ostajem na Passportu dokle god radi. Nije sjajno, ali je najbolje za moje potrebe.

Jedna pozitivna stvar oko celog prelaska na Android: sada će ljudima koji uzmu Priv u ruke barem sve biti uniformno. Ovako, kad imaš mešano i Android i BlackBerry aplikacije, da poludiš gde je šta u njihovim menijima. Ovde hamburger, onde svajp...

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Prvi Android Blackberry

Post od filip11314 »

Ako mu roknu cenu preko 400e mogu odma` katanac na firmu da stave, bez obzira koliko telefon bio dobar. Ne bih da hejtujem, ali ako npr koriste google camera umesto da razviju svoj softver za kameru onda im džabe i najbolja kamera. Džabe im i 3gb rama ako ne optimizuju sistem kako treba. Da ne pričamo previše, nego da lepo sačekamo predstavljanje uređaja u nadi da će sve biti dobro, pa čak i cena. :)
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Prvi Android Blackberry

Post od Evindzer »

http://pocketnow.com/2015/09/29/blackberry-priv-renders
Jedino mi i dalje nije jasno da li će zakrivljenost ekrana imati neku funkciju ili ne. :wacko:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Prvi Android Blackberry

Post od Green »

Pretpostavljam da nece, jer bi tada bio mozda previse slican Samsungovim edge-ovima :D
Inace, na pocetku teme sam istakao da ne bih uzeo BB sa Androidom, ali Priv mi nekako sve vise privlaci paznju.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Prvi Android Blackberry

Post od filip11314 »

Meni se čini da je manje zakrivljen ekran u odnosu na s6 edge.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Prvi Android Blackberry

Post od iamivan »

Je l' je izašlo negde kada će biti pušten u prodaju? Ja nalazim samo da je u četvrtom kvartalu, ali ništa preciznije. [emoji19]

Zaključana tema