Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od hibiskus »

jel ovo telenor smart pro 2? Uzela moja zena za novu godinu, telefon koji gore radi nisam video u zivotu. Ponekad se toliko zabaguje da mu treba da rotira iz portreta u landscape par sekundi, ili nece da rotira uopste. Chrome radi katastrofa, baguje se kad se skroluje ekran, i spor spor spor... Jesu svi takvi, il je njoj zapao neki defektni primerak?

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od nidzo80 »

hibiskus napisao:jel ovo telenor smart pro 2? Uzela moja zena za novu godinu, telefon koji gore radi nisam video u zivotu. Ponekad se toliko zabaguje da mu treba da rotira iz portreta u landscape par sekundi, ili nece da rotira uopste. Chrome radi katastrofa, baguje se kad se skroluje ekran, i spor spor spor... Jesu svi takvi, il je njoj zapao neki defektni primerak?
Da to je Telenor Smart Pro 2. Uglavnom se to dešava zbog male količine RAM memorije koju ovaj telefon ima (512mb). Chrome zamijeni nekim lakšim pregledačem npr. CM Browser , otiđi u Aplikacije pa u Pokrenutim aplikacijama vidi šta troši najviše memorije.
zborce napisao:Zipovan fajl je tezak 440 MB i neznam gde ga ga upload-ujem. Inace, uradio sam kompletan backup bez Data i Cache. ROM je mts-ov MTS_972_MT6575, a ne kao sto sam naveo u jednom od predhodnih postova da je Telenorov, mada sam telefon kupio u Telenorovoj radnji.
Zanimljiv naziv baš onakav pod kojim se telefon prodaje u Rusiji :)Taj МТС je ruska mobilna mreža http://www.shop.mts.ru/smartfony/mts/sm ... i-mts.html
Moguće da od njih nabavljaju.

Probaj ovde da uploaduješ:
http://d-h.st/

zborce
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 17:06

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od zborce »

Evo i linkova za preuzimanje mts-ovog ROM-a MTS_972_MT6575:
Sajt je isti:

Kod: Obeleži sve

http://speedy.sh/3Wa6z/MTS-972-MT6575-TWRP.zip
http://speedy.sh/3Wa6z/MTS-972-MT6575-TWRP.zip


Nidzo, zamolio bih te da, po mogucstvu napises jos jedan tutorijal o tome kako se instalira novi ROM. Hvala unapred. :)
Poslednja izmena od zborce u Uto, 04. Nov 2014. 21:49, izmenjeno 1 put ukupno.

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od nidzo80 »

Svaka čast za postavljanje backup-a
Instalacija novog ROM-a je u suštini ista za sve uređaje. Obično autor ROM-a naglasi da li je nešto dodatno potrebno instalirati prije ili nakon instalacije ROM-a zato je potrebno dobro pročitati uputstva koje ostavi autor.

INSTALACIJA CUSTOM ROM-a POMOĆU TWRP RECOVERY-a
Prvo se treba pobrinuti da je baterija puna makar 50%.
Instalirati isključivo ROM-ove koji su predviđeni za taj uređaj. ROM-ovi za instaliranje iz recovery-a su u .zip formatu i taj .zip prebacujemo na memorijsku karticu obično na tzv. root kartice. Može i u neki folder gdje će ga biti lako pronaći kada se dođe do koraka instaliranja.
Nakon ulaska u Recovery najbitnije je uraditi Backup trenutnog sistema.
Zatim moramo obrisati stari sistem tako što ćemo sa početnog ekrana TWRP recovery-a kliknuti na Wipe, a zatim na Advanced Wipe.
U sledećem koraku treba izabrati Dalvik Cache, Cache, Data i System i potvrditi brisanje sa Swipe to Wipe.
Nakon toga vratiti se na početni ekran TWRP recovery-a i izabrati opciju Install. Dobićemo neku vrstu File explorera i tu tražimo i označavamo ROM koji želimo da instaliramo npr. JB 4.2.2 V4.0.zip.
Na sledećem ekranu potvrđujemo instalaciju sa Swipe to Confirm Flash i tada počinje instalacija ROM-a koja ne traje dugo.
Dobiće se poruka da je sistem uspješno intaliran i opcija Reboot System koja će restartovati telefon i početi sa pokretanjem sistema.
Prvo pokretanje nakon instaliranja obično zna da potraje po nekoliko minuta tako da treba biti strpljiv i čekati.
Ukoliko se ni nakon 10-ak minuta sistem ne podigne došlo je do neke greške koja može biti da sistem nije dobro instaliran, da telefon nije podržan, da je autor ROM-a nešto pogriješio itd. U ovakvim slučajevima je Backup izuzetno važan jer ćemo moći da vratimo stari sistem bez problema pomoću Recovera-a.
U suprotnom dočekaće vas ekran sa početnim podešavanjima što je znak da je sistem uspješno instaliran ;)

Slika Slika Slika Slika Slika

zborce
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 17:06

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od zborce »

Uspesno sam instalirao JB 4.2.2 V4.0.zip. ROM. Sada mi preostaje da se malo poigram ovim novim operativnim sistemom a ako mi se ne dopadne imam kopiju mts-ovog ROM-a kojeg mogu da vratim kad hocu. Nije bilo tesko, samo pazljivo pratite tutorijal koji je Nidzo napisao i nema greske kad je napisan ovako precizan tutorijal. :lol:

zborce
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 17:06

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od zborce »

Pozdrav! Malo pomoci ako moze, naime kada spojim preko USB-a iskljucen telefon na PC telefon se na trenutak javi i brzo se diskonektuje. Instalirao sam drajvere za Preloader USB VCOM Android ali ne pomaze.Neznam u cemu je problem ali mi je potrebno da PC vidi iskljucen telefon.

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od nidzo80 »

Sad sam i ja probao i isto se dešava. Nemam sada vremena da čačkam ali pogledaj ovu temu: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2206421

Kaži mi ima li razlike u radu Telenrovog ROM-a i ovog 4.2.2?

zborce
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 17:06

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od zborce »

Nidzo, ja sam zadovoljan sa oba ROM-a. Nisam primetio neke bitne razlike osim sto je interfejs Ruskog ROM-a na Engleskom jeziku, mada postoji opcija da se izabere i Ruski i valjda Kineski jezik.
PS: Pogledaj Nidzo, molim te da resimo ovaj problem sa iskljucenim telefonom i povezivanja sa PC USB kablom. Bio sam na tom sajtu koji si mi dao ali slaba vajda, neznam Engleski i to mi je najveci problem. PC samo na trenutak vidi telefon i odmah se iskljuci a meni je potrebno da ga vidi iskljucenog.

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od nidzo80 »

Pokušavao sam juče i danas ali bez uspjeha. Čitao razna uputstva ali uopšte neće da ostane prikačen telefon kada je isključen. Pojavi se na dve sekunde i nestane. Mnogi se žale na ovaj problem ne samo za ovaj telefon nego za mnoge telefone sa MTK chipsetom :(

zborce
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 17:06

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od zborce »

Nidzo! Nista probali smo oboje i ne ide, ako neko zna kako treba neka kaze.

zborce
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 17:06

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od zborce »

Probao sam da vratim mts-ov ROM MTS_972_MT6575 za koji sam kompletno napravio rezervnu kopiju ali bezuspesno. Radio sam sve po uputstvu kako je nidzo80 napisao za instaliranje INSTALACIJA CUSTOM ROM-a POMOĆU TWRP RECOVERY-a. Mozda postoji neki drugi metod kako da vratim Backup koji sam uredno napravio,zipovao i metnuo na memorijsku karticu.

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od nidzo80 »

Backup ne smije biti zipovan. Mora da se nalazi raspakovan u TWRP>Backups folderu i onda će ga recovery vidjeti.

zborce
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 17:06

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od zborce »

nidzo, prebacio sam na memorijsku karticu nezipovan ROM MTS_972_MT6575, onda sam pomocu TWRP RECOVERY izbrisao onaj stari Ruski ROM, zatim otisao na install, pronasao MTS-ov ROM i nakon toga nista, ne daje mi nikakvu opciju. Molim te ako moze jos jedan precizan tutorijal onako kako samo ti znas. :wacko:

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od nidzo80 »

Sad ću malo šturo da objasnim pošto mi telefon nije tu da napravim i screenshotove ali ako je folder sa backup-om na mjestu na kom bi trebalo da bude, onda sa glavnog ekrana ići na opciju Restore i tu bi se trebao pojaviti folder sa pomenutim backup-om. Kliknuti na njega i označiti sve opcije i pokrenuti vraćanje sa Swipe to Restore.
Kada se završi proces vraćanja pojaviće se Reboot System opcija s kojom ćeš ponovo pokrenuti sistem koji si upravo vratio.

zborce
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 17:06

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od zborce »

Folder sa backup-om je na memorijskoj kartici a kada sa glavnog ekrana odem na opciju Restore, backup-a nema. Ima samo Storage:sdcard(172 MB) a kada kliknem na to ponovo isto to samo sa plavim kruzicem ispred. Kada pokusam da tu, gde je plavi kruzic, kliknem ne daje mi nikakvu opciju. :uhuh:

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od nidzo80 »

Ne znam u čemu bi mogao biti problem. Možda nije dobra struktura foldera. Evo kako je kod mene:
Slika Slika

zborce
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 17:06

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od zborce »

Da nidzo, u pravu si, bilo je do strukture foldera. Ja sam promenio naziv foldera da bih ga lakse nasao. Sada dobijam sve opcije kao sto si ti prikazao. Reci mi samo jos jedno, da li kada radim restore treba da izbrisem stari Ruski ROM?

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od nidzo80 »

U suštini ne treba pošto Restore odradi brisanje, mada nije od zgoreg da se uradi Wipe data.

zborce
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 17:06

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od zborce »

Da to je to! Za svaki slučaj obrisao sam stari operativni sistem sa Wipe a zatim odradio Restore. Sada imam onaj prvi operativni sistem i mogu da radi sa telefonom sta god hocu. Ne bi bilo lose da neko ako zna za još neki ROM koji odgovara ovom telefonu okači link. :lol:

zborce
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 17:06

Re: Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D

Post od zborce »

U nekom od prethodnih postova videli smo kako se uspesno instalira recovery-a na Alcatel One Touch M'Pop 5020 / 5020D. E sada mene interesuje kako se uspesno uklanja isti sa telefona.

Odgovori