Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od tomas.hokenberi »

Slika Slika

Sajt proizvodjaca

Mreže: 850Mhz, 900Mhz, 1800Mhz, 1900Mhz, HSDPA
Oba SIM slota podrzavaju 3G, medjutim kada se postave obe kartice radice samo u SIM1!
Edit: Ovo ipak nije tačno. 3G može da radi u bilo kom slotu. Jedino se mora podesiti koji je to slot.
Dimenzije: 124 x 64.2 x 10.65 mm
Displej: 4.0" TFT, (24-bit) 16.777.216 boja, kapacitivni TS
Rezolucija: 480x800 piksela
Kamera (glavna): 5 megapiksela,
-Rezolucija fotografija: 2592x1944 piksela
-Rezolucija videa: 720p@30fps
Kamera (pomoćna): 0.3 megapiksela (sa prednje strane)
Memorija: 4 GB
Od tih "4 GB" je 2GB "interne" memorije + 1 GB "interna SD kartica"
RAM: 512 MB
Podržane memorijske kartice: microSD, max. podržano do 32768 MB
Operativni sistem: Android ICS 4.0.4
CPU: 1 GHz (Dual Core)
Chipset: MediaTek MT6577
GPU: PowerVR™ Series5 SGX GPU = SGX531 (overklokovan)
Podržani formati: MP3, AAC/AAC+, AAC Enhanced, Midi, wma.eAAC
Komunikacija: microUSB v2.0, 3.5' audio
Bluetooth: da, v4.0 sa A2DP
Prenos podataka: GSM (9,6 Kb/s), GPRS (115 Kb/s), EDGE (236 Kb/s), HSDPA
Pretraživač: WAP 2.0/xHTML, HTML
Podržane tehnologije: SMS, EMS, MMS, WiFi, GPS, SyncML
Ostalo: vibracija, kompas, akcelerometar, dual SIM...
Baterija: Li-Ion 1500 mAh
Trajanje baterije:
-Stand-by: do 420 h (2G) / do 410 h (3G)
-Razgovor: do 13 h 50 min (2G) / do 13 h (3G)
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od tomas.hokenberi »

Toliko o kataloškim podacima. Evo nekih mojih prvih iskustava:

Moj primerak je iz mt:s ponude, sto znaci da je SIM1 zaključan na mt:s, a SIM2 može biti bilo koji operater. Ako želite da koristite 3G drugog operatera, onda SIM1 mora biti prazan (efektivno se 992D svodi na 992).

Što se tiče izrade, po mojim kriterijumima je sasvim solidna. Zadnja plastika nije glatka i nije neprijatna na dodir. Sve je od plastike naravno osim "metalnog detalja" oko kamere i blica (svetli deo na fotgrafiji). Poklopac baterije sasvim dobro leže. Možda i previše dobro. Kada sam ga hteo da skinem, da ubacim memorijsku karticu od 8GB, silno sam se namučio. Memorijska kartica je ispod poklopca, ali se može menjati bez isključivanja. Odnosno mogla bi kada bi skidanje poklopca bilo lakše :shock: :wacko:
Važno upozorenje: kod skidanja poklopca nikako nemojte koristiti šrafciger ili druge metalne predmete - rizikujete ogrebotine na platici!!!

Što se tiče ekrana, kada ga poredim sa Super Amoled na S2 naravno da zaostaje, ali je sasvim OK kvaliteta. Nažalost izgleda da ekran nema nikakav oleofobicni premaz pa se tragovi prstiju vrlo brzo skupe.

Po pitanju brzine, sve što mogu da kažem jeste da Mediatek nije Exynos (poredio sam brzinu sa S2), ali je prihvatljive brzine. Od Samsung I5800 Galaxy 3 koga menja je značajno brži.

Evo Quadrant Standard rezultata:

Slika

Još uvek nisam otkrio kako se rutuje, izgleda da je rutovanje kod Mediateka pomalo problem. Čim saznam napisaću ovde.

Uz telefon nisam dobio nikakav softver za PC niti memorijsku karticu. Softver je moguće skinuti sa stranice aparata na Alcatel sajtu.

Što se tiče softvera/firmvera, čini se da je Alcatel malo šta tu menjao u odnosu na referentni "čist" Google ICS. Par ikona je izmenjeno i dodato i to je sve.

U softveru za mt:s je preinstalirana aplikacija "Kurir" (aplikacija za čitanje vesti sa sajta Kurira). Kako su odlučili da, pored tolikih lokalnih aplikacija za vesti, instaliraju baš aplikaciju tog s****a od lista, nemam pojma. Kako telefon još nisam rutovao nije je moguće ni ukloniti.

Za povezivanje sa PC se, u teoriji, koristi softver "Alcatel onetouch Manager". Zašto kažem u teoriji? Pa zato što kada povežem telefon aplikacija javlja da telefon nije podržan. Verovatno je potrebna novija verzija od one na sajtu ili ima neki problem sa Windows 7 64 bit (i Samsung Kies zna da pravi probleme na toj platformi). Inače kod povezivanja treba da bude uključen USB "otkrivanje grešaka" i pokrenuta Android aplikacija "onetouch Menadžer".

[Edit] Sve je proradilo kada sam skinuo verziju čiji je link uz OT-997 i restartovao PC.

Inače ovaj Alcatel onetouch Manager nije ništa drugo do "Android Sync Manager WiFi" kome je dodata USB podrška i koji je brendiran. Proizvođač softvera je isti (Mobile Action).

Jedino što "Android Sync Manager WiFi" radi bolje u WiFi režimu.

to be continued ...
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od bachika »

Odličan predstavljanje zasad. Samo mi je žao da ga sad prekinem.
Da li koristiš obe kartice u njemu (kako funkcioniše - da li si zadovoljan) i kakva je baterija, pogotovo u dual sim režimu?
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od iKe »

tomas.hokenberi, čestitke na novom telefonu, da ga dugo koristiš! Odličan opis, a i telefon baš dobro deluje. Kaži mi samo, vidim na ovim slikama da pored hadverskih ima i softverske dugmiće, ili je dostupan ceo ekran (bilo bi glupo da je drugačije) ?
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od tomas.hokenberi »

bachika, ja sam stavio u njega neku mt:s karticu "iz rezerve" i moju standrardnu sekundarnu Telenor karticu, cisto da isprobam dual-sim, medjutim najverovatnije cu ga koristiti kao "obican OT-992 (bez D)" samo sa Telenor karticom u SIM2. Galaxy S2 i dalje ostaje primarni. Jedino cu ponekad kada me mrzi da vucem oba stavljati svoju mt:s karticu iz S2 u SIM1. To sve naravno ako ikada uspem ponovo da otvorim poklopac baterije ;-)
Trenutno ga dosta "akam" ali baterija i nije tako losa kako bi se pomislilo za samo 1500 mAh na dual SIM.

iKe, nema softverske dugmice u ICS 4.0.4 koji je na aparatu.

Trenutno upravo instaliram na njemu Igo (bukvalno kopiram Igo folder sa S2), pa cu ovih dana napisati kako mu radi GPS.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od tomas.hokenberi »

Što se tiče GPS-a instalacija Igo-a je prošla bez problema. Prekopirao sam Igo folder sa S2 na OT-992D i instalirao isti iGo APK kao na S2. Kako OT-992D nema nikakve softverske dugmiće nije potrebno dodatno podešavanje kao kod OT-997.

Što se tiče rada samog GPS-a, situacija je sledeća:

Sa isključenim GPRS-om, daklem efektivno bez A-GPS, za fiks iz "hladnog starta", na otvorenom, mu je trebalo preko 5 minuta.

Sa uključenim GPRS-om, odnosno aktivnim A-GPS, za fiks mu je trebalo 40-45 sekundi.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od djoxie »

tomas.hokenberi, kako se ponasa baterija na ovom modelu? i da li vredi kupiti ga???
::luv phonez::

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Одг: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od tomas.hokenberi »

Za sada mi deluje ok. Naravno od Android telefona sa dve SIM kartice se i ne ocekuje previse. Medjutim dan/dan i po moze da izdrzi bez problema.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od kutijagreha »

tomas.hokenberi, molim te reci mi kako ide startovanje gps-a (ponaosob po stavkama)

Dal meni sto je bila baterija na manje od 10 posto kada sam ga testirao,ali nisam mogao da uhvatim signal ni posle 10 minuta.

Da li ima mozda veze to sto koristim igo my way,a ne koristim noviju verziju igo primo?

Molim te za pomoc,sta raditi. Mada citao sam u knjizici da za prvo ''pronalazanje satelita'' je potrebno u mestu stojati,i sacekati duze od 5 minuta (naravno pod vedrim nebom)

Videcu sutra kada skinem fon sa punjaca da li ce tada hteti.

Inace telefon je extra brz,prosto leti svaku opciju.

Svaka pomoc oko ovog mog problema je dobrodosla.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od tomas.hokenberi »

Nisam bas siguran na koje stavke mislis. Ja sam GPS testirao na sledeci nacin:
- izasao sa na otvoreno (Novi Beograd)
- ukljucio GPS
- pokrenuo iGO
- cekao sam da iGO "uhvati satelite".

Jedina razlika izmedju dva testa bila je u tome da li je bio pokrenut GPRS (neophodan za rad AGPS).

Verzija iGO-a ne bi trebala posebno da utice. Ja sam koristio istu verziju koju koristim na S2:
iGO primo 9.6.7.235654
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od tomas.hokenberi »

YouTube video review (na ruskom): http://www.youtube.com/watch?v=1bI9RLufHn0
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od <Milanche> »

Čudi me da ga još uvek nema na gsmareni, a i kako se vidi iz posta iznad, ni jedan video na yt nije na engleskom.
Nokia Efiftyone

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od znemanja »

Moram i ja da pohvalim ovaj model, uzeo sam ga u mt:s sa namerom da ga prodam i malo kasnije svojoj N8 kupim i HTC Sensaton XE, međutim ovaj tel me je oduševio.Pre svega jako je kavlitetan iako to možda ne izgleda na prvi pogled, ništa ne škripi, utegnut je, tanak i sasvim odgovarajuće težine (143 grama) tako da odaje utisak ozbiljnog uređaja.Android ISC 4.0.4 prosto leti, sve je fluidno i brzo. Kvalitet signala i razgovora na obe kartice je odličan (korstim i mt:s karticu i Telenor karticu), sam interfjes prilikom korišćenja jedne ili druge kartice je jako jednostavn i intuitivan tako da nema nikavih problema oko snalaženja. Zvučnik me je prijatno iznenadio, jako ja glasan, tako da nema šanse da se propusti poziv ako je telefon u torbi ili džepu jakne. Same slušalice koje dolaze u paketu nisu ništa posebno, ali to se i očekivalo s' obzirom da je ovo uređaj srednje kalse, odnosno nije high-end. Kameru zaista nisam ni pokretao jer pored N8 svaka druga kamera na mobilnom izgleda smešna, tako da verujem da je ovo prosečna 5Mpx kamera. Ekran je za nijansu lošiji kada se uporedi sa AMOLED ekranom, ali je jako precizan i ima odličnu rezoluciju za 4 inča, ako se ne varam rezolucija je ista kao i na Samsungu Galaxy S II.
Što se tiče baterije, za sada mi drži dan, ali to je sasvim Ok, jer je opšte poznato da retko koji android izgura više od dana pogotovu kada je 3G ili WiFi aktivan ceo dan (FB, mail, widgeti, surfovanje i sl.)
Lično nema nijednu jedinu zamerku na ovaj model, za sada se pokazao više nego odlično, čak sam rešio da uopšte ne kupujem Sensation Xe, jer nema šta da mi ponudi više od onoga što imam na OT 992D.
Ako se neko dvoumi, ili je skeptičan povodom ovog modela, moja topla preporuka jer je u pitanju jedan zaista sjajan uređaj po više nego odličnoj ceni.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od tomas.hokenberi »

Konačno sam rutovao svoj OT-992D, prema (modifikovanom) uputstvu koje sam pronasao na Benchmark forumu (by darko88@benchmark) na 6-toj strani teme o OT-992D. To uputstvo je verovatno zasnovano na ovom uputstvu.

Evo ukratko prepricanog uputstva:

Za rutovanje vam je potrebno sledeće:

1. Android USB driver koji možete skinuti sa Alkatel sajta za podršku ovde. Alternativno mogu se skinuti odavde, ali ja preporucujem one sa Alkatel sajta. No ništa vas ne košta da skinete i ove druge.

2. SP flash tool za MTK zasnovane telefone koje je moguce skinuti ovde

3. Superuser/busybox za instalaciju iz rekoverija, koji mozete skinuti ovde. Ovo kopirajte na root folder microSD kartice.

Kada skinete potrebne datoteke procedura je sledeca:

1. Raspakujte arhivu sa Android USB drajverima i arhivu sa SP flash tool-om. Nemojte raspakivati zip fajl iz stavke tri. To je arhiva za instaliranje iz rekoverija i treba je kopirati na microSD karticu "as-is".

2. Iskljucite telefon. Sacekajte da se potpuno iskljuci (zavibrirace kratko). Nije potrebno vaditi bateriju (ignorisite taj deo kod uputstava gore), dovoljno je sacekati da se potpuno iskljuci. Ne povezujte jos telefon sa računarom!

3. Pokrenite Flash_tool.exe. Ovaj faj se naalazi u folderu Recovery\SP_Flash_Tool_v3.1222.00 koji se dobija posle raspakivanja arhive iz tačke 2.

4. Kada se flash tool pokrene kliknite na "Scatter loading":

Slika

Izaberite datoteku MT6577_Android_scatter_emmc.txt koja se nalazi u folderu iznad flash tool-a (Recovery).

5. Kliknite na "Download". Pojavice se dijalog sa upozorenjem. Izaberite "Yes".

6. Sada povežite telefon USB kablom za PC. Pojaviće se dijalog za instalaciju drajvera. Windows ne treba da automatski pretražuje drajvere. (Manually select hardware --> List all devices ... Izaberite folder sa drajverima iz tačke 1).

7. Kada se završi instalacija drajvera, pokrenuće se automatski recovery image-a.

Po uspešnom završetku dobiće se prikaz poput ovog:

Slika

8. Sada možete otkačiti telefon od PC-a.

9. Isključite telefon (sačekajte da zavibrira). Pritisnite Volume UP, a zatim i Power dugme. Držite oba dugmeta dok se ne pojavi Alkatel logo. Pustite posle power dugme dok se ne pojavi recovery. Pustite i Volume dugme.

10. Izaberite opciju "Install" i instalirajte Root_Superuser_3.1.3_Busybox_1.20.2-Update1-signed.zip koji ste prethodno kopirali na root microSD kartice. Kada se zavrsi proces instalacije izaberite Reboot i to je to imate rutovan telefon.

Standardna upozorenja: Ovo radite na svoj rizik. Ovako možete brikovati telefon.

Preporučujem da pogledate i originalne teme.

Dodatna napomena:
darko88@benchmark napisao:VAŽNO: NE RADITI VRAĆANJE NA FABRIČKA PODEŠAVANJA IZ SAMOG ANDROIDA AKO NEĆETE SKUPU CIGLU. ZA VRAĆANJE NA FABRIČKA PODEŠAVANJA KORISTITE OPCIJU WIPE U RECOVERYJU.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od kutijagreha »

Hvala puno za ovo detaljno objasnjeno upustvo. Jako je jednostavno.

Pitanje za one koje su ovo uradili.
Koji programi mogu da se obrisu a da pritom ne ugrozimo rad telefona? (preko programa Titanium Backup)
Ako bi neko sastavio listu fabrickih aplikacija (ili sistemskih) koji mogu ''slobodno'' da se obrisu sa TB bio bih jako zahvalan ;)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Одг: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od tomas.hokenberi »

Ako instalirate Yahoo weather widget ocekujte probleme sa prikazom na stock launcheru. Problemi se manifestuju u formi neosvezavanja ispisa teksta i zbrljanom prikazu widgeta. Nekoliko minuta po restartu sve radi ok, da bi se zatim naprasno sve "zabrljalo".
Cim sam uklonio Yahoo weather widget problemi su nestali.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od wucinac »

tomas.hokenberi, da li si pronasao negde informaciju za bootloader, tj da li je otkljucan i ima CWM ili treba da se otkljuca?
malo se raspitujem jer trebao bi brat i jedan drugar da uzmu 992d u mts-u :)
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

OdličanJeMemo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 21:34
:: S3 Neo duos
Lokacija: Banjaluka

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od OdličanJeMemo »

Ево једног кратког клипа, да видите како изгледа видео снимак са 992Д.

http://www.youtube.com/watch?v=JovTeSW_Lhk

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Одг: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od tomas.hokenberi »

wucinac napisao:...
Ovako: root postoji (rutovao sam svoj ot992d). Iz rekaverija je moguce izvrsiti nandroid bekap, obrisati kes, obrisati sistem, "flesovati" softver u zip arhivama, inatalirati kuvani firmver (jedino sto jos uvek nema kuvanog firmvera).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

del
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 10. Jan 2013. 01:14
:: HTC HD2

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od del »

Posto mi treba da mts kartica radi na 2g a kartica drugog operatera na 3g, zanima me da li je to ikako moguce ako se uzme telefon preko mts-a?

Odgovori