Huawei Ascend G300 U8815

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od 9R94 »

kakva su vam iskustva u vezi nekih telefona na "crno"?
prodaje neki lik nove g300 za 100e sa garancijom uvoznika na 24 meseca, da li je to sigurno da se kupi?

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od Ceftriaxone »

Ако имаш рачун и гаранцију онда је сигурно.
Ја сам зимус узео од лика g300 са теленора и све је ок ;)
ex ivan87

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od 9R94 »

ovo je sim free, lik ima više komada, novi sa plavim folijama na poklopcu i na ekranu telefona i garancija uvoznika na 24 meseca, sumnjivo mi je sve to :D

mirashzix
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 19. Jun 2013. 21:06
:: huawei g300

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od mirashzix »

moze li mi neko pomoci... imam huawei g300 dosao... dosao sam iz malina i stavio telefon na sto posle 1 sat sam dosao i telefonu je zatamneo ekran (nevidi se nista) a zvoni... mozeli da se popravi !? hvala unapred :) :(

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od PetarI »

Pitanje i savet od "društva".Imam ovaj aparat otključan sa Vip-a.Trenutno je na GB 2.3.6 fabricki.Da li je bolje ubaciti JB sa zvaničnog sajta i da li bi se tom operacijom ponovo zaključao,ili neki rom na JB 4.2?Ili je najbolje ništa ne dirati? :D

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Huawei Ascend G300 U8815

Post od toda81 »

Neko ce ti sigurni odgovoriti na tvoje pitanje, ali ja ti moram reci samo to da se mozda neces usreciti trajanjem baterije ako predjes na JB. Npr ja sam to vise puta iskusio i vec sam pisao o tome. Vec par nedelja imam 4.3 na note 2 i mogu ti reci da sam se uzasno razocarao trajanjem baterije jer mi baterija sigurno 30% krace drzi nego sto je drzala na 4.1.2 tako da sam danas ponovo preflasho ao tel i vratio ga na 4.1.2. Cisto da ti napomenem i to da mi je tel na 4.3 bio mnogo sporiji. Svi se loze na update i vecinom samo o tome i pricamo, a konacno sam video da su to teske gluposti i da se vise gubi nego sto se dobija. Samo te na taj nacin proizvodjac natera da ti bude preko glave tvog telefona da bi kupio drugi. Plasim se da im je to cela filozofija. Realno gledano note 2 je hardwerski zver od telefona i bez problema moze da gura 4.3, ali su mu definitivno nesto namerno zeznuli da nam to kida zivce, a oni znaju psihologiju cveka da je uvek nezadovoljan onim sto ima i da stremi visem i da kada vidi da to vise sto ima nije dovoljno hoce novo i tako u ...
Note IV N9100 dual

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od PetarI »

Hvala na brzom odgovoru.Ipak bih sačekao da se javi neko ko ima konkretno iskustvo sa ovim uredhajem i apdejtom.Ja lično mogu da podelim iskustvo kolege sa posla,koje baš i nije merodavno,jer on je to uradio eto zato što mu je tu opciju ponudio sam uredjaj,pa je to uradio u OTA(naravno da me je pitao šta znači ta skraćenica),ali sam primetio da mu je ram čak i veći,a nije ništa gasio ručno i neke aplikacije koje je "dobio" u Vip paketu su bile uklonjene.On lično se ne žali na dužinu trajanja baterije...

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od Mr. Jingles »

Imao do skora g300, drugar ga i dalje koristi - ja bio zadovoljniji telenor rom-om ( koji je inače pun gluposti), nego drugar fabričkim jb. Ono što sam shvatio iz priča - custom rom na 2.3.6 i bićeš prezadovoljan.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od PetarI »

Drugim rečima ne diraj GB,koji btw radi odlično.Jedino mu nedostaju sitnice koje donosi novi program,ali se nekim aplikacijama i to nadoknadi.

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od Mr. Jingles »

Na'rani prasici i ne diraj dugmici... :lol: Ali u nekom trenutku, vidi da ubaciš neki custom rom, čisto da razbiješ monotoniju...

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od PetarI »

Ipak sam dirao dugmići...Uradjen apdejt,ubačna verzija B952 sa zvaničnog Huawei sajta.Da primetim,uklonjene su neke Vip-ove aplikacije,nepotrebne,telefon ima više ram-a nego pre i to konstantno,ubačene su tri prelepe teme,ekran kao da je drugi,sad normalno radi,pre se ponašao maltene kao da je rezistivni.Baterija,kao i svaki android...dan,dasn i po. :D

d@r123
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2012. 19:02
:: Sony Xperia Z1
:: HTC One X

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od d@r123 »

Imam ovaj smartphone no slabo ga koristim. Na stock (dosao mi je sa ICS) radio je solidno no sa costume romovima se ne moze porediti, a uvijek je moguce vratiti na stock u slucaju da je potrabna garancija :D.. Samo prije stavljanja costum roma pokupite base brand i te brojeve da znate tacno sa kojim je firmware dosao, pokusate naci tu verziju na netu i skinuti (sluzi kao backup) tako da mozete vratiti kad hocete :)

Ivanadz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 10. Feb 2014. 10:37
:: Huawei G300

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od Ivanadz »

Imam HuaweiG300 vec godinu ipo dana.Zelim da ga update-ujem na ICS.Zelela bih da izbegnem servis,hocu to sama da odradim.Gde je najbolje skinuti update,na kojem sajtu?Inace telefon sam uzela preko Telenora,i ne pronalazi mi automatski azuriranje.Da li ce mi fon biti na engleskom jeziku kada ga prebacim na ICS,posto je trenutno na srpskom? I da li ja tu mogu nesto da zeznem ako to pokusam sama da odradim?Hvala unapred.... :roll:

Odgovori