Mrtvi pikseli nakon manje od 24h, u MTSu

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
nikolanii
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2020. 17:08
:: Alcatel 3x 2020 pro

Mrtvi pikseli nakon manje od 24h, u MTSu

Post od nikolanii »

Uzeo sam telefon 08.09 oko 18h, vratio se kuci, testirao sve, instalirao aplikacije..sve okej.

Sutradan 09.09, primetim 3 4 mrtva piksela na donjoj strani ekrana, od tada "bodu oci", i naravno idem u mts da trazim zamenu, 5minuta ga njih petoro sestoro gledalo da vide tackice, nekako ih uoce.. naravno oni salju u servis da se "ustanovi kvar".
Inace i "poklon" kartica koju su mi dali nije valjala, jer joj je istekao rok aktivacije pre vise od godinu dana..

Sta da radim ukoliko odbiju da mi zamene uredjaj?

Prvi put da saradjujem sa mtsom, i kako mi se cini bice zadnji, ne mogu da verujem kakav kvar se desava nakon manje od 24h :disgust:

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Mrtvi pikseli nakon manje od 24h, u MTSu

Post od yocasylver »

Koj model je pitanju?
Sačekaj da vidiš kako će se završiti pa onda sudi.
Mislim da nećeš imati problema. Ubrzao bi proceduru da si odneo direktno u ovlašćeni servis.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Mrtvi pikseli nakon manje od 24h, u MTSu

Post od Him »

Sta si naveo u reklamaciji, ako si naveo da tarzis zamenu uredjaja a ne popravku onda je ok. I bitno je sta su oni naveli u reklamaciji, da li su uocili problem.

nikolanii
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2020. 17:08
:: Alcatel 3x 2020 pro

Re: Mrtvi pikseli nakon manje od 24h, u MTSu

Post od nikolanii »

yocasylver napisao:
Ned, 13. Sep 2020. 18:00
Koj model je pitanju?
Sačekaj da vidiš kako će se završiti pa onda sudi.
Mislim da nećeš imati problema. Ubrzao bi proceduru da si odneo direktno u ovlašćeni servis.
Moj otac presao iz mtsa u telenor pre godinu dana, ali ja nisam verovao da ce biti lose :)

Nisam znao da ce mi prihvatiti garanciju ako im mts direktno ne posalje..
model je alcatel x3 2020 pro, srednja klasa verujem..

nikolanii
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2020. 17:08
:: Alcatel 3x 2020 pro

Re: Mrtvi pikseli nakon manje od 24h, u MTSu

Post od nikolanii »

Him napisao:
Ned, 13. Sep 2020. 19:11
Sta si naveo u reklamaciji, ako si naveo da tarzis zamenu uredjaja a ne popravku onda je ok. I bitno je sta su oni naveli u reklamaciji, da li su uocili problem.
Tako je, navedeno je da sam izricito trazio zamenu, a oni su uocili da se mrtvi pikseli vide na beloj pozadini..nadam se da ce prihvatiti iz servisa, jer sam cuo dosta losih iskustava do sad

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Mrtvi pikseli nakon manje od 24h, u MTSu

Post od Apolo »

Добио си сигурно уређај са фабричком грешком, нема ту шта да се полемише. Исправно си поступио што си тражио замену за нови уређај, а они нека гледају шта продају. У крајњем случају ту је тржишна инспекција злу не требало.
Festina lente.

nikolanii
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2020. 17:08
:: Alcatel 3x 2020 pro

Re: Mrtvi pikseli nakon manje od 24h, u MTSu

Post od nikolanii »

Apolo napisao:
Ned, 13. Sep 2020. 20:06
Добио си сигурно уређај са фабричком грешком, нема ту шта да се полемише. Исправно си поступио што си тражио замену за нови уређај, а они нека гледају шта продају. У крајњем случају ту је тржишна инспекција злу не требало.
U redu, hvala vam svima na odgovorima..mislio sam da sam nesto drugacije trebao da uradim, i drago mi je da u slucaju da nesto ne valja mogu da se javim trzisnoj.
Hvala opet

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Mrtvi pikseli nakon manje od 24h, u MTSu

Post od m@c|-|oR »

Problem je u suštini do uvoznika, ne do distributera. Kao što reče Apolo, uređaj ima fabričku grešku i biće zamenjen bez mnogo buke.
Nemoguće je takvu stvar uočiti unapred, jer se uređaji prodaju zapakovani, sa verovanjem da je kontrola kvaliteta proizvošača odradila posao.
Ne brigaj se Nikola, stvar mora da bude rešena u tvoju korist. Moglo se desiti bilo gde.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori