Asus Zenfone Zoom ZX550

Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od Adams »

http://www.gsmarena.com/asus_zenfone_zo ... 0-6918.php

Napravili telefon, iscimali se da stave 3x opticki zum... Nisu stavili xenon nego LED. :uhuh:
Nokia Lumia 1520

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od iKe »

Dobro, bolje bi bilo da ima xenon, ali i ovako deluje kao dobar fon. Ja iskreno sve slike na fotoaparatu slikam bez blica, čak ga nisam ni montirao na aparat. Meni se više sviđa ovaj Zenfone 2. Za 200$ mislim da je odličan telefon.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od Adams »

Pa u pravu si da mogu da se slikaju odlicne slike i bez blica, ali ako vec fokusiraju telefon ka mogucnostima kamere i ako su se vec iscimali da stave pravi 3x opticki zum, onda su mogli da stave i xenon jer on za nocne slike moze mnogo da znaci. Ovako nekako ostaju nedoreceni.
Nokia Lumia 1520

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od slavisaj »

Koji od novih kamera fona ima xenon? Mislim da noviji ni jedan. Dobro je to sto imaju suter speed ispod par sekundi, sto znaci dobra fotografija ali uz pomoc stativa. Pravo da kazem ne znam kad sam poslednji put koristio blic na svom nikon d7000.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od hibiskus »

led stavljaju da mogu ljudi da koriste telefon ko lampu :). Do sad jedini xenon ko ji je valjao bio je na 808 nokiji, sve ostalo je davalo manje vise iste rezultate kao led. Imam ja stari LG Renoir sa xenonom i slab je blic prilicno.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od Coni »

Na N82 i k800 je bio dobar...

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od Drakenzen »

4 gb rama? Cemu ovo???

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od Coni »

Da budeš najjači u selu [FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE]

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od toda81 »

Svaka im cast za ram memoriju :D
Note IV N9100 dual

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od Drakenzen »

Barem znamo koliko ce sledeci note da ima, ja iskreno mislim da vise od 2 gb nije potrebno na telefonima uopste.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od toda81 »

U prwvu si, sasvim su dovoljna 2gb, mada ako su resili da ubace i vise, nista strasno :)
Note IV N9100 dual

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od kutijagreha »

Kada krenu sa 64 bitnim procesorima trebace vise ram memorije

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od El Laki »

Ma 3 je prava mera meni. Zbog multitaskinga ako ni zbog čega drugog.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od toda81 »

Onda ce ova 4 gb biti puna kapa
Note IV N9100 dual

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od Drakenzen »

Gledam kako radi na mom telefonu multitasking, jednom prilikom sam izbacio 8 aplikacija na ekran i sve su radile a telefon ni da stucne

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od Adams »

hibiskus napisao:led stavljaju da mogu ljudi da koriste telefon ko lampu :). Do sad jedini xenon ko ji je valjao bio je na 808 nokiji, sve ostalo je davalo manje vise iste rezultate kao led. Imam ja stari LG Renoir sa xenonom i slab je blic prilicno.
Imao sam 2012. N8, sada imam 1520 i jednostavno imam osecaj da xenon daje mnogo bolje rezultate od ovog dual LED-a.
Mislim nije xenon neki must have, al vec ono ako ulazes da bude dobra kamera stavi full paket... :-/
Nokia Lumia 1520

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od Baraba »

Adams, imao si ti i 808, eee, kakav to xenon ima :D
Mene je duša bolela kada sam ti prodao, morao sam ponovo da imam 808 :)

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od hibiskus »

Adams, najveca prednost xenona je sto radi mnogo brze, tj za krace vreme obasja subjekat pa kad slikas nema onog zamucenja od pomeranja kao sa ledom. Ali ima tu dosta "ali", pa cu pastovati jedan clanak ispod:

What Rudy and Amitojdeep say is good information. Fact is, the LED light is more versatile. It functions as a flashlight (torch) and potentially a video light, too.

But some of it's just plain cheapness, a flashtube circuit is large and more expensive. That circuit needs to deliver an initial very high voltage charge, on the order of 4,000-10,000 volts, to ionize the xenon gas in the tube, then another very high current pulse of around 300-400V for the bulk of the flash. That means you need a dc-dc converter and a large capacitor at high voltage to store the energy for the change. Such capacitors are also usually physically large, which is another problem in camera phone.

LEDs, on the other hand, run from low voltage. A bright white LED (which really doesn't exist -- each LED is actually monochromatic, white light isn't --- but via the combination of several LEDs, filters, quantum dots, and maybe other tricks, they can look white) might need a low as a +5V power source, but certainly not 4,000V or more. Some circuits do use a capacitor to avoid needing a high current booster supply or putting a huge instant drain on a phone, but the low voltages and relative long exposure time allow for use of supercapacitors, which are several orders of magnitude smaller than traditional caps for the same capacitance.

Brightness isn't a real issue... all modern xenon flashes use solid state control with sensor feedback to control the duration of the flash. However, that's a very fast circuit and would require a different sensor. An LED "flash" is basically just an instantaneous camera light -- rather than running 1/10,000th to 1/200,000th of a second as a Xenon flash does, an LED is on for a much longer time.

And while the control circuit will save that power for the next flash (it's kept in the capacitor), it can't recycle it back to the phone. A Xenon flash would use lots of power, relative to the LED.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od Evindzer »

Sve u svemu, uopste nije los telefon, a mislim da nece biti ni skup.

Bošković
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Čet, 29. Jan 2015. 10:52
:: iPhone 6S 32GB
Lokacija: Valjevo

Re: Asus Zenfone Zoom ZX550

Post od Bošković »

Dobar telefon, dizajn je baš lepo osmišljen. Nepotrebno je 4gb rama al ajd'

Odgovori