Huawei U8500

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
jocadok
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 21. Avg 2011. 07:31

Huawei U8500

Post od jocadok »

Slika
Specifikacija

da li je moguce i kako da se iskljuci skrin saver na huawei u 8500 crvena zvezda (kad se pali telefon)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Није то скрин сејвер већ бут (boot) анимација, може да се промени, прво требаш да рутујеш телефон а после само замениш један фајл. Имаш упутство како се то ради овде.

iguss1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 12. Sep 2011. 02:35

Post od iguss1 »

Jel neko istrazivao dal moze da se uradi na Huawei U8500 2.3 gingerbread... Inace kupio sam telefon u MTS pa me zanima dal moze da se uradi neka druga ver.

nemanja123
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Uto, 15. Feb 2011. 17:25

Post od nemanja123 »

Jel moze da se instalira igo navigacija i koja...ako neko ima link....hvala.Telefon mi je za sada super, samo ne znam zasto koci angry birds...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

nemanja123, linkovi ka piratskom softveru nisu dozvoljeni.
A koci angry birds zato sto ima relativno spor 600 MHz ArmV6 CPU i nedovoljno RAM-a.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

nemanja123, može da se instalira, ja sam nabacio iGo i lepo šljaka .
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

На том телефону све кочи, он сецка и у менију, ја сам прво помислио да има процесор на 500 али када сам проверио укапирао да кинези нису одрадили посао како треба :wacko:

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Pa jel postoji za njega OC kernel, ako ima, onda sigurno moze da se klokuje bar do 800mhz... A za RAM, to mu je sto mu je, nema pomoci... Jedino sto tu moze da pomogne je da 'pobijes' sve aplikacije pre nego sto pokrenes angry birds... Pomocu nekog task killera... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

ilegalche
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2011. 22:33

Post od ilegalche »

E ovako... trebaju mi detaljnije informacije i upustva kako da: upgraedujem softwer na 2.3 jer sam nacuo da mnogo bolje sljaka sa tom verzijom, potom kako da backupujem ili ti sejvujem negde softver od mts-a da mu vratim na stari softver u slucaju kvara jer mts nece da prizna garanciju ako menjas softver :/ i da, navigacija postofabricka ne funkcionise normalno koju bi bilo najbolje da stavim na njega i da li imaju negde na netu detaljnija upustva za instaliranje istog ?

Unapred mnooogo zahvalan

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ilegalche, aj potrudicu se da ti ispisem uputstva cim budem imao pristup sa kompjutera, sad sam sa iPad-a.. Za navigaciju ces morati da skidas piratski iGo (osim ako zelis da placas) a za to ce ti pomoci Gugi(google) nas dobar prijatelj... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

mr.Zulle
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 02:07
Lokacija: Bela Crkva
Kontakt:

Huawei U8500

Post od mr.Zulle »

Dali mi neko moze pomoci oko instalacije iGOa. Sve ubacim i zavrsi se instalacija i prilikom podizanja prijavi gresku da mu fali (lang) a sve je tu sto sam smatrao,Navrteo sam se u krug oko toga i neide. I dali mi neko moze pomoci oko SMSa nesto ima malo stelovanja, siromasno je i hteo bih promeniti melodiju zvona poruke ali ima samo njegova sistemska a ja bih hteo nesto svoje.Gde se to moze promeniti ili se mora koristiti neka aplikacija za sms.Nisam je nasao.za pozive da i uspeo sam promeniti zvona dolazeca ali sms, a ne. Hvala na trudu oko pomoci. pozz

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ако хоћеш опције користи "ГО СМС", Андроид је цео сиромашан, ако хоћеш нешто мораћеш са другим програмима. У њему има опција за замену мелодије долазних порука само пре тога идкључи обавештења системске СМС апликације да не би имао две мелодије када ти стигне порука :)

Miodrag N73
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 182
Pridružio se: Sub, 06. Okt 2007. 23:26

Post od Miodrag N73 »

Uzeo sam danas ovaj telefon preko MTS-a,pa mi treba pomoc,kako da rutujem telefon :unsure: .Moze i u privatne poruke.Hvala.
Nokia N95 8gb Black

glabasmisko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 22. Maj 2012. 02:12
:: Huawei U8500
:: Samsung S5230

Re: Huawei U8500

Post od glabasmisko »

Ljudi da li neko moze da mi pomogne, imam problem kada ukljucim slusalice jako se lose cuje muzika i uopste nema basa???
Rutovao sam i instalirao Gingerbread 2.3.7. i sve radi mnogo bolje nego na fabrickom 2.2.2.(zvezdin paket), klokovao sam na 710 Mhz!
ovaj problem sa muzikom je bio i na 2.2.2. i ne radi mi senzor za osvetljenje a pre instaliranja 2.3.7. je radio!

Mirko92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 13. Sep 2012. 11:55
:: huawei u8500
:: sony ericsson xperia

Re: Huawei U8500

Post od Mirko92 »

Ljudi telefon mi je bio u mts-u na popravci, jako sporo je radio i menjali su mi ceo softver, instalirao sam Task Killer i mnogo bolje radi, ali ima jako malo RAMA i da li procesor moze da ide barem do 800Mhz i ako moze nek mi se javi neko ko to zna da uradi, i jos samo da li moze da se doda jos RAMA, i ako ima neko ko zna to da uradi nek se javi, i da li neko zna da uradi taj android 2.3 jer sam cuo da telefon mnogo bolje radi uz to... hvala unapred...

valentino023
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 24. Sep 2012. 12:14
:: Huawei U8500

Re: Huawei U8500

Post od valentino023 »

Pozdrav

Moje pitanje odnosi se na podešavanje WIFi -a na telefonu.
Problem je sledeći

Imam telekomov modem Huawei Echo life HG520c a telefon je HUawei U8500 android uzet od telekoma.Sad kad pokušam da se konektujem na WIFI mrežu moju kućnu ,nemože već se uvek završi na preuzimanju IP adrese ,odnosno dobijanja IP adrese od korisnika......zatim ide veza je prekinuta i tako u krug.Probao sam sa podešavanjima rutera tj da veza bude otvorena ili obezbeđena ali ništa.Poneki put se desi da proradi ali u glavnom ne.Interesuje me dali telefon treba podesiti i kako?

Odgovori