Alcatel OT-990

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
moonwalker80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2008. 00:07

Re: Alcatel OT-990

Post od moonwalker80 »

Ljudi, da pitam jedno ''glupo'' pitanje: jel mogu otkljucani telefoni (skinuti sa telenora npr) da se koriste u inostranstvu sa njihovim karticama? Konkretno me zanima za ovaj model i za nemacku. Znaci kupio bih ovaj telefon ovde koji je otkljucan a koristio ga u germaniji sa njihovim karticama, pa da li to moze?

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Alcatel OT-990

Post od bachika »

Ne postoji ni jedan jedini razlog koji kaže da ne može... Ako radi na mts ili VIP kartici, radiće i na švapskoj... :D
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Re: Alcatel OT-990

Post od McLaren F1 »

moonwalker80, ako ti je otključan telefon, radiće i u Nemačkoj. :roll: :wink:

gdjordje
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 02. Dec 2012. 14:25
:: Alcatel OT-990

Re: Alcatel OT-990

Post od gdjordje »

Evo da i ja nešto napišem o ovom telefonu. Uzeo sam ga u telenoru pre otprilike 5 meseci... Što se tiče telefona sve je super jedina zamerka ide na račun kamere ali dobro to može i da se zanemari s obzirom šta sve ovaj telefon nudi... Video sam po prethodnim komentarima da su mnogi imali problema sa internom memorijom između ostalih i ja koja je mala a u telenoru su ubacili bezvezne aplikacije koje ne služe ničemu.. Moja preporuka je da obavezno odradite root telefona... Na netu može da se nađe originalan Telenorov rom kao i rom sa root-om moja preporuka je da posetite android srbija forum tamo ima dosta iskustava i komentara u vezi ovog telefona... Postavio bih i linkove ali ne znam da li je dozvoljeno... Uglavnom samo zakačite telefon na usb da se puni... I na jedan klik ste od root-a... Mogao bih da pišem još dosta o ovome ali već je veliki post pa da ne smorim...

moonwalker80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2008. 00:07

Re: Alcatel OT-990

Post od moonwalker80 »

gdjordje, Ma smaraj bre slobodno, pa zato forum i sluzi :D Pa stvarno ne bi bilo lose da napises neko mini uputstvo o root-u, posto ja evo planiram da kupim telefon za neki dan pa ako na njemu nije odradjen da ja odradim sam. Mislim snaci cu se ja ovako ili onako, tu su drugi forumi, ali ono korak jedan korak dva itd ne bi bilo lose da se ima ovde...:)

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

gmail na alkatelu ot990

Post od kefalo »

U pitanju je alcatel ot990 , radio dobro do update firmware-a.
Kada sam to odradio sve sam podešavao ispočetka ili mi se barem čini da sam to radio.
Uglavnom i yahoo mail i gmail su podešeni a sinhronizaciju vrši samo sa yahoo mail, tu mejlovi stižu redovno a gmail neće da stiže sam , čak i kada udjem u gmail i kliknem refresh.

U čemu je problem šta da radim, molim za uputstvo, malo sam ispao iz fazona telefona :)

Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Alcatel OT-990

Post od antec »

Udji u settings - accounts - gmail nalog i vidi da li su ti stiklirane sve sinhronizacije. Ne znam sta drugo moze da bude. Background data ukljucen?

crni6
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pon, 09. Avg 2010. 22:30

Re: Alcatel OT-990

Post od crni6 »

Jel moguce kada se rutuje ovaj tel. da moze posle da se vrati na fabricko stanje a da se pri tom ne izgubi garancija na telenoru...posto hocu devojci da rutujem tel. jer bukvalno ima par aplikacija instaliranih i vec nema mesta jer one sugave sto idu uz njega zauzimaju 70% prostora na tel? A da...jel ima neki dobar tutorijal za rutovanje froyo verzije?

Bojjan96
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 25. Feb 2013. 23:07
:: Alcatel OT 990

Re: Alcatel OT-990

Post od Bojjan96 »

E ovako,treba mi pomoć oko podešavanja kamere. Ne razumem se nešto posebno u to.
Šta da izaberem da bi mi bio najbolji kvalitet snimka?

Kvalitet video snimka:

WVGA
VGA
CIF
QVGA
QCIF

Video koder:

MPEG4
H263
H264

Koder zvuka:

AMRNB
AAC

Slike su mi odlične,ali kvalitet snimka nije na nekom nivou na kom bi trebao biti sa kamerom koju ima ovaj telefon.

Pozdrav!

marko 167
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 13. Okt 2013. 11:50
:: alcatel ot 990
:: alcetel ot 990

Imam problem sa Alcatel-om 990 molim Vas pomozite

Post od marko 167 »

Da li neko moze da pomogne. Imam Alcatel 990 i vec oko pola godine radi besprekorno. Ali kada sam jutros pokusao da ga upalim na ekranu se pojavi telenorova animacija koja se non stop ponavlja i nikako ne mogu da upalim telefon.:( Molim za pomoc.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Alcatel OT-990

Post od ~Arkan~ »

marko 167, telefon ti je upao u takozvani boot loop.
Moraš da uradiš hard reset.
Izvadi bateriju iz telefona vrati je i upali telefon kombinacijom dugmića power + volume up,telefon će se resetovati i prvo paljenje traje 3-4 minuta. Trebalo bi da deluje. :wink:
Napominjem da će ti svi kontakti,aplikacije,poruke itd. biti obrisani!

Kulijana
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 15. Dec 2013. 13:47
:: Samsung Galaxy S4

Re: Alcatel OT-990

Post od Kulijana »

E ovako ljudi, pomoc mala :P imao sam slike na tel koje sam brisao, ali znam da mogu da se vrate pomocu nekih program tj i sam sam ih vracao, e sad interesuje me, da li formatiranje kartice i resetovanje telefona na fabricko brise sve i ko da nista nije bilo u njemu ? hvala

BestForMyPC
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 04. Mar 2014. 01:29
:: Alcatel OT 990
:: Alcatel Idol Mini

Re: Alcatel OT-990

Post od BestForMyPC »

@L00dil0
Pozdrav druze, ja imam takav telefon i slucajno sam zaboravio sifru odnosno Screen Lock, i nisam hteo da ga nosim u Telenor i onda sam samo uradio Hard Reset, odnosno vratio sam telefon na fabricka podesavanja tako sto sam izvadio bateriju, pa sam onda ubacio u telefon i pritisnuo sam dugme Volume Down i Power dugme, znaci sve u isto vreme i sacekaj tako dok ti se ne pojavi Androidov logo i ispod toga nesto sto se pomera, zatim kada se to zavrsi, samo unesi svoj Google nalog, i sta sve vec treba, to sigurno znas, i telefon ti je otkljucan... Pozz... :D

Odgovori